Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν δεν εχει αυτονομη τροφοδοσια ο συναγερμος ειναι αχρηστος.Στο τελος μπορει να σου φαει ολη την μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν δεν εχει αυτονομη τροφοδοσια ο συναγερμος ειναι αχρηστος.Στο τελος μπορει να σου φαει ολη την μπαταρια.

Στο παπακι δυσκολα να σου :food: την μπαταρια.

εκτος και αν ο συνγερμος ειναι της πλακας!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα οι περισσοτεροι συναγερμοι στα παπια δεν εχουν αυτονομη τροφοδοσια.Γι αυτο τους θεωρω αχρηστους.
Link to comment
Share on other sites

Μα οι περισσοτεροι συναγερμοι στα παπια δεν εχουν αυτονομη τροφοδοσια.Γι αυτο τους θεωρω αχρηστους.

 

και είναι άχρηστοι. Είχα ρωτήσει τον Βύνιο(γιατι βάση προσφοράς ήταν καλοί οι διαφημιζόμενοι συναγερμοί) εάν είναι αυτοτροφοδοτούμενος ο συναγερμός και μου είπε ότι στα παπιά βάζουν έναν άλλο που δεν είναι αυτοτροφοδοτούμενος αλλά πάρα πολύ καλός και εγώ ο ΧΑΖΟΣ τον εμπιστεύτηκα! Το οξύμορο είναι ότι εφόσον έμαθα ότι δεν είναι ένας από τους επώνυμους που διαφημίζει δεν ήθελα να τον βάλει και αυτός επέμενε ότι είναι καλός! Την πάτησα!!

Link to comment
Share on other sites

και είναι άχρηστοι. Είχα ρωτήσει τον Βύνιο(γιατι βάση προσφοράς ήταν καλοί οι διαφημιζόμενοι συναγερμοί) εάν είναι αυτοτροφοδοτούμενος ο συναγερμός και μου είπε ότι στα παπιά βάζουν έναν άλλο που δεν είναι αυτοτροφοδοτούμενος αλλά πάρα πολύ καλός και εγώ ο ΧΑΖΟΣ τον εμπιστεύτηκα! Το οξύμορο είναι ότι εφόσον έμαθα ότι δεν είναι ένας από τους επώνυμους που διαφημίζει δεν ήθελα να τον βάλει και αυτός επέμενε ότι είναι καλός! Την πάτησα!!

 

Paidia etsi tn pathsa kai egw alla oxi me synagermo h kapoio aftermarket proion alla me PAPI phra to kymco nexxon 125 gia na ma8w na odhgaw pio poly kai epeidh eixe mpros pisw diskofreno kai xwrouse to kranos katw apo tn sela alla mlkies tou TERZI omws me epise kai to phra. telika oute to kranos xwrouse katw apo tn sela kai afou mplokare mia fora to pisw diskofreno apofasisa na to poulhsw giati exane apo pantou ladia patiniare kai eixa molis 3000km etc phga ston matako edwsa ekeino (parolo pou den ton eixa ksexrewsei) kai etc phra to cryptonaki mou. me auta pou egrapsa thelw na sas pw oti ta perisotera magazia (an oxi ola...) koitane mono to symferon tous... kai giauto prepei na prosexoume poly kai na to meletisoume arketa prin agorasoume kati giati oloklhro mhxanaki mou poulhsan pou htan teleios moufa kai me ta idia lefta (tote ekane 1750 euro) eperna address h crypton r... to skeftomai kai trelenomai...

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο καλο ειναι να πηγαινουμε και να ρωταμε και σε αλλα μαγαζια.Ασχετα αν εχουμε καταλαξει απο που θα το αγορασουμε μονο και μονο για να δουμε προιοντα και να παρουμε γνωμες.
Link to comment
Share on other sites

ο κολλητος μου ειχε παρει το innova απο τον βυνιο και του εκανε δωρο αυτο το πολυδιαφημισμενο συναγερμο λοιπον μια μερα ξαφνικα ενω το μηχανακι ακομα το εστρωνε του σβηνει στον δρομο και δεν επαιρνε με τιποτα μπροστα τα δοκιμασε ολα και μετα πηρε μπροστα μολις το πηγε στον βυνιο να το κοιταξει του ειπε οτι ειχε μπλοκαρει ο συναγερμος και οτι του το φτιαξανε αλλα δεν τον απενεργοποιησανε ομως.ολα καλα κι ολα ωραια μετα απο λιγο καιρο ομως παλι τα ιδια.ο φιλος μου ομως το πηγε σ`εναν δικο του αυτη την φορα για να τον απενεργοποιησει οταν το παλλικαρι ανοιξε το μηχανακι τρελαθηκε ο συναγερμος ειχε καψει κατι καλωδια και ηταν σε αποσταση αναπνοης απο το ντεποζιτο της βενζινης.αυτους τους συναγερμους που δινει δωρο ο βυνιος ειναι κατι κινεζικοι που τους πουλανε με το κιλο.κι`εγω απο τον βυνιο το πηρα το παπι μονο και μονο ομως επειδη το παιρνω ατοκο.συναγερμο εβαλα αλλα τον πληρωσα extra και ειναι της meta-system;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχετε μαθει τιποτα για δισκοφρενο πισω????καποιο σαιτ με αξεσουαρ???

 

το ταμπουρο πισω ειναι ποιο αποτελεσματικο και ποιο αξιοπιστο απο το δισκοφρενο σε μικρα κιβικα αποδεδειγμενα!

Link to comment
Share on other sites

το ταμπουρο πισω ειναι ποιο αποτελεσματικο και ποιο αξιοπιστο απο το δισκοφρενο σε μικρα κιβικα αποδεδειγμενα!

 

se papakia oi 125 mhxanes xreiazontai ena diskofrenaki pisw

Link to comment
Share on other sites

ο κολλητος μου ειχε παρει το innova απο τον βυνιο και του εκανε δωρο αυτο το πολυδιαφημισμενο συναγερμο λοιπον μια μερα ξαφνικα ενω το μηχανακι ακομα το εστρωνε του σβηνει στον δρομο και δεν επαιρνε με τιποτα μπροστα τα δοκιμασε ολα και μετα πηρε μπροστα μολις το πηγε στον βυνιο να το κοιταξει του ειπε οτι ειχε μπλοκαρει ο συναγερμος και οτι του το φτιαξανε αλλα δεν τον απενεργοποιησανε ομως.ολα καλα κι ολα ωραια μετα απο λιγο καιρο ομως παλι τα ιδια.ο φιλος μου ομως το πηγε σ`εναν δικο του αυτη την φορα για να τον απενεργοποιησει οταν το παλλικαρι ανοιξε το μηχανακι τρελαθηκε ο συναγερμος ειχε καψει κατι καλωδια και ηταν σε αποσταση αναπνοης απο το ντεποζιτο της βενζινης.αυτους τους συναγερμους που δινει δωρο ο βυνιος ειναι κατι κινεζικοι που τους πουλανε με το κιλο.κι`εγω απο τον βυνιο το πηρα το παπι μονο και μονο ομως επειδη το παιρνω ατοκο.συναγερμο εβαλα αλλα τον πληρωσα extra και ειναι της meta-system;)

 

τον πληρωσες? εμενα μου τον εκανε δωρο...

Link to comment
Share on other sites

κ βεβαια χρειαζετε το δισκοφρενο εδω εχουν κατι 50ακια

 

nai 50arakia apo to china...

Link to comment
Share on other sites

Τα δισκοφρενα ειναι πολυ καλυτερα εννοειται απ οτι τα ταμπουρα.Ασχετα τα κυβικα και το βαρος η την δυναμη της μηχανης.Εννοειται οτι παντα μιλαμε για καλης ποιοτητας.
Link to comment
Share on other sites

Μα οι περισσοτεροι συναγερμοι στα παπια δεν εχουν αυτονομη τροφοδοσια.Γι αυτο τους θεωρω αχρηστους.

 

Eγω εχω εναν patrol στο χ μου και εχει δικη του τροφοδοσια , δε νσου τρωει μπαταρια 1mA , αλλα κανει και 250€ αν δεν σας πειραζει αγοραστε κατι καλο. Πριν μερικες μερες εβαλα και φωτα xenon .

Link to comment
Share on other sites

Τα δισκοφρενα ειναι πολυ καλυτερα εννοειται απ οτι τα ταμπουρα.Ασχετα τα κυβικα και το βαρος η την δυναμη της μηχανης.Εννοειται οτι παντα μιλαμε για καλης ποιοτητας.

 

Μην παραμηθιαζεστε παιδια, και τα δισκοφρενα αλα και τα monoshoc σε μικρα μηχανακια και σε παπιες ειναι οπος το λεει και η λεξη (παπισια) καμια σχεση με τις μοτοσικλετες.

Link to comment
Share on other sites

Μην παραμηθιαζεστε παιδια, και τα δισκοφρενα αλα και τα monoshoc σε μικρα μηχανακια και σε παπιες ειναι οπος το λεει και η λεξη (παπισια) καμια σχεση με τις μοτοσικλετες.

 

Λογικα ειναι.Φαντασου το Χ να ειχε φρενα σαν της R1.Μονο οι aftermarket δισκοπλακες οι Braking κανουν 2000 ευρω.2πλασια αξια θα ειχε το μηχανακι.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ειναι παπισια γιατι προοριζονται για παπι και οι ανοχες τους ειναι κατασκευασμενες για τα κυβικα και τις ταχυτητες του παπιου παραγωγης.αν πας να βαλεις after δισκοπλακα braking δεν νομιζω να σε πειραξουν τοσο πολυ τα 2000 χιλιαρικα πιο πολυ μαλλον το οτι θα φας τα μουτρα σου στο πρωτο φρεναρισμα:):lol:
Link to comment
Share on other sites

Παντως οι δισκοπλακες οι Braking για παπια ειναι παρα πολυ καλες.Μια χαρα σταματανε το μηχανακι.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ξέρετε ότι οι συναγερμοί με αυτοτροφοδοτούμενη σειρήνα χτυπάνε ακόμα και αν κάποιος κόψει τα καλώδια του. Αυτή είναι η διαφορά τους από τους απλούς συναγερμούς. Οι απλοί συναγερμοί ούτε καταναλώνουν ρεύμα ούτε σου τρώνε την μπαταρία εκτός αν πάθει βλάβη ο συναγερμός. Βέβαια παίζει ρόλο και η σύνδεση του. Σας μιλάω εκ πείρας λόγω επαγγέλματος. Εγώ παράγγειλα έναν Silicon από το ebay χωρίς αυτοτροφοδοτούμενη σειρήνα που μου κόστισε 35 ευρώ και από τον Μάιο δουλεύει άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Παντως οι δισκοπλακες οι Braking για παπια ειναι παρα πολυ καλες.Μια χαρα σταματανε το μηχανακι.

 

sigoura to diskofreno einai kalutero apo to tabouro kai ennoeite pws otan einai kalhs poiothtas oxi plastiko(:lol::lol:)8a kanei akoma kaluterh douleia.alla otan odhgas papi me tabouro kai ena allo me diskofreno dn 8a deis kai terastia diafora oso sths mhxanes,kai ta taboura kai ta diskofrena sta papia einai papisia dn shmainei oti an pigaineis me 100 kai 8es na stamathseis kai patiseis freno kai exeis tabouro pisw dn 8a stamathseis pote vevaia an exeis diskofreno 8a frenareis pio grhgora alla sta papakia h diafora einai mikrh gt einai elafria kai sigoura oi Yamaha,Honda klp dn vazoun pisw diskofreno sta papia tous oxi mono gia na mhn auxhsoun to kostos alla xeroun oti kai me to tabouro frenarei to mhxanaki.twra gia ta mhxanakia made in china pou exoun pisw diskofreno kai alla polla(opws p.x ru8mizomena amotriser)ta exoun gia na poulhsoun gt 8a s pei o allos auto to wyuangjj exei kai pisw diskofreno enw to honda innova dn exei..ase pou ola ta ulika panw sta kinezika einai pamf8ina kai dn einai kalhs poiothtas dld oso kanei to diskofreno to brosta tou crypton X kanoun kai ta 2 ta diskofrena enos kinezikou...:X

Link to comment
Share on other sites

Παντως οι δισκοπλακες οι Braking για παπια ειναι παρα πολυ καλες.Μια χαρα σταματανε το μηχανακι.

δεν εννοουσα αυτο κι`εγω μαζι σου απ`τις καλυτερες ειναι.εγω εννοουσα οτι το να βαζεις μεγαλυτερες δισκοπλακες μπροστα η after δισκοφρενο πισω σε μαμα μηχανακι ειναι πολυ περιττο και σε ορισμενες περιπτωσεις κιολας μεγα λαθος.

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοουσα αυτο κι`εγω μαζι σου απ`τις καλυτερες ειναι.εγω εννοουσα οτι το να βαζεις μεγαλυτερες δισκοπλακες μπροστα η after δισκοφρενο πισω σε μαμα μηχανακι ειναι πολυ περιττο και σε ορισμενες περιπτωσεις κιολας μεγα λαθος.

 

Εννοειται αυτο.Εξαλλου για να βαλει ενα δισκοφρενο με μια ορισμενη διαμετρο ο κατασκευαστης εχει κανει μελετη.Και γι αυτο μερικες φορες καταληγουν καποιοι ενω εχουν αλλαξει φρενα να μην σταματανε και να τρακερνουν.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες γεια χαρα.και παλι εδω με μερικες εβδομαδες διακοπη.βεβαια αλαζω λιγο την συζητηση για συναγερμο και δισκοφρενα και θα γυρισω την συζητηση

στα μηχανικα σημεια του παπιου.λοιπον εγω και mikecrt απο το ηρακλειο θα ειμαστε πυστευω οι πρωτοι που εχουμε κανει τις απολυτες μετατροπες με ντοκουμεντα και οχι λογια του αερα.λοιπον παραγγειλαμε κιτ κυλινδρο yamaha vixion 60mm με πιστονι σκληρα ελατηρια και κεντροφορο τριτο σταδιο με διαφορα

στο αμυγδαλο 3mm και διαφορα στον χρονο ανοιγματος βαλβιδας εισαγωγης εξαγωγης vvpang και βεβαια παραλληλο εγκεφαλο rapidbike για το crypton x.

το αποτελεσμα σαν πρωτη αποψη τελιο.ρυθμισαμε τωρα τα μηχανακια για στρωσιμο μεχρι τις 5500στρ.φοβερες αρπες δεν κανει κανενα μπουκωμα στην αρχη οπως εργοστασιακο το γνωστο προβλημα βγαλαμε τον αποσυμπιεστη απο το γραναζι χρωνισμου και τελος τα βασανα.δεν υπαρχει προβλημα μιζας δουλευει αψογα.εγω θα σας ελεγα εαν δεν θελετε να αλλαξετε κυλινδρο πιστονι ελατηρια κεντροφορο τουλαχιστον βγαλτε τον πυρο απο το γραναζι χρονισμου και βαλτε rapidbike και εξατμηση και θα δειτε την διαφορα.επισης για οσους εχουν προβλημα με τις ταχυτητες που μπαινουν δυσκολα λαδι motul 20-50 κοκκινο

και θα καταλαβουν τι διαφορα.αυτα προς το παρον μετα το στωσιμο θα τα πουμε ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...