Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπηρχαν αυτα τα χρωματα και πριν?

 

oxi prin uphrxe to kokkino(oxi etsi opws einai auto pio anoixto)to ble,to ashmenio k to special

Link to comment
Share on other sites

με 3 λιτρα περιπου 115 χμ μεσα στην αθηνα.

 

akrivos,to exoume metrhsei me polla paidia p exoun x gi auto sto lew

Link to comment
Share on other sites

απλα τελεια τα καινουργια χρωματα.οποτε παιρνεις το κοκκινο και βαζεις τις ζαντες του special αλλα δε μαυρο χρωμα και γινετε τελειο!!!!!!!!!!ωραιος Αποστολη!
Link to comment
Share on other sites

λιγο χλωμο..αν με λιγο παραπανω απο μισο βγαζει 150,δλδ φουλ γεματο βγαζει περιπου 280 χλμ :rolleyes::O

 

 

Για μενα θα μηλησω, ενταξει το ρεζερωουαρ ειναι 3,7 λιτρα αλα εγω προσωπικα δεν το αφηνω να τελειωσει και τελειος να το παω δλδ σκουντοντας στο βενζιναδικο και δεν κανει κιολος, βαζω ωενζινη συνηθοσ οταν ειναι στα κοκκινα, για παπι παντως ειναι περιπου οπως τον ανταγονσμο το λεω γιατι παντα παπια ειχα και συνηθος yamaha αλα εχω οδηγησει και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

με 3,2 η 3,3 λιτρα βενζινη και οχι ευρω σου βγαζει 130-135 χλμ μεσα στην πολη με νορμαλ οδηγηση και αυτο ειναι στανταρ γιατι ειναι παντα το πρωτο πραγμα που κανω εγω οταν παιρνω καινουργιο μηχανακι να του μετραω την καταναλωση.τωρα για τον φιλο που ειπε οτι η εξατμιση του εμποριου οτι σου δινει επιδοσεις καλυτερες ας μην δινει και ορκο μαλλον κοβει επιδοσεις παρα δινει.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω προσωπικα αν δεν υπηρχαν οι μπατσοι 8α την ειχα συνεχεια την εχατμηση στο μηχανακι και για ομορφια και για επιδωσεις, σκεπσου μονο οτι και R1 να εχεις η εχατμηση παντα δεινει, οσο για την αυτονομια ποθ λες με 2 € που γεμιζω εγω εχω αυτονομια 150κμ περιπου εξω και 2 βδομαδες μεσα στην πολη χωρις να υπολογιζω χιλιομετρα, αν σε ικανοποιει αυτο. Για το kymco δεν εχω να πω τπτ γιατι ποτε δεν ασχοληθηκα με μηχανακια περαν τον Γιαπονεζικων yamaha, honda, suzuki αντε και kawasaki, περι ορεχεος γουμαρανγκαθα.....Απο προσωπικη αποψη παντως και επιδη δεν ειμαι (χ)ακησ μονο 8α προτεινα το suzuki address 125 ηταν πραγματικα σκυλι, το χ εχει να δωσει αν του δωσεις μονο.....€ ενοω

 

φιλε μακη μην εισαι τοσο σιγουρος για τα γιαπωνεζικα yamaha-honda γιατι μονο γιαπωνεζικα δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε αποστολη εισαι θηριο που τις ξεθαψες αυτες τις φωτο ρε γατε.και να φανταστεις οτι προχθες ειχα μπει στο site της yamaha γιατι εψαχνα μπας και εβγαλε γραναζι 14αρι γνησιο για το παπι αλλα δεν τις ειδα αυτες καθολου.το μαυρο αν κυκλοφορησει ετσι οντως μ`αρεσει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μακη μην εισαι τοσο σιγουρος για τα γιαπωνεζικα yamaha-honda γιατι μονο γιαπωνεζικα δεν ειναι

 

Mαλαισια φτιαχνονται ολα μα ολα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μακη μην εισαι τοσο σιγουρος για τα γιαπωνεζικα yamaha-honda γιατι μονο γιαπωνεζικα δεν ειναι

 

Ολα του μικρου κυβισμου μπωρει μεν να μην κατασκευαζωνται Ιαπονια αλλα η εταιρια Ιαπονικη ειναι, παντως καμια σχεση ποιοτητας μιασ Yamaha h Honda με ενα kymco , jialing και αλα παρομοια μηχανακια, αλο Κινα αλο Μαλαισια....και κατι ακομα υπαρχουν δυο μουφεσ crypton x ενα κινεζικο 125κυβικα zinxiang καπως ετσι ειναι η μαρκα και ενα πιο καινουριο της euromotors 150 κυβικα, και τα δυο ειναι καρμπιρατερατα, αεροπσικτα, το 150c.c το εχει το περιοδικο μοτο τριτη του μαρτιου, δες το.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μην μπερδευετε τη χωρα κατασκευης με την ποιοτητα του προιοντος

δεν παιζει ρολο η χωρα κατασκευης στην ποιοτητα αλλα οι προδιαγραφες και τα φραγκα που επεσαν για τη μελετη το σχεδιασμο και την ποιοτητα των υλικων. π.χ η modenas φτιαχνει κορεα και η κυμκο. τα μηχανακια της μοντενας σε ποιοτητα ειναι πολυ ψηλα πολλα αξεσουαρ της μοντενας βεβαια ειναι japan.

παγκοσμιοποιηση φιλοι!! παει ποια που η ιαπονια εκανε καλα παπακια και η θεσσαλονικη καλη μπουγατσα τωρα μπουγατσα κανουν και στην ιαπονια!

για να μην ειμαι και of topic αφου καιν το ιδιο (x και nexxon) μαλλων δεν θα το παρω

ασε που ειναι και μπανικο και φοβασαι μην στο φανε ενο το korea oyte na to ftisoyn!

Link to comment
Share on other sites

για να μην ειμαι και of topic αφου καιν το ιδιο (x και nexxon) μαλλων δεν θα το παρω

ασε που ειναι και μπανικο και φοβασαι μην στο φανε ενο το korea oyte na to ftisoyn!

 

οκ αφου καιν το ιδιο μην το παρεις:X

Link to comment
Share on other sites

οκ αφου καιν το ιδιο μην το παρεις:X
ο αδερφος μου εχει ενα νεχχον κυμκο 125..τα παταρακια ειναι φαουλ,,η μανιβελα το ιδιο,,εντελος ξαφνικα,,δακρυζει απο την μερια του καπακιου του βολαν,,δλδ σταζει λαδι,,και το αλλο παραδοξο?πατιναρει με μολις 1500χλμ,,και με σηνετη χρηση,,τα σημπερασματα δικα σας
Link to comment
Share on other sites

ο αδερφος μου εχει ενα νεχχον κυμκο 125..τα παταρακια ειναι φαουλ,,η μανιβελα το ιδιο,,εντελος ξαφνικα,,δακρυζει απο την μερια του καπακιου του βολαν,,δλδ σταζει λαδι,,και το αλλο παραδοξο?πατιναρει με μολις 1500χλμ,,και με σηνετη χρηση,,τα σημπερασματα δικα σας

 

ολα αυτα τα εχω πει και εγω στο τοπικ του κυμκο, εσυ τι θες να πεις?

σισο μην ξεχνας οτι δεν εχουν ολοι 2300ευρω να δωσουν για παπακι

αλλοι περνουν με 600ευρω και το πλενουν καθε μερα

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα εχω πει και εγω στο τοπικ του κυμκο, εσυ τι θες να πεις?

σισο μην ξεχνας οτι δεν εχουν ολοι 2300ευρω να δωσουν για παπακι

αλλοι περνουν με 600ευρω και το πλενουν καθε μερα

μα δεν μηλισα αν κανει 600 η 2500 ευρω,,απλα ειπα οτι ειναι απαραδεκτο σε καινουργιο μχν να σημβαινουν αυτα,,ειτε αυτο θεωρειται κορεατικο,,ειτε ιαπωνεζικο,,ειτε ελληνικο,,καιμην προσπαθουμε να δικαιολογισουμε τα αδικαιολογιτα,,γιατι ακομα και σε κινεζικο μχν ισως ποτε να μην το παρουσιασει αυτο
Link to comment
Share on other sites

μα δεν μηλισα αν κανει 600 η 2500 ευρω,,απλα ειπα οτι ειναι απαραδεκτο σε καινουργιο μχν να σημβαινουν αυτα,,ειτε αυτο θεωρειται κορεατικο,,ειτε ιαπωνεζικο,,ειτε ελληνικο,,καιμην προσπαθουμε να δικαιολογισουμε τα αδικαιολογιτα,,γιατι ακομα και σε κινεζικο μχν ισως ποτε να μην το παρουσιασει αυτο

 

επρεπε να ησουν στον τερζη οταν στα 2000χλμ χαλασαν τα σινεμπλοκ και μου λεγαν οτι δεν ειναι μεσα στην εγγυηση και επρεπε να τα πληρωσω 4ων μηνων μηχανακι.εκει να δεις τι εγινε! η ******* ειναι οτι το μηχανακι δεν εκανε 1000ευρω να πεις οτι οτι πληρωνεις παιρνεις, εκανε 1600 με μεγαλη διαφορα απο τα κινεζικα και 200ευρω απο τα επωνυμα και ειπα αρα καλο θα ειναι!! τον ηπια γερα

 

mod μην τα σβησεις βαλτα στο kymco

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να ησουν στον τερζη οταν στα 2000χλμ χαλασαν τα σινεμπλοκ και μου λεγαν οτι δεν ειναι μεσα στην εγγυηση και επρεπε να τα πληρωσω 4ων μηνων μηχανακι.εκει να δεις τι εγινε! η ******* ειναι οτι το μηχανακι δεν εκανε 1000ευρω να πεις οτι οτι πληρωνεις παιρνεις, εκανε 1600 με μεγαλη διαφορα απο τα κινεζικα και 200ευρω απο τα επωνυμα και ειπα αρα καλο θα ειναι!! τον ηπια γερα

 

mod μην τα σβησεις βαλτα στο kymco

ετσι ακριβως ειναι,,τους δισκους τους καλυπτει η εγκηυση?
Link to comment
Share on other sites

Ολα του μικρου κυβισμου μπωρει μεν να μην κατασκευαζωνται Ιαπονια αλλα η εταιρια Ιαπονικη ειναι, παντως καμια σχεση ποιοτητας μιασ Yamaha h Honda με ενα kymco , jialing και αλα παρομοια μηχανακια, αλο Κινα αλο Μαλαισια....και κατι ακομα υπαρχουν δυο μουφεσ crypton x ενα κινεζικο 125κυβικα zinxiang καπως ετσι ειναι η μαρκα και ενα πιο καινουριο της euromotors 150 κυβικα, και τα δυο ειναι καρμπιρατερατα, αεροπσικτα, το 150c.c το εχει το περιοδικο μοτο τριτη του μαρτιου, δες το.

 

Η Modenas φτιαχνει τα μηχανακια της στην Μαλαισια.

 

ο αδερφος μου εχει ενα νεχχον κυμκο 125..τα παταρακια ειναι φαουλ,,η μανιβελα το ιδιο,,εντελος ξαφνικα,,δακρυζει απο την μερια του καπακιου του βολαν,,δλδ σταζει λαδι,,και το αλλο παραδοξο?πατιναρει με μολις 1500χλμ,,και με σηνετη χρηση,,τα σημπερασματα δικα σας

 

Συμβαινει δεν ειναι σ ολα τα μηχανακια το ιδιο.

 

ετσι ακριβως ειναι,,τους δισκους τους καλυπτει η εγκηυση?

 

Οχι γιατι μπορει να θεωρηθει φυσιολογικη συμπεριφορα.

Link to comment
Share on other sites

Η Modenas φτιαχνει τα μηχανακια της στην Μαλαισια.

 

 

 

Συμβαινει δεν ειναι σ ολα τα μηχανακια το ιδιο.

 

 

 

Οχι γιατι μπορει να θεωρηθει φυσιολογικη συμπεριφορα.

τι δισκακια μπαινουνε?
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο γινετε.επαναπρογραμματιζουν τον παρον εγκεφαλο και του δινουν λιγη

βενζινη παραπανω αλλα με τον εργοστασιακο εκκεντροφορο και βεβαια εξατμηση

after market.αλλα πιστευω εαν δεν βαλεις εκκεντροφορο τουλαχιστον δευτερο σταδιο φιλτρο ελευθερο και rb δεν θα κανεις τιποτα.....

 

 

 

 

δηλαδη το τελιωσες????? κατι μου ειπαι ο mikecrt.οτι θα βαλεις rapid bike ειναι αληθεια????? εαν θελεις παρε με τηλεφωνο να τα πουμε;)

 

an k esbisa to programma to palio k o mixanikos mou to ekane k douleue roloi alla enas apo edw xrostouse tou aderfou mou kati lefta k eipame na paroume to r b gia na ta ksekopsoume. tespa to mix einai akoma sta meri sas dn exw eukairisei na paw na to parw . 8a ta poume re megale kapoia stigmi tilefwnikws

Link to comment
Share on other sites

τι δισκακια μπαινουνε?

 

Aναλογα το μοντελο.Σε μαμα μηχανακια βαζεις μαμα δισκακια.

Link to comment
Share on other sites

Aναλογα το μοντελο.Σε μαμα μηχανακια βαζεις μαμα δισκακια.
το μοτερ εχει σηγκενια με το αστρα σουπρα?μπορουμε να βαλουμε απο αυτο δισκακια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...