Jump to content

Samsung SGH-U700 Ultra Edition 12.1


greg60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μονο ασημι βγαινει το u700

 

εγω που το ειδα ζωντανο απο κοντα με νευριασε το ποσο ευαισθητα ειναι το κεντρικο κυκλικο "joystick" καθως και τα πληκτρα του..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δυο ερωτησεις

1)οπως ρωταει και παραπανω ο φιλος kpilidis,μικρα ελληνικα γράμματα γράφει στα μυνηματα και στις επαφες????

2)οταν με περνει τηλ καποιος απτις επαφες γινεται να γραφει ΜΟΝο το ονομα του χωβρις να φαινεται ο αριθμος του;

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις

1)οπως ρωταει και παραπανω ο φιλος kpilidis,μικρα ελληνικα γράμματα γράφει στα μυνηματα και στις επαφες????

2)οταν με περνει τηλ καποιος απτις επαφες γινεται να γραφει ΜΟΝο το ονομα του χωβρις να φαινεται ο αριθμος του;

 

1. γραφει ναι . (πηγα σε ενα καταστημα vodafone και το εψαξα...

2. Δεν το κοιταξα αυτο

Link to comment
Share on other sites

κανεις που να ξερει.... οταν με περνει τηλ καποιος απτις επαφες γινεται να γραφει ΜΟΝο το ονομα του χωρις να φαινεται ο αριθμος του;
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

poly wraio kinhto kai me kala xarakthristika alla me anhsyxoyn ligo h antoxh ths "rodelas" kai to an 8a exoyn ptoblhma ta plhktra afhs an gratzoynistoyn. Episis exei brei kapoios kapoia kalh 8hkh..?

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω το u700 με το vodafone live.Θελω να το βγαλω, εμαθα οτι κυκλοφορει ενα προγραμματακι που στο αλλαζει βαζοντας σου το κλασσικο μενου του κινητου..

Ξερει κανεις που μπορω να το βρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα για την μπαταρια δεν εχει να πει κανεις τιποτα ???

 

μεγαλο χαλι η μπαταρια.εχω μεγαλο προβλημα .Και μη μου πειτε να το φορτιζω καθε μερα γιατι εχω και αλλα πραγματα να κανω και ουτε μπορω να κυκλοφορω με 2 κινητα για το ποτε θα σβησει αποτομα:mad: Μπορουμε να βαλουμε καποια αλλη μπαταρια πιο ενυσχημένη?:O

Link to comment
Share on other sites

μεγαλο χαλι η μπαταρια.εχω μεγαλο προβλημα .Και μη μου πειτε να το φορτιζω καθε μερα γιατι εχω και αλλα πραγματα να κανω και ουτε μπορω να κυκλοφορω με 2 κινητα για το ποτε θα σβησει αποτομα:mad: Μπορουμε να βαλουμε καποια αλλη μπαταρια πιο ενυσχημένη?:O

 

 

παράξενο, εμένα με κανονική χρήση κρατάει 3 μέρες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

re paidia ,na sas pw kati,megalh apotyxia ayto to kinhto. (kalytera na mhn to eperna)

kai na sas ekshgisw.

to phra telh febrouariou kai meta apo 2-3 ebdomades arxise na kanei diafora trela

1.otan milaga panw apo 5 lepta ekaige h mpataria.

2.meta apo 6 wres apo thn ekkinhsh tou thlefwnou den lambane sms enw estelne kanonika

3.meta apo 6 wres mou ebgaze apotyxia katagrafhs ton fotografiwn(2gb mnhmh)

4.meta apo ligo mou ebgaze kai adynamia ekkinhshs ths cameras.

 

loipon to stelnw gia service ka imou erxetai pisw kai kala episkevasmeno meta apo ena mhna(mono h camera douleve swsta)a kai me mia trypa sthn plath tou kinhtou ekei pou grafei to site ths samsung.(profanws den kserane pws na to aniksoune)

 

tous to ksanaesteila pisw kai tous zhthsa antikatastash(to exw parei apo wind me epidothsh)

 

Ante na doume(blepw na mhn mou to allazoune kai tha gineis ths Pou__nas to Kagkelo.

 

P.S. Poly kalo Kinhto,MHN to parei KANEIS.

Link to comment
Share on other sites

Ετυχε πριν απο λίγες ημέρες να αγοράσει και η κοπέλα μου αυτό το κινητό. Είναι πολύ δυσαρεστημένη, και αναγκάστηκε να γυρίσει στο παλιό της κινητο. Τα προβλήματα πολλά. Το σημαντικότερο είναι οτι στα καλα καθούμενα, ανεξαρτήτως τι κάνει στο κινητό, την πετάει έξω στην αρχική σελίδα. Και δεν πατάει κατα λάθος τα πλήκτρα αφής... απλά την πετάει έξω. Αναγκάζεται να γράφει 3-4-5 φορες ενα μήνυμα μήπως καταφέρει να το στείλει.

Εκτός αυτού η κάμερα είναι ΓΤΠ καβάλα. Η κάμερα ασταθής, κα οι φωτοραφίες ΑΘΛΙΕΣ ΑΘΛΙΕΣ ΑΘΛΙΕΣ ακόμα και στην πιο μικρη ανάλυση.

3ο... το πλήκτρο που γυρίζει κύκλους μπερδέυει πολύ και σε αποσυντονίζει. Ιδιαίτερα αν προηγουμένως χρησιμοποιούσες Sony Ericsson.

4ο... Τα πλήκτρα αφής πότε πιάνουν πότε δεν πιάνουν. Η ευαισθησία είναι στην μεγαλύτερη τιμή της.

 

Νομίζω οτι είναι αποτυχία αυτό το κινητό. Το χρησιμοποιησα κ εγώ για 1 μέρα, και δεν αντεξα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τρελάθηκα μόλις το είδα άρχιζα να το ψάχνω παντού στα μαγαζιά της πόλης μου... Τελικά βρήκα ένα το χρυσοπλήρωσα βέβαια αλλά ήταν όπως ακριβώς το ήθελα... :love:Τα προβλήματα ξεκίνησαν από την πρώτη στιγμή βέβαια... τα πλήκτρα αφής ενεργοποιούνταν αυτόματα, κατάφερα και κλείδωσα όλα τα μενού (το μόνο καλό).

Ήξερα ότι στα μυνήματα τα emoticons ήταν με παρενθέσεις και τελείες και είπα δεν βαριέσαι θα περάσω κάποιο προγραμματάκι και θα το ρυθμίσω... (ούτε από αυτό βρήκα):( Το νίκελο που νομίζουμε ότι είναι νίκελο δεν είναι παρά βαμμένο πλαστικό μου ξέβαψε σε τρεις μήνες κάνοντας ραγίσματα σιγά σιγά και φαίνοταν το λευκό πλαστικό από μέσα (για να το αντικαταστήσω έπρεπε να το στείλω στο service πληρώνοντας όπως μου είπαν 80 ευρώ, κάτσε καλά είπα από μέσα μου, αν ήταν να δώσεις πιο πολλά έπαιρνες και καλύτερο κινητό,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το ακριβότερο είναι και καλύτερο) τα πλήκτρα αφής μου χάλασαν στους τέσσερεις πρώτους μήνες:( το έστειλα για service δεν μπορούσα να κάνω καμιά ενέργεια χωρίς αυτά :( Τελικά μου άλλαξαν όλο το πάνω μέρος του μαζί και το ψευτονίκελο. Το google δεν έχω καταφέρει ακόμα να το δουλέψω... (Τελικά μερικές συσκευές δεν πρέπει να έρχονται καθόλου στην Ελλάδα) Παιχνιδάκια δεν είχε, ούτε έχω καταφέρει να περάσω ακόμα:cry: ψάχνοντας ώρες ατέλειωτες μέσα σε φόρουμ ανακάλυψα ότι δεν ήμουν η μοναδική με προβλήματα στη συγκεκριμένη συσκευή... όλοι από κάτι είχαν να πουν... Με τις φωτό δεν έχω κανένα πρόβλημα πεντακάθαρες, με τη μπαταρία επίσης όχι αν κάνεις κανονική χρήση (αλλά θα μου πείτε ποια είναι η κανονική χρήση;;;). Δε λέω αυτό διάλεξα. το κομψότερο της αγοράς (έπρεπε να είχα παίξει πιο πολύ στα μαγαζιά που έμπαινα και το κοιτούσα αυτό είναι το μόνο σίγουρο):wink:

Θα μείνω με αυτό μέχρι να τελειώσει, εντελώς απογοητευμένη από την προσωπική μου επιλογή:oops:

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια προβλήματα έχω και εγώ

Άρχησε να φαίνεται το άσπρο απο κάτω , τα κουμπιά πατιούνται με το παραμικρό τυχαίο άγγιγμα.....κλπ.:cry:

Σκέφτομαι να επιστρέψω στα nokia αλλά με τοσο ψηλό sar που έχουν οι καλές συσκευές τους το αναβάλλω συνέχεια. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Έχω ένα καινούριο Samsung U700 Ultra Edition, το οποίο έχω πάρει με επιδότηση από Ελλάδα.

Τώρα είμαι Γερμανία και έχω φορέσει την κάρτα Ο2 (καρτοκινητό) στο Samsung. Το πρόβλημα μου είναι ότι το κινητό δεν δέχεται ούτε κάνει κλήσεις (ούτε sms) στο 80% του χρόνου. Έχει συνέχεια το εικονίδιο με το τηλέφωνο (out of service area). Στο άλλο 20% του χρόνου λειτουργεί κανονικά.

Το κινητό το flashάρα και του πέρασα το firmware U700XXHC1 αλλά συνεχίζει να έχει την ίδια συμπεριφόρα.

 

Το ίδιο κινητό, στη Γερμανία, με ελληνική κάρτα wind δουλεύει άψογα σε roaming mode στο δίκτυο της Ο2!

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω;

 

υγ. ένα άλλο περίεργο είναι ότι ακόμα και όταν έχει το εικονίδιο out of service area με την κάρτα Ο2, μπορώ και μπαίνω στο internet...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο, μιας και το πρόβλημα παραμένει και πλέον έχω δοκιμάσει όλα τα διαθέσιμα firmwares.

 

στο U700 σας, έχετε πάντα πάνω αριστερά στην οθόνη ένα εικονίδιο μπλε που γράφει G (Connecting to GPRS (2.5G) network or transferring data in GPRS 2.5G) network) ή το εικονίδιο του 3G?

 

Γιατί έχω παρατηρήσει ότι τις ελάχιστες φορές που λειτουργεί, δεν υπάρχει κανένα από αυτά τα εικονίδια...

Link to comment
Share on other sites

παράξενο, εμένα με κανονική χρήση κρατάει 3 μέρες

 

με ελαχιστη χρηση μου κραταει 3 μερες αφου το κλεινω το βραδυ:(

 

 

 

Τελικά πέρασα από τη vodafone και έκανα μιά ερώτηση για το σήμα και μου δώσαν λύση. Tο πρόβλημα ήταν πως ήταν επιλεγμένο στο Network mode το Auto. Έτσι το κινητό προσπαθούσε να συνθεθεί σε 3g mode και το σήμα ήταν χαμηλό. οπότε το έβαλα στην επιλογή GSM 900/1800 και όλα τώρα πάνε ρολόι ! Μου είπαν κιόλας πως θα έχω και οικονομία στην μπαταρία έτσι για να δούμε. Πάντως μετά από μερικές φορτίσεις που το έκανα τώρα πια η μπαταρία διαρκεί και 3 μέρες με αρκετά χαλαρή χρήση. ( Σημείωση: Το flash της φωτογραφικής ρουφάει όλη τη μπαταρία αμέσως! )

 

 

στο f700 βρηκα αυτο.Γιατι εχω προβλημα και με το σημα.Τωρα το αλλαξα και εχει παραπανω γραμμες στο σημα.Ισως να φταιει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Να ρωτήσω και εγώ κάτι γιατι κοντεύω να τρελάνω πολύ κόσμο.Ο bro μου είχε το u700v στο οποίο δεν μπορούσε να λάβει sms.Το έκανα unbranded και παρουσιάζει πάλι τα ίδια.Τι στην εξυπηρέτηση πελατών πήρα,τι πήγα σε κατάστημα wind τπτ.Το θέμα είναι οτι άν μπεί σε άλλη συσκευή εκτος samsung παίζει κανονικά.Στέλνει sms κανονικά,απλά δεν μπορεί να λάβει...Α, όλο αυτό γίνεται από τότε που έχασε την παλιά του κάρτα και έβγαλε καινούρια με το ίδιο νούμερο, η οποία παίζει σέ όλα τα άλλα κινητά εκτός απο το samsung.Το δοκίμασε επίσης και το παλικάρι στη Wind σε 2 συσκευές (η μία u700 απλό και ένα άλλο παμπάλαιο)στο παλιό έπαιζε και στο samsung όχι. Να επισημάνω ότι όταν του στέλνω sms μου έρχεται κανονικά παράδοση αλλά δεν το έχει λάβει-και η κάρτα η δικιά μου στο samsung παίζει μια χαρά...Sorry για το μεγάλο post, κάθε βοήθεια δεκτή...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eνδιαφερομαι να αγορασω το samsung u700 ομως δε θελω να τη πατησω οπως με αυτο το κινητο που εχω(lg ku800) γιαυτο θα ηθελα οποιος το εχει ή και γνωριζει να μου απαντησει.

1) ο ηχος ειναι καλος? (γιατι στο lg ku800 μονο οταν εισαι απο πανω του το ακους) :X

 

2)η μπαταρια εχω διαβασει δ ειναι καλη,δλδ χωρις καμια ιδιαιτερη χρηση ποσο κραταει?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά..Εδώ και μέρες μου έχει χαλάσει το μεσαίο κουμπί.Μήπως ξέρει κανείς που θα πάω το κινητό για service εντός της εγγύησης?
impossible is nothing...:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Εδώ και μέρες μου έχει χαλάσει το μεσαίο κουμπί.Μήπως ξέρει κανείς που θα πάω το κινητό για service εντός της εγγύησης?

 

Εφόσον το πλήκτρο έσπασε απο εσένα δεν πιστεύω να το πάρουν εντός εγγύησης σε κανένα κατάστημα που κάνει service.Εντός εγγύησης θα ήταν άμα είχε χαλάσει κάτι στο κινητό και δεν θα ευθυνόσουν εσύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το πλήκτρο έσπασε απο εσένα δεν πιστεύω να το πάρουν εντός εγγύησης σε κανένα κατάστημα που κάνει service.Εντός εγγύησης θα ήταν άμα είχε χαλάσει κάτι στο κινητό και δεν θα ευθυνόσουν εσύ.:)

 

Δεν έχει σπάσει..Απλά θέλει δύναμη για να πατηθεί..Δεν ευθύνομαι σε καμμία περίπτωση εγω..

impossible is nothing...:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U700 Ultra Edition 12.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...