Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα που γύριζα σπιτι, περασα απο την Yamaha και εβαλα το πλαινο σταντ...Και ρωτησα 2 παιδια που πέρασαν απο εκει, και οι 2 μου είπαν οτι 120 δεν πάει με τιποτε στην ευθεία ορθιος...

:(

 

Τι γινεται ρε παιδια???? Εδω ο φιλος παει 130 με 2????????? ΄Και συμφωνώ, το κοντερ του χ ειναι ΥΠΕΡ τιμιο, δειχνει ακριβως τα ιδια με του 1000 μου. Εκτος και αν ο φίλος εχει αλλάξει λάστιχα με αλλα, εμενα δεν βλέπω ΠΟΤΕ να πηγαίνει ετσι!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Otan leme 120-125 ennooume oti einai terma i mixani xtipaei koftes.Apla oso na einai to konter xanei meta apo kapoia xiliometra eidika otan o deixtis eiani pano apo ta 120.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που γύριζα σπιτι, περασα απο την Yamaha και εβαλα το πλαινο σταντ...Και ρωτησα 2 παιδια που πέρασαν απο εκει, και οι 2 μου είπαν οτι 120 δεν πάει με τιποτε στην ευθεία ορθιος...

:(

 

Τι γινεται ρε παιδια???? Εδω ο φιλος παει 130 με 2????????? ΄Και συμφωνώ, το κοντερ του χ ειναι ΥΠΕΡ τιμιο, δειχνει ακριβως τα ιδια με του 1000 μου. Εκτος και αν ο φίλος εχει αλλάξει λάστιχα με αλλα, εμενα δεν βλέπω ΠΟΤΕ να πηγαίνει ετσι!!!!

ποσο το εβαλες το πλαινο σταντ?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που γύριζα σπιτι, περασα απο την Yamaha και εβαλα το πλαινο σταντ...Και ρωτησα 2 παιδια που πέρασαν απο εκει, και οι 2 μου είπαν οτι 120 δεν πάει με τιποτε στην ευθεία ορθιος...

:(

 

Τι γινεται ρε παιδια???? Εδω ο φιλος παει 130 με 2????????? ΄Και συμφωνώ, το κοντερ του χ ειναι ΥΠΕΡ τιμιο, δειχνει ακριβως τα ιδια με του 1000 μου. Εκτος και αν ο φίλος εχει αλλάξει λάστιχα με αλλα, εμενα δεν βλέπω ΠΟΤΕ να πηγαίνει ετσι!!!!

 

To diplo to evgales?

Link to comment
Share on other sites

gia mena re paidia katholou apithano na exoume to fx eidika se telikes outos h allos to fx bgazi ena alogo parapanw..mexri ta 120 to x klevei 7 km apo kei kai pera to max pou klevei einai 12 km.to na dixnei perissotera psifiako konter prwti fora takouw pantws.exw allaxei lastixa alla kai me ta mamisia ta idia km eixa!uparxei ena mikro kolpaki gia na grapsi to konter auta ta km
Link to comment
Share on other sites

παιδες ειναι απλα τα πραγματα,,το φχ εχει πιο καλα μπαμ δλδ χαμηλομεσεες,,και γι αυτο φαινεται πιο γρηγορο,,οι τελικες ειναι ιδιες,,μιλαμε παντα για μαμισια μηχανακια βεβαια
Link to comment
Share on other sites

filarako opws proipes megala paidia eimaste dn eimai tiflos oute exw prothesi na koroidepsw kapoion.sto forum mpainoume gia na mathoume kapia pragamata kai oxi gia na leme istories.....to lew loipon gia teleutaia fora an thelis apodixeis stile mou ena email kai tha sou lithoun oles oi apories (exw binteaki pou pernaw to 120 diplos).twra oso gia to oneiro pou eides,elpisw na forages aposmitiko katalabaineis ti ennow.
φιλε εσενα το μχν σου ειναι μαμα?
Link to comment
Share on other sites

To πλαιονο το εβαλα, αλλαζοντας τα μαρσπιε. Η Yamaha εφερε επιτελους μαμισια μαρσπιε, με τρυπα και ετοιμο μαρτσουκι για το ελατηριο. 44 ευρω κομπλε και εχω και τα παλια μαρσπιε.

 

Οχι το διπλο δεν το εβγαλα. Θα το αφησω μαλλον.

 

Τι κολπο υπαρχει ρε Γιωργο??? Να βαλεις απο εκεινα τα λεπτεπιλεπτα λαστιχα???? :)

Link to comment
Share on other sites

To πλαιονο το εβαλα, αλλαζοντας τα μαρσπιε. Η Yamaha εφερε επιτελους μαμισια μαρσπιε, με τρυπα και ετοιμο μαρτσουκι για το ελατηριο. 44 ευρω κομπλε και εχω και τα παλια μαρσπιε.

 

Οχι το διπλο δεν το εβγαλα. Θα το αφησω μαλλον.

 

Τι κολπο υπαρχει ρε Γιωργο??? Να βαλεις απο εκεινα τα λεπτεπιλεπτα λαστιχα???? :)

 

Nai kai genika lastixa pou mporoun kai paramorfonontai eukola.

Link to comment
Share on other sites

paidia mporei kai na to xerete mh fantastite oti einai kati spoudaio alla kanei thaumata.........katarxin theli megali eytheia opws oloi xeroume deuteron kai simantikon exis 3 tn koftiazeis kai stn 4 anoigeis siga siga to gkazi proodeutika(dn mas endiaferei dil na anoixoume olo to gazi alla na kaigetai h benzini pou psekazete)dn xerw an katalavate.oso gia x-fx sigoyra to x efoson exei 4 sasman einai kai pio makri se sxesi me to fx pou exei 5ari
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ναι, εχεις δικιο!!! Ασχετα αν το εννοουσα "ρομπα" με την εννοια των επιχειρημάτων. Ζηταω συγγνώμη και για αυτο! Οσον αφορα το "νεος" στο forum μαλλον που ο πιο παλιος απο τους 2 μας ειμαι εγω!! χαχαχα
ευχαριστω το φιλο sparowa παρολο που ειχα αδικο.οκ δεν ειναι αναγκη να ζητας συγγνωμη μια παρεα ειμαστε ολοι εδω.λεμε τις αποψεις μας και κανουμε και την κριτικη μας!:)
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι 95+κιλα και 1.93 υψος το παπι το ανοιξα μετα τα 1600 χλμ για να δω επιδοσεις στις τελικες του.λοιπον στο ποταμι(κηφισος)με μπαγκαζιερα το παπι,μου επιανε μεχρι 125 στην ευθεια και με κανονικη οδηγηση.τωρα και λογω ολων αυτων που λεγονται θα το ανοιξω παλι και θα εχω μαζι μου το gps να δω ποσα πιανει πραγματικα.
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι 95+κιλα και 1.93 υψος το παπι το ανοιξα μετα τα 1600 χλμ για να δω επιδοσεις στις τελικες του.λοιπον στο ποταμι(κηφισος)με μπαγκαζιερα το παπι,μου επιανε μεχρι 125 στην ευθεια και με κανονικη οδηγηση.τωρα και λογω ολων αυτων που λεγονται θα το ανοιξω παλι και θα εχω μαζι μου το gps να δω ποσα πιανει πραγματικα.
μπορεις να ανεβασεις μια φωτο το παπι να δω την μπαγκαζιερα,?,θελω να τοποθετισω μια κι εγω
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι 95+κιλα και 1.93 υψος το παπι το ανοιξα μετα τα 1600 χλμ για να δω επιδοσεις στις τελικες του.λοιπον στο ποταμι(κηφισος)με μπαγκαζιερα το παπι,μου επιανε μεχρι 125 στην ευθεια και με κανονικη οδηγηση.τωρα και λογω ολων αυτων που λεγονται θα το ανοιξω παλι και θα εχω μαζι μου το gps να δω ποσα πιανει πραγματικα.

 

Γενικότερα παίζει και ο αέρας ρόλο! Εάν φυσάει 9 μποφόρ βοριάς και κατεβαίνεις την εθνική από Κηφισιά νομίζω ότι μπορεί να δείς άνετα και 140!! Είχα Kaze R και έβλεπα πολλές φορές 140χλμ σε τέτοιες συνθήκες (ζιγκλέρ + γρανάζωμα μακρύ). Βέβαια το κοντέρ του Crypton, νιώθω ότι είναι πιο κοντά στα πραγματικά χλμ από κάποια άλλα παπιά!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Κωστη, με το γρανάζι, ειδες βελτίωση και στην τελική???? Και thanks.

 

κοιτα.. το σιγουρο ειναι οτι λογο του βαρους μου το μηχανακι στην 4η δεν φορτωνε με αποτελεσμα να θελω οντως γκρεμο για να δω πανω απο 110. τωρα με το γραναζι ολες οι ταχυτητες ανοιγουν πολυ πιο γρηγορα και μου βγαζει ανετα τα 120. αν συγκρινω το παλιο γραναζι (15) με το καινουριο (14) σε γκρεμο, τοτε με το 15αρι μπορει να εχω 135+ ενω με το 14αρι 130 με κοφτες. σε κανονικες συνθηκες δρομου ομως το 14αρι βοηθαει πολυ το μηχανακι να ανοιξει παντα στην κατασταση που βρισκεται ο κινητηρας του απειραχτος.

 

ελπιζω να εγινα κατανοητος

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ανεβασεις μια φωτο το παπι να δω την μπαγκαζιερα,?,θελω να τοποθετισω μια κι εγω

 

sorry siso αλλα δεν ξερω πως να βαλω φωτο

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα παίζει και ο αέρας ρόλο! Εάν φυσάει 9 μποφόρ βοριάς και κατεβαίνεις την εθνική από Κηφισιά νομίζω ότι μπορεί να δείς άνετα και 140!! Είχα Kaze R και έβλεπα πολλές φορές 140χλμ σε τέτοιες συνθήκες (ζιγκλέρ + γρανάζωμα μακρύ). Βέβαια το κοντέρ του Crypton, νιώθω ότι είναι πιο κοντά στα πραγματικά χλμ από κάποια άλλα παπιά!

 

κοιτα σπυρο συμφωνω μαζι σου αλλα το παπι το ανοιγα καθε μερα.μεχρι τα 110 ανοιγει ανετα μετα απο 110-120 θελει δρομο και μεχρι 125 θελει πααααααρα πολυ δρομο.το θεμα ειναι οτι αν πας το συγκεκριμενο παπι τεζα μετα τα 110 αρχιζει και γινεται επικινδυνο κουναει πολυ,βεβαια σε`μενα παιζει ρολο και η μπαγκαζιερα που το κανει ασταθες.

Link to comment
Share on other sites

To πλαιονο το εβαλα, αλλαζοντας τα μαρσπιε. Η Yamaha εφερε επιτελους μαμισια μαρσπιε, με τρυπα και ετοιμο μαρτσουκι για το ελατηριο. 44 ευρω κομπλε και εχω και τα παλια μαρσπιε.

 

Οχι το διπλο δεν το εβγαλα. Θα το αφησω μαλλον.

 

Τι κολπο υπαρχει ρε Γιωργο??? Να βαλεις απο εκεινα τα λεπτεπιλεπτα λαστιχα???? :)

 

εγω εβαλα πλαινο σταντ γνησιο που κοστιζει 15 ευρω και 10 ευρω η εργασια του μηχανικου χωρις ετοιμη τρυπα ομως και χωρις να αλλαξω τα μαρσπιε

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA K EGW POU EVALA EXATMISH YIOSHI MPORW NA PW PWS ME 14ARI GRANAZI MPROSTA PAEI KALYTERA...EXEI PIO POLLA MPAM.....TELIKH VGAZW 120-125....TELIKA H EXATMISH DEN DINEI...TO GONATIZEI TO PAPI....DYSTYXWS...MAS KOROIDEYOUN,,,,,OSOI LENE TO ANTITHETO....

K EPISHS K TA LASTIXA PAIZOUN ROLO...AN EINAI ME PATOURA XONTRH KOVEI....

XILIOMETRA....:(:(ME MAMA EXATMISH K 14ARI MPROSTA SXIZEI.....STIS EKKINHSEIS....

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA K EGW POU EVALA EXATMISH YIOSHI MPORW NA PW PWS ME 14ARI GRANAZI MPROSTA PAEI KALYTERA...EXEI PIO POLLA MPAM.....TELIKH VGAZW 120-125....TELIKA H EXATMISH DEN DINEI...TO GONATIZEI TO PAPI....DYSTYXWS...MAS KOROIDEYOUN,,,,,OSOI LENE TO ANTITHETO....

K EPISHS K TA LASTIXA PAIZOUN ROLO...AN EINAI ME PATOURA XONTRH KOVEI....

XILIOMETRA....:(:(ME MAMA EXATMISH K 14ARI MPROSTA SXIZEI.....STIS EKKINHSEIS....

 

Vevaia kalo einai to piso lastixo na exei megalo pelma opos legetai to tmima pou kanei epafi me ton dromo etsi oste na mporei na metaferei o troxos stin asfalto tin dinami tou moter.Auto pou prepei na exoun ta lastixa einai xamilo deikti antistasis.(Low resistance tyres legontai sta agglika.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...