Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουπςςς...που πηγε το αρχειακι; Ειδες για να ειμαι Newbie τι παθαινω :lol: Εχω να μαθω πολλα ακομη...

 

Νατο, λετε τωρα να μπει;.......η να παω να αναψω κανα κερι; :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νατο, λετε τωρα να μπει;.......η να παω να αναψω κανα κερι; :lol:

 

Ουπςςς...που πηγε το αρχειακι; Ειδες για να ειμαι Newbie τι παθαινω :lol: Εχω να μαθω πολλα ακομη...

 

Με την ευκαιρια, για παρτε και ενα "δωρακι" Ειναι ενα υπεροχο Flash αρχειακι με ρολοι και ημερομηνια που θα πρεπει να το βαλετε ως screensaver. Απ τα ωραιοτερα που εχω βρει στο http://gallery.mobile9.com/c/flash-download/1/

 

φιλε μην κανεις πολλες απαντησεις.μπορεις να κανεις τροποποιηση και να προσθετεις οτι θες.

οσο για το οτι δεν εχεις αποδειξη καλυτερο θα ειναι να την βρεις....

γιατι θα σου πουν οτι θελει και η καμερα αλλαγη.100ευρω κανουν....κριμα δεν ειναι ....

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Με μεγαλη μου λυπη διαπιστωσα σημερα πως το W 910 μου εχει καμια 8αρια !!! καμενα pixels στο πανω τελειωμα της οθονης :wacko:. Δυο ειναι καταλευκα και τα υπολοιπα μπλε, πρασινα και κοκκινα......:wacko:. Τα χω παρει οχι μονο με τη φαση αλλα και με μενα τον ιδιο, που δεν το ειδα εξ αρχης :mad:. Εναν μηνα το χω....θα πρεπε να το χα δει....Φαινωνται μονο σε μαυρο φοντο. Εχει τυχει σε κανεναν σας; Την ωρα που το ανοιγετε π.χ που εμφανιζει ενα καταμαυρο φοντο....Υπαρχει περιπτωση να εγινε τωρα και να μην ηταν εχ αρχης;

Οπως και να χει μου τη δινει, και στην εγγυηση λεει οτι μεχρι δυο ειναι αποδεκτα.! Τι να παιζει τωρα αραγε; Θα μου το αλλαξουν η θα μου σπασουν τα φρυδια οτι δεν ειναι τιποτα, παρτε το πισω κυριε....Ασε που ειναι και δωρο και δεν εχω και αποδειξη :(.

Μηπως τον ηπια; :X .....ξερει κανεις;

 

μα ελατε τωρα φιλοι του W910ι,το δικο μου εχει 14!οταν βρω χρονο θα το παω να τουσ το φερω στο κεφαλι!:mad:στις 2 μερες μου εγινε εμενα!κανενα καλο shake theme site γνοριζουμε?εκτος απο ενα ηδη που βρηκα προηγοθμενος εδω!:O

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ένας κατοχος του κινητου αυτου.Ειμαι αρκετα ικανοποιημένος αμα εξαιρεσουμε τη μπαταρια η οποια φενεται να εξασθενει εντος 1 ημερας(σε αντιθεση με το Κ800 που διαρκουσε 2 μερες χωρισ φορτιση ανετα)και το εξωτερικο ηχείο(καταταλα πολυ καλος ηχος απο τα ακουστικα)...αλλα

1.Εμφανιστηκε σημαντικο προβλημα με το WALKMAN KAI TO MEDIA PLAYER.Εχω 134 τραγουδια,αρκετα βιντεο και φοτογραφίες μεσα τα οποια δεν εμφανιζοντε στο MEDIA PLAYER.Χαρακτηριστικα στο συνολο των τραγουδιων αλλα και των βιντεο και των φοτογραφιων μου εμφανιζει ΄0΄...Ξερεις κανεις τι γινετε ή εχει παθει κανεις τιποτα παρομοιο?(στην ουσια δεν γινετε να αναπαραξω τιποτα στο MEDIA PLAYER γιατι πολυ απλα δεν μου εμφανιζει τιποτα εκει)

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ γιατι ετσι στην ουσία ενα μεγαλο μέρος της συσκευής αχριηστευετε!

Ευχαριστω!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμη στο SEUS η νέα έκδοση λογισμικού για το W910i!Τα στοιχεία της είναι:

 

R1EA030

prg12009123_GENERIC_SH R1EA030

 

EROM:1200-4341

SEMCBOOT R6A012

 

LCD SW versions

Main display

Current:200708310

 

 

Camera SW versions

Camera

Current:1.7

Video call camera

Current:3.1

 

ITP SW version

1200-3483 1Y

 

Customisation

1201-0083 R11A

1200-5451 R1EA030

ADRIATIC

 

Content version:PA24

 

Java SW version:

JP-8.2

 

Text revision:

BB

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Για να μην έχω προβλήματα :lol: έχω όλες τις επαφες περασμενες στο outlook σε λατινικούς χαρακτήρες. Αν κάνω αναζήτηση στις επαφές κ έχω το 910 σε ελληνικο μενού, δεν μου "βγάζει" λατινικους...:mad:

 

Έχετε κάποια λύση?

Ευχαριστώ

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ένας κατοχος του κινητου αυτου.Ειμαι αρκετα ικανοποιημένος αμα εξαιρεσουμε τη μπαταρια η οποια φενεται να εξασθενει εντος 1 ημερας(σε αντιθεση με το Κ800 που διαρκουσε 2 μερες χωρισ φορτιση ανετα)και το εξωτερικο ηχείο(καταταλα πολυ καλος ηχος απο τα ακουστικα)...αλλα

1.Εμφανιστηκε σημαντικο προβλημα με το WALKMAN KAI TO MEDIA PLAYER.Εχω 134 τραγουδια,αρκετα βιντεο και φοτογραφίες μεσα τα οποια δεν εμφανιζοντε στο MEDIA PLAYER.Χαρακτηριστικα στο συνολο των τραγουδιων αλλα και των βιντεο και των φοτογραφιων μου εμφανιζει ΄0΄...Ξερεις κανεις τι γινετε ή εχει παθει κανεις τιποτα παρομοιο?(στην ουσια δεν γινετε να αναπαραξω τιποτα στο MEDIA PLAYER γιατι πολυ απλα δεν μου εμφανιζει τιποτα εκει)

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ γιατι ετσι στην ουσία ενα μεγαλο μέρος της συσκευής αχριηστευετε!

Ευχαριστω!:)

 

πηγαινε ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-ρυθμισεις δικτυου και απενεργοποιησε την επιλογη 3g.τωρα θα σου κραταει το διπλασιο.....

:)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα και εγώ το κινητό. Στην καρτέλα συνδεσιμότητα / Δικτυα / ρυθμίσεις παλία υπήρχαν οι 2 γνωστές επιλογές GSM ή 3G. Πλέον μπήκε και μία ακόμα HSDPA. Τι είναι αυτό παιδιά ?

 

Επίσης μου φάνηκε πιο γρήγορο. Στην παρουσίαση φωτογραφιών απο τα κουμπάκια πάνω απο την οθόνη πάλι πιο γρήγορο και διορθώθηκαν μερικά Bugs. Επίσης βλέπεις τις φωτογραφίες και πατάς αριστερά και δεξιά για να δεις τις επόμενες κάνει μια ωραία slide παρουσίαση και όχι να εμφανίζει ξερά την επόμενη :)

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-ρυθμισεις δικτυου και απενεργοποιησε την επιλογη 3g.τωρα θα σου κραταει το διπλασιο.....

 

Eυχαριστω πολύ φιλε:)!Καμία άλλη ιδέα για το πρόβλημα με το Walkman?Ευχαριστώ και πάλι:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Με το πρόβλημα που ανέφερα πριν ρώτησα για αγοραστές και ενας μου δινει 220 ευρώ!Πως βλέπετε τη τιμή?Επίσης πως θα κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου με το αρχείο main που κατέβασα απο το 4shared?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Dexter με την αναβάθμιση θα λυθεί το πρόβλημα σου πιστεύω. Δεν χρειάζεται να πουλήσεις το κινητό :)
Link to comment
Share on other sites

Με το πρόβλημα που ανέφερα πριν ρώτησα για αγοραστές και ενας μου δινει 220 ευρώ!Πως βλέπετε τη τιμή?Επίσης πως θα κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου με το αρχείο main που κατέβασα απο το 4shared?

 

μην την κανεις ακομα γιατι το file system δεν ειναι σωστο.περιμενε καμια δεκαρια μερες

:)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα και εγώ το κινητό. Στην καρτέλα συνδεσιμότητα / Δικτυα / ρυθμίσεις παλία υπήρχαν οι 2 γνωστές επιλογές GSM ή 3G. Πλέον μπήκε και μία ακόμα HSDPA. Τι είναι αυτό παιδιά ?

 

Επίσης μου φάνηκε πιο γρήγορο. Στην παρουσίαση φωτογραφιών απο τα κουμπάκια πάνω απο την οθόνη πάλι πιο γρήγορο και διορθώθηκαν μερικά Bugs. Επίσης βλέπεις τις φωτογραφίες και πατάς αριστερά και δεξιά για να δεις τις επόμενες κάνει μια ωραία slide παρουσίαση και όχι να εμφανίζει ξερά την επόμενη :)

 

Εκανα και εγω την τελευταια ενημερωση χθες το βραδυ. Με μια γρηγορη περιηγηση δεν ειδα καποια εμφανη τουλαχιστον αλλαγη (αν και ξερω πως δεν φαινωνται στις περισσοτερες των περιπτωσεων).

Σιγουρα θα ηταν πολυ χρησιμο να υπηρχε απο την sony ericsson και μια λιστα για το τι και που επιδρουν τα firmware updates. Και ποιος δεν θα το ηθελε.....ΑΚΟΥΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗ SONY ERICSSON;

Το πρωτο που εψαξα να δω αν προστεθηκε (και ας το ξερα κατα βαθος πως δεν θα το βλεπα εκει), ηταν αυτο το ρημαδι "Ρολοι Λειτουργιας Υπνου".....:mad:

Για οσους χρηστες δεν το εχουν υποψην τους, προκειτε για αυτο το ψηφιακο ρολοι που "επιπλεει" ως screensaver σε κατασταση αναμονης, με ανενεργη την οθονη ομως, σβηστη δηλαδη. Στο W910 (και σε ολα τα τελευταια μοντελα), για να το δεις πρεπει με σβηστη την οθονη να πατησεις τα πλαινα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης.

Οι παλιοι χρηστες θα το ξερουν απο καποια μοντελα και φυσικα θα το βλεπαν να "επιπλεει" στην οθονη, χωρις να χρειαζεται να πατησουν κανενα απολυτως πληκτρο.... Αυτη η κατα τη γνωμη μου, τοσο χρησημη και απλη λειτουργια, δεν υπαρχει για να βλεπει κανεις μονο την ωρα, αλλα και για να ενημερωνεται για χαμενα συμβαντα ( κλησεις και αδιαβαστα μηνυματα που δεν τα ακουσες).

 

Ε, για καποιο αγνωστο λογο, η sony ericsson σε καποια μοντελα εχει ενσωματωσει αυτη τη δυνατοτητα στο λειτουργικο, εννω σε αλλα οχι......:wacko:. Κουφο ε; Δυο φορες τους εστειλα mail κραζωντας τους και φυσικα ρωτωντας γιατι σε αλλα μοντελα υπαρχει και σε αλλα οχι και τι μου απαντησαν; ΜΠΟΥΡΔΕΣ ως συνηθως :mad::mad:.

Το οτι υπαρχει αυτη η λειτουργια, ΑΛΛΑ πρεπει να πατησω τα πλαινα πληκτρα για να τη δω :wacko:. ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗ SONY ERICSSON Η ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ;

 

Γιατι δεν "αντιγραφουν" πανχρησημες λειτουργιες αλλων εταιριων ρε π...στη μου δεν μπορω να καταλαβω με τιποτα (τα χω παρει για τα καλα τωρα και συγχνωμη για το τεραστιο post αλλα πρεπει να τα πω καπου):rolleyes:. Η Motorola για παραδειγμα εχει φροντησει ετσι ωστε αν σε παρουν η σου ρθει μυνημα και για οποιονδοιποτε λογο, δεν το παρεις πρεφα, καθε 3 λεπτα θα ακους ενα γλυκυτατο μπιπ απο τη συσκευη.! Σου "μιλαει" το τηλεφωνο, σε "φωναζει" να πας να δεις τι παιζει. Δεν χρειαζεται δηλ να παρεις το τηλ και να το ψαξεις για να δεις αν υπαρχει καποιο συμβαν. Εξαιρετικα χρησημο μηπως;

Η Nokia απ την αλλη, εκτος του οτι εχει ως screensaver ρολοι με ημερομηνια και εμφανιση συμβαντων, σε καποια μοντελα εχει οπτικη ειδοποιηση για τα τρεχωντα που δεν πηρες χαμπαρι. Λαμπακια στο πλαι που αναβοσβηνουν χαρακτηριστικα.! Απλο και ομορφο.

 

Τι να τους κανω τους αισθητηρες κινησης, τα πολλα MPixels με xenon flash και οτι αλλο "σπουδαιο" φερουν οι συσκευες, αν για να δω την ωρα η οτι αλλο εχει συμβει στη συσκευη, πρεπει να την παρω στο χερι και να ψαχνω......:mad: Και μην μου πει κανενας να επιλεξω τοτε συσκευες αλλων κατασκευαστων που τα χουν ολα αυτα, γιατι το ξαναλεω πως την εχει αυτη τη λειτουργια το W910, αλλα........

 

Ασε που σημερα (μετα το update) εβαλα να παιξω καποια αγαπημενα παιχνιδακια και τι να δω; Ενω μεχρι πριν επαιζαν μια χαρα, τωρα αρχισε η οθονη να τρεμοσβηνει σε καποια, εννω σε αλλα να αλλοιωνονται τα χρωματα, τα γραμματα....:mad:. Πηρατε χαμπαρι τιποτα τετοιο εσεις η με τιμωρει η SonyEricsson για την επιλογη μου; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζω παιχνίδια στο κινητό αλλά σε αυτά που έχει μέσα δεν έχω πρόβλημα. Επίσης κάτι που πρόσεξα είναι ότι μετά το update και την φόρτιση του κινητού εδώ και 4 ώρες είναι. στο 99% η μπαταρία του ενώ παλιότερα θα ήταν περίπου στο 85-90. Και πήρα και κάποια τηλέφωνα και μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την τελευταια ενημερωση χθες το βραδυ. Με μια γρηγορη περιηγηση δεν ειδα καποια εμφανη τουλαχιστον αλλαγη (αν και ξερω πως δεν φαινωνται στις περισσοτερες των περιπτωσεων).

Σιγουρα θα ηταν πολυ χρησιμο να υπηρχε απο την sony ericsson και μια λιστα για το τι και που επιδρουν τα firmware updates. Και ποιος δεν θα το ηθελε.....ΑΚΟΥΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗ SONY ERICSSON;

Το πρωτο που εψαξα να δω αν προστεθηκε (και ας το ξερα κατα βαθος πως δεν θα το βλεπα εκει), ηταν αυτο το ρημαδι "Ρολοι Λειτουργιας Υπνου".....:mad:

Για οσους χρηστες δεν το εχουν υποψην τους, προκειτε για αυτο το ψηφιακο ρολοι που "επιπλεει" ως screensaver σε κατασταση αναμονης, με ανενεργη την οθονη ομως, σβηστη δηλαδη. Στο W910 (και σε ολα τα τελευταια μοντελα), για να το δεις πρεπει με σβηστη την οθονη να πατησεις τα πλαινα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης.

Οι παλιοι χρηστες θα το ξερουν απο καποια μοντελα και φυσικα θα το βλεπαν να "επιπλεει" στην οθονη, χωρις να χρειαζεται να πατησουν κανενα απολυτως πληκτρο.... Αυτη η κατα τη γνωμη μου, τοσο χρησημη και απλη λειτουργια, δεν υπαρχει για να βλεπει κανεις μονο την ωρα, αλλα και για να ενημερωνεται για χαμενα συμβαντα ( κλησεις και αδιαβαστα μηνυματα που δεν τα ακουσες).

 

Ε, για καποιο αγνωστο λογο, η sony ericsson σε καποια μοντελα εχει ενσωματωσει αυτη τη δυνατοτητα στο λειτουργικο, εννω σε αλλα οχι......:wacko:. Κουφο ε; Δυο φορες τους εστειλα mail κραζωντας τους και φυσικα ρωτωντας γιατι σε αλλα μοντελα υπαρχει και σε αλλα οχι και τι μου απαντησαν; ΜΠΟΥΡΔΕΣ ως συνηθως :mad::mad:.

Το οτι υπαρχει αυτη η λειτουργια, ΑΛΛΑ πρεπει να πατησω τα πλαινα πληκτρα για να τη δω :wacko:. ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗ SONY ERICSSON Η ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ;

 

Γιατι δεν "αντιγραφουν" πανχρησημες λειτουργιες αλλων εταιριων ρε π...στη μου δεν μπορω να καταλαβω με τιποτα (τα χω παρει για τα καλα τωρα και συγχνωμη για το τεραστιο post αλλα πρεπει να τα πω καπου):rolleyes:. Η Motorola για παραδειγμα εχει φροντησει ετσι ωστε αν σε παρουν η σου ρθει μυνημα και για οποιονδοιποτε λογο, δεν το παρεις πρεφα, καθε 3 λεπτα θα ακους ενα γλυκυτατο μπιπ απο τη συσκευη.! Σου "μιλαει" το τηλεφωνο, σε "φωναζει" να πας να δεις τι παιζει. Δεν χρειαζεται δηλ να παρεις το τηλ και να το ψαξεις για να δεις αν υπαρχει καποιο συμβαν. Εξαιρετικα χρησημο μηπως;

Η Nokia απ την αλλη, εκτος του οτι εχει ως screensaver ρολοι με ημερομηνια και εμφανιση συμβαντων, σε καποια μοντελα εχει οπτικη ειδοποιηση για τα τρεχωντα που δεν πηρες χαμπαρι. Λαμπακια στο πλαι που αναβοσβηνουν χαρακτηριστικα.! Απλο και ομορφο.

 

Τι να τους κανω τους αισθητηρες κινησης, τα πολλα MPixels με xenon flash και οτι αλλο "σπουδαιο" φερουν οι συσκευες, αν για να δω την ωρα η οτι αλλο εχει συμβει στη συσκευη, πρεπει να την παρω στο χερι και να ψαχνω......:mad: Και μην μου πει κανενας να επιλεξω τοτε συσκευες αλλων κατασκευαστων που τα χουν ολα αυτα, γιατι το ξαναλεω πως την εχει αυτη τη λειτουργια το W910, αλλα........

 

Ασε που σημερα (μετα το update) εβαλα να παιξω καποια αγαπημενα παιχνιδακια και τι να δω; Ενω μεχρι πριν επαιζαν μια χαρα, τωρα αρχισε η οθονη να τρεμοσβηνει σε καποια, εννω σε αλλα να αλλοιωνονται τα χρωματα, τα γραμματα....:mad:. Πηρατε χαμπαρι τιποτα τετοιο εσεις η με τιμωρει η SonyEricsson για την επιλογη μου; :lol:

 

πολλα νευρα ηρεμησε φιλε. στην σονυερικσον μας εχουν γραμμενους...οσο για την οθονη ξανακανε αναβαθμιση μεχρι να σου λυθει. με την τριτη εμενα ειναι ολα οκ.100% την μπαταρια φορτισμενη ομως γιατι εμενα με 67%μου κολλησε 2 φορες.

:)
Link to comment
Share on other sites

Oι εταιρίες δεν αφαιρούν λειτουργίες επειδή είναι ξεροκέφαλες ή θέλουν να τη "σπάσουν" στον πελάτη τους! ;)

Προφανώς για κάποιον λόγο που ίσως είναι απλός αλλά όχι προφανής δεν μπορεί να υιοθετηθεί αυτή η λειτουργία!

 

Με κάποιον τρόπο δεν υποστηρίζεται από το λογισμικό ή το υλικό,είναι απλό! ;)

 

Θα ήταν πιο χρήσιμο πάντως και πιο ξεκάθαρο να έγραφαν στις...απαντήσεις τους ότι δεν υποστηρίζεται παρά ότι υπάρχει αλλά ενεργοποιείται με τα πλαινά πλήκτρα!Χαίρω πολύ!Αυτό το ξέρουμε!Το θέμα είναι να απαντούν στην ουσία της ερώτησης,δηλ.το γιατί δεν υποστηρίζεται.Ή έστω να γράψουν μόνο ότι δεν υποστηρίζεται,απλά πράγματα!Όχι να μετασχηματίζουν ως απάντηση την ερώτηση του πελάτη! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Oι εταιρίες δεν αφαιρούν λειτουργίες επειδή είναι ξεροκέφαλες ή θέλουν να τη "σπάσουν" στον πελάτη τους! ;)

Προφανώς για κάποιον λόγο που ίσως είναι απλός αλλά όχι προφανής δεν μπορεί να υιοθετηθεί αυτή η λειτουργία!

 

Με κάποιον τρόπο δεν υποστηρίζεται από το λογισμικό ή το υλικό,είναι απλό! ;)

 

Θα ήταν πιο χρήσιμο πάντως και πιο ξεκάθαρο να έγραφαν στις...απαντήσεις τους ότι δεν υποστηρίζεται παρά ότι υπάρχει αλλά ενεργοποιείται με τα πλαινά πλήκτρα!Χαίρω πολύ!Αυτό το ξέρουμε!Το θέμα είναι να απαντούν στην ουσία της ερώτησης,δηλ.το γιατί δεν υποστηρίζεται.Ή έστω να γράψουν μόνο ότι δεν υποστηρίζεται,απλά πράγματα!Όχι να μετασχηματίζουν ως απάντηση την ερώτηση του πελάτη! :lol:

 

Ακριβως αυτο ηθελα και γω φιλε μου. Να μου δωσουν μια καλη δικαιολογια.!......γιατι στο K810 βλεπω ρολοι και συμβαντα και στο K850 (που φοραει και την νεωτερη πλατφορμα λογισμικου κιολας), βλεπω μαυρη οθονη.!

 

Δεν μπορει να μην υποστηριζεται απ το λογισμικο η απ το υλικο.! Ειναι αδυνατον να συμβαινει αυτο. Για το λογισμικο δεν το συζητω καν και για το υλικο τι που να παρει; Την ιδια τεχνολογια οθονης φορανε τα τελευταια μοντελα τουλαχιστον. Οι διαστασεις αλλαζουν μονο.!

Και ουτε θεμα εξοικονομησης ενεργειας πρεπει να ειναι....

Ο μονος (ανοητος) λογος που μπορω να βρω, ειναι να το κανουν για λογους αισθητικης :wacko:. Να χαραμιζουν δηλαδη τις εννοιες Λειτουργικοτητα και Φιλικοτητα προς τον χρηστη, για να δειχνει glamourομαυρο το τηλεφωνο με την σβηστη οθονη :p.

Πολυ θα το χαρω να μου δωσει ενας απο μεσα μια ασφαλη απαντηση.! Θα ηρεμησω βρε αδερφε :lol:. Αλλα δεν εχω μπορεσει να βρω κανεναν...:(

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που εψαξα να δω αν προστεθηκε (και ας το ξερα κατα βαθος πως δεν θα το βλεπα εκει), ηταν αυτο το ρημαδι "Ρολοι Λειτουργιας Υπνου".....:mad:

 

Σε κατανοώ απόλυτα γιατί έχω κι εγώ τον ίδιο πόνο. Για τη μαυρίλα θα μπορούσαν τουλάχιστον να βάλουν την επιλογή αν θέλεις ή όχι το ρολογάκι, όπως η ΝΟΚΙΑ. Για το λόγο αυτό κρατάω το 6300 με τα υπέροχα ledάκια του όταν βγαίνω το βράδυ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε κατανοώ απόλυτα γιατί έχω κι εγώ τον ίδιο πόνο. Για τη μαυρίλα θα μπορούσαν τουλάχιστον να βάλουν την επιλογή αν θέλεις ή όχι το ρολογάκι, όπως η ΝΟΚΙΑ. Για το λόγο αυτό κρατάω το 6300 με τα υπέροχα ledάκια του όταν βγαίνω το βράδυ ;)

 

Ναι φιλε μου, εστω να διναν αυτη την επιλογη. Ειναι πολυ απλο και ευκολο νομιζω. Ανετα θα μπορουσαν να την βαλουν σε μια επομενη αναβαθμιση λογισμικου.

 

Μηπως πρεπει να τους την "πεσουμε" ομαδικα με mail παραπονων; Στο παρελθον το εκαναν χρηστες του P800 ζητωντας να προσθεσουν εγγραφη video (επιδη ειχε το επομενο P900) και το εκαναν..!! Ειναι ψιλοαπαραδεκτο νομιζω να την εχει τη δυνατοτητα ναι μεν αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Να λοιπον που "επιδρα" η νεα version του firmware (απ οτι λενε στο esato).

 

R1EA030

- Released on SEUS on 20/02/2008

 

Performance

- JBenchmark 3D LQ: 396

- JBenchmark 3D HQ: 425

- JBenchmark 2: 1042

- JBenchmark 1: 7140

 

Software versions:

EROM: 1200-4341

SEMCBOOT: R6A012

LCD: 200708310

Camera: 1.7

Videocall camera: 3.1

Content: PA24

Java: 8.2

Text: BB

 

Bug fixes

- Phone operation speed is much improved;

- Transitions in Pictures are now animated and much quicker;

- Media menu is much quicker and responsive;

- Accessing and updates from the memory card is faster;

- MP4 video and audio now remains in sync;

- manual EQ settings are retained;

- Wallpaper bug now fixed;

- No reported phone freezing or crashing;

- HSDPA now selectable in Connectivity > Mobile Networks > GSM/3G networks;

- Scrollbar in web browser now resembles Mac 'Aqua' theme;

 

Bugs

- Phone responsiveness diminishes when is played in the background

 

Intermittant / Non-working functionality

- None reported as yet;

 

Αυτα προς το παρον......

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να με καθοδηγησει πως να κατεβασω και απο που τα νεα firmware για τ ο W910i μου?σας παρακαλω....
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να με καθοδηγησει πως να κατεβασω και απο που τα νεα firmware για τ ο W910i μου?σας παρακαλω....

 

μπαινεις http://www.4shared.com

και κατεβαζεις

w910 main

w910 fs mediterranean

xs 3.1

κανε τα αυτα και συνεχιζουμε

μπορεις βεβαια απ ευθειας απο το σαιτ της http://www.sonyericsson.gr

να κατεβασεις το update αρχειο και να προχωρησεις συμφωνα με τις οδηγιες

:)
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να με καθοδηγησει πως να κατεβασω και απο που τα νεα firmware για τ ο W910i μου?σας παρακαλω....

Μπες στο http://www.sonyericsson.com/cws/support/updateservice/updateservicesoftware/key.DownloadGeneral.SonyEricssonUpdateService_21839?cc=gr&lc=el και τα γράφει αναλυτικά.

Και φυσικά μια αναζήτηση στο forum θα σου έλυνε την απορία χωρίς καν να χρειαστείς να κάνεις ερώτηση, μια ερώτηση που έχει απαντηθεί χιλιάδες φορές.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσθέτουν το ρολόι λειτουργίας ύπνου επειδή δεν τους το επιτρέπει η οθόνη!Είναι απλό!

Δεν είναι περιορισμός του software,αλλά του hardware!

 

Είναι δυνατόν να αφαιρούσε μια τέτοια χρήσιμη λειτουργία από όλα τα νέα μοντέλα;

Προφανώς αλλαξε κάτι στην οθόνη,γι'αυτό και μοντέλα της προηγούμενης πλατφόρμας(db 2020)δεν το έχουν πλέον,όπως επίσης και τα ήδη υπάρχοντα μοντέλα της db 3150 πλατφόρμας! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσθέτουν το ρολόι λειτουργίας ύπνου επειδή δεν τους το επιτρέπει η οθόνη!Είναι απλό!

Δεν είναι περιορισμός του software,αλλά του hardware!

 

Είναι δυνατόν να αφαιρούσε μια τέτοια χρήσιμη λειτουργία από όλα τα νέα μοντέλα;

Προφανώς αλλαξε κάτι στην οθόνη,γι'αυτό και μοντέλα της προηγούμενης πλατφόρμας(db 2020)δεν το έχουν πλέον,όπως επίσης και τα ήδη υπάρχοντα μοντέλα της db 3150 πλατφόρμας! :)

 

Μαλλον ειναι οπως τα λες τελικα (δυστυχως). Απ οτι διαβασα στο φορουμ του esato, λενε πως εχει να κανει με την τεχνολογια της οθονης. Αυτη, στα τελευταια μοντελα ειναι TFD και οχι TFT που ειναι στα προγενεστερα και ειναι εξαιρετικα ενεργειοβορα.

Αρα να υποθεσω πως εχει να κανει με την εξοικονομηση ενεργειας. Δεν θα ησυχασω ομως αν δεν το ακουσω απο ανθρωπο της sony ericsson......Ειναι θεμα χρονου, γιατι για μενα ειναι πολυ σοβαρο.!

Οταν μαθω θα το γνωστοποιησω αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...