Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαιρετω...εγω θελω ν ρωτησω κατι τν φοσφορο...φιλε ειμαι κ γω απτο ηρακλειο κ ψηνομαι ν αγορασω απτον σπυριδακη τν yoshi...παιζει ν ειναι μουφα??
Link to comment
Share on other sites

Εχει τοποθετησει κανεις ξενον στο παπι και αν ναι που το χωρεσε?

οποιος θελει ας μου στειλει πμ

 

πισω στο ψαλιδι η δοκιμασε και στο λασποτηρα( απο μεσα)

Yeaha :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στο καυτο θεμα εισαι.Λοιπον επειδη και εγω με τα λαστιχα της μαμας δεν ειμαι ικανοποιημενος και επειδη λιγο ηθελα να πεσω σε μια ευθεια με 40 χλμ και λιγο νερο εψαξα να βρω τι υπαρχει.λοιπον κατεληξα στην dunlop και στην metzeler.

πιο πολυ ειμαι με την dunlop γιατι απο παιδια που τα φορανε εδω και 3 χρονια

δεν εχουν παθει το παραμικρο αλλα ουτε που εχουν σκασει απο το πλαι...

οπως τα michelin....και απο κρατημα ικανοποιητικο ασε που το πελμα ειναι sport χωρις τακουνια.τωρα διαστασεις

εγω θα βαλω εμπρος 2.50 και πισω 2.75 αλλα ψηνομε να βαλω και 3.00 πισω.

το μοντελο λαστιχων ΤΤ900.;);)τα δικα μας ειναι 60/100 εμπρος και 80/90 πισω

μπορεις να βαλεις εαν θελεις εμπρος 70/100 και πισω 90/90 για πιο χοντρα.

 

ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ ΤΑ ΦΟΡΑΕΙΚ ΤΟ INNOVA ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΚ@Τ@ ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΚΑΝΕΝΑ Μ62 MICELLIN.

Link to comment
Share on other sites

σημερα εκλεισα ενα χρονο χωρις κανενα προβλημα με το crypton x μου!!!!!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

σημερα εκλεισα ενα χρονο χωρις κανενα προβλημα με το crypton x μου!!!!!!!!!

και γιατι να εχεις προβλημα!!??

αμα κανεις σωστη συντηρηση και δεν την :worry: μονος σου μηχανικος δεν θα εχεις κανενα προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα εκλεισα ενα χρονο χωρις κανενα προβλημα με το crypton x μου!!!!!!!!!

επίσης. Κ εγώ 1 χρόνο το εχω που το ξεσκίζω κ κανένα πρόβλημα.άλλος 1 χρονος για να τελειώσει η εγγύηση κ μετά πάμε για 5ταχύτο κιβώτιο με συμπλέκυη

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι off topic...τελικα αξιζει η μοτοσπορτ για το κουκλι μας????...εχει βαλει κανεις απο σας??...δινει τπτ??
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι off topic...τελικα αξιζει η μοτοσπορτ για το κουκλι μας????...εχει βαλει κανεις απο σας??...δινει τπτ??

Στο youtube υπάρχουν βιντεάκια από το παπί μας με yoshi, gpr & motorsport. Εκεί μπορείς να ακούσεις τον ήχο. Από βελτίωση όπως έχουμε πει πολλές φορές θα δεις λίγο ξεμπούκωμα στα χαμηλά ειδικά αν βγάλεις και τον πνίχτη και λίγο τελική παραπάνω αφού τα αέρια θα βγάινουν πιο ελεύθερα. Γενικά θα το νιώθεις το μηχανάκι λίγο πιο ελεύθερο αλλά όχι πολλά πράγματα. Τα πολλά θα έρθουν με τον παράλληλο σε συνδυασμό με εξάτμιση, φίλτρο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

επίσης. Κ εγώ 1 χρόνο το εχω που το ξεσκίζω κ κανένα πρόβλημα.άλλος 1 χρονος για να τελειώσει η εγγύηση κ μετά πάμε για 5ταχύτο κιβώτιο με συμπλέκυη
ποσα χλμ εχεις?
Link to comment
Share on other sites

+1000!!! ακριβως τα ιδια κ σε μενα...και ειμαι 60 κιλα...110 σε πολυ τρελα κεφια στην πιο μεγαλη ευθεια του νησιου

καλα εγω δν το καταλαβαινω αυτο...πως γινεται να εχει τοσο μεγαλη διαφορα?στον εναν 110 και στον αλλον 135??θα ηθελα μια απαντηση πανω σε αυτο...

Link to comment
Share on other sites

καλα εγω δν το καταλαβαινω αυτο...πως γινεται να εχει τοσο μεγαλη διαφορα?στον εναν 110 και στον αλλον 135??θα ηθελα μια απαντηση πανω σε αυτο...

 

ισως αυτοι που πιανουν "135" να κανανε το τελειο στρωσιμο...δεν εξηγειται αλλιως

Link to comment
Share on other sites

επίσης. Κ εγώ 1 χρόνο το εχω που το ξεσκίζω κ κανένα πρόβλημα.άλλος 1 χρονος για να τελειώσει η εγγύηση κ μετά πάμε για 5ταχύτο κιβώτιο με συμπλέκυη

 

Για να καταλαβο ηπαρχει κιβωτιο με 5ταχητυτες και συμπλεκτη για το χ;ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ;και που μπορεις να το αγορασεις;

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβο ηπαρχει κιβωτιο με 5ταχητυτες και συμπλεκτη για το χ;ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ;και που μπορεις να το αγορασεις;

Υπάρχει στη Μαλαισία κ μάλιστα η Yamaha βγάζει 2 καταλόγους ανταλλακτικών κ manuals. Ένα για αυτόματο κ ένα για συμπλέκτη.

Link to comment
Share on other sites

καλα εγω δν το καταλαβαινω αυτο...πως γινεται να εχει τοσο μεγαλη διαφορα?στον εναν 110 και στον αλλον 135??θα ηθελα μια απαντηση πανω σε αυτο...

Σε τελείως ευθεία έχω βγάλει 125. Τα 135 τα έπιασα σε κατηφορικό δρόμο. Αλλά ότι τα πιάνει τα πιάνει. Κ μην ξεχνάτε τα κιλά μου. Άλλα χλμ θα πιάσει κάποιος με 60 κιλά κ πιο εύκολα κ άλλα εγώ που έχω 40 κιλά παραπάνω. Νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στη Μαλαισία κ μάλιστα η Yamaha βγάζει 2 καταλόγους ανταλλακτικών κ manuals. Ένα για αυτόματο κ ένα για συμπλέκτη.

 

και που μπορεις να το αγορασεις ;και ποσο κοστιζει αυτο φιλε μου ;

Link to comment
Share on other sites

Σε τελείως ευθεία έχω βγάλει 125. Τα 135 τα έπιασα σε κατηφορικό δρόμο. Αλλά ότι τα πιάνει τα πιάνει. Κ μην ξεχνάτε τα κιλά μου. Άλλα χλμ θα πιάσει κάποιος με 60 κιλά κ πιο εύκολα κ άλλα εγώ που έχω 40 κιλά παραπάνω. Νομίζω.

μα το θεμα ειναι πως εσυ που εισαι 100κιλα(και γω τοσα ειμαι) επιασεσ 135 και ο αλλος που ειναι 60 επιασε λιγοτερα.....δν γινετε τοσο μεγαλη διαφορα,να μου πεις 5 το πολυ 10 χιλιομετρα να το καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

και που μπορεις να το αγορασεις ;και ποσο κοστιζει αυτο φιλε μου ;

Αυτό δεν το εχω ψάξει ακόμη. Μάλλον η yamaha θα ξέρει κ μάλιστα η μοτοδυναμικη.

Link to comment
Share on other sites

μα το θεμα ειναι πως εσυ που εισαι 100κιλα(και γω τοσα ειμαι) επιασεσ 135 και ο αλλος που ειναι 60 επιασε λιγοτερα.....δν γινετε τοσο μεγαλη διαφορα,να μου πεις 5 το πολυ 10 χιλιομετρα να το καταλαβω

Μπορεί να μην έχει στρώσει ακόμη. Δε θυμάμαι πόσα χλμ είπε ότι έχει το μηχανάκι του φίλου; Επίσης όπως έχει αναφερθεί τα σφυρηλατά αργούν να στρώσουν τελείως

Link to comment
Share on other sites

μα το θεμα ειναι πως εσυ που εισαι 100κιλα(και γω τοσα ειμαι) επιασεσ 135 και ο αλλος που ειναι 60 επιασε λιγοτερα.....δν γινετε τοσο μεγαλη διαφορα,να μου πεις 5 το πολυ 10 χιλιομετρα να το καταλαβω

 

Αισιως επιασα τα 110 κιλα και στην βουτα στον αλιμο για οσους ξερουν απο το φαναρι μεχρι την γεφυρα εχω 120km και αν δεν με πιασει αλλο φαναρι ζυγωνω στα 130 περιπου.η αποσταση για οσους δεν ξερουν ειναι λιγοτερο απο 1 χλμ. οποιος εχει τις αμφιβολιες του καθημερινα γυρω στις 18.00 περναω απο εκει οταν σχολαω απο την δουλεια οποτε μπορουμε να κανονισουμε για να το δειτε με τα ματια σας. στην περιφεριακη υμηττου απο το πρωτο τουνελ μεχρι και την εξοδο για αγ παρασκευη εχω 135 και καποιες φορες κοφτη.

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

και γιατι να εχεις προβλημα!!??

αμα κανεις σωστη συντηρηση και δεν την :worry: μονος σου μηχανικος δεν θα εχεις κανενα προβλημα.:)

 

monos mou kano sintirisi!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

monos mou kano sintirisi!!!

καλα τοτε..και μετα αμα χαλασει τιποτα στο μηχανακι..ελα να μου πεις γιατι "σπανε" τα yamaha.

στα υποψην οτι αν παθει κατι η μηχανη,εγγυηση δεν εχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο youtube υπάρχουν βιντεάκια από το παπί μας με yoshi, gpr & motorsport. Εκεί μπορείς να ακούσεις τον ήχο. Από βελτίωση όπως έχουμε πει πολλές φορές θα δεις λίγο ξεμπούκωμα στα χαμηλά ειδικά αν βγάλεις και τον πνίχτη και λίγο τελική παραπάνω αφού τα αέρια θα βγάινουν πιο ελεύθερα. Γενικά θα το νιώθεις το μηχανάκι λίγο πιο ελεύθερο αλλά όχι πολλά πράγματα. Τα πολλά θα έρθουν με τον παράλληλο σε συνδυασμό με εξάτμιση, φίλτρο κτλ.

κατι τετοιο σκεφτομουν κ γω...γιατι παιρνει δρομο ο καταλυτης οποτε σιγουρα δινει κατι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...