Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

TO N76 exei kalitero ixo?? lew na kanw antalagi ... an to exei dokimasei kapoios kai to n76 k to w910 perissotero apo akoustika as mou pei pio einai pio kalo
Καλησπέρα και καλή χρονιά.Η γυναίκα μου έχει το Ν76 κι εγώ το 910.Τα έχω δουλέψει και τα δύο.Λοιπόν, το 910 είναι κατά πολύ καλύτερο.Καμμιά σχέση στην ποιότητα ήχου.:happy:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

kalispera paides...

ton teleutaio kairo antimetopizw ena provlima me apo ton player

stin arxi enw vazw tin karta mnimis 1gb (tis siskeuis) kai tin diavazei kanonika mou leei kommatia 0 kallitexnes 0 kai mporw na anaparagw ta kommatia mono an ta valw se playlist. to provlima exei arxisei na epektinetai kai stis photografies... pleon otan pataw ta koumpia pou einai dipla stin kamera (3g camera) tote to kinito kanei epanekkinisi.

otan mpainw sta paixnidia kai stis efarmoges mou leei i energeia apetixe kai epistrefei pisw!!!

kamia idea??? voithiste me!!

Δυστυχώς,ο μόνος τρόπος είναι να το πας στο service και να τους πεις ότι παρουσιάζει το γνωστό πρόβλημα με τις εφαρμογές και τα παιχνίδια και το μήνυμα:"Η ενέργεια απέτυχε".Μην κάνεις κανένα φορμάτ στην κάρτα ή στο κινητό!!Τα αρχεία σου δεν έχουν διαγραφεί,υπάρχουν κανονικά απλά είναι ένα πρόβλημα του λογισμικού του αυτό και συγκεκριμένα της πρώτης έκδοσης λογισμικού.Δυστυχώς,για να διορθωθεί το πρόβλημα πρέπει το σέρβις να του ξαναπεράσει το λογισμικο "απ'την αρχή" που σημαίνει ότι πριν το πας κράτησε αντίγραφα ασφαλείας από ό,τι έχεις μέσα στο κινητό γιατί διαγράφονται τα πάντα!Δυστυχώς,άλλος τρόπος(χωρίς παράλληλη διαγραφή των δεδομένων σου)δεν υπάρχει φίλε μου!Φυσικά,η διαδικασία είναι απολύτως δωρεάν,καθώς περιλαμβάνεται στην εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

0.90 εχει sar, το πηρα και γω πριν απο 5 μερες το κινητακι και εχω να πω οτι ειναι πανεμορφο πολυ στυλατο και τα γκομενακια ψηνονται.... :P αλλα το ηχειο του ειλικρινα πασχει.... ειναι απλα ανεπαρκες..
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε με το ηχείο, παίζει σιγά? Γιατί σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το ηχειο.εγω που το εχω δοκιμασει..ακους καλα :music:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσυ το εχεισ δοκιμασει, αλλα εγω το εχω αγορασει.... το προβλημα δ ειναι στην ενταση, αλλα στην ποιοτητα του ηχου. απουσιαζουν εντελως τα μπασα και στο φουλ της εντασης ο ηχος που βγαινει ειναι τσιριχτος. στην αναπαραγωγη ομως μεσω ακουστικων ο ηχος ειναι μια χαρααα
Link to comment
Share on other sites

Λογικό και δικαιολογημένο για τόσο λεπτό κινητό...Ακόμη και αν το μεγάφωνο είναι καλό σε ποιότητα η έλλειψη χώρου στο σώμα του κινητού(γιατί ηχείο είναι ο συνδυασμός μεγαφώνου και της καμπίνας που αυτο στεγάζεται) δεν του επιτρέπει να αποδώσει καθόλου μπάσο... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Μετά την αναβάθμιση σε R1CA039,παρατήρησα μείωση της έντασης κατά τη διάρκεια αναπαραγωγής μουσικής,καθώς επίσης και διαφορά στην ποιότητα του ήχου.Δεν ακούγονται γεμάτα τα μπάσσα όπως πριν, ακόμη και με τη χρήση του ισοσταθμιστή(Mega Bass,Μπάσα ή χειρ).Ξύνουν τα πρίμα.Έχω την εντύπωση ότι η ποιότητα αναπαραγωγής μειώθηκε αισθητά.:(Παρατήρησε κάποιος άλλος το ίδιο?
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Μολις χτες πηρα κ εγω το τηλεφωνο κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Μηπως ξερει κανεις σας πως μπαινουν οι ρυθμισεις για Internet/διακομιστες κτλ κ πως για mms??

Eπισης για το 3g τι πρεπει να ρυθμισω??

Ειμαι στο δικτυο της wind κ πηρα κ μια καρτουλα που δινει Multimedia δυνατοτητες γι αυτο κ ελπιζω σε μια βοηθεια (στο site τους δεν υπαρχει το τηλεφωνο μας)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα στείλεις ένα κενό γραπτό μήνυμα στο 234.Στη συνέχεια θα έρθουν οι ρυθμίσεις και θα σου ζητάνε να τις αποθηκεύσεις!Αφού αποθηκευτούν,κάνε επανεκκίνηση στο κινητό και μετά είσαι έτοιμος.

Για το 3g δε χρειάζεται να κάνεις κάποια κίνηση,είναι ήδη ενεργοποιημένο και μπορείς να το χρησιμοποιείς εφόσον βρίσκεσαι σε περιοχή κάλυψης 3ης γενιάς!

Για το streaming θα πας:Ρυθμίσεις,Συνδεσιμότητα,Ρυθμίσεις Ίντερνετ.Θα δημιουργήσεις νέο προφίλ με όποιο όνομα θες-δεν έχει σημασία αυτό-και η μόνη ρύθμιση που θα εισάγεις είναι το apn!Εκεί θα βάλεις:timgr.tv!Μετά θα πας στις Ρυθμίσεις streaming,πάλι στο μενού Συνδεσιμότητα και ως προφίλ θα επιλέξεις αυτό που δημιούργησες πριν.Στη ρύθμιση χρήση proxy επιλεγεις Όχι και στη συνέχεια αποθηκεύεις τις επιλογές σου!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω kotsianis7

Θα επανελθω συντομα με καινουριες αποριες.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια? απο μπαταρια πως παει? οχι σε χαλαρους ρυθμους...αλλα με ομιλια,βιντεο μουσικη κι ετσι.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παιδια? απο μπαταρια πως παει? οχι σε χαλαρους ρυθμους...αλλα με ομιλια,βιντεο μουσικη κι ετσι.

θα μπορουσε να ειχε καλυτερη μπαταρια(επειδη ειναι και walkman) αλλα υστερει :blink: :(

Με το ζορι 2 αντε βαρια 3 μερες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Egw aurio 8a ginw enas eutixis katoxos enos w910i!!!

Dn mporesa na to vrw se kokkino alla mono se arapiko xrwma:!:

Euelpistw na mou aresei!!!Kai exw fortwsei polla kinita re g@mwt0 spiti:!:Mporeite na mou peite poio einai to teleutaio firmware???

Filika

 

Scottas;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Egw aurio 8a ginw enas eutixis katoxos enos w910i!!!

Dn mporesa na to vrw se kokkino alla mono se arapiko xrwma:!:

Euelpistw na mou aresei!!!Kai exw fortwsei polla kinita re g@mwt0 spiti:!:Mporeite na mou peite poio einai to teleutaio firmware???

Filika

 

Scottas;)

egw exw parei edw kai peripou 2 mhnes to w910i se kokkino xrwma apo plaisio.. 8a pw loipon tis entypwseis mou se osous pi8anws skeftontai na to agorasoun.. mia prwth krish: poly efxaristhmenos!!ektos apo to fovero design exei kai alles aretes opws h efkrinestath kai terastia o8onh, 3G, walkman, monadikh ais8hsh paixnidiou ka8ws paizeis metakinwntas to thlefwno (xwris na patas plhktra!), to programma sensme pou einai protoporiako kai voliko sto na epilegeis tragoudia analoga me th dia8esh sou. yparxoun fysika kai alla 8etika stoixeia... wstoso exei kai kapoia shmantika meionkthmata opws: 1)kakh poiothta hxou apo to hxeio. afto den symvainei epeidh einai kako to hxeio alla logw twn diastasewn tou kinhtou.forwntas akoustika omws o hxos ginetai apsogos. 2)den exei flash me apotelesma h lhpsh fwtografiwn na mhn einai ikanopoihtikh se periorismeno fwtismo. 3)kamera 2mp. perimena sth nea genia thlefwnwn ths sony na exei 3.2mp. 4)den einai dynath h xrhsh mp3 sto movie maker. 5)to shake control apotelei mia axrhsth polyteleia ka8ws h idia leitourgia mporei na ginei kai me to koumpi tou hxou pou yparxei sto plai. opws akrivws kai me ola ta alla thlefwna ths sony.. shmeiwste oti gia na leitourghsei to shake control prepei na kratas paratetamena to plhktro walkman.

Telikh krish: einai ena kinhto pou apo thn prwth stigmh se kerdizei logw ths aparamillhs kompsothtas kai diaforetikothtas tou. Ta pleonekthmata e3isou shmantika me ta meionekthmata tou alla efxarista mporei kaneis na ta "kanei gargara" logw tou monadikou style pou prosferei.. mporei na hmoun afsthros stis kriseis mou alla sas plhroforw oti to shsthnw anepifylakta giati sigoura 8a to latrepste.. aa!! mhn 3exasw.. ..to kokkino xrwma (hearty red) apla ta spaei!!

..οταν το φυσικό δεν υποτάσσεται στο υπερφυσικό, καταντά αφύσικο..:alien:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω σχετικά με το w910i. Αρχικα, διαβάζοντας το manual, είδα πως το shake control λειτουργεί μέσα από τις ρυθμίσεις του WALKMAN. Όταν προσπάθησα όμως να το ενεργοποιήσω στο κινητό, συνειδητοποίησα πως η επιλογή αυτή λείπει από το μενου. Τι πρέπει να κάνω για να διορθωθεί; Με αναβάθμιση λέτε να γίνει τπτ;
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, αγαπητε steve2810 ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω.. το manual λεει μαλ***ες!! το shake control ενεργοποιειται ως εξης: αρχικα πρεπει να παιζει το walkman.. οπως παιζει λοιπον κρατας παρατεταμενα το κουμπακι του walkman (πανω μερος του τηλεφωνου στα δεξια).. κρατωντας πατημενο το πληκτρο αυτο, τιναζεις ελαφρα το χερι σου προς τα δεξια.. αμεσως το walkman αρχιζει την αναπαραγωγη του επομενου τραγουδιου.. αν τιναξεις το χερι στα αριστερα παιζει το προηγουμενο τραγουδι, ενω αμα ταρακουνησεις το χερι σου δεξια-αριστερα κανει τυχαια αναπαραγωγη..
..οταν το φυσικό δεν υποτάσσεται στο υπερφυσικό, καταντά αφύσικο..:alien:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγω κάτι άλλο..

Το είδα το κινητό σε κατάστημα Vodafone σε γκρί χρώμα σαν του w850i που έχω τώρα και θέλω να το πάρω σε αυτό το χρώμα αλλά δεν το έχω βρει σε άλλο κατάστημα στο ίδιο χρώμα και δεν το θέλω Vodafone Live! Ξέρει κανείς που αλλού μπορώ να το βρω σε γκρί χρώμα?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγω κάτι άλλο..

Το είδα το κινητό σε κατάστημα Vodafone σε γκρί χρώμα σαν του w850i που έχω τώρα και θέλω να το πάρω σε αυτό το χρώμα αλλά δεν το έχω βρει σε άλλο κατάστημα στο ίδιο χρώμα και δεν το θέλω Vodafone Live! Ξέρει κανείς που αλλού μπορώ να το βρω σε γκρί χρώμα?

 

Εγω θα σε παροτρηνα να μην το αλλαξεις το w850 καθως δεν θα δεις τιποτα καινουριο πλην της μεγαλητερης οθονης.Αποσο γνωριζω στο πλαισιο και στον γερμανο υπαρχει σε κοκκινo και μαυρο.Γκρι δεν το εχω δει,πλην v:mad:live

παναθηναικος! ! !4ever:happy:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μονο για την εμφάνιση και για την οθόνη το θέλω αφού είδα οτι δεν υπάρχουν πολλές διαφορές μεταξύ τους, το μόνο που φοβάμαι είναι να μην ξενερώσω με τον ήχο.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera, eimai kainourios sto site, kai thelw na kanw tin eksis erwtisi:

Pira simera to W910 (to mavro) , kai dipla akrivws apo to sima mou vgazei ena galazio tetragwnaki me ena H stin mesi. Einai to HSDPA? Kai an nai, pws mporw na to apenergopoiisw, mias kai ypotethetw oti mou trwei mpataria?

Efxaristw

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου mandili, καλως ήρθες στο site και μεγιά το κινητό. :)

Αυτό το εικονιδιάκι που λες πρέπει να είναι του 3G, και βγαίνει απο τις ρυθμίσεις συνδέσεων νομίζω, δεν θυμάμαι και δεν εχω το κινητό εδω για να δω να σου πω.. Τι είναι το HSDPA?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...