Jump to content

Samsung SGH-E840


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το e-shop εχει microsd.

Να τες http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%C5%C9%C4%C9%CA%C5%D3+%CC%CD%C7%CC%C5%D3&category2=TRANSFLASH

 

Εγω πηρα αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554835 , αλλα το κινητο ή αυτο το σαββατο ή το επομενο! Θα σας πω εαν κανει. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 255
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

guys ego pao aurio methaurio na to paro..

imoun anamesa se auto kai to 6300 pou exei pesei perissotero i timi tou..to protimo emfanisiaka kai m'aresei pou einai slide..dn eixa pote slide.alla enas gnostos mesa apo to germano mou eipe oti einai kalutero to 6300....dn ksero..me ti mnimi 1 gb argei to knt??kai telika paizei tragoudia apo kei??a!!!

kai kati teleutaio..auto pou leei gia to antikleptiko sustima..kserei kaneis pos leitourgei?? thx guys!!

υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι..Αυτοί που ξέρουν binaries και αυτοί που δεν ξέρουν :D
Link to comment
Share on other sites

πως αδειάζουμε πλήρως το κινητό από τα δεδομένα του(να σβηστούν όλα και να είναι όπως όταν το πήραμε); hard reset μάλλον λέγεται. θέλω να το πουλήσω.

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Giati re gmt kathisterei na mpei o ixos an prokeitai gia kapoio mp3 kai xanei ta prota 2 sec?Me kseneronei...

 

Episis i eikona aytou pou se kalei se ti diastaseis prepei na einai?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

μολις χτεσ το απεκτησα και εβαλα το κ750 στο ντουλαπι....

 

μια πρωτη παρατηρηση ειναι πως οταν εστειλα καποιες φοτο απο το κ750 στο ε840 με μπλεδοντι οι υψηλες σε αναληση και με μεγεθος πανω απο 150κβ δεν ανοιγαν ελεγε δεν επιτρεπεται..... μπορω να πω οτι ΞΕΝΕΡΩΣΑ φοβερα με κατι τετοιο αλλα τι να κανουμε που ειναι τοσο ομορφο....

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

:!:paidia boitheia!!dn eixei perasei mia bdomada apo otan to pira kai paratirisa kati san kammena pixel...kai dn einai ena.einai kamia dekaria.eidika deksia stin othoni..kai to problima einai oti exo xasei tin apodeiksei...logika petaxtike mazi me ti sakoula.ti na kano?

ama pao sto plaisio na zitiso apodeiksi tha mou dosoune?

υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι..Αυτοί που ξέρουν binaries και αυτοί που δεν ξέρουν :D
Link to comment
Share on other sites

na pas den kserw ama sou dwsoune alla orismena service koitane kai to imei pote bghke sto peripou apo to ergostasio afou to exeis toso ligo na pas outws h allws

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

:!:paidia boitheia!!dn eixei perasei mia bdomada apo otan to pira kai paratirisa kati san kammena pixel...kai dn einai ena.einai kamia dekaria.eidika deksia stin othoni..kai to problima einai oti exo xasei tin apodeiksei...logika petaxtike mazi me ti sakoula.ti na kano?

ama pao sto plaisio na zitiso apodeiksi tha mou dosoune?

 

Ειναι υποχρεωμενοι να σου δωσουν το αντιγραφο της αποδειξης αφου αυτη ουσιαστικα αποτελει και την εγγυηση!!!

Αν σου πουν μα-μου...να επειμεινεις..!!!!!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα! μόλις χτες αγόρασα το κινητό, παρακινημένος απο την τέλεια εμφάνισή του. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, ωστοσο έχω μια απορία. Το software συγχρονισμού Samsung PC studio υποστηρίξει συγχρονισμό μόνο με το Outlook? Γιατί έχω στην δουλειά τα Lotus Notes και δεν βλέπω επιλογή συγχρονισμού με αυτά...Αν ειναι ετσι, θα μου βγει το χερι να περάσω τις επαφές μου χειροκινητα....

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Moλις εκανα ενα review, εαν θελετε μπορω να το ανεβασω και στο Myphone.gr. προς το παρον δειτε το εδω, ομως θελω τα σχολια ολων σας.

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?goto=newpost&t=223749

Link to comment
Share on other sites

Moλις εκανα ενα review, εαν θελετε μπορω να το ανεβασω και στο Myphone.gr. προς το παρον δειτε το εδω, ομως θελω τα σχολια ολων σας.

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?goto=newpost&t=223749

 

 

Μπράβο πολύ καλό το Review.. :rolleyes: :respect:

Link to comment
Share on other sites

hi guys...car kit psaxno..exete na proteinete tpt??
υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι..Αυτοί που ξέρουν binaries και αυτοί που δεν ξέρουν :D
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω κοντά 1 εβδομάδα τώρα, αφού περίμενα 1μιση μήνα να μου το φέρουν απο τη WIND...

Πέρα απο αυτο, προς το παρόν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο τα χαρακτηριστικά του. Έχω κάποιες αμφιβολίες για το πόσο μπορεί να κρατήσει η μπαταρία με παρατεταμένη χρήση. Ίσως μελλοντικά βγει καμμιά 3d party πιο ισχυρή.

 

- Έχει ανακαλύψει κανείς σας στο εμπόριο θήκες για το Ε840; Εψαχνα κάτι σε διάφανο ελαστικό πλαστικό αλλα κυκλοφορεί μόνο εξωτερικό προς το παρόν.

- Τζόγο με τα πλήκτρα δεν παρατήρησα. Είναι στιβαρός ο μηχανισμός. Επίσης το πρόβλημα με το αριστερό πλήκτρο αφής που έχουν μερικα παιδιά, στο δικό μου κινητό δεν υφίσταται. Η αποκριση είναι άμεση σε όλα τα πλήκτρα, οπότε μάλλον κάποιοι έχουν ελλατωματική παρτίδα.

Link to comment
Share on other sites

Απο Wind νομιζω το ειχα δει στα 260€ σχεδον... Ποσο το πηρες?

Εγω το πηρα 225 απο το e-shop περιμενοντας ουτε καν 2 μερες να το φερουν... :-)

 

Προβλημα με τα πληκτρα αφης δεν υπαρχει, αλλα ουτε και με τη μπαταρια. Ενταξει, ειναι μικρη και το ξερουμε, αλλα 2 μερες με αρκετη χρηση κραταει. :)

Link to comment
Share on other sites

Moλις εκανα ενα review, εαν θελετε μπορω να το ανεβασω και στο Myphone.gr. προς το παρον δειτε το εδω, ομως θελω τα σχολια ολων σας.

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?goto=newpost&t=223749

 

 

Μπραβο και απο μενα.Πολυ καλο!!!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Απο Wind νομιζω το ειχα δει στα 260€ σχεδον... Ποσο το πηρες?

Εγω το πηρα 225 απο το e-shop περιμενοντας ουτε καν 2 μερες να το φερουν... :-)

 

Προβλημα με τα πληκτρα αφης δεν υπαρχει, αλλα ουτε και με τη μπαταρια. Ενταξει, ειναι μικρη και το ξερουμε, αλλα 2 μερες με αρκετη χρηση κραταει. :)

 

To πήρα 109€ στο Flexy 25, το οποίο έδινε την επιδότηση του αντιστοιχου Flexy 30 το κινητό στα 149€ - 40€ επιπλέον επιδότηση επειδή το πήρα απο το κατάστημα της Στουρνάρη (η προσφορά αυτη με τα -40 επιπλέον ισχύει σε απροσδιόριστες στιγμές που ορίζει απότι μου είπαν η εταιρεία όποτε θελήσει). Πιστεύω οτι το πήρα σε πολύ καλή τιμή.

Αν δε μου εκανε την επιπλέον προσφορα η Wind, είχα κανονίσει να το πάρω απο Γερμανία στα 85€ τελική (δωρεάν σε ετήσιο πρόγραμμα, 12μήνες*5Ε το πάγιο + 25Ε η τιμή της SIM). Απλά για να δείτε σε τι τιμές πουλάνε εξω και πόσο μας αρμέγουν εδω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο,τι θελετε γιαυτο το κινητο ρωτατε...

 

Απορίες λοιπόν:

 

- Υπάρχει τρόπος να σβήσω όλα τα java games? Δεν έχω πρόβλημα στα trial αλλά στα κανονικά. Θα δοκιμάσω με το καλώδιο να δω αν σε hard disk mode τα βλέπει το pc

- Υπάρχει τρόπος να κάνεις preview τα java games που κατεβάζεις στον υπολογιστή σου πριν τα εγκαταστήσεις στο κινητό? Με παραξενεύει που έψαξα αλλα δε βρήκα σχετικό πρόγραμμα

- Τρέχουν γενικές java εφαρμογες πέρα απο παιχνίδια?

- Υπάρχουν custom gui και πως περνιούνται (πέρα απο τα default black, white)?

- Παρατηρώ οτι αν αλλάξω χώρα στο time, το gifάκι με την Ακρόπολη παραμένει, ενώ είμαι σίγουρος οτι στη Γαλλία ας πούμε βλέπουν τον πύργο του Eiffel. Πως μπορώ να βάλω όποιο τοπονύμιο μου αρέσει?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το τελευταιο, δεν γινεται να εμφανιστει αλλο ''μνημειο'', οπως ο πυργος του Eiffel. Ουτε αλλαζοντας τη γλωσσα του τηλεφωνου. Το μονο διαφορετικο ''κινουμενο'' που μπορεις να εχεις ειναι θετοντας τη συσκεη στη "λειτουργια χωρις συνδεση".

Τα παιχνιδια μπορεις να τα διαγραψεις απο το "Java World" στο μενου "εφαρμογες". Ολα εκτος απο τα 2 πρωτα.

Σε hard disk mode βλεπει την καρτα μνημης (τουλαχιστον σε μενα), κατευθειαν μεσα απο το "My computer", ενω σε ρυθμιση Samsung Pc studio βλεπει (μεσω του Pc studio) τη μνημη του τηλεφωνου.

 

Η πλειονοτητα των java εφαρμογων τρεχει, αφου το κινητο υποστηριζει Java 2.0, πλην μερικων εξαιρεσεων (οπως εχιε αναφερθει και πιο πριν σε αυτο το thread).

 

 

Για preview δεν γνωριζω εαν υπαρχει τροπος...

Link to comment
Share on other sites

Mporei na mou pei kapoios posi wra mporei na kratisei h ixografisi tou kinitou Samsung E840. Sto modelo Samsung E900 krataei mexri kai mia wra alla den mporw na vrw kapoio site sto internet pou na leei thn antistixi pliroforia gia to E840.

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασε το Pacman k sudoku απο το myfiles περναω στο φακελο αλλα αρχεια και το jar k to jad αλλα μου βγαζει μη υποστηριζώμενα αρχεια.τι πρεπει να κανω ωστε να εχω κανενα παιχνιδι στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E840

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...