Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια παιδιά. Το πήρα σε κόκκινο χρώμα, μου άρεσε πιο πολύ από τα υπόλοιπα. Πρόλαβα και έκανα 10 χιλιόμετρα, μη φανταστείτε, στη γειτονιά μου. Σε 2 βδομάδες που θα έχω το δίπλωμα θα του δώσω και θα καταλάβει.

Από τις εξατμίσεις πιο πολύ μου άρεσε η Yoshimura.

Α, και μία ερώτηση. Πόσο είναι το πρόστιμο αν σε γράψουν για καθρέπτες; Τους έβγαλα, γιατί είμαι σχετικά ψηλός (1.93) και όπως και να τους ρύθμιζα, δεν έβλεπα τίποτα.

 

kaloriziko file kai kala taksidia.. kai me prosoxh! :P

lipon dn se grafei kaneis gia ka8reptes.. gia na se grapsoun prepei na peseis se polu megalh peritpwsh.. toulaxiston egw dn exw akousei pote gia tetio pragma!!

edw kinigane polu gia kranos.. dld an foras kranos kai se stamatisoun.. kai exeis adia asfalia kai dn exeis diplwma se afinoun polles fores.. egw ta eixa ola kai dn eixa kranos kai me grapsan..!

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

auth einai h dikia mou papia.

to mono pou exw allaksei einai

1 nikelwsa ta kapakia ths e3atmishs

2 evala tapes ashmi sthn 8esh twn ka8reftwn

3 valvidoules ashmi se sxhma emvolou sta lastixa

4 ma3ilaraki sto maspie twn taxuthtwn

5 ma3ilaraki sth maneta tou frenou

6 fws poreias-stop me led

einai leptomereies alla goustarw:p

parakatw einai 2 links me photos pisteyw na douleuoun

 

http://www.fileden.com/files/2007/9/15/1433038/P3170069.JPG

 

 

http://www.fileden.com/files/2007/9/15/1433038/P3170067.JPG

the new manager is here! beware :D
Link to comment
Share on other sites

auth einai h dikia mou papia.

to mono pou exw allaksei einai

1 nikelwsa ta kapakia ths e3atmishs

2 evala tapes ashmi sthn 8esh twn ka8reftwn

3 valvidoules ashmi se sxhma emvolou sta lastixa

4 ma3ilaraki sto maspie twn taxuthtwn

5 ma3ilaraki sth maneta tou frenou

6 fws poreias-stop me led

einai leptomereies alla goustarw:p

parakatw einai 2 links me photos pisteyw na douleuoun

 

http://www.fileden.com/files/2007/9/15/1433038/P3170069.JPG

 

 

http://www.fileden.com/files/2007/9/15/1433038/P3170067.JPG

 

bale mia diskoplaka wraia kai ta flas sto kwlofanaro kai 8a einai ayogo se emfanish

Link to comment
Share on other sites

auth einai h dikia mou papia.

to mono pou exw allaksei einai

1 nikelwsa ta kapakia ths e3atmishs

2 evala tapes ashmi sthn 8esh twn ka8reftwn

3 valvidoules ashmi se sxhma emvolou sta lastixa

4 ma3ilaraki sto maspie twn taxuthtwn

5 ma3ilaraki sth maneta tou frenou

6 fws poreias-stop me led

einai leptomereies alla goustarw:p

parakatw einai 2 links me photos pisteyw na douleuoun

 

http://www.fileden.com/files/2007/9/15/1433038/P3170069.JPG

 

 

http://www.fileden.com/files/2007/9/15/1433038/P3170067.JPG

 

 

wraio file.. to maksilaraki stis taxitites dn mou aresei mono.. epishs mporeis na vgaleis to plastiko apo tin alisida..xmm ti allo.. kolofanaro me flash opos eipe o filos parapanw.. alla nomizw pws 8a ta kaneis ola afta me ton kairo e? kai eksatmisoula.. einai omorfo kai sto asimi dn to eixa paratirisei.. an nikeloseis kai kapia pragmata ta spaei!

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ρε παιδια απο σας που το εχουν να μας πει για το πισω φτερο αν βγαινει-μπαινει ευκολα ? η θελει σπασιμο ? γιατι βλεπς και την κλειδαρια της σελας εκει.....
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον λαστιχά εδώ στη γειτονιά μου και ρώτησα για λάστιχα. Μου είπε τα Michelin M45 2.50 μπροστά και 2.75 πίσω 60 ευρώ με τοποθέτηση. Ψήνομαι να τα βάλω. Τι λέτε είναι καλή η τιμή; Από αυτά που φοράει τώρα αξίζουν τα +60 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

auth einai h dikia mou papia.

to mono pou exw allaksei einai

1 nikelwsa ta kapakia ths e3atmishs

2 evala tapes ashmi sthn 8esh twn ka8reftwn

3 valvidoules ashmi se sxhma emvolou sta lastixa

4 ma3ilaraki sto maspie twn taxuthtwn

5 ma3ilaraki sth maneta tou frenou

6 fws poreias-stop me led

einai leptomereies alla goustarw:p

parakatw einai 2 links me photos pisteyw na douleuoun

 

http://www.fileden.com/files/2007/9/15/1433038/P3170069.JPG

 

 

http://www.fileden.com/files/2007/9/15/1433038/P3170067.JPG

 

(επειδη σβηστηκε το ποστ μου...)

 

πες μας αν θελεις τις εντυπωσεις σου για το crypton Χ

απο τελικη πως πας ?

τι εξατμιση σκεφτεσαι να βαλεις ΑΝ βαλεις... ?

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ρε παιδια απο σας που το εχουν να μας πει για το πισω φτερο αν βγαινει-μπαινει ευκολα ? η θελει σπασιμο ? γιατι βλεπς και την κλειδαρια της σελας εκει.....

 

εκτος απ την κλειδαρια ειναι και τα φλας πανς στο φτερο...αρα αν δεν βαλεις κωλοφαναρο με μεσα τα φλας δεν γινεται να το βγαλεις...εκτος και αν τα καταργησεις:X

 

βεβαια μπορεις να κανεις κ ηλεκτρικο ανοιγμα:http://www.youtube.com/watch?v=GX2X3jV80TY

αλλα προφανως θελει τρελη μαστοριά..!!

απ την αλλη βεβαια,μπορεις να κανεις κ αυτην την πατεντα:

http://i84.photobucket.com/albums/k30/llumagui/DSC00505.jpg

http://i84.photobucket.com/albums/k30/llumagui/DSC00503.jpg

 

παντως εχει βιδες και πιστευω βγαινει ευκολα..

πιστευω σε καλυψα πληρως!!:happy::D

 

Πήγα στον λαστιχά εδώ στη γειτονιά μου και ρώτησα για λάστιχα. Μου είπε τα Michelin M45 2.50 μπροστά και 2.75 πίσω 60 ευρώ με τοποθέτηση. Ψήνομαι να τα βάλω. Τι λέτε είναι καλή η τιμή; Από αυτά που φοράει τώρα αξίζουν τα +60 ευρώ;

 

και εγω φιλε αυτα εβαλα πριν 2 εβδομαδες σχεδον...ειναι απλα τελεια...Michelin M45,2.50-17 μπροστα και 2.75-17 πισω...δεν γλιστρανε καθολου και πλαγιαζω στις στροφες με λιγοτερο αγχος τωρα!!:cool:

εγω ομως τα πληρωσα 80 ευρω με τοποθετηση:mad::rocket::chair:

εχω το special edition..εβαψα και με χρυσο μαρκαδορο τις επιγραφες "Michelin" και "Μ45" και απλα φυσαειιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

εκτος απ την κλειδαρια ειναι και τα φλας πανς στο φτερο...αρα αν δεν βαλεις κωλοφαναρο με μεσα τα φλας δεν γινεται να το βγαλεις...εκτος και αν τα καταργησεις:X

 

 

παντως εχει βιδες και πιστευω βγαινει ευκολα..

πιστευω σε καλυψα πληρως!!:happy::D

 

Αν εχει βιδες οκ τοτε με καλυψες.. απλα θελω να μαθω (απο οτι φενεται στις φοτος) αν βγαινει απλα με βιδες ή ειναι κολλημενο και θελει σπασιμο.. γιατι αν ειναι ετσι :X

 

Ασχετα που εχει τα φλας, τωρα μιλαμε απλως να βγει, και πες οτι εχεις τα φλας μεσα στο φαναρι. Αφου εχει βιδες τοτε φανταζομε δεν θελει σπασιμο.

 

Παντως πηγα προχτες στην yamaha εδω πτολεμαιδα,οδηγησα και ενα και απλα το μηχανακι φυσαει, το μονο που χρειαζετε αλαγμα πανω του ειναι εξατμιση και τπτ αλλο. Ακομα ομως δεν μου εφυγε το διλημα αναμεσα σε Dinamik η Αυτο (απλως φοβαμε μην παρω το crypton και μετα μετανιωσω που δεν πηγα σε 2t). Απο τελικες πως παει παιδια ? Τα 100 σε ποσα δευτερα τα πιανει ? (στο περιπου...)

Link to comment
Share on other sites

se euxaristw re rimmas gia ta kala sou logia:Dfile xonda 100,den nomizw na allaksw kolwfanaro oute to kalumma ths e3atmishs giati de me xalane.pantos thx gia thn sumvoulh sou kai twn alliwn paidiwn.file gigolo,me 7500xlm,mou pianei telikh 120 peripou.gia e3atmish,an 8a evaza,yoshimoura mono.alla oxi akoma giati de me kaiei to 8ema e3atmishs.sto mellon isws.kai pali thx sta paidia!
the new manager is here! beware :D
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει βιδες οκ τοτε με καλυψες.. απλα θελω να μαθω (απο οτι φενεται στις φοτος) αν βγαινει απλα με βιδες ή ειναι κολλημενο και θελει σπασιμο.. γιατι αν ειναι ετσι :X

 

Ασχετα που εχει τα φλας, τωρα μιλαμε απλως να βγει, και πες οτι εχεις τα φλας μεσα στο φαναρι. Αφου εχει βιδες τοτε φανταζομε δεν θελει σπασιμο.

 

Παντως πηγα προχτες στην yamaha εδω πτολεμαιδα,οδηγησα και ενα και απλα το μηχανακι φυσαει, το μονο που χρειαζετε αλαγμα πανω του ειναι εξατμιση και τπτ αλλο. Ακομα ομως δεν μου εφυγε το διλημα αναμεσα σε Dinamik η Αυτο (απλως φοβαμε μην παρω το crypton και μετα μετανιωσω που δεν πηγα σε 2t). Απο τελικες πως παει παιδια ? Τα 100 σε ποσα δευτερα τα πιανει ? (στο περιπου...)

 

 

 

τελικη ευθεια περναει τα 110 και με λιγω δυσκολια μπορει να δεις 120 αλλα το κοντερ αν κλεβει κλεβει πολυ λιγο το δοκιμασα με ενα σκουτερ κιμκο καινουριο 125cc και εγω ελεγα 100 και εκεινος 112+:lol:

φυσηκα το δοκιμασαμε και λιγο και τον εφευγα σαν σταματιμενο.τα 0-100 που ειδα στο 0-300 το περιοδικο τα πιανει γυρο στα 16 ενω το ινοβα το καινουριο σε 32:blink:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

(απλως φοβαμε μην παρω το crypton και μετα μετανιωσω που δεν πηγα σε 2t).

 

πιστεψε με... ΔΕΝ μετανιωνεις που δεν πηρες 2τ. :!:;)

 

 

ρε παιδια τι ξερετε για τα CDI ??? που μπορω να βρω??

 

τι ειναι το CDI ?? :confused::!:

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με... ΔΕΝ μετανιωνεις που δεν πηρες 2τ. :!:;)

 

 

Ναι δεν το σκευτομαι αλλο.. κατεληξα οτι θα παρω το x αν το παρω μεσα στον μηνα.

 

Οσοι το πηραν ποσο τους βγεικε τελικη και με τι αλλο συνοδευοταν ? Εδω με ειπαν 2390 με ενα κρανος μονο.... Φανταζομαι οι πινακιδες συμπεριλαμβανονται αν και δεν ειπε τιποτα.

 

By the way το εχει ψαξει κανεις το κιτ με το συμπλεκτι που ειχε αναφερθει παλιοτερα που μπορει να μπει χωρις πατεντα στο μηχανακι (δηλαδη χωρις να εχεις προβλημα με εγγυηση) ? Αν γινεται παντως ειναι αρκετα καλο .. αλλα το θεμα ειναι και με τι τιμη

Link to comment
Share on other sites

ο αλεξκνοτ μου εκανε καποιες ερωτησεις μεσω π.μ

καλο ειναι να τις απαντησω εδω, να μαθαινουμε...

λοιπον: η εξατμιση που φοραει του φιλου μ το κρυπτον Χ(http://w3.bikepics.com/pics/2008%5C03%5C13%5Cbikepics-1214860-full.jpg) ειναι η Μοτορσπορτ (μονο αυτο, δεν εχει μοντελο, η πιο προσφατη βεβαια..) αξιζει γυρω στα 100€ (5 πανω 5 κατω..) ο ηχος ειναι καλος εως τελειος, και οι εντυπωσεις που δημιουργει σε καποιον ειναι Απλα ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ εως ΤΕΛΕΙΕΣ.. (αναλογα τα γουστα) ;)

 

αυτα :) αν εχετε τπτ αλλο, εδω ειμαι..

Link to comment
Share on other sites

gia to filo honda vtec,kaloriziko kai kalota3ido kai apo mena.ligo arga alla eixa kairo na bw sto foroum.kai pali kaloriziko kai kalota3ido kai panta kranaki,boufan kai ta sxetika

 

Ναι δεν το σκευτομαι αλλο.. κατεληξα οτι θα παρω το x αν το παρω μεσα στον μηνα.

 

Οσοι το πηραν ποσο τους βγεικε τελικη και με τι αλλο συνοδευοταν ? Εδω με ειπαν 2390 με ενα κρανος μονο.... Φανταζομαι οι πινακιδες συμπεριλαμβανονται αν και δεν ειπε τιποτα.

 

By the way το εχει ψαξει κανεις το κιτ με το συμπλεκτι που ειχε αναφερθει παλιοτερα που μπορει να μπει χωρις πατεντα στο μηχανακι (δηλαδη χωρις να εχεις προβλημα με εγγυηση) ? Αν γινεται παντως ειναι αρκετα καλο .. αλλα το θεμα ειναι και με τι τιμη

 

egw toulaxiston,to papi me ola tou ta xartia,to phra 2300.alla eixa kapoious gnwstous kai mou ta etoimasan ola autoi,mesa se mia mera.akoma kai to papi,kanonika 8a eprepe na perimenw ena mhna gia na mou er8ei to ashmi.kai efaga allounou th paragelia.kai etsi,se mia mera,ta eixa ola etoima kai epitopu gia volta.:D

 

aa 3exasa na sou pw oti h arxikh timh me ta xartia htan sta 2500.opote ta 200 eurw pou glitwsa,ta edwsa se kranos.alla an valeis kai ta boufan,sunagermos,kleidaries,kai kati alla psilologia,to kostologw peripou sta 3500 ola mazi

the new manager is here! beware :D
Link to comment
Share on other sites

gia to filo honda vtec,kaloriziko kai kalota3ido kai apo mena.ligo arga alla eixa kairo na bw sto foroum.kai pali kaloriziko kai kalota3ido kai panta kranaki,boufan kai ta sxetika

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τα καλά σου λόγια. Εμένα το μηχανάκι μου έφτασε 2100 ευρώ μαζί με όλα τα έξοδα πληρωμένα (έξοδα αδείας, πινακίδες, τέλη κυκλοφορίας). Επίσης μου έκαναν δώρο κράνος, κλειδαριά ασφαλείας πολύ ποιοτική, αδιάβροχο μπουφάν και παντελόνι, γάντια και....κάλτσες Yamaha. Σε μία μέρα το έφεραν και το άφησαν έξω από το σπίτι μου. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

aa 3exasa na sou pw oti h arxikh timh me ta xartia htan sta 2500.opote ta 200 eurw pou glitwsa,ta edwsa se kranos.alla an valeis kai ta boufan,sunagermos,kleidaries,kai kati alla psilologia,to kostologw peripou sta 3500 ola mazi

 

file gia to crypton x milas????

 

ο αλεξκνοτ μου εκανε καποιες ερωτησεις μεσω π.μ

καλο ειναι να τις απαντησω εδω, να μαθαινουμε...

λοιπον: η εξατμιση που φοραει του φιλου μ το κρυπτον Χ(http://w3.bikepics.com/pics/2008%5C03%5C13%5Cbikepics-1214860-full.jpg) ειναι η Μοτορσπορτ (μονο αυτο, δεν εχει μοντελο, η πιο προσφατη βεβαια..) αξιζει γυρω στα 100€ (5 πανω 5 κατω..) ο ηχος ειναι καλος εως τελειος, και οι εντυπωσεις που δημιουργει σε καποιον ειναι Απλα ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ εως ΤΕΛΕΙΕΣ.. (αναλογα τα γουστα) ;)

 

αυτα :) αν εχετε τπτ αλλο, εδω ειμαι..

 

file ton edose katholou i eksatmhsh i mpa????

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

file ton edose katholou i eksatmhsh i mpa????

 

φυσιολογικα τα πραγματα φιλε.. 2-3-4 χιλιομετρα ειδε σιγουρα ανοδο παντως ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia exw kanei 720 xiliometra se eutheia kai otan to anoigo paei mexri 100. kserete na mou peite giati; mexri poso mporei na piasei se eutheia;

 

100 ? Τελικα τι τελικες βγαζει το παπι μανισιο ρε παιδια ? κοντα στα 100-110 ? Δεν φτανει καθολου κατα 130-135-140 ? Στο κοντερ τα 180 τι ταεχει δεν μπορω να καταλαβω...

 

Το παραγελνω το παπι παντως απο βδομαδα ... ελπιζω να με βγαλει ασπροπροσωπο αντι για το modenas :) (οχι σε ταχυτητα)

Link to comment
Share on other sites

paidia exw kanei 720 xiliometra se eutheia kai otan to anoigo paei mexri 100. kserete na mou peite giati; mexri poso mporei na piasei se eutheia;

Κατσε ακομη να το στρωσεις.μετα τις 5000-6000 χιλιομετρα θα αποδιδει τα μεγιστα το μηχανακι σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...