Jump to content

Τί κανετε τα παλιά κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα πετάτε? τα χαρίζεται? τα πουλάτε? επιδή ασπούμε εγώ έχω τώρα το w850i με 4 γκικα κάρτα και οταν το αλλάξω θα μου είναι άχρηστο? Ειδικά εκείνη η κάρτα που πλέον ξεχάστηκε απτην εταιρία? θα την έχω στο ράφι?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα πετάτε? τα χαρίζεται? τα πουλάτε? επιδή ασπούμε εγώ έχω τώρα το w850i με 4 γκικα κάρτα και οταν το αλλάξω θα μου είναι άχρηστο? Ειδικά εκείνη η κάρτα που πλέον ξεχάστηκε απτην εταιρία? θα την έχω στο ράφι?

 

Η ερώτηση αφορά τα κινητά ή το τι θα κάνεις την κάρτα σου αφού αλλάξεις το 850; :wacko:

 

Τα παλιά μου κινητά συνήθως τα πουλάω. Μέχρι τώρα δεν έχει χρειαστεί να κρατήσω κάποιο σαν δεύτερη συσκεύη.

 

Αν κάποια στιγμή δώσεις το 850 μπορείς να δώσεις μαζί και την κάρτα για να μην σου μείνει. Αν πάλι σου μείνει τότε φαντάζομαι ότι με έναν card reader θα μπορείς να τη διαβάσεις και να την χρησιμοποιείς για μεταφορά αρχείων.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα Νοκια πουλιούνται όσο παλιά και να είναι

 

:ninja:

 

Τa Ericsson απο ποιά χρονολογία και μετά πουλιούνται πιο έυκολα?

Έχω κανα-δυο και ανησυχώ. :confused:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τα πουλάω για να πάρω ένα καινούριο φθηνότερα,έκανα όμως μια εξαίρεση με το κ750 :love:,το οποίο είναι για επισκευή στο 9βολτο
Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει με μένα. Μάλλον θα το κρατήσω όμως αφού στην Κυπρο δεν υπάρχουν πολλά καταστήματα που πουλάς μεταχειρισμένα.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τα χρειάζομαι ως δεύταιρες ή τρίτες συσκευές τα πουλάω!

+1... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τα κρατάω γιατί δεν ξέρω που να τα πουλήσω!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα κρατάς διοτι δεν τα αγοράζει κανεις!Το ιδιο κι εγω...
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

μμμ... τα δινω στη μανα μου, τον πατερα μου και την αδερφη μου (ολοι εχουν καρτοκινητα οποτε με το που παιρνω επιδοτηση και αλλαζω συσκευη μπαινουν στη σειρα για να παρουν την παλια συσκευη) :p

επισης εχω και 2 παλιες συσκευες που ολο λεω να τις παω για ανακυκλωση, και ολο το ξεχναω..

Link to comment
Share on other sites

μμμ... τα δινω στη μανα μου, τον πατερα μου και την αδερφη μου (ολοι εχουν καρτοκινητα οποτε με το που παιρνω επιδοτηση και αλλαζω συσκευη μπαινουν στη σειρα για να παρουν την παλια συσκευη) :p

επισης εχω και 2 παλιες συσκευες που ολο λεω να τις παω για ανακυκλωση, και ολο το ξεχναω..

 

που τα ανακυκλώνεις?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

και στην cosmote εχει κατι σαν καδο και ειδικα σακουλακια, αλλα και στη vodafone

 

ωραία δεν το ξερα αυτό.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κρατήσει όλα από το πρώτο μου PF768 ericsson,Nokia 5130,samsung sgh-100,T65 Nokia 6130,5130,6220 και K700i.Τα κρατάω έχουν συναισθηματική αξία!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Κερδίζεις κάτι αν κάνεις στην "κόκκινη"ανακύκλωση το κινητό σου?Έτσι νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

αν μιλαμε για παλια παλια κινητα τοτε τα κραταω συλλεκτικα,αν μιλαμε για προσφατα μοντελα τοτε τα πουλαω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα τα κρατούσα όλα!

Σταδιακά όμως για οικονομικούς λόγους, άλλαξα εν μέρει και πλέον όταν θελήσω να πάρω κάτι καλό δίνω κάποιο ή κάποια σχετικά πρόσφατα μοντέλα που μπορούν να πιάσουν καλούτσικη τιμή. (π.χ για το Ν73 έδωσα τα 6280 & 6680).

Επίσης δίνω "δανεικά" και σε συγγενείς αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Το 6630 το έχω ακόμα και το χρησιμοποιώ σαν δεύτερη συσκευή.

Τα πιο παλιά μου κινητά τηλέφωνα δε λειτουργούν πλέον και πρέπει να ανακυκλωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα τα εχω κρατησει..ομως και μερικα τα εχω χαρησει.στην καβαντζα(σε λειτουργια) μου εχω ενα ericsson t66,ericsson t39m sony ericsson k700i.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρίν να πετάξετε κάποιο αρκετά παλιό Ericsson πάντως, ρίχτε κανένα pm μήπως μου κάνει. :)

 

Σωστος....

 

:) :) :) :) :)

 

...ναι...το ιδιο ισχυει και για μενα....αλλα για SIEMENS....

...εμενα μου κανουν ΟΛΑ τα SIEMENS :lol: :lol: :lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγώ πάντως σπανίως θα πουλήσω ένα κινητό προτημώ να διακοσμούν τα ράφια μου!:happy:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σπανίως θα πουλήσω ένα κινητό προτημώ να διακοσμούν τα ράφια μου!:happy:

Κι'εγω το ιδιο κανω..μαλιστα τα εχω και σε καλη κατασταση(δουλευουν ολα) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...