Jump to content

Με καλούν και απαντάει ρωσσικός τηλεφωνητής


iokat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

 

Συμβαίνει κάτι περίεργο

Με καλούν και πολλές φορές κάνει οτι χτυπάει αλλα εγω δεν δεχομαι κληση , άλλοτε απαντά ρώσσος τηλεφωνιτης.

Εννοείτε οτι έχω κάνει όλλα τα σχετικά (ακυρωσεις προωθήσεων , φραγές, κλπ)

 

Εχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Τότε δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.. Μήπως να έκανες ένα τηλέφωνο στο 1260 να κάνουν έναν τεχνικό έλεγχο στην γραμμή σου..
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

.

Εννοείτε οτι έχω κάνει όλλα τα σχετικά (ακυρωσεις προωθήσεων , φραγές, κλπ)

 

Εχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα ;

 

##002# πατα φιλε μου και ξαναδοκιμασε

 

Xexexe!!

Περιεργο παντως....για δες τι θα σου πουν απο το 1260!

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ :lol: :lol: :lol:

 

Αυτο συμβαινει οταν εισαι στο εξωτερικο με περιαγωη, να απανταει ο τηλεφωνητης του τοπικου δικτυου.

Τωρα αυτο που μας λες ειναι πολυ περιεργο.. κατι εχω στο μυαλο μου, αλλα ειναι πολυ ακραιο για να συμβαινει..

Αν θελεις πες μας οτι σου απαντησουν στο 1260 για να μας λυθει η απορια

Link to comment
Share on other sites

Μηπως και την γουϊντ την πηρε ο πουτιν? :)

Μήπως του έχουν κάνει Cloning στην SIM ...λέω εγώ τώρα? :whistle:

 

Δοκίμασες ##002# Send & ##004# Send?

Link to comment
Share on other sites

kali fasi pantos na apantaei rosikos tilefonitis.kai go thelo...

 

...θελει καλο ψαξιμο....αλλα γινεται...εγω κανω προωθηση τους ανεπιθυμητους σε εσθονικο νουμερο...:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Μήπως του έχουν κάνει Cloning στην SIM ...λέω εγώ τώρα? :whistle:

 

χμμμ....δεν θα φαινοταν;;;...πχ. λογαρασμος;;;;, PIN;;;;

 

ακομα

 

κλησεις που πανε ρωσια....-> σημαινει οτι ο "κλεφτης", ανοιγει το νουμερο και βγαινει εκτος ο φιλος εδω στην Ελλαδα...οποτε φαινεται οταν παει να παρει ο φιλος απο Ελλαδα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν αλλάξεις την κάρτα SIM δε θα έχεις πρόβλημα.Πως είναι δυνατόν να βγαίνει ρωσσικός τηλεφωνητής αν δεν έχει γίνει κλώνος της κάρτας σου;Πάντως εάν τελικά δεν είναι αυτό, πες μας σε παρακαλώ πως γίνεται γιατί θέλω να το κάνω και γω!:lol:

ντα;

Link to comment
Share on other sites

Είχες ποτέ κάρτα 2σε1?

 

 

...αυτο τη σχεση μπορει να εχει;;;;...:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φίλε μου σε πέρνουν από το εξωτερικό και κάνουν λάθος στον κωδικό χώρας και όντος πέρνουν στην Ρωσία ή άλλη χώρα του ανατολικού μπλόκου όπου χτυπάει τοπικό τηλέφωνο και βγαίνει ο τοπικός τηλεφωνιτής επειδή δεν το απαντάει;
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

...αυτο τη σχεση μπορει να εχει;;;;...:wacko:

 

Πολύ μεγάλη.. Αν έχεις τους αριθμούς Α και Β σε κάρτα 2σε1 και ακυρώσεις την Β (συνεπώς θα ακυρώσεις και την 2σε1), αλλά την Β την πάρει κάποιος άλλος, τότε υπάρχει μεγάλη πιθανότητα - τουλάχιστον στην wind - να έχουν κολλήσει οι προωθήσεις που είχες στην αρχή.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη.. Αν έχεις τους αριθμούς Α και Β σε κάρτα 2σε1 και ακυρώσεις την Β (συνεπώς θα ακυρώσεις και την 2σε1), αλλά την Β την πάρει κάποιος άλλος, τότε υπάρχει μεγάλη πιθανότητα - τουλάχιστον στην wind - να έχουν κολλήσει οι προωθήσεις που είχες στην αρχή.

 

...καλα...αν ακυρωσεις ενα νουμερο απο μια 2 σε 1, δεν σου δινουν καινουργια SIM;;;....

 

...αλλα ακομα και αν δεν σου δωσουν...ειναι δυνατον να αφηνουν την πρωωθηση στο ξενο νουμερο ανοικτη;;;; :wacko: :wacko: :wacko: .....

 

...αν δεν κανω λαθος περναει καμποσος καιρος (2-3 χρονια) μεχρι να δωσουν το "νεκρο" νουμερο σε αλλον.....

 

...σου εχει τυχει;;;...μου φαινεται πολυ κουφο...:blink: :blink:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...καλα...αν ακυρωσεις ενα νουμερο απο μια 2 σε 1, δεν σου δινουν καινουργια SIM;;;....

 

...αλλα ακομα και αν δεν σου δωσουν...ειναι δυνατον να αφηνουν την πρωωθηση στο ξενο νουμερο ανοικτη;;;; :wacko: :wacko: :wacko: .....

 

...αν δεν κανω λαθος περναει καμποσος καιρος (2-3 χρονια) μεχρι να δωσουν το "νεκρο" νουμερο σε αλλον.....

 

...σου εχει τυχει;;;...μου φαινεται πολυ κουφο...:blink: :blink:

 

Τα ακυρωμένα νούμερα τα ξαναδίνουν σε πολύ λιγότερο χρονικό διάστημα, γύρω στους 6 μήνες. Και, ναι, σου ακυρώνουν την 2σε1 και σου δίνουν απλή sim, αλλά δεν δουλεύει σωστά το σύστημα πάντα.. :X Δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά το βλέπω πολύ συχνά στους πελάτες του καταστήματος...

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...