Jump to content

Samsung SGH-E840


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia tha rotiso kati kouto.....

pos ginetai otan dexomai kati meso bluetooth na to apothikevo stin karta mnimis k oxi sti syskevi???

min pareksigeite...protifora xrisimopoio samsung..

Δεν νομιζω οτι γινεται κατι τετοιο.. μονο στην συσκευη αποθηκευει και μετα το μεταφερεις στην καρτα μνημης

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 255
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Το πρόβλημα με το άνοιγμα των εικόνων εξακολουθεί... Τις έχω κατεβάσει όλες μέσω Photoshop κάτω από 1600Χ1200 αλλά τίποτα... Είναι δυνατόν να μην ανοίγει εικόνα 640Χ480 των 86kb? Επίσης, είναι τσεκαρισμένο οτι είναι αποθηκευμένες σε μορφή jpg.. Ξέρει κανείς τί άλλο μπορεί να φταίει? Όταν πάω να τις ανοίξω λέει οτί "δεν επιτρέπεται".. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η κάρτα μνήμης? Είναι kingston 1gb.Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτω.. Ευχαριστώ και πάλι :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις και από μένα. Συγνώμη αν έχουν απαντηθεί σε άλλα post παραπάνω...:O Διάβασα χιλιάδες topics αυτές τις μέρες και εξαντλήθηκα :sick:

1) Η μπαταρία κρατάει 3 μέρες ή λιγότερο (πχ για καθημερινή χρήση: 20 λεπτά ομιλίας και μία ώρα μουσική, +αρκετά SMS)

2) Τι γίνεται όταν ακούει κανείς ραδιόφωνο ή mp3 και θέλει να λειτουργήσει το τηλέφωνό του (sms, κλήσεις, αντέντα...). Πρέπει να κλείσει τη μουσική; Όταν κάποιος καλεί κατά τη διάρκεια της ακρόασης, τι συμβαίνει; Σταματαει για όσο διαρκέσει η κλήση και συνεχίζει κανονικά ή σε "πετάει έξω";

3) Η ποιότητα ήχου είναι αποδεκτή (ακουστικά και μεγάφωνο);

Και... επίσης: κάποιο *μεγάλο αρνητικό* της συσκευής;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1) Λογικά σου κρατάει τόσο η μπαταρία με αυτή τη χρήση. Αλλά και τη μουσική να κόψεις, μην περιμένεις με τίποτα 4 μέρες. Για μένα, αφού περνάει τις 2 ημέρες είναι εντάξει, έτσι κι αλλιώς καλό είναι να υπάρχει φορτιστής στο αμάξι ή στη δουλειά. Και να μην ξεχνάμε, οι δυνατότητες και οι οθονάρες, τρέφονται με ρεύμα.....

 

2) Ο media player παίζει background για να χειριστείς το μενού, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τις κλήσεις, δεν το είχα δοκιμάσει, και δεν μπορώ πια γιατί το πούλησα.....

 

3) η ποιότητα ήχου είναι πολύ καλή σε όλα, εκτός αν βάλεις για ήχο κλήσης κάποιο mp3, το οποίο για να ακούγεται καλά θα πρέπει να το επεξεργαστείς με κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή.

 

4) Για εμένα η συσκευή "μεγάλο αρνητικό" δεν έχει. Ο λόγος που την πούλησα είναι τα πλήκτρα αφής τα οποία δεν μπόρεσα να τα συνηθίσω. Οι αντιδράσεις τους στις εντολές δεν έχουν την ταχύτητα των κανονικών πλήκτρων. Μου άρεσε όμως πολύ σε όλα τα άλλα

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια οσο αναφορα απο θεμα εμφανισης ειναι γυναικείο ή ειναι σε νορμαλ πλαισια γιατι μου αρεσει και σκεφτομαι να το αγορασω.Πειτε αποψεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο αναφορα απο θεμα εμφανισης ειναι γυναικείο ή ειναι σε νορμαλ πλαισια γιατι μου αρεσει και σκεφτομαι να το αγορασω.Πειτε αποψεις

 

Άμα το πάρεις σε ροζ (που δεν βγαίνει) είναι καθαρά γυναικείο :lol::p.. Αν όχι τότε είσαι εντάξει ;).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα που έβαλα ξυπνητήρι, χτύπησε, το έκλεισα αλλά μετά πρόσεξα ότι αν και δεν υπήρχαν ενεργές "ειδοποιήσεις" το κουδουνάκι στην κεντρική οθόνη υπήρχε!!! Προσπαθώ από το πρωί να το διώξω αλλά τίποτα...!!! Ξέρει κανείς κάτι???

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα Ε840 και δείχνει να έχει πρόβλημα με το σήμα. Πολλές φορές με καλούν και ενώ έχω σήμα, δε χτυπάει το τηλέφωνο. Λίγο μετά μου έρχεται το μήνυμα της χαμένης κλήσης. Υπάρχει κανένα firmware να το αλλάξω? Thnx...
Link to comment
Share on other sites

Το παράδοξο είναι οτι μόλις άλλαξα κάρτα στο κινητό (είχε Wind και έβαλα Cosmote) δουλεύει άψογα!!! Παράξενο μου φαίνεται...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εχω παρει κ εγω το κινητακι εδω κ δυο μηνες περιπου κ παρακολουθω το τοπικ πολυ καιρο αλλα δεν εχει αναφερθει ενα μεγαλο προβλημα που εχει κ αρχιζω να εχω την εντυπωση οτι το δικο μου ειναι ελλατωματικο!!Οταν βαζω καρτα μνημης κολλαει η καμερα κ παροτι εχω πατησει το πληκτρο για να τραβηξει φωτο την τραβαει μετα απο 5-6 δευτερα!εχω δοκιμασει πανω απο 10 καρτες πολλων μεγεθων.ξερει κανεις κατι?? μπορει να προτεινει μια καρτα που να μην το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα

Θα ηθελα να ρωτησω κι εγω κατι.Πηρα το κινητο πριν μια εβδομαδα και προσπαθω να ενεργοποιησω τα mms

 

Moυ στελνει λοιπον ενα μηνυμα η cosmote και μου λεει να το αποθηκευσω για να γινει η ενεργοποιηση της υπηρεσιας.

 

Πως γινεται αυτο γιατι δεν γραφει πουθενα αποθηκευση?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα......

μια δύσκολη ερώτηση

 

Υπάρχει κάποιος που να ξέρει που μπορώ να βρω αντάπτρορα για να βάζω κοινά ακουστικά 3,5μμ στο κινητό μου;

 

Έχω χάσει τα ακουστικά μου γμτ και θα προτιμούσα να βάλω κάποιο πιο ποιοτικό, άσε που δεν βρίσκω και ακουστικά από την samsung

You can;t know
Link to comment
Share on other sites

Παιρνοντας αφορμη απο το προηγουμενο ποστ, και μιας και το αγαπημενο μου και ολοκαινουριο Ε840 καταστραφηκε απο βροχη, επειδη το ξεχασα στην εξωτερική τσεπη του μπουφαν πανω στη μηχανη, προσφερω για πωληση τα αξεσουαρ και τα κοματια που απεμειναν σε οποιον τα θελει.

Εχω τa handsfree ακουστικα, τον φορτιστη, την μπαταρια καθως και το κουφαρι του τηλεφωνου για ανταλλακτικα (οθονη πληκτρολογιο, προσοψεις για οποιον πιανουν τα χερακια του)

Ολα ειναι σε αριστη κατασταση (το τηλεφωνο δεν προλαβα καν να το χαρω):(

Οποιος ενδιαφερεται για τιμες ας στειλει ΡΜ

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα μνημη για το κινητο...

λιγη βοηθεια...εκανα απλα format απο το pc και την εβαλα στο κντ...ριχνω ετσι χυμα αυτα που θελω?και με τα παιχνιδια τι ακριβως κανω?και κανενα λινκ να βρω παιχνιδακια???

 

ευχαριστω !!:D

υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι..Αυτοί που ξέρουν binaries και αυτοί που δεν ξέρουν :D
Link to comment
Share on other sites

επισης οταν περνω φωτογραφιες απο το pc στο κντ πολλες φορες δν τις αναγνωριζει το κντ και δν μπορω να τις δω...

ξερετε ποιο ειναι το προβλημα?

υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι..Αυτοί που ξέρουν binaries και αυτοί που δεν ξέρουν :D
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα

Θα ηθελα να ρωτησω κι εγω κατι.Πηρα το κινητο πριν μια εβδομαδα και προσπαθω να ενεργοποιησω τα mms

 

Moυ στελνει λοιπον ενα μηνυμα η cosmote και μου λεει να το αποθηκευσω για να γινει η ενεργοποιηση της υπηρεσιας.

 

Πως γινεται αυτο γιατι δεν γραφει πουθενα αποθηκευση?

 

Ευχαριστω

 

Φιλε εγω οταν το πηρα μου ειχε αποθηκευμενες τις ρυθμισεις ολων των παροχων κ απλα διαλεγες αυτον που ειχες για mms wap κ internet ξεχωριστα...τωρα αν σε εσενα δεν ειναι ετσι απλα φτιαξε ενα καινουργιο προφιλ κ περνα τις ρυθμισεις που σου στειλε η κοσμοτε μια μια

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους κατόχους του e840 και μη και θέλω να ρωτήσω κάτι.Η μητέρα μου το έχει απο τον περασμένο Αυγουστο και πριν τρείς μέρες της κάνει το εξής κουλό:σβήνει μόνο του ενώ είναι πλήρως φορτισμένο,στο stanby αλλάζει μόνο του ώρα και ημερομηνία και ενεργοποιεί το ξυπνητήρι.Μεχρί πρόσφατα δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα και ούτε της έχει πέσει.Εννοείται δεν έχει συνδεθεί ποτέ με pc.Εχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος παρόμοια κατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

φιλε nicosrg εμενα δεν μου εχει τυχει αυτο που λες. το κινητο το εχω περιπου 5 μηνες μπορει κ περισσοτερο. πιστευω πως ηρθε η ωρα για ενα καλο σερβις και αν ισχυει ακομα η εγγυηση δεν θα δωσεις κ φραγκο!αυτο ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις. κ αν το αποφασισεις να το πας απευθειας στη samsung κ οχι σε καταστημα τυπου γερμανος κτλ γιατι θα το ξαναδεις του χρονου...
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση.Νομίζω ισχύει,καθώς δεν έχει συμπληρωθεί χρόνος.

Μάλλον θα το πάω σε κάποιο επίσημο της samsung στο κέντρο,αφού η μητέρα μου ήθελε να το πάει στο τοπικό germanos.Εχεις κάποια αρνητική εμπειρία απο αυτόν;Να πω τουλάχιστον οτι είχε άλλα δύο samsung που της βγήκαν καλά και γι'αυτό το επέλεξε.Ελπίζω να πάει καλά!

Link to comment
Share on other sites

-Οι Playlist του samsung τι καταληξη εχουν?Αμα ειναι για να ετοιμασω καμμια απο τον υπολογιστη

 

-Την καρτουλα μνημης μπορεις να την αφαιρεις χυμα χωρις επιπτωσεις?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια καλησπερα!

Ηθελα να σας ρωτησω πως μπορουμε να αποκλεισουμε να δεχομαστε μηνυματα απο αγνωστους αριθμους!

Πηγα μηνυματα>ρυθμισεις>αποκλεισμος μηνυματων>κατα διευθυνση>επελεξα το αγνωστο αλλα τιποτα!συνεχιζει να δεχεται κανονικα μηνυματα απο αγνωστους αριθμους!σας παρακαλω ας με διαφωτισει καποιος γιατι εχω προβλημα με καποιον που μου στελνει κατα καιρους μηνυματα απο διαφορους αριθμους!!

Βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
-Οι Playlist του samsung τι καταληξη εχουν?Αμα ειναι για να ετοιμασω καμμια απο τον υπολογιστη

 

-Την καρτουλα μνημης μπορεις να την αφαιρεις χυμα χωρις επιπτωσεις?

 

nai tin karta mnimis tin afaireis opoia stigmi theleis ektos an kaneis kapoia antigrafi arxeion mesa se ayti...

 

Παιδια καλησπερα!

Ηθελα να σας ρωτησω πως μπορουμε να αποκλεισουμε να δεχομαστε μηνυματα απο αγνωστους αριθμους!

Πηγα μηνυματα>ρυθμισεις>αποκλεισμος μηνυματων>κατα διευθυνση>επελεξα το αγνωστο αλλα τιποτα!συνεχιζει να δεχεται κανονικα μηνυματα απο αγνωστους αριθμους!σας παρακαλω ας με διαφωτισει καποιος γιατι εχω προβλημα με καποιον που μου στελνει κατα καιρους μηνυματα απο διαφορους αριθμους!!

Βοηθεια!!

 

elenaki vgainontas apo ekei patises apothikeysi?? kai vevaia apo kei kai pera exei na kanei kai me to ti ennoei to kinito os agnosto...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

nai tin karta mnimis tin afaireis opoia stigmi theleis ektos an kaneis kapoia antigrafi arxeion mesa se ayti...

 

 

 

elenaki vgainontas apo ekei patises apothikeysi?? kai vevaia apo kei kai pera exei na kanei kai me to ti ennoei to kinito os agnosto...

 

ναι το πατησα!

αλλα τιποτα!κοιταξα και στις οδηγιες αλλα δεν βοηθησαν καθως ειναι ιδιατερα συνοπτικες!δεν μπορω να καταλαβω τι θα μπορουσε να εννοει ως αγνωστο..

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπερα παιδια.....εχω ενα samsung sgh-e840 και μολις μου χαλασε το ηχειο.τωρα ουτε χτυπαει στις εισερχομενες,ουτε μπορω να ακουσω τον αλλον χωρις handsfree.επειδη ξερω να το επισκευαζω μονος μου θελω σας παρακαλω να μου στειλετε μερικα link απ'οπου θα μπορω να το αγορασω μεσω internet γιατι αν παω να το επισκευσω στο γερμανο η οπουδηποτε αλλου θα πληρωσω πολλα χρηματα για μια δουλεια που ξερω να κανω και μονος μου....

 

ευχαριστω και περιμενω με αγωνια τη βοηθεια σας.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E840

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...