Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγνωμη αλλα αυτη ειναι "tsu-yoshi-mura".Δεν νομιζω να δεις τιποτα παραπανω εκτος απο τον σαματα.Ελπιζω να την πηρες 160 γιατι τοσο εχει στην συμπρωτευουσα.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα αυτη ειναι "tsu-yoshi-mura".Δεν νομιζω να δεις τιποτα παραπανω εκτος απο τον σαματα.Ελπιζω να την πηρες 160 γιατι τοσο εχει στην συμπρωτευουσα.

 

Λαθος δεν ειναι tsu-yoshi-mura αλλα tsu-yoshi...δεν ειναι yoshimura...ειναι ιμιτασιον...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν το πα σοβαρα.;) ναι ειναι ιμιτασιον,εχω δει την ιδια σε κρυπτον Χ,καθως επισης εχω δει κ address με γνησια γιοσι..
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν το πα σοβαρα.;) ναι ειναι ιμιτασιον,εχω δει την ιδια σε κρυπτον Χ,καθως επισης εχω δει κ address με γνησια γιοσι..

 

Η γιοσι η γνησια βγαινει μονο σε address...ποτε δεν εβγαλε και ποτε δεν θα βγαλει για το Χ γιατι εχει κανει συμβολαιο με την suzuki....

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου στην δουλειά που έχει το special του χτύπησε μπιέλα στα 15000km. Το έχει σε εξουσιοδοτημένο της Yamaha δυο εβδομάδες τώρα και δεν ξέρει πότε θα το πάρει. Το έχουν λύσει όλο. Έχουν αφήσει μόνο τον σκελετό. Θα του αλλάξουν κύλινδρο, πιστόνι, μπιέλα και στρόφαλο. Όλα στην εγγύηση. Ούτε και αυτοί ξέρουν από τι έγινε. Τον ρώτησαν αν το δούλεψε καθόλου χωρίς φίλτρο λαδιού πράγμα που δεν έγινε.
οπ πως εγινε αυτο?στα καλα καθουμενα?δεν μπορει κατι εγινε,,για πες μας λεπτομεριες:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

me ena keihin 28 katebazei to konter e? a re.....oti sas pasaroun to pisteuete,dld an baleis k eksatmish tha pareis 10-15 aloga akoma..

 

karb. exatmish k filtro . ennoeitai k epishs ennoeitai me odigo 50 kila k me ekinhsh. se kanonikes synthikes 150+

Link to comment
Share on other sites

xatzaki ξεχασα παμε με τον mikecrt για εκκεντροφορο, κυλινδρο πιστονι vixxion yamaha, απλο

γραναζι εκκεντροφορου οχι μεταβλητο, μπουζι denso, rapit bike παραλληλο,

σκληρα ελατηρια βαλβιδων stability στα μπροστινα ψαλιδια,λεγε τι ενδιαφερεσε για να δουμε τι θα κανουμε και εαν εσυ θελεις κατι αλλο....

 

παιδια αν επιτρεπετε απο που θα παρετε αυτα τα ανταλακτικα??????

 

 

φιλε ποσο την πηρες αυτη την εξατμιση???

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

file kai auti tin kenouria yoshi paragila mou eipe autos oti dinei 2hp me dunamometrisi pou to eide sto mixanaki

 

Ρε φιλε πες μας κατι παραπανω για αυτη την καινουρια yoshi.

Link to comment
Share on other sites

οπ πως εγινε αυτο?στα καλα καθουμενα?δεν μπορει κατι εγινε,,για πες μας λεπτομεριες:worry::worry:
Αυτά που έγραψα έγιναν. Ούτε και στην Yamaha ξέρουν από τι έγινε. Ίσως βγήκε ελαττωματικό το παπί. Δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε πες μας κατι παραπανω για αυτη την καινουρια yoshi.

ok re file molis ti valw panw tha sas pw.Alla tora mono auto kserw.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έγραψα έγιναν. Ούτε και στην Yamaha ξέρουν από τι έγινε. Ίσως βγήκε ελαττωματικό το παπί. Δεν ξέρω.
μηπως το σπαγε?ισως εμεινε απο λαδι?
Link to comment
Share on other sites

στο δικο σου μηχανακι θα τα βαλεισ στα πραγματα???:)

 

ναι βεβαια.αγορα απο συγκαπουρη.τιμες κατσε καλα.μεχρι τωρα ειναι 3 τα ατομα της παραγγελιας οποιος θελει μπαινει στην αγορα.οποιος ενδιαφερετε να δωσει παρον

Link to comment
Share on other sites

paidia koitakste tin eksatmisi den tin ebala akoma...tespa den einai maimou einai gnisia me tin upografi kai ta panta mesa sta koutia apo kei kai pera to tsuyoshi einai o tupos tis eksatmisis kai to yoshimura to leei sta kinezika apo dipla... ego ksero an kanei i oxi eidika gia to mixanaki mou efoson to exw dwsei ekinisi kai xreiazete kati gia teliki tin pira apo gnosto kai apokliete na me koroidepse....omos oi kakies, kakies den mporo na kano kati gia tin zilia sugnwmh kiolas
Link to comment
Share on other sites

paidia koitakste tin eksatmisi den tin ebala akoma...tespa den einai maimou einai gnisia me tin upografi kai ta panta mesa sta koutia apo kei kai pera to tsuyoshi einai o tupos tis eksatmisis kai to yoshimura to leei sta kinezika apo dipla... ego ksero an kanei i oxi eidika gia to mixanaki mou efoson to exw dwsei ekinisi kai xreiazete kati gia teliki tin pira apo gnosto kai apokliete na me koroidepse....omos oi kakies, kakies den mporo na kano kati gia tin zilia sugnwmh kiolas

 

Εγω δεν το λεω απο κακια αλλα επειδη ειχα ρωτηση στο περιπτερο(σε εκθεση) της suzuki και μου ειπαν οτι εχει κανει σημβολαιο με την yoshimura οτι θα φτιαχνει μονο για αυτην εξατμισης...:happy:

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

filaraki den nomizw oti h tsuyosi einai gnhsia exatmish ths yoshimoura...tespa thn exw k egw...to mhxanaki kovei...sto lew ek peiras,,,,allaxa ena noumero granazi mikrotero mprosta.....gia na dwsei...opws me mama....asta!!!nomiza pws tha htan kalytera....kanei k akriva....re paidia ta cbr ta permame....ta 125cc...thelw na mou peite empeiries sto dromo me kontra apo 125cbr>>>
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω διαβασει σχεδον ολα τα ποστ που εχουν γραφτει,,και εχω βγαλει το εξης συμπερασμα,,ορισμενα μχν εχουν αποδεκτη αποδοση απο το μοτερ, και αλλα παλι σημπεριφερονται σαν ενα πχ 125,,μηπως αυτο οφειλεται στα σφηρηλατα μερη,και στην επιστρωση του κυλινδρου, και γι αυτο το μοτερ και αργει να δειξει τα δοντια του?τα σφηριλατα μερη ειναι για περισοτερη αξιοπιστια? το μηχανακι σαφως ειναι απο παντου κομενο για τις προδιαγραφες,,τοτε γιατι σε αλλους εχει μια αποδεκτη αποδοση εξ αρχης και σε αλλους οχι?ας μας πουν την αποψη τους και καποια παιδια που εχουν το μχν με πολλα χλμ στο κοντερ τους,,ηταν ετσι και σε αυτους στις αρχες,,και μετα ανοιξαν τα μοτερ τους?να ειστε καλα.
Link to comment
Share on other sites

ta exw bali me cbr karbilater,tou efiga akoma kai se ekiniseis pou dn to perimena me tpt.molis koftare h 3 mou kai ebaza 4 ekei mou efeuge alla molis fortose h 4 tou efiga. file esi pou kanonizeis gia after market mporis na mou dwsis times endiaferome px gia tis mprostines mpoukales
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω διαβασει σχεδον ολα τα ποστ που εχουν γραφτει,,και εχω βγαλει το εξης συμπερασμα,,ορισμενα μχν εχουν αποδεκτη αποδοση απο το μοτερ, και αλλα παλι σημπεριφερονται σαν ενα πχ 125,,μηπως αυτο οφειλεται στα σφηρηλατα μερη,και στην επιστρωση του κυλινδρου, και γι αυτο το μοτερ και αργει να δειξει τα δοντια του?τα σφηριλατα μερη ειναι για περισοτερη αξιοπιστια? το μηχανακι σαφως ειναι απο παντου κομενο για τις προδιαγραφες,,τοτε γιατι σε αλλους εχει μια αποδεκτη αποδοση εξ αρχης και σε αλλους οχι?ας μας πουν την αποψη τους και καποια παιδια που εχουν το μχν με πολλα χλμ στο κοντερ τους,,ηταν ετσι και σε αυτους στις αρχες,,και μετα ανοιξαν τα μοτερ τους?να ειστε καλα.

λοιπον εγω θα σου πω το εξης.ειμαστε μια παρεα με τρεια μηχανακια το δικο μου special με 1000 χλμ του mikecrt me 3000 χλμ και καποιου αλλου φιλου με 5000 χλμ

οταν κανουμε αλλαγες τις κανουμε και οι τρεις τις ιδιες.το αποτελεσμα,εμενα περναει αυτο με τα 3000 χλμ και αυτο με τα 5000 χλμ μας περναει και τους δυο

επισης σε προσφατη κοντρα καποιος φιλος με φτιαγμενο μηχανακι απο βενζινη εγκεφαλο εξατμηση το περασε αυτο με τα 3000 χλμ.η κρηση ειναι δικη σου

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω θα σου πω το εξης.ειμαστε μια παρεα με τρεια μηχανακια το δικο μου special με 1000 χλμ του mikecrt me 3000 χλμ και καποιου αλλου φιλου με 5000 χλμ

οταν κανουμε αλλαγες τις κανουμε και οι τρεις τις ιδιες.το αποτελεσμα,εμενα περναει αυτο με τα 3000 χλμ και αυτο με τα 5000 χλμ μας περναει και τους δυο

επισης σε προσφατη κοντρα καποιος φιλος με φτιαγμενο μηχανακι απο βενζινη εγκεφαλο εξατμηση το περασε αυτο με τα 3000 χλμ.η κρηση ειναι δικη σου

και τα 3 ειναι μαμα??επι του παροντος τι κανεις ολα καλα?
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω διαβασει σχεδον ολα τα ποστ που εχουν γραφτει,,και εχω βγαλει το εξης συμπερασμα,,ορισμενα μχν εχουν αποδεκτη αποδοση απο το μοτερ, και αλλα παλι σημπεριφερονται σαν ενα πχ 125,,μηπως αυτο οφειλεται στα σφηρηλατα μερη,και στην επιστρωση του κυλινδρου, και γι αυτο το μοτερ και αργει να δειξει τα δοντια του?τα σφηριλατα μερη ειναι για περισοτερη αξιοπιστια? το μηχανακι σαφως ειναι απο παντου κομενο για τις προδιαγραφες,,τοτε γιατι σε αλλους εχει μια αποδεκτη αποδοση εξ αρχης και σε αλλους οχι?ας μας πουν την αποψη τους και καποια παιδια που εχουν το μχν με πολλα χλμ στο κοντερ τους,,ηταν ετσι και σε αυτους στις αρχες,,και μετα ανοιξαν τα μοτερ τους?να ειστε καλα.

 

Kιτα φιλε και εγω εχω το μηχανακι με 2000 χμλ ..

Εχω βγαλει το συμπερασμα επειδη ειχα και το παλιο crypton r οπου ειχα 18000 χμλ πανω οτι το μοτερ ενος παπιου αναγει αναλογα με τα χμλ .Μετα απο τα 3000 χμλ θα δεις μεγαλυ διαφορα.και μετα απο τα 6.000 χμλ θα δεις ενα αλλο παπι που δεν θα το γνωριζεις!!

Δεν ειναι δυνατον ενα crypton x με 1000 χμλ να περασει ενα με 6000χμλ μιλαμε παντα για μαματα μηχανακια αυτος ειναι και ο λογος που ο καθενας βλεπει διαφορετικα νουμερα στο κοντερ.

Τορα για το θεμα τον προδιαγραφον εχεις απολυτο δικο.....αν το μηχανακι δεν ηταν απο της προδιαγραφες τοσο μπουκομενο μπορει να βλεπαμε σε ευθεια και 150 στο κοντερ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...