Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eρώτηση... που πισεύω κολάει σ' αυτό το thread :

Eίναι σίγουρο πως το δίπλωμα των 18 καλύπτει μέχρι 33.5hp και όχι μέχρι 125cc ?

Δηλαδή το Crypton X το καλύπτει ?

nai ta mixanakia pleon dn ta metrane se kivismo alla the kw (an thimame kala) kai an aniksis tin adia tou mixanakiou sou leei posa kw einai kai nomizo to diploma ton 18 kalipti mexri 25kw :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους! Έχω ξαναποστάρει πριν λίγο καιρό ρωτώντας, για το εάν γνωρίζει κανείς για δυνατότερα λαμπάκια ή και led ακόμη, στα μπροστά φώτα πορείας! Ένα παλικάρι μου απάντησε ότι led έχει ο Γαλαίος, αλλά όταν πέρασα από εκεί μου είπε ότι δεν υπάρχουν άλλα λαμπάκια εκτός από αυτα που ήδη φοράει! Μήπως ρε παιδιά έχει βάλει κανένας από εσάς είτε led, είτε απλά δυνατότερες τέτοιες λάμπες; Και εάν ναι, που μπορώ να προμηθευτώ;

 

file,egw evala prin merikes meres mia laba gia to brosta fanari.eixe 12 euro,einai ths osram(nomizw).exei leuko fws kai 50% parapanw.pragmati skotwnei h labiitsa.thn phra apo hlektrologeio autokinhtwn!

the new manager is here! beware :D
Link to comment
Share on other sites

Θελω να σας ενημερωσω οτι δημιουργησα ενα νεο group στο face book με την ονομασια Yamaha Crypton X 135cc. Ο σκοπος ειναι κατι αντιστοιχο με αυτο που γινεται εδω με την διαφορα οτι υπαρχει ευκολια στο να ανεβουν εικονες η και βιντεο καθως και πολλα αλλα. Η προσβαση ειναι απολυτως ελευθερη και ολες οι δυνατοτητες του συγκεκριμενου portal περιλαμβανονται.
Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

ο μηχανικος της yamaha μου ειπε οτι κ να βγει ο πνιχτης δεν δινει τπτ....κ οτι η μονη εξατμιση π δινει στο Χ ειναι η yoshimura που φερνει η yamaha....
Link to comment
Share on other sites

ο μηχανικος της yamaha μου ειπε οτι κ να βγει ο πνιχτης δεν δινει τπτ....κ οτι η μονη εξατμιση π δινει στο Χ ειναι η yoshimura που φερνει η yamaha....

 

Ο μηχανικος που πηγες πρεπει να ειναι λιγο αλλου νταλου... εχω κανει βολτα crypton x με yoshimura και ειδα οτι τον εκοψε πολυ στισ χαμηλεσ στροφεσ και τον εδωσε λιγο στα ψηλα!!! τωρα για τον πνιχτη: βγαλτων μονο σου για να δεισ τη διαφορα.

 

με εκτιμηση

savvas_crypton_x

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

ο μηχανικος της yamaha μου ειπε οτι κ να βγει ο πνιχτης δεν δινει τπτ....κ οτι η μονη εξατμιση π δινει στο Χ ειναι η yoshimura που φερνει η yamaha....

 

ετσι οπως σου τα ειπε ο μηχανικος ειναι για τον πνιχτη γιατι και στα αλλα μηχανακια οταν βγαλεις το φιλτροκουτο και βαλεις χοανη δεν εχει διαφορα και αν εχει ειναι ελαχιστη

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως σου τα ειπε ο μηχανικος ειναι για τον πνιχτη γιατι και στα αλλα μηχανακια οταν βγαλεις το φιλτροκουτο και βαλεις χοανη δεν εχει διαφορα και αν εχει ειναι ελαχιστη

 

Και ξαναλεω οτι δεν βγαζουμε ολο το φιλτροκουτι αλλα ενα λαστιχο απο το καπακι του φιλτροκουτιου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλεω οτι δεν βγαζουμε ολο το φιλτροκουτι αλλα ενα λαστιχο απο το καπακι του φιλτροκουτιου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

 

ναι αλλα ποια η διαφορα θα σου δωσει παραπανω τελικη:lol:????

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ποια η διαφορα θα σου δωσει παραπανω τελικη:lol:????

 

για την τελικη αναφερθηκα χθεσ και ειπα 135 χιλιομετρα κοφτη η τεταρτη:)

παρε βολτα ενα crypton x με ωγαλμενο τον πνιχτη και θα δεισ τη διαφορα και μετα αν θεσ πεσ μασ και τισ εντυπωσεισ σου!!:ninja:

 

με εκτιμηση

 

savvas_crypton_x

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

για την τελικη αναφερθηκα χθεσ και ειπα 135 χιλιομετρα κοφτη η τεταρτη:)

παρε βολτα ενα crypton x με ωγαλμενο τον πνιχτη και θα δεισ τη διαφορα και μετα αν θεσ πεσ μασ και τισ εντυπωσεισ σου!!:ninja:

 

με εκτιμηση

 

savvas_crypton_x

 

αφου λες οτι εχει τοσο μεγαλη διαφορα το μηχανακι χωρις πνιχτη γιατι δεν βαζεις ενα φιλτρο πιο ελευθερο???

Link to comment
Share on other sites

αφου λες οτι εχει τοσο μεγαλη διαφορα το μηχανακι χωρις πνιχτη γιατι δεν βαζεις ενα φιλτρο πιο ελευθερο???

 

Σαν τη φιλτρο???

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Σαν τη φιλτρο???

 

δεν ξερω αν υπαρχει φιλτρο εκτος το μαμισιο για αυτο το μηχανακι αλλα και παλι με πατεντα ολα γινονται (δλδ να βαλεις ενα φιλτρο που να μην ειναι φτιαγμενο για το x):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν υπαρχει φιλτρο εκτος το μαμισιο για αυτο το μηχανακι αλλα και παλι με πατεντα ολα γινονται (δλδ να βαλεις ενα φιλτρο που να μην ειναι φτιαγμενο για το x):rolleyes:

 

Το ξερω. Εχω ανεβασει και link για τον τροπο προσαρμογεισ ενοσ κν

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Exw varethei na thetonte ta idia kai ta idia erwtimata.. paideia na koitame kai ligo ayta pou upothikan prin.. guys psinomai na anoixw tis thirides kai na afisw mama ta upolipa opws kampilater.. tha exei diafora akouw arnitika kai thetika..
Link to comment
Share on other sites

Exw varethei na thetonte ta idia kai ta idia erwtimata.. paideia na koitame kai ligo ayta pou upothikan prin.. guys psinomai na anoixw tis thirides kai na afisw mama ta upolipa opws kampilater.. tha exei diafora akouw arnitika kai thetika..

 

Εγω θα ελεγα οτι το μηχανακι θα παει καλυτερα!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Exw varethei na thetonte ta idia kai ta idia erwtimata.. paideia na koitame kai ligo ayta pou upothikan prin.. guys psinomai na anoixw tis thirides kai na afisw mama ta upolipa opws kampilater.. tha exei diafora akouw arnitika kai thetika..

to exw kani :D

to mixanaki paei esthita pio grigora kai fortoni kanonika tin 4i :)

Link to comment
Share on other sites

μονο αυτο εχεις κανει και πηγαινει καλυτερα εχει δυναμη στα χαμηλα???

anigma thirida eksagogis kai isagogis

3/10 miomenos xoros kausis

elafromeno pistoni

tripsimo valvides

sklira elatiria valvidon

Link to comment
Share on other sites

ο μηχανικος της yamaha μου ειπε οτι κ να βγει ο πνιχτης δεν δινει τπτ....κ οτι η μονη εξατμιση π δινει στο Χ ειναι η yoshimura που φερνει η yamaha....

ναι καλα...δηλαδη δινει η μαϊμου yoshimura που φερνει η yamaha εδω και δεν δινει η GPR που ειναι αυθεντικη και κατασκευασμενη ειδικα για το Χ

 

αλλα αν δεν πουνε ψεματα πως θα πουλησουνε τις μαϊμου yoshimura οι ανθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

ναι καλα...δηλαδη δινει η μαϊμου yoshimura που φερνει η yamaha εδω και δεν δινει η GPR που ειναι αυθεντικη και κατασκευασμενη ειδικα για το Χ

 

αλλα αν δεν πουνε ψεματα πως θα πουλησουνε τις μαϊμου yoshimura οι ανθρωποι...

katarxas min lete malakies nai mia eksatmisi mpori na dini kati parapano apo mia alli

alla to oti mia eksatmisi einai maimou dn paei na pi pos dn dini tpt .. yoshi forao kai stis psiles to mixanaki einai telios diaforetiko apo oti me tin ergostasio

Link to comment
Share on other sites

katarxas min lete malakies nai mia eksatmisi mpori na dini kati parapano apo mia alli

alla to oti mia eksatmisi einai maimou dn paei na pi pos dn dini tpt .. yoshi forao kai stis psiles to mixanaki einai telios diaforetiko apo oti me tin ergostasio

φιλε καλυτερα να διαβαζεις προσεκτικα ενα post πριν απαντησεις...(στο λεω γιατι εσυ μονος σου ειπες οτι δεν θες να διαβαζεις ******** :p )

 

το "ψεματα" αναφεροταν στο οτι ο υπαλληλος της yamaha του ειπε οτι η μονη εξατμιση που δινει ειναι η yoshimura - αυτο ειναι ψεμα

 

που ακριβως διαβασες στο post μου οτι οι μαϊμουδες δεν δινουν τιποτα; απλα ειπα το πασιγνωστο οτι η yoshimura που φερνει η yamaha ειναι μαϊμου

 

τωρα για το ποια ειναι καλυτερη, η GPR ή η yoshimura μαϊμου, ειλικρινα δεν θελω ν'αρχισω συζητησεις τυπου "η δικια μου ειναι μεγαλυτερη απ΄τη δικια σου και βγαλτες εξω να τις μετρησουμε" :p

 

απλα αυτο που ξερω ειναι οτι ενας φιλος μου που εχει βαλει την yoshimura εδω, παραδεχεται οτι η GPR ειναι καλυτερη εξατμιση

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλυτερα να διαβαζεις προσεκτικα ενα post πριν απαντησεις...(στο λεω γιατι εσυ μονος σου ειπες οτι δεν θες να διαβαζεις ******** :p )

 

το "ψεματα" αναφεροταν στο οτι ο υπαλληλος της yamaha του ειπε οτι η μονη εξατμιση που δινει ειναι η yoshimura - αυτο ειναι ψεμα

 

που ακριβως διαβασες στο post μου οτι οι μαϊμουδες δεν δινουν τιποτα; απλα ειπα το πασιγνωστο οτι η yoshimura που φερνει η yamaha ειναι μαϊμου

 

τωρα για το ποια ειναι καλυτερη, η GPR ή η yoshimura μαϊμου, ειλικρινα δεν θελω ν'αρχισω συζητησεις τυπου "η δικια μου ειναι μεγαλυτερη απ΄τη δικια σου και βγαλτες εξω να τις μετρησουμε" :p

 

απλα αυτο που ξερω ειναι οτι ενας φιλος μου που εχει βαλει την yoshimura εδω, παραδεχεται οτι η GPR ειναι καλυτερη εξατμιση

wx sry file to pira allios xD

o kaliteros tropos na dis pia eksatmisi dini pio polla einai na tis paris kai tis 2 na tis pas sto dinamometro kai na dis

afta pou lene sinithos oi polites einai malakies....

BTW pedes pira tilefono ston meremetzaki kai rwtisa gia na valo simplekti sto xeri

kai mou kani i oli metatropi 8a kostisi 600euro....

kai tou kano ok euxaristo geia... xaxaxa

ti lene ta atoma re ? 600 euro gia enan simplekti sto xeri omg... kleftes!!!!

 

ps: dn fteo egw pou diavazo oti thelo alla otan einai arga to vradi vlepo oti thelo:O:O:lol:

Link to comment
Share on other sites

καταρχην το μηχανακι ειναι ενος τυπου που εχει yamaha store στην θεσσαλονικη και το εχει φτιαξει με υλικα που εχει εισαγει απο μαλαισια ο ιδιος. η εξατμιση σιγουρα ειναι μουφα γιατι απο τα πριτσινια που εχει πανω φαινεται οτι μαλλον ηταν yoshimura και απλα εβγαλε την ταμπελα και κολησε αυτοκολητο Termignoni. οπως ειπα και πριν φαινεται να ειναι αρκετα ψαγμενος για το Χ χωρις να τον ξερω αλλα με μια τηλεφωνικη κουβεντα που ειχα μαζι του το διαπιστωσα.

την yoshi την πουλαει 175€ και μου προτεινε και ενα μπροστινο γραναζακι με 15€. με αυτες τις δυο αλλαγες ισχυριζεται οτι αποδιδει 2 επιπλεον ιππους.

 

εγω τα παραγγειλα και θα τα εχω σε δυο μερες. θα σας ενημερωσω οταν εχω νεοτερα

 

Φιλε Κωστα θελω αν γινεται να μου δωσεις (μεσω pm) το τηλεφωνο απο αυτο το μαγαζι που πειρες την εκσατμηση και το γραναζι... Αν θυμαμαι καλα το μαγαζι πρεπει να ειναι στην θεσσαλονικη ε??

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...