Jump to content

Samsung SGH-U700 Ultra Edition 12.1


greg60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανάλογα με την χρήση??:confused:

Δηλαδή πρέπει να το έχουμε στα βαμβάκια?? Τελικά έχει ξεβάψει σε κανέναν εδώ??

 

Και με τα πλήκτρα αφής τι παίζει? Λίγο που έψαξα λένε ότι είναι πολύ ευέσθητα, και πολλές φορές άλλο θέλεις να κάνεις και αλλού καταλίγεις.

Για πείτε βρε παιδιά, δώστε κάποια βοήθεια από την εμπειρία σας!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.Πρόκειται να παραλάβω σύντομα μια συσκευή Samsung U700 που είναι Vodafone Live όμως.Απ'όσο γνωρίζω (δεν είμαι και πολύ σχετικός με τα κινητά) δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω κάρτα απο άλλη εταιρεία μιας και η συσκευή είναι Vodafone Live.Αλλάζει αυτό με καμμία hackeria οποιαδήποτε και αν είναι αυτή ??? Αν υπάρχει κάτι περίεργο έστω :D στείλτε pm.Ευχαριστώ
Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος να βρω θεματα για U700V ή δεν τα υποστηριζει; γιατι εψαξα στο παγκοσμιο ιστο και δεν βρηκα κατι και καπως με εκνευριζει το μενου της Vodafone ! Μηπως δεν ηταν και η καλυτερη αγορα τελικα ; :wacko:

 

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

 

Μπορει να μου πει καποιος ποιο απο τα δυο κινητα 600 ή 700 εχει ραδιοφωνο?

 

Ακομη σε τι χρωματα αυπαρχουν διαθεσιμα τα 600 και 700?

 

χιλια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Πρόσφατα απέκτησα ένα samsung u700v. Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό αλλά αυτό πού είναι εκνευριστικό είναι το firmware της vodafone. Πήρα τηλ. την αντιπροσωπεία της samsung για να μου περασουν το original fιrmware αλλά μου είπαν ότι δεν γίνεται. Οπότε άρχισα να ψάχνω στο internet για να το flashάρω μόνη μου. Έχω βρεί μια σελίδα στο pathfinder αλλα είναι νεκρή. Το firmware μου είναι U700BUGF2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να του περάσω το original firmware? Κάποιες οδηγίες? Έχω ξανα flashaρει κινητά,N70 music, sony ericsson w810i, E65, Motorola E770v αλλά αυτό μου φαινεται σχεδόν αδύνατον να βρώ τις πληροφορίες που χρειάζομαι.

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Πρόσφατα απέκτησα ένα samsung u700v. Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό αλλά αυτό πού είναι εκνευριστικό είναι το firmware της vodafone. Πήρα τηλ. την αντιπροσωπεία της samsung για να μου περασουν το original fιrmware αλλά μου είπαν ότι δεν γίνεται. Οπότε άρχισα να ψάχνω στο internet για να το flashάρω μόνη μου. Έχω βρεί μια σελίδα στο pathfinder αλλα είναι νεκρή. Το firmware μου είναι U700BUGF2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να του περάσω το original firmware? Κάποιες οδηγίες? Έχω ξανα flashaρει κινητά,N70 music, sony ericsson w810i, E65, Motorola E770v αλλά αυτό μου φαινεται σχεδόν αδύνατον να βρώ τις πληροφορίες που χρειάζομαι.

Ευχαριστώ:)

Περίμενε να ξαναανέβει αυτή η σελίδα.

http://homepages.pathfinder.gr/xux99/samsung/

Link to comment
Share on other sites

krima.. gia mena tha prepe na min to pareis apo vodafone

apo ti fenete tha diskoleytis an den kaneis tipota ksero enan pou mporei na se voithisei apo edo

 

Δυστιχώς δεν μπορούσα να το πάρω με original firmware, επειδή είναι εταιρική η σύνδεση. Είναι το τελευταίο τηλέφωνο που μου έχει μείνει να ξε brandάρω....Τί να κάνω, θα περιμένω να ξανα ανέβει η σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση λογισμικού θα χρειαστείς το πρόγραμμα U700 FastMultiLoader v5.30 και το αρχείο λογισμικού. Eδώ μπορείς να βρεις οδηγίες και την τελευταία διαθέσιμη έκδοση U700XXGI2, δεν ξέρω όμως αν περιέχει την ελληνική γλώσσα.
Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση λογισμικού θα χρειαστείς το πρόγραμμα MultiLoader v5.32 και το αρχείο λογισμικού. Η τελευταία διαθέσιμη έκδοση είναι η F700XEHA5, δεν ξέρω όμως αν περιέχει την ελληνική γλώσσα. Οδηγίες μπορείς να βρεις στο Samsung SGH-F700V service manual ή να κοιτάξεις τις οδηγίες για το Samsung SGH-U700.

 

Ευχαριστώ πολύ.. Μήπως ξέρεις ποιά εκδοση έχει ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε λίγες μέρες εχω επιδότηση κ ενδιαφέρομαι να το αγοράσω, μπορει κάποιος που το έχει, να μου πει αν εχει δόνηση μαζί με ήχο κλήσης??
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει καποιος σχετικα με το SGH-U100 πωσ μπωρουμε να εγκαταστησουμε διαφορα java προγραμματα ???????
Link to comment
Share on other sites

Κολλάει όμως? Είχα διαβάσε σε μερικλα ξένα forums ότι κάποιες εκδόσεις κολλάγανε και δεν παίζανε τα πλήκτρα αφής.
Link to comment
Share on other sites

xux99 μήπως μπορεις να βοηθήσεις και για ένα Ε250ν.Τα έχω μαζέψει όλα αλλά το καλώδιο φοβάμαι ότι δεν κάνει.Μπορείς να μου πεις λεπτομέριες?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Άκουσα ότι υπάρχει τρόπος , αλλά θα χάσεις τες Ρυθμίσεις και ότι άλλο έβαλες στο κινητό.

Όμως γιατί θέλεις να το αφαιρέσης?

Το ¨κανονικό¨ μενού είναι πολύ διαφορετικό και πιό απλό από το "vodafone live" ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπέρα! Εχω και εγώ το U700 απο εχτες αλλα προσπαθω να βρω πως βγαινει ο ηχος των πληκτρων αλλα τιποτα! ξερει κανενας πως αφαιρειται?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! Εχω και εγώ το U700 απο εχτες αλλα προσπαθω να βρω πως βγαινει ο ηχος των πληκτρων αλλα τιποτα! ξερει κανενας πως αφαιρειται?

 

Απ οτι ξερω στα Σαμσουνγκ γινετε ως εξεις.Στην οθονη αναμονης με ανοικτο το πληκτρολογειο(για να ειναι ξεκλειδωμενο) πατας το πλαινο πληκτρο που αυξομειονη την ενταση προς τα κατω και απαινεργοποιητε ο ηχος των πληκτρων.Τουλαχιστον στο δικο μου G600 ετσι γινετε!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Kalispera!Mipos kserei kapoios pos apenergopoieitai i endiksi tou gprs [G] apo tin othoni tou samsung u700?Den exo peiraksei kapoia rythmisi kai mou to vgazei edo kai kati ores.Xreonomai ama yparxei ayti i endiksi?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας.

Ειμαι αναμεσα στο U600 και U700.

Θα μπορουσε κανεις να με βοηθησει στην επιλογη μου?

Απ' οτι εχω δει δεν εχει τεραστιες διαφορες, αν εξαιρεσεις την τιμη

(περιπου 50 euro πανω)

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων

Για το φιλο που ρωταει το μονο ειναι οτι δεν χρεωνει το GPRS

τουλαχιστον στο πρωην siemens που ειχα το ιδιο προβλημα

δεν ειδα αλλαγη στο λογαριασμο μου.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μικρα ελληνικα γράμματα γράφει στα μυνηματα και στις επαφες????

 

ή εχει μονο κεφαλαια ελληνικα ??????

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Θα ηθελα να ρωτησω για το u700.

To ασημι χρωμα ειναι ωραιο ή μοιαζει πολυ με το lg shine?

Mηπως το ασημι ειναι καπως γυναικειο?Πειτε την αποψη σας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U700 Ultra Edition 12.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...