Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

380-400 κανει αυτη η εξατμιση..Μια χαρα εκανες που πηρες την GPR.230 μια χαρα ειναι για την carbon.Απο που την πηρες?

 

φιλε μου την πιρα σε ενα μαγαζι στα εξαρχεια ο οποιος ειναι αντιπροσοπος σχεδον για ολα τα μηχανακια αλλα συγξεκριμενα ειναι για suzuki και την συγκεκριμενη εξατμιση την ειχαν στην μηχαλακοπουλου στην suzuki και την κρατησαν για μενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mε τοσα βαζεις σε μεγαλη μηχανη και θελει 500 ευρω για το παπι?:wacko::wacko:

 

Οσο και αν δεν το πιστευεις τοσο κανει..http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/378451/ δες αυτο το λινκ εχει την τριγωνικη..

Link to comment
Share on other sites

Αυτες δεν ειναι οι μουφα ομως?

 

οχι αυτες ειναι η original Yoshimura

Link to comment
Share on other sites

Εδώ Αθήνα μπορείς να την βρεις και λίγο πιο κάτω απο 300e ;)

 

Πάντως δεν βγαίνει έτσι, βγαίνει μόνο τελικό και την προσαρμόζεις στο δικό σου.

Πολλοί τις φτιάχνουν και τις πουλάνε έτοιμες

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησο και κατι.

οταν θα μου βαλει την εξατμιση ο μαστορας θα πρεπει να κανει και ρυθμιση στησ βαλβιδες η οχι για να ξερο να μην με πιασει κοτσο(κοροιδο) ευχαριστο

 

παιδια θα ηθελα να ρωτησο και κατι.

οταν θα μου βαλει την εξατμιση ο μαστορας θα πρεπει να κανει και ρυθμιση στησ βαλβιδες η οχι για να ξερο να μην με πιασει κοτσο(κοροιδο) ευχαριστο

 

και ενα δευτερο που ξεχασα να πω τον σηγαστηρα αμα τον αφησω πανο θα υπαρχει κανα προβλημα με τη μηχανη γενικα παιζει να μου καψει τιποτα?? η αμα τον βγαλω λετε να υπαρχει κανα προβλημα ???:(:(:(:(

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησο και κατι.

οταν θα μου βαλει την εξατμιση ο μαστορας θα πρεπει να κανει και ρυθμιση στησ βαλβιδες η οχι για να ξερο να μην με πιασει κοτσο(κοροιδο) ευχαριστο

 

 

 

και ενα δευτερο που ξεχασα να πω τον σηγαστηρα αμα τον αφησω πανο θα υπαρχει κανα προβλημα με τη μηχανη γενικα παιζει να μου καψει τιποτα?? η αμα τον βγαλω λετε να υπαρχει κανα προβλημα ???:(:(:(:(

 

 

οχι δεν χρειαζονται ρυθμισμα, τουλαχιστον εμενα ο μηχανικος τις γιαμαχα μου ειπε πως δεν χρειαζετε...

 

ουτε θα υπαρχει προβλημα αν αφησεις η βγαλεις τον σιγαστηρα...

 

αλλα ρε φιλε δεν δοκιμασες να την βαλεις μονος σου την εξατμιση???

3 βιδες ειναι δεν ειναι τπτ

νομιζω πριν την πας στον μηχανικο πρεπει να δοκιμασεις δεν ειναι τπτ

 

 

βγαζεις το μασπιε , χαλαρωνεις τελειως το ποδοφρενο,

και βγαζεις την παλια εξατμιση και βαζεις την καινουρια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζονται ρυθμισμα οι βαλβιδες πριν να βαλεις εξατμιση.Μονο στα σερβις ρυθμιζονται.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ALEITRUITOS δεν πληρωσα κατι παραπανο διοτι μου το ειχαν ριξει το παπι μια φορα και μου ειχε στραβοσι η εξατμιση προς τα μεσα και ετσι εβαλα αυτη χωρις να πληρωσω τιποτα παραπανω:D:D:shifty::shifty:
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ALEITRUITOS δεν πληρωσα κατι παραπανο διοτι μου το ειχαν ριξει το παπι μια φορα και μου ειχε στραβοσι η εξατμιση προς τα μεσα και ετσι εβαλα αυτη χωρις να πληρωσω τιποτα παραπανω:D:D:shifty::shifty:

 

 

α οκ τοτε.:D

Link to comment
Share on other sites

Λεω να βαλω αυτο το κωλοφαναρο http://mototrade.gr/osCommerce/product_info.php?products_id=1338 Τι λετε??Το εχει κανενας?Ξερει κανεις αν θελει πατεντα για να συνδεθει??Δηλαδη βγαζω τα καλωδια απο τα φλας και τα συνδεω πανω στο κωλοφαναρο?
Link to comment
Share on other sites

Λεω να βαλω αυτο το κωλοφαναρο http://mototrade.gr/osCommerce/product_info.php?products_id=1338 Τι λετε??Το εχει κανενας?Ξερει κανεις αν θελει πατεντα για να συνδεθει??Δηλαδη βγαζω τα καλωδια απο τα φλας και τα συνδεω πανω στο κωλοφαναρο?

 

 

Οχι θελει ηλεκρολογο δεν συνδεεται απλα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι θελει ηλεκρολογο δεν συνδεεται απλα.

 

εγω τα συνδεσα μονος μου δεν ειναι τπτ σπουδαιο απλα βλεπεις τα χρωματα κοβεις και συνδεεις για τα φλας.για το φως λογικα θα υπαρχει φυσα την οποια συνδεεις και κουμπωνει...

Link to comment
Share on other sites

εγω τα συνδεσα μονος μου δεν ειναι τπτ σπουδαιο απλα βλεπεις τα χρωματα κοβεις και συνδεεις για τα φλας.για το φως λογικα θα υπαρχει φυσα την οποια συνδεεις και κουμπωνει...

 

Δηλαδη εχει μια φυσα την οποια κουμπωνω με αυτο το καλωδιο για το μαμα φαναρι και υπαρχουν αλλα 2 καλωδια που συνδεω τα φλας??Η πρεπει να τα βγαλω απο την φυσα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχει μια φυσα την οποια κουμπωνω με αυτο το καλωδιο για το μαμα φαναρι και υπαρχουν αλλα 2 καλωδια που συνδεω τα φλας??Η πρεπει να τα βγαλω απο την φυσα?

 

 

ναι ειναι μια φησα που κουμπονει στο μαμα και σε ολα τα φαναρια...

 

τωρα για τα φλασακια θα αφησεις τις φυσες οπως ειναι και απλα θα κοψεις το καλωδιο μετα την φυσα που πηγαινει στο φλας και επειτα θα γδυσεις λιγο το καλωδιο που εκοψες και μετα θα το συνδεσεις σε αυτα τα σιδερακια που εχουν στην ακρη τα καλωδια που βγαινουν απο το καινουριο φαναρι και θα βαλεις μονοτικη ταινια...

 

πριν κλεισεις τα πλαστικα να το ελενξεις να δεις αν λειτουργουν ολα σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Hi guys ! μιας και συμπληρωσα 7000 χλμ λεω να ρυθμισω και βαλβιδες...οσοι εχουν κανει την ρυθμιση μπορουν να μου πουν ποσο στοιχιζει? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

andrewk το εφτιαξες το φαναρι???

 

Δεν το εχω αγορασει ακομα..Την παρασκευη αν προλαβω θα το βαλω.

Link to comment
Share on other sites

έχει χρησιμοποιήσει κάποιος λαδια IPONE15/50 ημισυνθετικά???

 

χιλιες φορες AGIP, BEL RAY, MOTUL ολα αυτα σε 20-50...το καλυτερο για παπακια δεν θα νιωθεις το κιβωτιο, δεν θα χτυπαει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

χιλιες φορες AGIP, BEL RAY, MOTUL ολα αυτα σε 20-50...το καλυτερο για παπακια δεν θα νιωθεις το κιβωτιο, δεν θα χτυπαει τιποτα!

 

και το castrol το power1 gps 15-50 ειναι παρα πολυ καλο λαδι....εγω αυτο βαζω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μετα απο καποιες βολτες με το Χ ο φιλος μου παρατηρησε οποτε το σβηνω μυριζει κατι σαν καμενο.Προερχετε μαλλον απο το σημειο του φιλτρου αερα..Μην νομιζετε οτι μυριζει λες και εχει καμια πυρκαγια..Απλα μυριζει λιγο..Ισως επειδη ζεσταινεται παρα πολυ σε εκεινο το σημειο.Σε ολους ετσι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

παρτε και ενα βιντεακι για οσους λενε οτι το zx ειναι πιο γρηγορο απο το crypton x...

εγω οδηγαω το crypton και δεν ειχα βαλει ακομα 4η...

στα 400μ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=jja9Pk1z_fA

 

περιμενω σχολια...

Edited by ALEITRUITOS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...