Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Τα πάντα. Η συσκευή επανέρχεται στην εργοστασιακή της κατάσταση όπως όταν την ανοίγεις πρώτη φορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γραφετε οτο την συσκευη μπορουμε να την μετατρεψουμε απο wm6.1 σε adroid. απο wm 6.0 μπορει να γινει η μετατροπη και αν ναι η συσκευη μετα θα δουλευει κανονικα χωρις κοληματα? επισης το αντιστροφο θα μπορει να γινει? να ξαναγυρισω δηλαδη παλι στα wm6.0? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμίσεις / πληροφορίες για το ποια έκδοση φοράει η συσκευή σου. Η τελευταία είναι η 3.13.405.0. Για τα ελληνικά της θα πρέπει να τα ανεβάσει κάποιος κάτοχος εδώ και να τα κατεβάσεις μιας και το imobile.gr δεν είναι διαθέσιμο πια.

.

 

Τα ελληνικά τα έχει κανείς παιδιά. Αν μπορεί κάποιος να τα ανεβάσει θα ήμουν ευγνώμων

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σε ένα συρτάρι και το έβγαλα ξανά λίγο και ήθελα να ασχοληθώ μαζί του έτσι από αγάπη γι αυτό του έκανα hard reset το έστησα πάλι να θυμηθώ τα παλιά μόνο που δε βρίσκω ένα πρόγραμμα που κάνεις αντιστοίχηση τα hard keys.

 

δε θυμάμαι και πως το λένε μιας και έχει περάσει καιρός δεν είναι όμως το AE button αυτό το εχω γιατί το χρησιμοποιω στο Leo μου.

Αν κάποιος έχει το cabακη θα ήμουν υποχρεως!

 

σσ

το είχα ξαναρωτηση και πριν 3 μήνες, ελπίζω να το γνωρίζει κάποιος αυτή τη φορά γιατί ήταν super στο TC και με βόλευε πολύ και δυστυχώς το εχω διαγράψει απ τα αρχεία μου και δε το θυμάμαι πως το λένε να το Googlαρω!

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γραφετε οτο την συσκευη μπορουμε να την μετατρεψουμε απο wm6.1 σε adroid. απο wm 6.0 μπορει να γινει η μετατροπη και αν ναι η συσκευη μετα θα δουλευει κανονικα χωρις κοληματα? επισης το αντιστροφο θα μπορει να γινει? να ξαναγυρισω δηλαδη παλι στα wm6.0? Ευχαριστω

 

Ναι, όλα γίνονται αρκεί να διαβάσεις στο σχετικό θέμα στο xda-developers.com. Εδώ δεν θα βρεις κάποιον που ασχολείται τόσο με αυτή τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ξέρω οτι το μοντέλο είναι πολύ παλιό, ξέρω οτι το thread έχει 363+ σελίδες, ξέρω οτι ίσως δεν πάρω ποτέ απάντηση αλλά επειδή το συγκεκριμμένο κινητό είναι ακόμα αυτό που χρησιμοποιώ :blink: θέλω βοήθεια στα εξής:

 

  1. Ο φορτιστής που είχα χάλασε. Που θα βρω καινούργιο;
  2. Η μπαταρία τα έχει φτύσει και μια που έφερα απο hong kong δεν μου τα λέει καλά. Που θα βρω καινούργια;
  3. Θέλω οπωσδήποτε θήκη προστασίας. Δεν εννοώ ζελατίνες. Θέλω θήκη κανονική, π.χ. δερμάτινη ή πλαστική που να μπαίνει μέσα η συσκευή. Υπάρχει κάτι ακόμα στην αγορά;

 

Αν κάποιος/κάποια μπορεί να βοηθήσει ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
  1. Ο φορτιστής που είχα χάλασε. Που θα βρω καινούργιο;
  2. Η μπαταρία τα έχει φτύσει και μια που έφερα απο hong kong δεν μου τα λέει καλά. Που θα βρω καινούργια;
  3. Θέλω οπωσδήποτε θήκη προστασίας. Δεν εννοώ ζελατίνες. Θέλω θήκη κανονική, π.χ. δερμάτινη ή πλαστική που να μπαίνει μέσα η συσκευή. Υπάρχει κάτι ακόμα στην αγορά;

 

1. http://www.ebay.co.uk/itm/Original-HTC-TC-E100-Ladegerat-Touch-HD-Diamond-Cruise-/130524509806?pt=DE_Handy_PDA_Ladeger%C3%A4te_Dockingstationen&hash=item1e63ddf66e

2. http://www.ebay.co.uk/itm/Original-HTC-BA-S240-Akku-XDA-Orbit-2-Touch-Cruise-/130456785751?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item1e5fd49357#ht_1313wt_929

3. http://www.ebay.co.uk/itm/original-HTC-Touch-3G-Touch-Cruise-09-Tasche-Pouch-Case-/190572000236?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item2c5ef9f3ec#ht_2661wt_1139

 

Όλα original.

 

Αν και για θήκη μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε μεγάλη ποικιλία ανάλογα του γούστου σου... http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=htc+touch+cruise+case&_sacat=0&LH_PrefLoc=2&_dmpt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&_odkw=htc+touch+cruise+gel+case&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
πριν μερικες μερες μερες μεταφερθηκα στο δικτυο της cosmote μετα απο πολλα χρονια στην wind. εκει που δειχνει το σημα G ενω για καποιες ωρες μπορει και πανω απο μερα να το εμφανιζει να το δειχνει μετα δεν το δειχνει και δειχνει ενα Χ και οτι ψανει. κλησεις μπορω να κανω εχω κανονικα σημα. το τηλεφωνο το εχω ρυθμισμενο στο στο gsm για να μην μου τρωει ενεργεια απο το 3g. τι φταει η cosmote η πρεπει να ρυθμισω τιποτα στην συσκευη? στην wind δεν ειχα τετοιο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια καλησπερα . Εχω προβλημα με το τηλεφωνο . Το ειχα τρια χρονια στο κουτι και τωρα πηγα να το δουλεψω και δεν δουλευει καθολου η οθονη .. Προσοαθω κανω hard reset (μηπως και εχει φαει καποιο κολημα λογισμικου ) με τα κουμπια πλοηγησης μυνηματος και με την πενα στην τρυπουλα απο κατω και δεν πιανει . Καμια ιδεα ; κριμα τετοιο τηλεφωνο να φαει πεταμα...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν ειναι φορτισμενο για αρχη γιατι μετα απο τοσο καιρο και γεματο να το ειχες θα εχει αδειασει!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν ειναι φορτισμενο για αρχη γιατι μετα απο τοσο καιρο και γεματο να το ειχες θα εχει αδειασει!

 

λες να ξερω οτι δεν πατιεται τιποτα στην οθονη ενω το κινητο δεν εχει μπαταρια;;; λολ! ανοιγει το τηλεφωνακι μου αλλα ...

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπερα παιδια...

Εχω ενα προβληματακι με το touch cruise τα windows 6.1 δεν φορτωνουν κολλαει και το προβλημα ειναι οτι επειδη εχω αλλαξει την storage card δεν εχω κανει back up (encryption) στην καινουρια καρτα και θελω να μου πειτε αν υπαρχει καποιος ;αλλος τροπος να κανω hard reset

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ξέρω οτι το μοντέλο είναι πολύ παλιό, ξέρω οτι το thread έχει 363+ σελίδες, ξέρω οτι ίσως δεν πάρω ποτέ απάντηση αλλά επειδή το συγκεκριμμένο κινητό είναι ακόμα αυτό που χρησιμοποιώ :blink: θέλω βοήθεια στα εξής:

 

  1. Ο φορτιστής που είχα χάλασε. Που θα βρω καινούργιο;
  2. Η μπαταρία τα έχει φτύσει και μια που έφερα απο hong kong δεν μου τα λέει καλά. Που θα βρω καινούργια;
  3. Θέλω οπωσδήποτε θήκη προστασίας. Δεν εννοώ ζελατίνες. Θέλω θήκη κανονική, π.χ. δερμάτινη ή πλαστική που να μπαίνει μέσα η συσκευή. Υπάρχει κάτι ακόμα στην αγορά;

 

Αν κάποιος/κάποια μπορεί να βοηθήσει ...

 

Για μπαταρία από εδώ..

 

Μπορείς να βρεις ότι θες γενικά αν googlάρεις γενικά ή ποιο συγκεκριμένα στο skroutz.gr και στο bestprice.gr ;)

 

Να κάνω μια ερώτηση αλλά μη με αποπάρετε.. Android ROM για την συσκευή αυτή έχει βγει?

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία από εδώ..

 

 

Να κάνω μια ερώτηση αλλά μη με αποπάρετε.. Android ROM για την συσκευή αυτή έχει βγει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
μηπως ξερει κανεις σας κανενα site που να δινει οδηγιες πως να αντικαταστησω το NAVIGATION WHEEL?

 

Ρίξε μια ματιά στο service manual.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Εχω περάσει την _HTC Touch Cruise_RUU_Polaris_HTC_WWE_3.13.405.0_radio_sign_25.85.30.07_1.59.42.15_Ship αλλά δεν υπάρχουν Ελληνικά να φορέσω πάνω σε αυτήν την έκδοση και έχω ξεμεινει στα Αγγλικά. Εχει κανείς υπόψην κάτι? Ευχαριστώ.
be yourself....:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιος κάτοχος θα χρειαστεί να σου δώσει το αρχείο των ελληνικών. Έχε υπόψιν ότι δουλεύει μόνο σε ελληνικές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα είχα Ελληνικά. Απλά έκανα εγκατάσταση τα windows από την αρχή και είχα ξεχάσει να τσεκάρω το αρχείο των Ελληνικών, & δυστυχώς το είχα διαγράψει. Το πρόβλημα είναι πως το έχω δώσει σε φίλο το κιν. και νιώθω άσχημα.
be yourself....:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν λέω κάτι διαφορετικό... το αρχείο των ελληνικών που είχες και τώρα δεν έχεις, να σου το δώσει κάποιος που το έχει ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω κάτι διαφορετικό... το αρχείο των ελληνικών που είχες και τώρα δεν έχεις, να σου το δώσει κάποιος που το έχει ακόμα.

 

Γιαννη το κινητο το εχω ακομα και καθετε σε 1 συρταρι και οπως ξερεις ειναι ελληνικο.

Που θα βρω το αρχειο που θελει ο παραπανω φιλος να του το στειλω?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη το κινητο το εχω ακομα και καθετε σε 1 συρταρι και οπως ξερεις ειναι ελληνικο.

Που θα βρω το αρχειο που θελει ο παραπανω φιλος να του το στειλω?

 

Είναι ένα ξεχωριστό αρχείο, ή σε κατάληξη .exe που το εγκαθιστάς από τον υπολογιστή, ή σε κατάληξη .pkg που το εγκαθιστάς μέσα από τη συσκευή. Τώρα το όνομα του αρχείου δεν είμαι σε θέση να το θυμάμαι μιας και το έχω δώσει από το 2008 βλέπεις!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...