Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι άκουσα, εδώ στο Αγρίνιο που μένω υπάρχει πίσω φανάρι με ενσωματωμένα φλας και κοστίζει περί τα 55 ευρώ. Μου φαίνεται όμως κομματάκι ακριβό. Την yoshimura από που την παρήγγειλες; Μπορείς να δώσεις κάποιο link;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από ότι άκουσα, εδώ στο Αγρίνιο που μένω υπάρχει πίσω φανάρι με ενσωματωμένα φλας και κοστίζει περί τα 55 ευρώ. Μου φαίνεται όμως κομματάκι ακριβό. Την yoshimura από που την παρήγγειλες; Μπορείς να δώσεις κάποιο link;

 

σε αντιπροσοπεια τις γιαμαχα την εβαλα φιλε δυστηχως δεν εχω λινκ!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε

 

λεω να του βαλω οπως ειπες μια σελα και ενα φαναρι πισω να φυγουν και αυτα τα φλας που πεταγονται σαν π..... :lol:

 

με τα φωτα που αναβουν τι να κανω? δεν καταλαβα?

 

σκεφτομαι να βαλω ξενον αλλα δεν ξερω αμα μπαινουνε !!!

 

Επηδει ειχε αναφερθει οτι μπορεις να περασεις ενα μικρο διακοπτακι για να σβηνουν τα φωτα και να μην ειναι παντα ανοιχτα.. Ξενον θα ειναι ολα τα λευτα παντως... ψαξτο λιγο να δεις αν γινεται

 

Απο θεσσαλονικη εισαι ?

Link to comment
Share on other sites

σε αντιπροσοπεια τις γιαμαχα την εβαλα φιλε δυστηχως δεν εχω λινκ!!

 

Άμα την έχουν στη Yamaha ακόμα καλύτερα. Θα την παραγγείλω από εκεί και θα μου την περάσουν οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

http://w3.bikepics.com/pics/2008%5C02%5C26%5Cbikepics-1197132-full.jpg

 

τωρα που την ξαναβλέπω!!!

ψηφίζω GPR !!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:)

 

 

(μακαρι να μπορουσαμε να εχουμε και ηχο...)

Link to comment
Share on other sites

Επηδει ειχε αναφερθει οτι μπορεις να περασεις ενα μικρο διακοπτακι για να σβηνουν τα φωτα και να μην ειναι παντα ανοιχτα.. Ξενον θα ειναι ολα τα λευτα παντως... ψαξτο λιγο να δεις αν γινεται

 

Απο θεσσαλονικη εισαι ?

 

 

και που το προβλημα να αναβουν συνεχεια?? καλο κανει κακο δεν κανει σε βλεπουν τα αυτοκινητα πιο ευκολα !!!

 

αποο θεσσαλονικη ειμαι ναι!! εσυ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, τι γινεται με το πισω ταμπουρο?ειναι αρκετο η θελει δισκο?

ξερει κανενας αν μπαινει δισκος σε ζαντα αλουμινιου πισω και ποσο κανει περιπου??

 

Thnx

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, τι γινεται με το πισω ταμπουρο?ειναι αρκετο η θελει δισκο?

ξερει κανενας αν μπαινει δισκος σε ζαντα αλουμινιου πισω και ποσο κανει περιπου??

 

Thnx

 

Αν και δεν έχω πάρει ακόμα το μηχανάκι, πιστεύω ότι δεν έβαλαν πίσω δισκόφρενο, ώστε να κρατήσουν το κόστος χαμηλά. Είδη είναι ακριβό το μηχανάκι, φαντάσου να είχε και πίσω δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

και που το προβλημα να αναβουν συνεχεια?? καλο κανει κακο δεν κανει σε βλεπουν τα αυτοκινητα πιο ευκολα !!!

 

αποο θεσσαλονικη ειμαι ναι!! εσυ?

 

Ναι οκ δεν υπαρχει προβλημα.. το σκευτικα καπως αλλιως εγω για αυτο το ειπα.

 

Πτολεμαιδα, ρωτησα γιατι σκευτομαι ποιο bike να αγορασω τωρα.. αναμεσα στο crypton και modenas dinamik. Και αν παρω crypton θα χρειαστει να κατεβω σαλονικα (ερχομαι συχνα) να κανω γυρο απο μαγαζια γιατι εδω δεν εχουν ιδεα ακομα απο crypton γιατι ειναι καινουργιο και δεν το εχει φτιαξει κανεις.. αλλα επηδει δεν εχω ψαχτει ξανα για μηχανακι δεν ξερω τη παιζει στα μαγαζια απο σαλονικα

 

Βεβαια κατσε μια να το παρ και μετα τα βρεισκω τα αλλα :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το πρωί στη Yamaha και ρώτησα για τη Yoshimura. Μου είπε γύρω στα 150 ευρώ με τοποθέτηση. Επίσης μου είπε ότι αν τη βάλω χάνω την εγγύηση από το μηχανάκι, ακόμα και αν μου την τοποθετήσουν αυτοί οι ίδιοι εκεί στη Yamaha. Παίζει να γίνει καμιά στραβή και να χάσω τζάμπα την εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το πρωί στη Yamaha και ρώτησα για τη Yoshimura. Μου είπε γύρω στα 150 ευρώ με τοποθέτηση. Επίσης μου είπε ότι αν τη βάλω χάνω την εγγύηση από το μηχανάκι, ακόμα και αν μου την τοποθετήσουν αυτοί οι ίδιοι εκεί στη Yamaha. Παίζει να γίνει καμιά στραβή και να χάσω τζάμπα την εγγύηση;

 

αφου σου το παν αυτοι... :whistle:

ΙΣΩΣ κατι να ξερουν...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το πρωί στη Yamaha και ρώτησα για τη Yoshimura. Μου είπε γύρω στα 150 ευρώ με τοποθέτηση. Επίσης μου είπε ότι αν τη βάλω χάνω την εγγύηση από το μηχανάκι, ακόμα και αν μου την τοποθετήσουν αυτοί οι ίδιοι εκεί στη Yamaha. Παίζει να γίνει καμιά στραβή και να χάσω τζάμπα την εγγύηση;

 

 

 

ΜΑΛ@ΚΙΕΣ αδιανοητο !!!!!!!!!!!

 

ελεος ρε με τον καθε μ@λακα που μπλεκουμε !!!!!!!:mad::mad::mad::mad:

 

τι λες ρε φιλε πες τον εισαι μ@λακας ??!!!!!!!!!!

 

κατι τετοιο δεν υσχυει αν ειναι δυνατον

 

εγω σε αντιπροσωπο γιαμαχα την περασα και τα παιδια εκει ειναι εξερετικα κανουν πολυ καλη δουλεια και δεν εχω κανενα παραπονο , και χερι να βαλω στο μηχανακι δεν θα χασω την εγγυηση γιατι ειναι ενταξει τα παιδια!!

 

αν εισαι απο Θεσσαλονικη πες μου να σε φτιαξω !!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Λενε πως τα γραναζια στη μεταδοση αντιστιχουν 3 προς 1 δηλ. αν βαλεις ενα δοντι ποιο μεγαλο μπροστα ειναι σαν να βαζεις τρια πισω. ειναι αληθεια?
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛ@ΚΙΕΣ αδιανοητο !!!!!!!!!!!

 

ελεος ρε με τον καθε μ@λακα που μπλεκουμε !!!!!!!:mad::mad::mad::mad:

 

τι λες ρε φιλε πες τον εισαι μ@λακας ??!!!!!!!!!!

 

κατι τετοιο δεν υσχυει αν ειναι δυνατον

 

εγω σε αντιπροσωπο γιαμαχα την περασα και τα παιδια εκει ειναι εξερετικα κανουν πολυ καλη δουλεια και δεν εχω κανενα παραπονο , και χερι να βαλω στο μηχανακι δεν θα χασω την εγγυηση γιατι ειναι ενταξει τα παιδια!!

 

αν εισαι απο Θεσσαλονικη πες μου να σε φτιαξω !!!!!;)

 

Δυστυχώς φίλε μου, μένω επαρχία, αν και η Θεσσαλονίκη είναι η πατρίδα μου. Τεσπα σε λίγες ώρες που θα μου φέρουν το moto θα τους ξαναρωτήσω. Πάντως μου φάνηκε απίστευτο. Να σου τοποθετήσει η ίδια η Yamaha εξάτμιση και να σου λέει ότι ακυρώνεται η εγγύησή σου; Δηλαδή άμα αλλάξω λάδια μόνος μου θα μου την ακυρώσουν πάλι;:lol:

Link to comment
Share on other sites

lipon nomizw pws se ka8e yamaha sou lene alla.. analogos me to an tous sumferei..tou filou mou tou eipan oti me tin GPR an pa8ei kati to moto dn tou to kalivei h egkihsh.. enw me ton yoshimura.. pou tou tin poulisan san anonimh eksatmish dn exei an8rakonima panw.. tou eipan oti to kalivei..

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

lipon nomizw pws se ka8e yamaha sou lene alla.. analogos me to an tous sumferei..tou filou mou tou eipan oti me tin GPR an pa8ei kati to moto dn tou to kalivei h egkihsh.. enw me ton yoshimura.. pou tou tin poulisan san anonimh eksatmish dn exei an8rakonima panw.. tou eipan oti to kalivei..

 

AN TIN PARO EGO KAI TIN VALO MONOS MOU KAI OTAN EINAI NA PAO GIA SERVISE THA VAZO TIN MANISIA. DEN PISTEVO NA XATHEI I EGIISI :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

AAA PEDES STO BIKEPICS EXEI ENA CRYPTON X STA CRYPTON R 137 OLA TA LEFTA......... DITETO AKSIZEI...!!!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

AN TIN PARO EGO KAI TIN VALO MONOS MOU KAI OTAN EINAI NA PAO GIA SERVISE THA VAZO TIN MANISIA. DEN PISTEVO NA XATHEI I EGIISI :rolleyes:

 

Θα μπορούσε να γίνει και αυτό που λες. Έξυπνο, δεν το είχα σκεφτεί να σου πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Για διευκρίνισέ μου τι ακριβώς να δω το bikepics;

 

ENA CRYPTON X STIN ENOTITA TON CRYPTON R 137

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

ENA CRYPTON X STIN ENOTITA TON CRYPTON R 137

 

Αν και έχει πολλά X στην ενότητα ξεχώρισα 2

 

Αυτό

και

Αυτό

 

Εννοείς κάποιο από αυτά τα 2 ή κάποιο άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει πολλά X στην ενότητα ξεχώρισα 2

 

Αυτό

και

Αυτό

 

Εννοείς κάποιο από αυτά τα 2 ή κάποιο άλλο;

 

AYTA KAI TA 2 TA ANEVASA EGO EINAI APO ALLES KSENES SELIDES

DES AYTO POU EINA MOLIS BEIS STA CRYPTON R 137

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...