Jump to content

Ζημιές στο σταθμό Μετρό του Κεραμεικού


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λεφτεριαν δε μου απαντησες στο ερωτημα..

 

ΥΓ: δεν θελω να στην "πω", απλα θελω να καταλαβω πως σκεφτεσαι!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι ιδιοι νομοι που οριζουν τις υποχρεωσεις των αστυνομικων, οριζουν και τα δικαιωματα και τις υποχρεωσεις των πολιτων. Αρα, για μενα η συγκριση ειναι εφικτη.

Και, για να στο εξηγησω και αλλιως, αν το λιντσαρισμα γινοταν απο πολιτες και οχι αστυνομικους θα το δικαιλογουσες?

οι νόμοι στους οποίους αναφέρεσαι δεν εφαρμόζονται όμως,ή επιλεκτικά θα μπορούσε να πεί κάποιος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

καταστρεφοντας καδους απορριματων, αυτοκινητα, βιτρινες, σταθμους μετρο και πανεπιστημια τι δημιουργεις? εσυ αν αφηνες το αμαξι σου σε ενα κεντρικο δρομο, και μετα απο μερικες ωρες περναγες και το εβλεπες καμμενο, η ακομα καλυτερα αν την ωρα που πηγαινες να το παρεις εβλεπες καποιους απο μια διαδηλωση ερχομενους να του πετανε μολοτωφ τι θα εκανες? θα συνεχιζες να λες οτι καταστρεφοντας δημιουργεις? η θα τους ελεγες "μπραβο παιδια σπαστε κι αλλα"?

 

Το "δημιουργω καταστρεφοντας" ειναι πολυ γενικο, σιγουρα.

Και εννοειται πως αν συνεβαινε κατι τετοιο στο αμαξι μου πχ, θα με εκανε να νιωσω φοβερο θυμο και μισος.

Το θεμα ειναι ομως, να καταλαβουμε ολοι, πως μονο με τα λογια δεν γινεται τιποτα. Πραξεις και θυσιες πρεπει να επαληθευσουν τα πιστευω μας.

 

Απο την στιγμη που 20.000 ατομα πχ κανουν την θυσια και δεν πανε δουλεια, αλλα σε μια πορεια, δεν θα χρειαστει 10 ατομα να καψουν και να καταστρεψουν. Κυριως αυτα γινονται πιστευω, για να αναφερθουν μεσω των ΜΜΕ και να μαθει ο κοσμος οτι "ξες καποιοι σημερα κανανε αυτο, για αυτο το λογο".

Οσο λιγοτερος κοσμος αγωνιζεται, τοσο πιο ανορθοδοξο τροπο αντιδρασης και διαδηλωσης επιλεγει.

 

Αυτο πιστευω εγω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

καταστρεφοντας καδους απορριματων, αυτοκινητα, βιτρινες, σταθμους μετρο και πανεπιστημια τι δημιουργεις? εσυ αν αφηνες το αμαξι σου σε ενα κεντρικο δρομο, και μετα απο μερικες ωρες περναγες και το εβλεπες καμμενο, η ακομα καλυτερα αν την ωρα που πηγαινες να το παρεις εβλεπες καποιους απο μια διαδηλωση ερχομενους να του πετανε μολοτωφ τι θα εκανες? θα συνεχιζες να λες οτι καταστρεφοντας δημιουργεις? η θα τους ελεγες "μπραβο παιδια σπαστε κι αλλα"?

 

@ντεξτερ: ειμαι 5 χρονια φοιτητης (ναι το παραδεχομαι δεν διαβαζα πολυ και χρωσταω μαθηματα!!:lol: ) και εχω βρεθει σε διαδηλωσεις και πορειες. και εχω δει ατομα απο ειρηνικη φοιτητικη πορεια, να βγαινουν μπροστα και να προκαλουν επεισοδια. και πιστεψε με οταν καποιος παει σε φοιτητικη πορεια με λοστους, μολοτωφ, κρανη και κουκουλες δεν παει για να διαδηλωσει και να διαμαρτυρηθει ειρηνικα. κατι αλλο εχει κατα νου. :)

οξύμορο σχήμα.ρωτάς αυτονόητα πράγματα,αλλά δεν μπήκες καν στον κόπο όμως να απαντήσεις στον εαυτό σου τι έκανες εσύ για όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω σου,και συμβαίνουν πολλά.

κάποιοι αντιδρούν με βανδαλισμούς και καταστροφές.εσύ πως ακριβώς αντέδρασες?

γτ για να κατακρίνεις αυτόν τον τρόπο αντίδρασης θα πρέπει να έχεις κάτι άλλο κατα νου,εκτός κι αν πιστεύεις οτι όλα βαίνουν καλώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

οξύμορο σχήμα.ρωτάς αυτονόητα πράγματα,αλλά δεν μπήκες καν στον κόπο όμως να απαντήσεις στον εαυτό σου τι έκανες εσύ για όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω σου,και συμβαίνουν πολλά.

κάποιοι αντιδρούν με βανδαλισμούς και καταστροφές.εσύ πως ακριβώς αντέδρασες?

γτ για να κατακρίνεις αυτόν τον τρόπο αντίδρασης θα πρέπει να έχεις κάτι άλλο κατα νου,εκτός κι αν πιστεύεις οτι όλα βαίνουν καλώς.

Εμενα παντως δεν με εκφραζουν οι καταστροφες. Δλδ περα απο το να βαψω τοιχο, δεν μπορω να φανταστω οτι θα σηκωσω πετρα εναντια σε ξενη περιουσια ή δημοσια.

Ωστοσο, κατανοω οτι αυτοι που καταστρεφουν εχουν ενα γαμη***νο ΓΙΑΤΙ, γιατι οντως εχουν.

Εγω συμμετεχω σε πορειες κυριως και προσπαθω να διαδωσω το θεμα που απασχολει εμενα και αλλους σαν εμενα, μηπως και ιδρωσουν αυτια...

Αλλα επειδη δεν ειμαστε ολοι ιδιοι, και μερικοι δεν εχουν υπομονη, βγαινουν και τα σπανε. Ωστοσο, δεν ειμαι αντιθετος στην επιβολη ποινων κατα των ατομων που κανουν τις καταστροφες.

Ομως μετα απο ενα σημειο και μετα, οποιος πχ φοραει πρασινα παπουτσια, συλλαμβανεται...Και εκει ειναι σαν να σου ακυρωνουν τα παντα.

Και αναρωτιεσαι:"ΒΙΑ στη ΒΙΑ"?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια τα λες φιλε μου. συμφωνω απολυτα μαζι σου. υπαρχει ομως ενα μικρο αλλα...

προσπαθουν να τραβηξουν τα βλεμματα και να αναφερθουν στα ΜΜΕ με λαθος τροπο. συμφωνω οτι πρεπει να προβληθει το προβλημα τους και να σχολιαστει. ομως, με το να σπανε και να βανδαλιζουν χανουν το οποιο δικιο εχουν. ειδες ποτε η greenpeace για παραδειγμα να βανδαλιζει για να αφυπνισει για την καταστροφη του περιβαλλοντος? συνηθως επιλεγει αλλους τροπους εκφρασης της "αντιθεσης" της προς τα δρωμενα. και πιστεψε με ο απλος πολιτης δεν προκειται ποτε να καθισει και να σκεφτει τι εχει στο μυαλο του αυτος που βανδαλιζει. δυστυχως η ευτυχως θα μεινει στο γεγονος οτι βανδαλιζει. κι εγω απλος ανθρωπος ειμαι, και ετσι σκεφτομαι. σκεψου ομως οτι αυτο το μηνυμα που θελεις να περασεις βανδαλιζοντας, δεν πρεπει να το περασεις μονο σε οσους εχουν κριτικη σκεψει και αντιλαμβανονται την εννοια του "δημιουργω καταστρεφοντας" (το οποιο σαν εννοια το αποδεχομαι), αλλα πρεπει να το περασεις και στους απλους καθημερινους ανθρωπους. αρα πρεπει να βρεις αλλο τροπο εκφρασης για να τους προσεγγισεις, ειδαλως μονο την αντιπαθεια τους κερδιζεις...

 

ΥΓ: το β ενικο προσωπο μην το παρεις προσωπικα! το εβαλα για να με διευκολυνει στον τροπο εκφρασης..

 

οξύμορο σχήμα.ρωτάς αυτονόητα πράγματα,αλλά δεν μπήκες καν στον κόπο όμως να απαντήσεις στον εαυτό σου τι έκανες εσύ για όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω σου,και συμβαίνουν πολλά.

κάποιοι αντιδρούν με βανδαλισμούς και καταστροφές.εσύ πως ακριβώς αντέδρασες?

γτ για να κατακρίνεις αυτόν τον τρόπο αντίδρασης θα πρέπει να έχεις κάτι άλλο κατα νου,εκτός κι αν πιστεύεις οτι όλα βαίνουν καλώς.

ξερεις κατι. αντεδρασα κι εγω οταν ημουν μαθητης που προσπαθουσαν να περασουν το νομο με τα 13 μαθηματα. πηγα σε διαδηλωσεις και ψηφισα υπερ της καταληψης. μπορει ως 15χρονος να μην καταλαβαινα πολλα, αλλα καταλαβαινα οτι ο βανδαλισμος δεν με εκφραζει και τον θεωρουσα παραλογο!:)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς έκανες και αντέδρασες εφόσον διαπίστωσες οτι δεν σε εκφράζουν οι βανδαλισμοί όπως τις αποκαλείτε?

βρήκες κάποιον καλύτερο τρόπο?κι αν ναί,είχε τα αναμενόμενα αποτελέσματα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

κατεβηκα σε πορειες, εκανα καταληψεις. μεχρις εκει ομως. αν και απο την αρχη δεν πιστευα οτι θα ειχε ουσιαστικο αποτελεσμα. σε καμμια περιπτωση ομως δεν μου περασε ως τροπος αντιδρασης ο βανδαλισμος. και εξηγουμαι, το να γραψεις συνθηματα (προφανως οχι ποδοσφαιρικα!!) σε εναν τοιχο δεν ειναι βανδαλισμος. το να καταστρεψεις ενα σταθμο μετρο, η να καψεις ενα πανεπιστημιο, η να μπουρλοτιασεις ενα αμαξι ειναι. προσωπικα παντα, δε με εκφραζει ο συγκεκριμενος τροπος και ΟΥΤΕ ως εσχατη λυση θα τον διαλεγα γιατι και δικιο να εχω σε αυτο που διαδηλωνω και υποστηριζω, βγαινω στο "χορταρι με γκολ απο τα αποδυτηρια" (κοινως χανω το δικιο μου)...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Lefterian@

Περι πορειων...

Τα τελευταια χρονια εχουν κατεβει σε πορεια, οι φοιτητες, οι αγροτες, οι ΠΑΟΚτζηδες, οι "ελληνοψυχοι", οι δασκαλοι, οι συνταξιουχοι, οι ΧΟ, τα διαφορα σωματεια εργαζομενων, οι ομοφυλοφιλοι, ο ομιλος διαμαρτυρομενων για τη σωτηρια της αγριας σταφιδας κτλκτλκτλ.

Με λιγα λογια, οποιος εχει κατι να διαμαρτυρηθει κανει και μια πορεια (ή και μια καταληψη). Γιατι δεν προσπαθειτε να βρειτε εναν αλλο τροπο διαμαρτυριας? πχ. μια συναυλια σε συναυλιακο χωρο, ενα φορουμ, ενα φεστιβαλ...

Περι σπρευ...

Α) Αν εισαι βρομιαρης και δεν σε απασχολει που βλεπεις κακογραμμενα σχεδια στους φρεσκοβαμμενους τοιχους, να πας να βαψεις το σπιτι σου και το αμαξι του πατερα σου. Εγω δεν εχω την υποχρεωση να βλεπω γραμμενο στην οικοδομη μου ο,τι σου ηρθε εσενα στο μυαλο.

Β) Αν νομιζεις οτι τα σπρευ στους τοιχους ειναι ο πλεον καταλληλος τροπος για να διαδοσεις τις ιδεες σου, θα σου προτεινα να το ξανασκεφτεις. Οι πιο σημαντικες ιδεες στον κοσμο διαδοθηκαν μεσα απο τα βιβλια, και οχι με ξυσμενα μηνυματα πανω σε παγκακια.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνας ομως οτι η Greenpeace πχ εχει δεκαδες χιλιαδες μελη, τα οποια ειναι ενωμενα και βρισκονται σε καθε γωνια του πλανητη. Οσον αφορα ομως ενδοχοριες πορειες και διαδηλωσεις, που αφορουν ενα μικρο ποσοστο σε σχεση με τον συνολικο πληθυσμο της Ελλαδας, ειναι πολυ δυσκολοτερο να ακουστεις. Ποσο μαλλον οταν δεν υπαρχουν και οι καταλληλες συνθηκες. Βλεπετε, στις μερες που ζουμε, η προσωπικη ζωη ενος διασημου ηθοποιου ειναι πιο σημαντικο γεγονος να προβληθει παρα τα προβληματα των εργατων. Και δυστυχως, για το οτι εχουν καταντησει ετσι τα ΜΜΕ σε μεγαλο εως τεραστιο βαθμο, φταιμε και εμεις. Εμεις που αρεσκομαστε στα κουτσομπολια και τον κιτρινο τυπο. Που μας ενδιαφερει περισσοτερο μια καλη ταινια απο μια εφημεριδα, παρα μια ερευνα για τον αριθμο ανεργων ή αυτοκτονιων...

 

Οσο λιγοτεροι ειναι αυτοι που αγωνιζονται τοσο πιο δυσκολα τα πραγματα να ακουστουν...Ποσο μαλλον να βρουν το δικιο τους. Ετσι αυτες οι ομαδες, ειτε προσπαθουν να αφυπνισουν και τους αλλους, ή οσους παντως δεν εθελοτυφλουν, ειτε αμαυρωνουν σημαντικες εκδηλωσεις, προκαλλουν επεισοδια και καταστρεφουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

λεφτεριαν δεν θεωρεις ομως οτι προκαλλωντας επεισοδια χανουν το δικιο τους. εγω που τα βλεπω απο την τηλεοραση, βαζω τον εαυτο μου στη θεση αυτουνου του οποιου το αμαξι φλεγεται, η το μαγαζι ... διαλυεται. και ετσι οσο και δικιο να εχει ο πιτσιρικας που βραζει το αιμα του, θα τον κακοχαρακτηρισω. ας βρουμε αλλους τροπους αντιδρασης. οπως θεωρουμε οτι οι πορειες δεν αποδιδουν, ετσι ας αποδεχτουμε οτι και οι βανδαλισμοι δεν αποδιδουν. face the truth!

 

ΥΓ: κατα τ αλλα συμφωνω και επαυξανω γιαυτα που λες περι κιτρινου τυπου, κακων ΜΜΕ και κουτσομπολισμου (αν και δεν υπαρχει η τελευταια λεξη!)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Lefterian@

Περι πορειων...

Τα τελευταια χρονια εχουν κατεβει σε πορεια, οι φοιτητες, οι αγροτες, οι ΠΑΟΚτζηδες, οι "ελληνοψυχοι", οι δασκαλοι, οι συνταξιουχοι, οι ΟΧ, τα διαφορα σωματεια εργαζομενων, οι ομοφυλοφιλοι, ο ομιλος διαμαρτυρομενων για τη σωτηρια της αγριας σταφιδας κτλκτλκτλ.

Με λιγα λογια, οποιος εχει κατι να διαμαρτυρηθει κανει και μια πορεια (ή και μια καταληψη). Γιατι δεν προσπαθειτε να βρειτε εναν αλλο τροπο διαμαρτυριας? πχ. μια συναυλια σε συναυλιακο χωρο, ενα φορουμ, ενα φεστιβαλ...

Περι σπρευ...

Α) Αν εισαι βρομιαρης και δεν σε απασχολει που βλεπεις κακογραμμενα σχεδια στους φρεσκοβαμμενους τοιχους, να πας να βαψεις το σπιτι σου και το αμαξι του πατερα σου. Εγω δεν εχω την υποχρεωση να βλεπω γραμμενο στην οικοδομη μου ο,τι σου ηρθε εσενα στο μυαλο.

Β) Αν νομιζεις οτι τα σπρευ στους τοιχους ειναι ο πλεον καταλληλος τροπος για να διαδοσεις τις ιδεες σου, θα σου προτεινα να το ξανασκεφτεις. Οι πιο σημαντικες ιδεες στον κοσμο διαδοθηκαν μεσα απο τα βιβλια, και οχι με ξυσμενα μηνυματα πανω σε παγκακια.

 

Το ωραιο ειναι οτι τετοιες ενεργειες γινονται καθ΄ολο τον χρονο...Αλλα οπως παρατηρεις κανεις δεν αντιλαμβανεται τιποτα.

Οι πιο σημαντικες ιδεες διαδοθηκαν μεσω των αγωνων...αργοτερα εγινε η καταγραφη τους.

 

Αυτο που με προβληματιζει, ειναι αν πετυχαν κατι αυτες οι πορειες που αναφερεις...

Και απορω, μονο αυτοι που συμμετειχαν στις πορειες να ψηφισουν βασει του συνολικου και οχι προσωπικου συμφεροντος θα αλλαξουν πολλα πραγματα, γιατι δεν το κανουν??

 

λεφτεριαν δεν θεωρεις ομως οτι προκαλλωντας επεισοδια χανουν το δικιο τους. εγω που τα βλεπω απο την τηλεοραση, βαζω τον εαυτο μου στη θεση αυτουνου του οποιου το αμαξι φλεγεται, η το μαγαζι ... διαλυεται. και ετσι οσο και δικιο να εχει ο πιτσιρικας που βραζει το αιμα του, θα τον κακοχαρακτηρισω. ας βρουμε αλλους τροπους αντιδρασης. οπως θεωρουμε οτι οι πορειες δεν αποδιδουν, ετσι ας αποδεχτουμε οτι και οι βανδαλισμοι δεν αποδιδουν. face the truth!

 

ΥΓ: κατα τ αλλα συμφωνω και επαυξανω γιαυτα που λες περι κιτρινου τυπου, κακων ΜΜΕ και κουτσομπολισμου (αν και δεν υπαρχει η τελευταια λεξη!)

 

Θεωρω και εχω σαν δεδομενο, οτι σε ενα μεγαλο ποσοστο, σημερα, αυτος που αντιδρα σε κατι, εχει ηδη χασει το δικιο του. Ειναι ετσι πλεον οι κοινωνια, που η μια ομαδα ανθρωπων ειναι ετοιμη να φαει την αλλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

χμ μαλλον δε με καταλαβες πληρως. εννοουσα οτι αντιδρας θελοντας να αλλαξεις κατι, και προσπαθεις να περασεις ενα μηνυμα. το αν αυτος που θελεις να λαβει το μηνυμα ειναι δεκτικος σε νεα πραγματα ειναι αλλο θεμα. το πως θα τον κερδισεις ομως, εστω και να σε ακουσει/προσεξει, ειναι ενα επικοινωνιακο θεμα και χρηζει προσοχης. τα επεισοδια, επικοινωνιακα τουλαχιστον, θεωρω οτι αποτυχαινουν παταγωδως...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Lefterian@

Αυτα που γραφεις δεν βγαζουν νοημα. Στην αρχη κανεις μια νηξη υπερ των πορειων και αμεσως μετα μια κατα.

 

Αυτο που ακομα πρεπει να αναρωτηθεις ειναι αν οι πορειες εξυπηρετουν και συμφεροντα αυτων που τις οργανωνουν, γιατι οι πορειες δεν πετυχαν, γιατι πρεπει να σε παρει ο "συντροφος" τηλεφωνο 10 φορες για να σιγουρευτει οτι θα πας, και γιατι απο τα 4 εκ. που εχει η αθηνα οι πορειες ειναι των 5000 το πολυ.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

χμ μαλλον δε με καταλαβες πληρως. εννοουσα οτι αντιδρας θελοντας να αλλαξεις κατι, και προσπαθεις να περασεις ενα μηνυμα. το αν αυτος που θελεις να λαβει το μηνυμα ειναι δεκτικος σε νεα πραγματα ειναι αλλο θεμα. το πως θα τον κερδισεις ομως, εστω και να σε ακουσει/προσεξει, ειναι ενα επικοινωνιακο θεμα και χρηζει προσοχης. τα επεισοδια, επικοινωνιακα τουλαχιστον, θεωρω οτι αποτυχαινουν παταγωδως...

μα αφού μόνο τα επεισόδια πλέον τραβάνε την προσοχή και δημοσιότητα,έστς και αρνητική.κοροιδευόμαστε?σε κάποιες πορείες και διαδηλώσεις τα υπουργεία ήταν σαν φυλακές υψίστης ασφαλείας,με πολλές διμοιρίες ματ για να προστατεύσουν τον εκάστοτε υπουργό απο τους τρομο΄κράτες φοιτητές,αγρότες,κτλ που ζητούσαν ακρόαση.

με τέτοια προκλητική συμπεριφορά και συνεχή άρνηση κόβεται κάθε δίοδος επικοινωνίας πλέον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

αλφιεγκεν και με το να προκαλεις επεισοδια υπαρχει εστω και 0,1% πιθανοτητα να πεισεις τον υπουργο να σε ακουσει? δεχομαι οτι διαδηλωνοντας ειρινικα κατα 99% θα σε απορριψει. δεξου ομως οτι βανδαλιζοντας το ποσοστο απορριψης ειναι μεγαλυτερο (εστω και κατα 0.1 %)

 

@λεφτεριαν: υποθετω οτι ολα αυτα τα παιδια που προκαλουν επεισοδια και τα σπανε θελουν να περασουν ενα μηνυμα. το δεχομαι. αν πραγματικα αυτος ειναι ο σκοπος τους, τοτε τους νοιαζει το μηνυμα τους να το λαβει ο κοσμος. παρολαυτα ο κοσμος (η κοινωνια δηλαδη) απλα τους εναντιωνεται και τους απορριπτει. γνωριζουν οτι η "επικοινωνιακη πολιτικη" τους ειναι εσφαλμενη. εντουτοις συνεχιζουν τα ιδια. μηπως τελικα δεν θελουν να περασουν καποιο μηνυμα, αλλα απλως θελουν να εκτονωθουν? just a thought...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

χμ μαλλον δε με καταλαβες πληρως. εννοουσα οτι αντιδρας θελοντας να αλλαξεις κατι, και προσπαθεις να περασεις ενα μηνυμα. το αν αυτος που θελεις να λαβει το μηνυμα ειναι δεκτικος σε νεα πραγματα ειναι αλλο θεμα. το πως θα τον κερδισεις ομως, εστω και να σε ακουσει/προσεξει, ειναι ενα επικοινωνιακο θεμα και χρηζει προσοχης. τα επεισοδια, επικοινωνιακα τουλαχιστον, θεωρω οτι αποτυχαινουν παταγωδως...

 

Απο την στιγμη που το μηνυμα που θες να περασεις, εχει παραληπτη που δεν ειναι δεκτικος, τι μπορεις να κανεις? Το θεμα, ειναι να μην ριχνουμε και το πηχη.

Οχι μονο να ακουστεις, αλλα να υπαρξουν και καποιες ουσιαστικες αλλαγες.

Αυτο προσπαθω να πω.

 

@Diplomat: Ανοιγεις αλλο κεφαλαιο. Σιγουρα υπαρχουν και αυτοι που κοιταν πως θα ωφεληθουν, κυριως κομματικα. Αλλα ας παρουμε την ιδανικη περιπτωση που δεν υπαρχουν αυτοι...

 

alfiegen συμφωνω απολυτα. Πλεον ο στοχος αλλαζει. Δεν προσπαθει ο φοιτητης ή ο αγροτης να προσεγγισει τον υπουργο/πρωθυπουργο/τις αρμοδιες αρχες....Μαλλον προσπαθει να πεισει τον κοσμο να συμπαρασταθει στον αγωνα. Και δυστυχως με τις καταστροφες το αποτυγχανει...Πεφτει στη παγιδα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

κάποιοι εκτονώνονται,κάποιοι πιστεύουν στην καταστροφή,κάποιοι μισούν αυτούς που κατέχουν τα αντικείμενα προς καταστροφή με την λογική οτι αφού δεν τα έχω εγώ δεν θα τα έχει κανένας,κάποιοι πιστεύουν οτι είναι τρόπος ζωής,και χίλια δυο άλλα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι πραγματικα κριμα να συμβαινουν τετοια γεγονοτα,ντροπη και απεχθεια μου προκαλουν αυτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αλφιεγκεν και με το να προκαλεις επεισοδια υπαρχει εστω και 0,1% πιθανοτητα να πεισεις τον υπουργο να σε ακουσει? δεχομαι οτι διαδηλωνοντας ειρινικα κατα 99% θα σε απορριψει. δεξου ομως οτι βανδαλιζοντας το ποσοστο απορριψης ειναι μεγαλυτερο (εστω και κατα 0.1 %)

 

@λεφτεριαν: υποθετω οτι ολα αυτα τα παιδια που προκαλουν επεισοδια και τα σπανε θελουν να περασουν ενα μηνυμα. το δεχομαι. αν πραγματικα αυτος ειναι ο σκοπος τους, τοτε τους νοιαζει το μηνυμα τους να το λαβει ο κοσμος. παρολαυτα ο κοσμος (η κοινωνια δηλαδη) απλα τους εναντιωνεται και τους απορριπτει. γνωριζουν οτι η "επικοινωνιακη πολιτικη" τους ειναι εσφαλμενη. εντουτοις συνεχιζουν τα ιδια. μηπως τελικα δεν θελουν να περασουν καποιο μηνυμα, αλλα απλως θελουν να εκτονωθουν? just a thought...

 

Δεν νομιζω να υπαρχουν στις μερες μας, ατομα που εκτονωνται ρισκαροντας την ελευθερια τους...Υπαρχουν 1002 τροποι εκτονωσης.

Εκτος αν ζω στην κοσμαρα μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

λεφτεριαν οπως ειπα ειναι αλλο θεμα. σε αυτο που σου ανεφερα με την επικοινωνιακη στρατηγικη διαφωνεις?

επισης αυτο που εβαλες σε bold, το εγραψα σαν συμπερασμα των παραπανω προτασεων μου. δωσε λιγο βαση και σε αυτες!!

 

@αλφιεγκεν: το να εκτονωνεται καποιος με αυτο τον τροπο το βρισκεις λογικο? υπαρχουν τοσα αλλα πραγματα πιο δημιουργικα να κανεις? παιξε μουσικη, κανε αθλητισμο. εγω προσωπικα εκτονωνομαι μπαινοντας σε μια πιστα και "σκιζοντας" το αμαξι μου. βγαζω ετσι την ενεργητικοτητα μου. κανε ΣΕΞ!!!χιχιχι...

επισης δεν μπορω να δεχτω οτι σπαω ενα αμαξι επειδη δεν εχω εγω ενα... οκ, ο αλλος μπορει να εκανε εξουθενωτικη οικονομια για να αποκτησει αυτο το αντικειμενο που δεν εχεις εσυ. δεν θα του το στερησεις. εσυ επελεξες να εχεις κατι αλλο που δεν εχει αυτος. πρεπει να σου το στερησει?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

λεφτεριαν οπως ειπα ειναι αλλο θεμα. σε αυτο που σου ανεφερα με την επικοινωνιακη στρατηγικη διαφωνεις?

 

το να εκτονωνεται καποιος με αυτο τον τροπο το βρισκεις λογικο? υπαρχουν τοσα αλλα πραγματα πιο δημιουργικα να κανεις? παιξε μουσικη, κανε αθλητισμο. εγω προσωπικα εκτονωνομαι μπαινοντας σε μια πιστα και "σκιζοντας" το αμαξι μου. βγαζω ετσι την ενεργητικοτητα μου. κανε ΣΕΞ!!!χιχιχι...

επισης δεν μπορω να δεχτω οτι σπαω ενα αμαξι επειδη δεν εχω εγω ενα... οκ, ο αλλος μπορει να εκανε εξουθενωτικη οικονομια για να αποκτησει αυτο το αντικειμενο που δεν εχεις εσυ. δεν θα του το στερησεις. εσυ επελεξες να εχεις κατι αλλο που δεν εχει αυτος. πρεπει να του το στερησεις?

 

Ως προς τα περι εκτονωσης δες λιγο παραπανω τι εχω ποσταρει.

 

Οσον αφορα την επικοινωνιακη στρατιγικη, ξαναλεω πως πρεπει οι αρμοδιοι να κατσουν και να ακουσουν τουλαχιστον τα αιτηματα διαφορων ομαδων, κατι το οποιο δεν γινεται ποτε. Θυμηθειται ποσο καιρο δουλευαν τους δασκαλους...την στιγμη που θυσιαζαν τον μισθο τους...Λετε τελικα να ηταν τυχαιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια τα λες φιλε μου. δεν τους ακουνε και εχεις δικιο. οπως ειπα και στον αλφιεγκεν (σορρυ αν το εγραψα λαθος), ο τροπος τους δεν φερνει αποτελεσματα, οπως και ο βανδαλισμος δεν θα κεντρισει το ενδιαφερον του αρμοδιου με θετικο τροπο. χειροτερα θα κανει τα πραγματα και ο διαμαρτυρομενος θα βρεθει σε δυσχερεστερη θεση. αυτο ειναι αποδεδειγμενο απο την επιστημη της επικοινωνιακης πολιτικης (εχω κανει και μαθημα στο πανεπιστημιο γιαυτο το θεμα!)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

λεφτεριαν οπως ειπα ειναι αλλο θεμα. σε αυτο που σου ανεφερα με την επικοινωνιακη στρατηγικη διαφωνεις?

επισης αυτο που εβαλες σε bold, το εγραψα σαν συμπερασμα των παραπανω προτασεων μου. δωσε λιγο βαση και σε αυτες!!

 

@αλφιεγκεν: το να εκτονωνεται καποιος με αυτο τον τροπο το βρισκεις λογικο? υπαρχουν τοσα αλλα πραγματα πιο δημιουργικα να κανεις? παιξε μουσικη, κανε αθλητισμο. εγω προσωπικα εκτονωνομαι μπαινοντας σε μια πιστα και "σκιζοντας" το αμαξι μου. βγαζω ετσι την ενεργητικοτητα μου. κανε ΣΕΞ!!!χιχιχι...

επισης δεν μπορω να δεχτω οτι σπαω ενα αμαξι επειδη δεν εχω εγω ενα... οκ, ο αλλος μπορει να εκανε εξουθενωτικη οικονομια για να αποκτησει αυτο το αντικειμενο που δεν εχεις εσυ. δεν θα του το στερησεις. εσυ επελεξες να εχεις κατι αλλο που δεν εχει αυτος. πρεπει να σου το στερησει?

κάνεις λάθος στον τρόπο με τον οποίο σκέφτεσαι.

αν δεχτείς οτι τπτ δεν είναι λογικό και τπτ δεν είναι παράλογο θα είσαι σε θέση να βλέπεις πολύ πιο μακριά απο οτι τώρα.

το λογικό δεν ορίζεται απο κανέναν,όπως ούτε και το παράλογο.

η παραδοχή που υπάρχει σήμερα γενικά για τα πάντα,είναι το κοινωνικώς αποδεκτό.που δεν σημαίνει όμως οτι είναι και το ενδεδειγμένο.

και παρατηρώ οτι το κοινωνικώς αποδεκτό όσον αφορά οτιδήποτε ωφελεί συγκεκριμένα άτομα κάθε φορά.δεν έχει κοινή πορεία το κοινωνικώς αποδεκτό με το κοινωνικό όφελος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ δεχεσαι να σπαει ο πιτσιρικας το μαγαζι σου ως τροπο εκτονωσης. η να καιει το αμαξι σου επειδη δεν εχει αυτος. αν και αυτο προηγουμενως το θεωρησες σχημα οξυμωρο (διαβασα καλα το ποστ σου!), μηπως τελικα δε σε αγγιζει γιατι δεν μεχρι στιγμης δεν εχει κινδυνευσει η βανδαλιστει η δικη σου ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ περιουσια (αν και οι σταθμοι μετρο εμμεσως δικη σου περιουσια ειναι! με τους φορους τα εχεις πληρωσει!)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...