Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω 1800χλμ το μηχανακι ειναι μαμα, και μετα βιας πιανει τα 110 χλμ

 

πιαδια το εχουμε πει πολλες φορες.

το μηχανακι προφανως θελει πολλα περισσοτερα χιλιομτρα απο τα 1800 για να ανοιξει...καντε λιγο υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

loipon paides ego ebala lampa idia me aytin pou forouse se aspro kai oloi exoun psarosei pisteyoun oti ebala xenon pantos ta spaei twra skeftomai na balo pali aspri kai piso kai na bgalo to kokkino plastiko apo to fanari kai na to kanw xryso(to sp exo fusika)
Link to comment
Share on other sites

πιαδια το εχουμε πει πολλες φορες.

το μηχανακι προφανως θελει πολλα περισσοτερα χιλιομτρα απο τα 1800 για να ανοιξει...καντε λιγο υπομονη...

ετσι εγινε και με το δικο σου?
Link to comment
Share on other sites

emena thelei epigontos rithmisma valvidon giati den paei mia!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

και δεν εχει ανοιξει?

 

μπα...με το ζορι 110 πιανει...κ υπενθυμιζω: motosport κ ολα τα αλλα μαμα...κ ειμαι 60 κιλα....do the math

Link to comment
Share on other sites

μπα...με το ζορι 110 πιανει...κ υπενθυμιζω: motosport κ ολα τα αλλα μαμα...κ ειμαι 60 κιλα....do the math

 

για να κανεις την δοθλεια σου δεν το θες?????

Link to comment
Share on other sites

γεια!σημερα πηρα ενα στροφομετρο απο την Auto Gauge.μηπως ξερει καποιος που συνδεοντε τα καλοδια.εχει οδηγιες αλλα ειναι με εικονες και δεν βγαζω ακρη....εχουμε και εναν ηλεκτρολογο στην παρεα.ξερετε πιος ειναι;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκοπός σε ένα δίκυκλο σαν το παπί δεν είναι μέγιστη ταχύτητα αλλά η οικονομία (καυσίμου + συντήρησης) και η αξιοπιστία! Εξάλλου γι αυτό υπάρχουν μοτοσυκλέτες μεγαλύτερου κυβισμού για να πληρούν τις απαιτήσεις του καθενός!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκοπός σε ένα δίκυκλο σαν το παπί δεν είναι μέγιστη ταχύτητα αλλά η οικονομία (καυσίμου + συντήρησης) και η αξιοπιστία! Εξάλλου γι αυτό υπάρχουν μοτοσυκλέτες μεγαλύτερου κυβισμού για να πληρούν τις απαιτήσεις του καθενός!

 

εγω απο το μηχανακι μ θελω μονο αυτο που λες παραπανω,αλλα &μην ειναι τοσο τσουφιο χαμηλα...

πολλα ζηταω???:p:p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έψαχνα για εξάτμιση και έπεσα στο φόρουμ. Νέος δηλαδή.

Το μηχανάκι το είχε πάρει ένας φίλος μου πριν 6 μήνες και δεν μου άρεσε καθόλου εμφανισιακά. Το πήρα βόλτα και τρελάθηκα με το πόσο σταθερό είναι. Επίσης πολύ οικονομικό στην κατανάλωση.

Εγώ είχα ένα runner 50cc και μου έτρωγε τα κέρατα του από βενζίνη. Τον αύγουστο το ξέφορτώθηκα και πήρα ένα Crypton X. Το έστρωσα και στα 1000Km έπιασα 110Κm/h χωρίς να είναι σπασμένο.

Το σάββατο ο φιλος μου έβαλε πάνω μία motorsport από εμφάνιση τέλειο. Σκέφτομαι να βάλω και έγω μία το πρόβλημα μου είναι ο θόρυβος.

Επίσης θα μου άρεσε ακόμα περισσότερο αν είχε συμπλέκτη. Από τα 12 έμαθα με συμπλέκτη και μου είναι πιο εύκολο από το ημιαυτόματο.

Καθώς επίσης λέω να βάλω ένα λίγο μεγαλύτερο γρανάζι πίσω γιατί μου φαίνεται λίγο ψώφια η 1η στην αρχή και τα 110Km/h δεν τα πιάνεις συχνά στη Χίο αν θες να κυκλοφορείς όρθιος..... χαχα!

Link to comment
Share on other sites

γεια!σημερα πηρα ενα στροφομετρο απο την Auto Gauge.μηπως ξερει καποιος που συνδεοντε τα καλοδια.εχει οδηγιες αλλα ειναι με εικονες και δεν βγαζω ακρη....εχουμε και εναν ηλεκτρολογο στην παρεα.ξερετε πιος ειναι;;
ξερετε αν συνδετε στην ηλεκτρονικη;;θελω να το βαλω οποιος ξερει ας πει!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

loipon paides ego ebala lampa idia me aytin pou forouse se aspro kai oloi exoun psarosei pisteyoun oti ebala xenon pantos ta spaei twra skeftomai na balo pali aspri kai piso kai na bgalo to kokkino plastiko apo to fanari kai na to kanw xryso(to sp exo fusika)

 

φιλαρακι δωσε μας καμια παραπανω πληροφορια για τις λαμπες που λες. τυπος, λεφτα, μαρκα??

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

loipon paides den 8imame akribos tin marka pantos einai idia akribos me tin palia to idio idos aplos feggei leuko tin pira apo ilektrologo mixaniko kai kanei 7euro...tora oson anafora tin marka 8a sas gelaso den 8imame 8a pao kai 8a ton rotiso kai 8a sas pw
Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν συνδετε στην ηλεκτρονικη;;θελω να το βαλω οποιος ξερει ας πει!!!!:)

 

τι ακριβως καλωδια εχει,ποσα εχει,τι χρωματα εχει...και αν ενα απο τα καλωδια εχει ενα σαν πιαστρακι...αν εχεις καμια φοτο απο τα καλωδια ισως μπορεσω να σε βοηθησω...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει πιαστρακη.ειναι 6 καλοδια. 2κοκκινα 2μαυρα 1πορτοκαλι και 1πρασινο.αποτι καταλαβα το κοκκινο το πιο χοντρο και πιο κοντο και το μαυρο παλι χοντρο και κοντο πανε στην μπαταρια για τον φωτισμο στο καντραν.τα αλλα ειναι για τις στροφες.τεσπα thanks σε λιγο καιρο ερχετε ο ηλεκτρολογος μου και θα δουμε!
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει πιαστρακη.ειναι 6 καλοδια. 2κοκκινα 2μαυρα 1πορτοκαλι και 1πρασινο.αποτι καταλαβα το κοκκινο το πιο χοντρο και πιο κοντο και το μαυρο παλι χοντρο και κοντο πανε στην μπαταρια για τον φωτισμο στο καντραν.τα αλλα ειναι για τις στροφες.τεσπα thanks σε λιγο καιρο ερχετε ο ηλεκτρολογος μου και θα δουμε!

 

Αυτο το στροφομετρο δεν πρεπει να ειναι για παπι αλλα για αυτοκινητο.....

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα ενα Χ να ανοιγει.παει πολυ καλα.μαμα τελειως ηταν.:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...