Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις κανα καλλο multimedia app για το cruise???

 

επεισης ξερετε αν το spb mobile shell περνει themes????:shifty:

 

1) Coreplayer!

 

2) Έχει δικά του themes που αλλάζουν το χρώμα.

 

Και με την ευκαιρία ξαναρωτάω

"Έχει βρει κανεις τρόπο να βάλουμε κάπως συντόμευση μέσα στο spb shell (μέσα στα προγράμματα-settings κτλ) συντόμευση για standby? π.χ. το spb pocket plus είχε.

Για να μην τρώει μπαταρία μέχρι να σβήσει μόνο του..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
το ΜΟΝΟ που ζηλευει το cruise στο diamond ειναι η vga.

 

Mi ksexname kai tin anaparagwgi Video. Ekei einai pou (dystyxws akoma) to Cruise ystepei poly asxima. Den xreiazetai na paei kapoios sto Diamond gia na to katalabei, mporei na paei kai se arketa palaioteres syskeves.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
- τα windows 6.1 μπαίνουν πανεύκολα στο cruise και οσονουπω επίσημα!

 

Elpizw mono na min exei ta idia apotelesmata me tou Kaiser. :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Megali istoria!

 

Logw eleipsis kapoiwn drivers (parolo pou ypostirizontai apo ton epeksergasti) parousiazei adynanamia se afto ton tomea.

 

Me mia apli anazitisi pros ta pisw... tha katalabeis ti ennow.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σωστα τα λεει ο athanaso απλα εγω δεν το ανεφερα γιατι δεν βλεπω video στο κινητο οποτε δεν το θεωρω προβλημα.

για καποιον που βλεπει video εχει σημασια

Link to comment
Share on other sites

σωστα τα λεει ο athanaso απλα εγω δεν το ανεφερα γιατι δεν βλεπω video στο κινητο οποτε δεν το θεωρω προβλημα.

για καποιον που βλεπει video εχει σημασια

 

Όντως το πρόβλημα είναι υπαρκτό, κάτι διάβασα για 3d drivers στο kaiser, λέτε να υπάρχει ελπίδα και για βίντεο στο cruise? Κάποιος από τους guru εδώ μέσα ξέρει κάτι παραπάνω (μιλάω για unofficial μιας και η htc κάνει τον κινέζο...:mad:)

Link to comment
Share on other sites

1. Ποιά ROM χρησιμοποιείτε;

 

2. Υπάρχει κάπου η Ελληνική να την ξαναπεράσω;;;... :-)

 

3. Υπάρχει το ελληνικό πληκτρολόγιο (με το XT9 κλπ) που έχει η ελληνική έκδοση, για ξένες ROM;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο!

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια στο παραπάνω ερώτημα; :-) Δεν μπορω να διαβάσω τα δεδομένα της (κρυπτογραφημένης) κάρτας μου... Χρειάζομαι την παλιά ελληνική rom...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το SP3 τον XP οπως και πολυ αλλοι(α ρε βασιλακη τι μας κανεις:lol:).

2 ερωτησεις,βρεθηκε καμια λυση και ακουσα οτι αν κανεις "format" στο TC τοτε το αναγνωριζει το activesynq και εδω ερχεται η αλλη ερωτηση,πως κανουμε format στο TC.:O

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το SP3 τον XP οπως και πολυ αλλοι(α ρε βασιλακη τι μας κανεις:lol:).

2 ερωτησεις,βρεθηκε καμια λυση και ακουσα οτι αν κανεις "format" στο TC τοτε το αναγνωριζει το activesynq και εδω ερχεται η αλλη ερωτηση,πως κανουμε format στο TC.:O

Για το ερώτημα σου, κρατάς πατημένα τα κουμπιά του BROWSER και του GPS (τα δύο κάτω) και πατάς το RESET με τη γραφίδα.

 

Σε μια λευκή οθόνη, σε ρωτάει για hard reset (το οποίο κάνεις πατώντας το ΠΡΑΣΙΝΟ τηλέφωνο και το οποίο σβήνει ότι έχει και δεν έχει η συσκευή σου πλην της κάρτας μνήμης).

 

Και δύο σημειώσεις:

1. Βρήκα λύση στο πρόβλημα που ανέφερα με την κάρτα μνήμης. Επανέφερα από το backup του sprite το κομμάτι της Ασφάλειας και των Πιστοποιητικών (για τους έχοντες γνώση) μετά την επαναφορά της (ΑΝ ΚΑΙ ΜΗ-ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ) WWE Rom πάνω στην οποία 'μπαίνουν' τα Ελληνικά της ACE. Δούλεψε κανονικά.

 

2. Όταν ήμουν ενεργό μέλος των κοινοτήτων εδώ, για τα Series 60, και μετέπειτα των PocketPC (βλέπε Qtek 9000...), ο κόσμος ρωτούσε, αλλά ΚΑΙ απαντούσε. Έχουμε καταλήξει με threads που είτε είναι γεμάτα με garbage και τις ίδιες απόψεις, είτε ΜΟΝΟ με ερωτήσεις. Καλό είναι να ψαχνόμαστε λίγο και να βοηθάμε.

 

Στην αντίστοιχη δική μας ανάγκη;;;...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2. Υπάρχει κάπου η Ελληνική να την ξαναπεράσω;;;... :-)

 

Βάλε την επίσημη αγγλική

RUU_Polaris_HTC_WWE_1.25.405.1_radio_sign_25.65.30 .04_1.58.21.23_Ship

 

...και μετά τα ελληνικά της ACE Από εδώ.

 

3. Υπάρχει το ελληνικό πληκτρολόγιο (με το XT9 κλπ) που έχει η ελληνική έκδοση, για ξένες ROM;

 

Όχι

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όντως το πρόβλημα είναι υπαρκτό, κάτι διάβασα για 3d drivers στο kaiser, λέτε να υπάρχει ελπίδα και για βίντεο στο cruise? Κάποιος από τους guru εδώ μέσα ξέρει κάτι παραπάνω (μιλάω για unofficial μιας και η htc κάνει τον κινέζο...:mad:)

 

Unofficial δεν υπάρχει κάτι αξιοσημείωτο. Κάτι έχει ακουστεί για τους drivers στο Kaiser. Εάν γίνει κάτι εκεί... αυτόματα δουλεύει και στο Cruise. Ίδωμεν!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

edw mporeis na breis thn gnuseia ths htc.

 

http://www.ezshop.gr/scripts/prodList.asp?idcategory=206&curPage=2&sortField=price

 

alla einai akrivei gia ta dedwmena tou ebay.

 

Η θήκη αυτή κάνει και για το Cruise? Ρωτάω γιατί λέει ότι είναι για το TyTN II.

 

Και κάτι άλλο, μπορούμε να κάνουμε δωρεάν αναβάθμιση σε WM 6 αν πάμε στην Ace? Βασικά εγώ πήρα το Cruise από το Πλαίσιο, στην Ace δεν πρέπει να απευθυνθώ καθώς επίσης και για ότι πρόβλημα έχω (φτου φτου!) ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

WM6 exei i syskevi sou outws i allws. Den yparxei kati neotero na baleis. Kapoia updates sta ellinika kai kapoia fix (opws gia to bluetooth) yparxoun sto episimo forum tis ACE Hellas gia na ta kaneis update monos sou.

 

Des edw: http://www.htc.com.gr/forum/forumdisplay.php?f=47

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλάβαινω κλήση γιατι όλοι το κλείνουν πριν απαντήσω (σε μένα χτυπάει στην 1+ φορά που έχει χτυπήσει στον αλλον που με παίρνει ...).Τι γινεται?Παρουσιαζεται και αλλου αυτο το προβλημα?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Kanei alla de nomizw oti einai kai i pio katallili gia to Diamond mias kai den einai ftiagmeni giafto.

 

Για το Cruise μιλαμε εδω :p

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Δεν προλάβαινω κλήση γιατι όλοι το κλείνουν πριν απαντήσω (σε μένα χτυπάει στην 1+ φορά που έχει χτυπήσει στον αλλον που με παίρνει ...).Τι γινεται?Παρουσιαζεται και αλλου αυτο το προβλημα?:blink:

 

Ναι εχει παρατηρηθει ενα lag στις κλησεις γενικα, και στις εισερχομενες και στις εξερχομενες. Παρατηρεισε επισης οτι οταν πατας το yes για να αποδεχτεις μια κληση η οταν κανεις εσυ μια κληση, το μικροφωνο ανοιγει με την μια στον συνομιλητη, ενω εσυ νομιζεις οτι ανοιγει μολις αρχιζεις να ακους την φωνη του συνομιλητη σου :lol: την εχω πατησει πολλες φορες ετσι :O

 

Την προηγουμενη βδομαδα το cruise μου εβγαλε προβλημα με τον πομποδεκτη gsm. Εκανε γυρω στα 2 λεπτα να κανει register στο δικτυο και μετα απλα παρεμενε νεκρο, ουτε κλησεις εισερχομενες εξερχομενες, ουτε sms :( Στα καλα καθουμενα. Το εχω στειλει ηδη στην ACE.. Ευχομαι μονο να μην βαλουν χερι στην πλακετα και να μου στειλουν μια αντικατασταση.. Ειδομεν..

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

 

ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

 

1. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΤΟ HTC TOUCH CRUISE ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟ I-PHONE ( ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ZOOMING ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ SURFING ΣΤΟ INTERNET)

 

2. ΤΟ TOUCH KEYPAD ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΝΟ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΓΙΑΤΙ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

 

ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

 

1. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΤΟ HTC TOUCH CRUISE ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟ I-PHONE ( ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ZOOMING ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ SURFING ΣΤΟ INTERNET)

 

2. ΤΟ TOUCH KEYPAD ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΝΟ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΓΙΑΤΙ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Καλως ηρθες στην παρεα του myphone. Σε παρακαλω σε επομενα post γραφε με μικρους χαρακτηρες.

 

1. Δε γνωριζω. Ψαξε στο google και ισως πετυχεις καποιον που να εχει κανει κατι παρομοιο στο polaris.

2. Γραφει και γραμματα. Ψαξε το λιγο. Δυστηχως η συσκευη μου ειναι στο service και δεν θυμαμαι πως, αλλα γινεται.

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΤΟ HTC TOUCH CRUISE ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟ I-PHONE ( ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ZOOMING ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ SURFING ΣΤΟ INTERNET)

 

Den yparxei programma pou na kanei to Cruise... iphone!

 

Eksartatai apo to ti thes na kaneis. Gia efkolo serfarisma sto internet me ta diafora zoom pou anaferesai, bale tin teleftaia ekdosi tou Opera.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...