Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω γινεται αν πατησεις τα πλα'ι'να πληκτρα αυξομειωσης της εντασης.

 

πατας ενα απο τα πλαινα πληκτρα της εντασης.

 

:thanks:

 

δε το είχα σκεφτεί καθόλου και ενώ ψιλοδιάβασα (γενικά διαβάζω και οδηγίες τοστιέρας που λέει ο λόγος) τις οδηγίες δεν το πρόσεξα...!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πλεον το τηλεφωνο εχει 150 ευρω στη saturn. Σκεφτομαι να το ξαναπαρω γιατι ισως οι καινουριες παρτιδες δεν εχουν τα απειρα προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

Πλεον το τηλεφωνο εχει 150 ευρω στη saturn. Σκεφτομαι να το ξαναπαρω γιατι ισως οι καινουριες παρτιδες δεν εχουν τα απειρα προβληματα.

 

τσέκαρε σε ένα εκθεσιακό τι firmware έχει πρώτα!!!!

................................................:rolleyes:..................

Link to comment
Share on other sites

Πλεον το τηλεφωνο εχει 150 ευρω στη saturn. Σκεφτομαι να το ξαναπαρω γιατι ισως οι καινουριες παρτιδες δεν εχουν τα απειρα προβληματα.

Σ'αρεσει να ρισκαρεις ε?

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε σε ένα εκθεσιακό τι firmware έχει πρώτα!!!!

................................................:rolleyes:..................

Τι να κοιταξω ακριβως;

Σ'αρεσει να ρισκαρεις ε?

 

Οχι ειδικα με την SE αλλα μ αρεσει πολυ το τηλεφωνο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Τι να κοιταξω ακριβως;

 

Αν είναι το ίδιο ή παλιότερο firmware απο αυτό που έχεις!!! Αν είναι το ίδιο τότε θα έχει τα ίδια προβλήματα που προσπαθείς να αποφύγεις...!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά!Απλά έτυχε να υπάρχουν 1-2 παρτίδες ελαττωματικές στο hardware παλιότερα και σε συνδυασμό με το ανώριμο software παρουσιαζαν του κόσμου τα προβλήματα!Αυτό είναι όλο κι όλο!Κατά τα άλλα,μια χαρά είναι το τηλέφωνο και δε χρειάζεται να ελέγξει κατι!Αλλωστε,κα ι παλιότερη έκδοση λογισμικού να έχει,πριν το ενεργοποιήσει για 1η φορά το συνδέει με την υπηρεσία αναβάθμισης,περνάει τη νεότερη και ούτε γάτα ούτε ζημιά!
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου πάντως πέρα απο ελάχιστα άσχετα reset που έχει κάνει δεν μου έχει βγάλει κάτι άλλο...
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω προβλημα με τα κεφαλαια γραμματα στα μηνυματα και ειδικα στα ελληνικα. αν και επιλεγω να μικρυνουν συνεχιζουν να ειναι κεφαλαια ενω με την αγγλικη γλωσσα δεν υπαρχει αυτο το προβλημα.η εκδοση του λογισμικου μου ειναι η 1200-9123 R1FA035080527.καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη;)(sorry αν εχει αναφερθει ξανα αλλα μιλαμε για 96 σελιδες και δεν ξερω που να ψαξω:O)
Link to comment
Share on other sites

γιατί μικρά στα μηνύματα? αφού έτσι και αλλιώς θα πάνε κεφαλαία στο παραλήπτη!!!!

(κάνω λάθος?)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω προβλημα με τα κεφαλαια γραμματα στα μηνυματα και ειδικα στα ελληνικα. αν και επιλεγω να μικρυνουν συνεχιζουν να ειναι κεφαλαια ενω με την αγγλικη γλωσσα δεν υπαρχει αυτο το προβλημα.η εκδοση του λογισμικου μου ειναι η 1200-9123 R1FA035080527.καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη;)(sorry αν εχει αναφερθει ξανα αλλα μιλαμε για 96 σελιδες και δεν ξερω που να ψαξω:O)

 

Αυτό συμβαίνει σε ολες τις συσκευες!Είναι φυσιολογικό!Όταν χρησιμοποιείς μικρους χαρακτήρες,αυτοί κωδικοποιούνται στο unicode σύστημα,το οποίο για κάθε χαρακτήρα χρησιμοποιεί περισσότερα bytes,συνεπώς,μειώνεται ο διαθέσιμος χώρος του μηνύματος!Σ'αυτήν την περίπτωση ή χρεώνεσαι με 2πλο και 3πλο μήνυμα-αν θες σώνει και καλά μικρους χαρακτηρες-είτε βάζεις κεφαλαίους ελληνικούς!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν διορθωνεται με τιποτα?μεγαλη λακαμια της sony...:(

 

Αυτό σου εξηγώ πιο πάνω!Ότι δεν πρόκειται για βλακεία ή παράλειψη της Sony Ericsson!Έτσι λειτουργεί αυτό το σύστημα γραφής!Δεν είναι ιδιαιτερότητα καμίας εταιρίας!Απλά μαθηματικά είναι!Όσο πιο πολλά bytes απαιτούνται για την αναπαράσταση των χαρακτήρων,τόσο πιο πολύ θα μειώνεται ο διαθέσιμος χώρος του μηνύματος!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν θελεις να στειλεις ενα μηνυμα με πολλους χαρακτηρες αναγκαζεσαι να στειλεις παραπανω απο ενα μηνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Ε,και τι να κάνουμε;Δε γίνεται να αλλάξει αυτό!Όποιας εταιρίας κινητό κι Aν πάρεις,με τον ίδιο ακριβώς τρόπο υλοποιείται το unicode!Απλά,μη στέλνεις με πεζούς χαρακτήρες για να μη χρεώνεσαι 3 και 4 μηνύματα!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό και παρατήρησα ένα πρόβλημα. Μέσα στο Vodafone Live δεν μου επιτρέπει να κάνω περισσότερα από ένα back. Ξέρεις κανείς τίποτε σχετικό με αυτό το πρόβλημα;

Εκτός Vodafone Live κάνει όσα θέλω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο κωτσοβολος στο site του λεει στην τιμη του 149Ε μονο..:blink:..μηπως εχουν κανει λαθος..??..γτ αν ειναι ετσι ειναι πολυ φθηνο που σκεφτομαι να το αγορασω..:)

 

ΚΛΙΚ ΕΔΩ

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ο κωτσοβολος στο site του λεει στην τιμη του 149Ε μονο..:blink:..μηπως εχουν κανει λαθος..??..γτ αν ειναι ετσι ειναι πολυ φθηνο που σκεφτομαι να το αγορασω..:)

 

ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Toσο κοστιζει οντως.;) η τιμη του το τελευταιο καιρο και μετα απο 1 χρονο κυκλοφοριας εχει ερθει σε τιμη λογικη γι'αυτα που προσφερει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Toσο κοστιζει οντως.;) η τιμη του το τελευταιο καιρο και μετα απο 1 χρονο κυκλοφοριας εχει ερθει σε τιμη λογικη γι'αυτα που προσφερει.

 

Α οκ..βσκ ρωτησα γτ βλεπω σε αλλα site να ειναι πιο ακριβο..παρε παραδειγμα ο γερμανος το εχει 209Ε, ενω το multirama 189E..γι'αυτο και παραξενευτηκα με την τιμη αυτη..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Α οκ..βσκ ρωτησα γτ βλεπω σε αλλα site να ειναι πιο ακριβο..παρε παραδειγμα ο γερμανος το εχει 209Ε, ενω το multirama 189E..γι'αυτο και παραξενευτηκα με την τιμη αυτη..:)

απο μια αναζητηση που εκανα το βρηκα στην ιδια τιμη και στο hotshop.gr!

ο γερμανος,ειναι γερμανος στις τιμες του..:whistle:

 

ποτε δεν εχω ψωνισει κινητο απο το μαγαζι αυτο.μικρη ποικιλια και τιμες αστα να πανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό και παρατήρησα ένα πρόβλημα. Μέσα στο Vodafone Live δεν μου επιτρέπει να κάνω περισσότερα από ένα back. Ξέρεις κανείς τίποτε σχετικό με αυτό το πρόβλημα;

Εκτός Vodafone Live κάνει όσα θέλω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Μήπως βρήκε κανείς την λύση στο δικό μου θέμα; Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρήκε κανείς την λύση στο δικό μου θέμα; Ευχαριστώ...

Νομιζω οτι ετσι ειναι τα πραγματα,γιατι το κουμπι αυτο που κανεις πισω,τωρα εχει το vodafone live.παντως δεν το εχω προσεξει αυτο που λες..θα το δοκιμασω σημερα σε κινητο βοδαφον να δω αμα οντως ειναι ετσι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το W910i και όπως πολύ καλά ξέρουν όλοι οι χρήστες που έχουν το ίδιο κινητό οτι κάνει αρκετές επανεκκινήσεις...... :down:

Σκέφτηκα αν είναι δυνατόν βέβαια να έβαζα στο κινητό το λογισμικό αλλου κινητού. Όπως του W715, W705, ή του W760.....(Αν γίνεται πάντα)

Περιμένω απαντήσεις από όποιον ξέρει.....

Η βοήθεια σας είναι πολύτιμη για μένα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...