Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kιτα φιλε και εγω εχω το μηχανακι με 2000 χμλ ..

Εχω βγαλει το συμπερασμα επειδη ειχα και το παλιο crypton r οπου ειχα 18000 χμλ πανω οτι το μοτερ ενος παπιου αναγει αναλογα με τα χμλ .Μετα απο τα 3000 χμλ θα δεις μεγαλυ διαφορα.και μετα απο τα 6.000 χμλ θα δεις ενα αλλο παπι που δεν θα το γνωριζεις!!

Δεν ειναι δυνατον ενα crypton x με 1000 χμλ να περασει ενα με 6000χμλ μιλαμε παντα για μαματα μηχανακια αυτος ειναι και ο λογος που ο καθενας βλεπει διαφορετικα νουμερα στο κοντερ.

Τορα για το θεμα τον προδιαγραφον εχεις απολυτο δικο.....αν το μηχανακι δεν ηταν απο της προδιαγραφες τοσο μπουκομενο μπορει να βλεπαμε σε ευθεια και 150 στο κοντερ;)

μαλλον ετσι ειναι,,αν δλδ το μχν δεν ειχε σφηρηλατα μερη,,και την επιστρωση στον κυλινδρο θα ανοιγε πιο γρηγορα το μοτερ?kαποιοι βεβαια ησχιριζονται οτι απο την αρχη τα μχν τους πανε μπαλα,πως να το εξηγησουμε ομως αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μαλλον ετσι ειναι,,αν δλδ το μχν δεν ειχε σφηρηλατα μερη,,και την επιστρωση στον κυλινδρο θα ανοιγε πιο γρηγορα το μοτερ?kαποιοι βεβαια ησχιριζονται οτι απο την αρχη τα μχν τους πανε μπαλα,πως να το εξηγησουμε ομως αυτο?

 

Ακριβως οπως το ηπες..... ησχιριζονται... δεν κσερουμαι αμα ειναι αληθεια ..

πρεπει να εχεις δικη σου αποψει και να μην πιστευης οτι γραφεται εδω..γιατι γραφονται και πολλες π*******ς .Ενα μαματο crypton x μπορει σε ευθεια να δει στο κοντερ ΤΟ ΠΟΛΥ 130 ...(περιπου 130...και οταν λεω 130 σε ευθεια ενοω να μην παει αλλο.. )

οταν ο αλλος ομως σου γραφει 140 και + TOTE η ειναι τρελος η πρεπει να φορεσει γυαλια(Xωρις καμια παραξηγηση παντα )

Με αυτο το παραδειγμα θελω να σου δειξω οτι δεν ειναι ολλα αληθειες και δεν πρεπει να τα πιστευεις αν δεν σου φαινονται λογικα

Αυτα απο εμενα φιλε μου;)

Link to comment
Share on other sites

sorry kiolas alla na rwthsw kati asxeto me to olo 8ema.yparxoun sto eborio kapoia doxeia se morfh alloifhs h sprei,pou einai gia thn zelatina tou kranous gia thn vroxh.dhladh na dhmiourghtai mia aspida kai kala sthn zelatina,kai na glustraei to nero ths vroxhs.exei xrhsimopoihsei kanenas sas kati tetoio?epeidh me endiaferei,an exei kapoios na prwteinei kati!kai pali sorry gia to off topic!:p
the new manager is here! beware :D
Link to comment
Share on other sites

sorry kiolas alla na rwthsw kati asxeto me to olo 8ema.yparxoun sto eborio kapoia doxeia se morfh alloifhs h sprei,pou einai gia thn zelatina tou kranous gia thn vroxh.dhladh na dhmiourghtai mia aspida kai kala sthn zelatina,kai na glustraei to nero ths vroxhs.exei xrhsimopoihsei kanenas sas kati tetoio?epeidh me endiaferei,an exei kapoios na prwteinei kati!kai pali sorry gia to off topic!:p

 

Kοψε μια πατατα στην μεση και τριπεψε την ζελατινα με την πατατα..και θα δεις οτι γλιστραει...κραταει περιπου μιση ωρα με τρια τεταρτα...μπορει να ειναι αστειο αλλα κανει δουλεια...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

sorry kiolas alla na rwthsw kati asxeto me to olo 8ema.yparxoun sto eborio kapoia doxeia se morfh alloifhs h sprei,pou einai gia thn zelatina tou kranous gia thn vroxh.dhladh na dhmiourghtai mia aspida kai kala sthn zelatina,kai na glustraei to nero ths vroxhs.exei xrhsimopoihsei kanenas sas kati tetoio?epeidh me endiaferei,an exei kapoios na prwteinei kati!kai pali sorry gia to off topic!:p

Κανουν δουλεια αυτα που λες.μονο ομως απ'εξω.επισης με το χρονο η ζελατινα του κρανους χανει την προστασια και αφηνει κατι στιγματα σαν ζελε.

ομως αν'εχεις καλο κρανος αποψη μου ειναι να πας να αγορασεις μια νεα ζελατινα και μην παιδευεσαι με αλοιφες και σπρευ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

file gia na mi psaxneis pios grafei autes tis "ml........s"egw eimai pou lew se proigoumenes selides oti to x paei mexri kai 142 km kai an tis diavaseis kala tha deis oti exw dikio twra to poios einai trelos i stravos ase me na to xerw kalitera loipon. Υ.Γ. ΠΡΙΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ
Link to comment
Share on other sites

μαγκες επειδη βαριεστε να διαβαζετε παλιοτερα posts εγω ειμαι 105 κιλα και με yoshi και 14αρι γραναζι εχω δει μεχρι 130 στο κοντερ. αν καποιος ειναι τα μισα μου κιλα ειναι πολυ ευκολο να δει και παραπανω.
Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

file gia na mi psaxneis pios grafei autes tis "ml........s"egw eimai pou lew se proigoumenes selides oti to x paei mexri kai 142 km kai an tis diavaseis kala tha deis oti exw dikio twra to poios einai trelos i stravos ase me na to xerw kalitera loipon. Υ.Γ. ΠΡΙΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ

 

Κιτα φιλε εγω δεν ηθελα να σε προσβαλω ουτε εσενα ουτε κανεναν αλλον εδω..

Εδωσα ενα παραδειγμα για να με καταλαβει ο φιλος μου ο SISOS ..

Και αυτο με τα 142km μπορει να ειναι αληθεια μπορει και ψεματα.

ΑΛΛΑ ΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ ...

Link to comment
Share on other sites

kalos o spyros!den paei na deixei to konter 140 -150 to noima einai ta ali8eina posa einai(to polu 125)
Ρε παιδιά, σκοτώνεστε συνέχεια για το πόσα χιλιόμετρα πιάνει το παπί. Το έχετε καταλάβει ότι έχουμε παπί και όχι μηχανή? Όποιος ήθελε περισσότερη δύναμη και χιλιόμετρα ας έπαιρνε μηχανή. Φιλικά πάντα.;)
Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΙΚΑ,ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΧΜ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ..ΤΟ ΛΕΩ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΔΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ Χ ΕΧΕΙ 142 ΚΜ ΚΟΝΤΕΡ ΤΩΡΑ ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ..ΤΟ ΟΤΙ ΔΝ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ

ΕΜΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΙΚΑ,ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΧΜ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ..ΤΟ ΛΕΩ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΔΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ Χ ΕΧΕΙ 142 ΚΜ ΚΟΝΤΕΡ ΤΩΡΑ ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ..ΤΟ ΟΤΙ ΔΝ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ

ΕΜΕΙΣ

 

Εδω φιλε μου θα σου δοσω δικιο.:)

απλος ολλο αυτο ξεκινησε απο το παραδειγμα που εδωσα στον φιλο μου τoν sisos.

Και να ξερεις πος δεν ηθελα να προσβαλω κανεναν εδω ...

και ζητω συγνωμη απο ολλους αν το εκανα:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην τρελενεστε ολοι εδω ειμαστε μια παρεα που ανταλαζουμε αποψεις και προβληματισμους και γνωσεις,,μα....να σας πω και το αλλο τα χλμ δεν ειναι στραγαλια,,εγω εχω και ενα βεστρωμ 650,που υποτιθεται οτι εχει καλυψη καλη απο αερα,,και ειναι και ταξιδιαρικια μοτο,,,οταν την ανοιγω πανω απο 130χλμ ξερετε τι γινετε??πανικ,,απο τον αερα κτλ,,γι αυτο ας μην λεμε οτι θελουμε,, 140 πραγματικα χλμ δεν ειναι αστειο,,παντα φηλικα βεβαια;);)
Link to comment
Share on other sites

και τα 3 ειναι μαμα??επι του παροντος τι κανεις ολα καλα?

ναι και τα τρεια μαμα.μονο εξατμηση εχουμε βαλει και βενζινη 100.απο εδω ολα καλα.τωρα μπαινουμε στον σβουρο για μεγαλες αλλαγες στο μηχανακι.διαβαζω εδω τα ποστ και λενε για 130 χλμ 140 χλμ

και τετοια και λεω μονος μου πως μπορουν να κρατησουν τοσα χλμ με τετοια

οδικη συμπεριφορα που εχει αυτο το μηχανακι οπως ειναι.οδηγησα το μηχανακι του mikecrt και νομιζα οτι οδηγουσα τρενο βεβαια μπουκαλες μπροστα ψαλιδι πισω

αμορτισερ με ψυχτη σταθεροποιητη μπροστινων μπουκαλων λαστιχα.οταν τα βαλεις ολα αυτα τοτε πηγαινε το σε αυτα τα χλμ.....

Link to comment
Share on other sites

ναι και τα τρεια μαμα.μονο εξατμηση εχουμε βαλει και βενζινη 100.απο εδω ολα καλα.τωρα μπαινουμε στον σβουρο για μεγαλες αλλαγες στο μηχανακι.διαβαζω εδω τα ποστ και λενε για 130 χλμ 140 χλμ

και τετοια και λεω μονος μου πως μπορουν να κρατησουν τοσα χλμ με τετοια

οδικη συμπεριφορα που εχει αυτο το μηχανακι οπως ειναι.οδηγησα το μηχανακι του mikecrt και νομιζα οτι οδηγουσα τρενο βεβαια μπουκαλες μπροστα ψαλιδι πισω

αμορτισερ με ψυχτη σταθεροποιητη μπροστινων μπουκαλων λαστιχα.οταν τα βαλεις ολα αυτα τοτε πηγαινε το σε αυτα τα χλμ.....

πολυ σωστοοοοοοοοςςςςςςς;);)
Link to comment
Share on other sites

ok sorry pou neuriasa,apla pisteuw oti dn uparxi logos na leme psemata edw mesa giati etsi dn prokeite na mathoume tpt gia to x

telika exei balei kanis ektos apo exatmisi kati allo programma px?

Link to comment
Share on other sites

πιος απο εσας εχει δοκιμασει να βγαλει τον πνιχτη,,να μας πει εντυπωσεις

το εχουμε πει οτι σε "μαμα" μηχανακι αμα το βγαλεις αυτο..μονο κακο θα κανεις στο μηχανακι παρα καλο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχουμε πει οτι σε "μαμα" μηχανακι αμα το βγαλεις αυτο..μονο κακο θα κανεις στο μηχανακι παρα καλο.:)

 

εγω διαφωνω με την γνωμη του raver........

νομιζω οτι το μηχανακι ανοιγει καλυτερα!!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

εγω διαφωνω με την γνωμη του raver........

νομιζω οτι το μηχανακι ανοιγει καλυτερα!!!;)

Αμα ισχυε αυτο που λες!! ολοι θα βγαζανε τον "παπα" και μετα καμια μετατροπη!

απλα αυτα το λες..γιατι δεν το εχεις δοκιμασει.απλα ανοιγει καλυτερα στις πρωτες ταχυτητες αλλα μετα "χανει".στην ουσια καμια διαφορα :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...