Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ma fysika sto FTP tou XDA ... edw

Ευχαριστω!

Αντε, ξεκιναμε τα καλα του αρτεμις!!!

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

ma fysika sto FTP tou XDA ... edw

 

Αν μπορεις γραψε μας τα αποτελεσματα του Test, ειμαι αναμεσα στου Σωτος και του Bepe.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://i29.tinypic.com/rkr1mt.png

Oι πρωτες Ελληνικες RoM για το Polaris ειναι γεγονος...

 

Σε πρωτη φαση εχουμε μια naked rom που πολύ ευκολα την μετέτρεψα σε full !!!

για περισοτερα στα φορoυμ του XDA εδώ oπου και εχει ανεβει απο τον

swtos..

 

ποια προγράμματα είναι στη today screen ?

Link to comment
Share on other sites

ποια προγράμματα είναι στη today screen ?

htc home

battery status

magic call ?

eortologio

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις γραψε μας τα αποτελεσματα του Test, ειμαι αναμεσα στου Σωτος και του Bepe.
Sta grhgora mexri na ginei to compilation toy firmware ;):p

 

Tha sou proteina na tis dokimaseis kai tis 2 kai na apofasiseis esy ti tha krathseis Etsi kai alliws einai poli ypokeimeniko to ti thelei o kathenas opws kai na exei an theloume statherotita vazoume bepe an theloume Greek support vazoume swtos pou me to feedback mas thn kanoume kaliteri mias kai einai parakatathiki gia to melon... Mhn xechnate oti h sygekrimenh rom foraei ta mui poy ftiaxame me ta xerakia mas kai eixame sthlei ston mechle kai sigoura tha deite polles omoiothtes me afthn pou eixw bgalei gia to Artemis :cool:

Link to comment
Share on other sites

thanks :)

 

το battery status είναι τα 7 μικρά εικονίδια κάτω δεξιά ?

yeap + to wimp(7o) , to callsms filter (6o) kai to handymenu(1o)
Link to comment
Share on other sites

περναει στο καπακι παλι αν εχεις βαλεις 6.1;γιατι αλλαζει ο bootloader νομιζω,μηπως υπαρχει προβλημα;

Εμενα μπηκε με την πρωτη σε αλλους μπηκε με την 3η :lol::lol: παντως μπαινει... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφες μου τα βγαζει ολα διπλα.Μαλλον εκανε αντιγταφη απο την sim στο κινητο.Πως μπορω να βλεπω μονο τις επαφες απο το κινητο και μονο απο την sim.

Αμα θελω να διαγραψω ολες τις επαφες του κινητου απο που θα το κανω.:(

Thanks

Link to comment
Share on other sites

χεχεεε απο οτι βλεπω ολα τα καλα παιδια απο το Αρτεμακι στο Κρουιζερακι !!!!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφες μου τα βγαζει ολα διπλα.Μαλλον εκανε αντιγταφη απο την sim στο κινητο.Πως μπορω να βλεπω μονο τις επαφες απο το κινητο και μονο απο την sim.

Αμα θελω να διαγραψω ολες τις επαφες του κινητου απο που θα το κανω.:(

Thanks

 

και μένα τις βγάζει διπλές , με το Advanced Configuration Tool v2.0.1 το έβαλα να εμφανίζει τις επαφές μόνο από κινητό και όχι τις sim , αλλά πάλι τα ίδια δεν άλλαξε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

και μένα τις βγάζει διπλές , με το Advanced Configuration Tool v2.0.1 το έβαλα να εμφανίζει τις επαφές μόνο από κινητό και όχι τις sim , αλλά πάλι τα ίδια δεν άλλαξε τίποτα

 

Ωραια αν θελουμε να τα διαγραψουμε ολα μαζι απο που?????:confused:

Αυτο το λεω για να τις περασω μια μια με bluetooth απο ενα αλλο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλέυει, καμία άλλη λύση; Ξαναλέω το πρόβλημα, Όταν είναι ενεργοποιημένο το S2U2 δηλαδη ενεργό τ screensaver ή όταν τρέχει απο πίσω, μόλις κάνω κλίση στο πρώτο δευτερόλεπτο σβήνει η οθόνη, αν το έχω κλειστό τελείως δεν υπάρχει πρόβλημα λόγο:

HKLM\Drivers\BuiltIn\RIL\EnableFastDormantDisplayDuringCall by "1" to "0"

μήπως στις ρυθμίσεις του S2u2 (λειτουργία μπαταρίας) έχεις επιλέξει λειτουργία μαυρης οθόνης (Πέπει να είναι off) και μαυρισμα κατά την ομιλία on ή off ανάλογα τη θες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αν θελουμε να τα διαγραψουμε ολα μαζι απο που?????:confused:

Αυτο το λεω για να τις περασω μια μια με bluetooth απο ενα αλλο κινητο

 

για να διαγράψεις όλες τις επαφές από τη sim πήγαινε στο sim manager

επέλεξε όλες τις επαφές και διέγραψε τις

 

 

Contacts --> Menu --> Sim manager --> Menu --> Select all --> Menu --> Delete

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποια πρόταση σε πριβέ μήνυμα, για την Τελευταία έκδοση του destinator για touch cruise, με χάρτες, και από ποιό 'μαγαζί';;;... Ευχαριστώ. :-)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτησουλα κι'εγω βρε παιδια γιατι μπερδευτηκα λιγακι και σε λιγο με βλεπω να κανω κι'εγω kard reset στον εγκεφαλο μου :lol: :lol:

1) Αν βαλουμε μια απο τις rom Που λετε το σιγουρο ειναι οτι χανουμε την εγγυηση απο την ace hellas ,σωστα ?

2) Ας πουμε οτι η εγγυηση δεν μας ενδιαφερει και θελουμε να βαλουμε μια απο τις rom που λετε, μπορουμε να ξαναβαλουμε αν το θελησουμε την εργοστασιακη του rom παλι μετα πισω?

3) Οταν μια rom λενε οτι ειναι "no radio" σημαινει οτι δεν μπορεις να παρεις τηλεφωνο ? τι ακριβως δεν εχει οταν λεει "no radio".

 

προσεξτε τι θα μου απαντησετε, ε? μη με μπερδεψετε κι'αλλο :P γιατι μετα παω σιγουρα για hard reset του εγκεφαλου μου :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

για να διαγράψεις όλες τις επαφές από τη sim πήγαινε στο sim manager

επέλεξε όλες τις επαφές και διέγραψε τις

 

 

Contacts --> Menu --> Sim manager --> Menu --> Select all --> Menu --> Delete

 

Απο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς έχει δοκιμάσει τον καινούργιο OperaMob 9.5 για να μας πει εντυπώσεις;

Επίσης πως μπορούμε να απεγκαταστήσουμε τον IE ή τον Oprea Browser (χρειάζονται και οι δύο;)

Link to comment
Share on other sites

Απο το κινητο?

 

δεν έχει επιλογή για επιλογή όλων τον επαφών , άρα πρέπει να τις διαγράψεις μια μια

 

 

καλύτερα παντος ειναι να κρατήσεις τι επαφές στο κινητό , να κανείς συγχρονισμό με με το outlook στο pc για να τις εχεις backup και να τις σβίσεις απο τη sim

Link to comment
Share on other sites

http://i29.tinypic.com/rkr1mt.png

 

 

κάτω-κάτω τα εικονίδια με τη κεραία και το bluetooth από ποια προγράμματα είναι; Ευχαριστώ:)

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτησουλα κι'εγω βρε παιδια γιατι μπερδευτηκα λιγακι και σε λιγο με βλεπω να κανω κι'εγω kard reset στον εγκεφαλο μου :lol: :lol:

1) Αν βαλουμε μια απο τις rom Που λετε το σιγουρο ειναι οτι χανουμε την εγγυηση απο την ace hellas ,σωστα ?

2) Ας πουμε οτι η εγγυηση δεν μας ενδιαφερει και θελουμε να βαλουμε μια απο τις rom που λετε, μπορουμε να ξαναβαλουμε αν το θελησουμε την εργοστασιακη του rom παλι μετα πισω?

3) Οταν μια rom λενε οτι ειναι "no radio" σημαινει οτι δεν μπορεις να παρεις τηλεφωνο ? τι ακριβως δεν εχει οταν λεει "no radio".

 

προσεξτε τι θα μου απαντησετε, ε? μη με μπερδεψετε κι'αλλο :P γιατι μετα παω σιγουρα για hard reset του εγκεφαλου μου :lol:

 

1,2. μπορείς να βάλεις την εργοστασιακή πισω όπως μπορείς να βάλεις αν η συσκευή σου ειναι αγορασμένη απο την ace και τα ελληνικά

αν πάθει βλάβη και τα περάσεις αυτα η εγγύηση δεν χάνεται.

 

 

3.σημαίνει οτι στις περισσότερες ρομ δεν πειράχτηκε το radio οπου στην περίπτωση μας ειναι αυτό RADIO 1.58.21.23

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...