Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Μήπως ξέρετε πόσα A (Ampere) είναι η μπαταρία μας και εάν μπορούμε να την αλλάξουμε με μεγαλύτερη;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιασε και μπιελα το κολλημα?

δεν ξερω φιλος δεν νομιζω.απλος η μανιβελα κατεβαινει πολυ δυσκολια.δλδ σχεδον καθομαι πανω της.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ νέος είμαι εδώ και νέος στο μηχανάκι μας στο οποίο έχω κάνει μόλις 500 χιλιόμετρα!Μόλις μιλήσατε για αυτό το σπρέι στην αλυσίδα με χυπήσατε στο αδύναμο σημείο!έβαλα ένα από ένα μαγαζί που πήρα αλλά όντας νέος με το που έβαλα μπροστά για να πάει παντού έκανα την ζάντα χάλια αφού αυτό είναι κολλώδες και έγινε άντε γεια!ξέρει κανένας αν το πάω στην πίεση για πλύσιμο θα βγει?και αν ναι θα ξαναλάμπει κανονικά η να πάρω κανένα γιαλυστικό??Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

το σπρει το βαζεις αλλα 1. δεν βαζεις πολυ 2. το αφηνεις να κολλισει ας πουμε το βραδυ. δεν πας βολτα κατευθειαν γιατι θα γινει σαν μαλι τις γριας!

 

απ οτι εχω προσεξει απλωνει μονο του σε ολη την αλυσιδα δεν χρειαζεται να βαζουμε παντου δηλ δεξια αριστερα και δεξια

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησε Silkolene chain lube.Ειναι ασπρος αφρος που καθεται πανω στην ζαντα και δεν πετιεται απο δω και απο κει.

 

καλημερα σας. πηγα και πηρα τελικα ενα σπρει της bel ray μου το προτεινε ενας γνοστος μου. το εβαλά και δεν ειδα βρωμια στην ζαντα (προς το παρον) να σημειωσο οτι κατευθειαν απο το πλυσιμο στο παπι που εκανα εβαλα καπακι το σπρει χωρις τπτ αλλο ..

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω φιλος δεν νομιζω.απλος η μανιβελα κατεβαινει πολυ δυσκολια.δλδ σχεδον καθομαι πανω της.
τελικα μια σπασμενη βαλβιδα εχω και ενα γρατσουνισμενο πιστονι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μήπως ξέρετε πόσα A (Ampere) είναι η μπαταρία μας και εάν μπορούμε να την αλλάξουμε με μεγαλύτερη;

 

νομιζω οτι τα A ειναι αναλογα του μεγεθους της μπαταριας. δλδ αν παρεις με περισοτερα Α τοτε μπορει να μη χωραει στην θηκη της μπαταριας που εχει το μηχανακι ;)

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι τα A ειναι αναλογα του μεγεθους της μπαταριας. δλδ αν παρεις με περισοτερα Α τοτε μπορει να μη χωραει στην θηκη της μπαταριας που εχει το μηχανακι ;)

Μπράβο, αυτό δεν ξέρω και εγώ. Δηλαδή ότι τα Α είναι ανάλογα με το μέγεθος της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, αυτό δεν ξέρω και εγώ. Δηλαδή εάν τα Α είναι ανάλογα και με το μέγεθος!
Τα ampere είναι ανάλογα του μεγέθους της μπαταρίας. Όσο πιο πολλά ampere τόσο πιο μεγάλο όγκο έχει η μπαταρία. Αυτό ισχύει για τις κοινές μπαταρίες. Στα αυτοκίνητα με ηχοσυστήματα μεγάλης έντασης βάζουν μπαταρίες με πολλά ampere και μικρό όγκο αλλά κοστίζουν και πολλά λεφτά. Για μηχανάκια δεν ξέρω αν υπάρχουν τέτοιες μπαταρίες.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

nai file mou...ola ektos to pisw ftero k to mprostino ekei pou einai ta flas....kai i maska einai carbon an dn tin eides

 

bravo τζαμι ειναι η παπια!!;);)

Τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Paidia kserei kaneis pio einai kalitero rapid bike i power commander an exei valei kaneis as pei plzzzzzzzzzz

 

εγω εχω βαλει την rapidbike ολα δουλευουν καλα.απο οτι ξερω δεν εχει βγαλει ακομα για το crypton x παραλληλο η power commander....

Link to comment
Share on other sites

για αυτους που ενδιαφερονται για φιλτρο ελευθερο,εδω ειναι η απαντηση

K&N MODEL BM-1199 για BMW με μικρη μετατροπη μπαινει μια χαρα.

το εβαλα και αυτο.με κοψιμο το πανω μερος του καπακιου το μηχανακι σκωτονει

περιμενω και τα μπουζι denso IU27 ιριδιου και αντε για.....

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει την rapidbike ολα δουλευουν καλα.απο οτι ξερω δεν εχει βγαλει ακομα για το crypton x παραλληλο η power commander....

to rapidbike to paragiles apo tin mototrade?

Link to comment
Share on other sites

 

Τζαμι το εχεις το παπι.Μπραβο.Χαμιλοπροφιλα λαστιχα και κοψιμο κολατσας και θα ειναι τελειο.Κατι ασχετο το Fx απο πισω δικο σου ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Χαμιλοπροφιλα λαστιχα

 

 

απο οτι ειδα τα λαστιχα δεν ειναι χαμηλοπροφιλα!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα τα λαστιχα δεν ειναι χαμηλοπροφιλα!!!!!!!!!!!

 

ουτε ο mad ειπε οτι ειναι αλλα αν βαλει και κοψει και το φτερο θα ειναι τελειο;)

Link to comment
Share on other sites

ουτε ο mad ειπε οτι ειναι αλλα αν βαλει και κοψει και το φτερο θα ειναι τελειο;)

 

to kserw paides gia to ftero alla perimenw na ftiaksei o kairos k 8a to kanw polyesteriko mallon apo pisw... auti ti stigmi exw xamila lastixa asamprela alla i foto einai ligo palia...to fx einai tou aderfou mou (svouros_gr) tou exei skasei polla lefta..

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα τα λαστιχα δεν ειναι χαμηλοπροφιλα!!!!!!!!!!!

 

Ναι το ξερω απλα πρεπει να βαλει.Κατι ασχετο η κολατσα( το πλαστικο που καθεται η πινακιδα ) αν κοπει μπορει να ξαναμπει μονο για τον χειμωνα χωρις προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω απλα πρεπει να βαλει.Κατι ασχετο η κολατσα( το πλαστικο που καθεται η πινακιδα ) αν κοπει μπορει να ξαναμπει μονο για τον χειμωνα χωρις προβλημα?

 

an kopei oxi dn ginetai na ksanabei....alla an to vgaleis ..bebaia apo ba8ia dld konta apo to amortiser ksanabainei opote 8es..egw auto 8a kanw k 8a ftiaksw polyesteriko apo pisw pali me bides pou to xeimwna pali to ftero

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...