Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα δε νομιζω να ναι θεμα του ρουτερ, γιατι εχω δοκιμασε με lg k με iphone k βρισκουν το ssid μου, μονο το συγκεκριμενο εν το βρισκει.

Ειναι το ασυρματο netfaster iad2 της hol με ασφαλεια WPA/WPA2.

Eδω μπορεις να το δεις

http://www.hol.gr/default.asp?pid=287&la=1

ειναι το πρωτο της λιστας.

Ευχαριστω για την απαντηση :)

:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω διαβάσει για περιπτώσεις που είτε δεν εντοπίζει κανένα δίκτυο είτε δεν μπορεί να συνδεθεί σε συγκεκριμένα δίκτυα. Πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Μπορείς να δοκιμάσεις και ένα update αλλά θα χαθούν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει το τελευταιο update :(

Δε πειραζει, ευχαριστω που ασχοληθηκες :D

Δεν έχει σχέση που έχεις το τελευταίο update, μπορείς να περάσεις ξανά το firmware

μέσω του SEUS ή να κάνεις format πρώτα την εσωτερική μνήμη από το κρυφό μενού.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα:)

 

Βασικα δυο μερες ειναι που το εχω οποτε δεν εχω κ πολλα πραματα να φοβαμαι να χασω, αλλα πρωτα θα εξαντλησω τις επιλογες μ μπας κ το φτιαξω :happy::X

:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου διορθωθηκε οταν αλλαξα τη ρυθμιση απο WPA/WPA2 σε WPA2 only στο security του ρουτερ :)

Ευχαριστω verikets που ασχοληθηκες :)

 

 

Το ακουστικο παρατηρησα οτι δεν ειναι δυνατο, για να ακουσω τον αλλο που μιλαει πρεπει να προσπαθησω πολυ :p Η ενταση ειναι στο τερμα κ απο το κρυφο μενου που κοιταξα.Υπαρχει αλλος τροπος διορθωσης του?Σε σερβις θα μπορεσουν να μου το ενισχυσουν ή να συμβιβαστω?

:cat:
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά. Για τον ήχο έχουν κυκλοφορήσει διάφορα mods (τροποποιήσεις) για τα περισσότερα uiq3 μοντέλα που ενισχύουν είτε το πίσω ηχείο ή και το ακουστικό. Συγκεκριμένα για το w960i θα μάθω αν υπάρχει mod και ποιο είναι συμβατό και θα σε ενημερώσω μέχρι αύριο. Το service δεν νομίζω ότι μπορεί να κάνει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, προσπαθώ να συγχρονίσω το w960i με το pc suite στα windows 7 αλλά τζίφος...το κινητό δεν μπορεί να το δει το pc suite...έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας μπερδέψω, το κινητό δεν το χρησιμοποιώ πια.. αλλά νομίζω πως είχε μόνο wi-fi b οπότε δεν έμπαινε σε ασύρματα wifi-g.. ΣΠίτι θυμάμαι με το netfaster, το είχα βάλει σε λειτουργία b+g για να μπορέσω να συνδεθώ... αυτά τα ολίγα! :-)
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χαίρεται,

Έχω ενα σοβαρό προβλημα με το w960.

Έχει κολλήσει η οθόνη και δε μπορώ να το λειτουργήσω σωστα!

Στους τεχνικούς που ρώτησα μου είπαν ότι πάει για αναβάθμιση και ότι θα χάσω τα δεδομένα μου.

Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι οι επαφές μου.

Το pc suite αλλα και το MyPhoneExplorer δεν μπορουν να με βοηθησουν λόγω κολλήματος της οθόνης!

Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να γλιτώσω τις επαφές μου? :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Κοίταξε αν μπορείς να κάνεις export τις επαφές σου σε μορφή word ή excel και μετά να τις κάνεις import στο outlook. Συγνώμη που δεν είμαι πιο κατατοπιστικός αλλά δεν χρησιμοποιώ outlook.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι με καποιο τροπο πρεπει να γινεται , τις εχω κανει export αλλα τα αρχεια αυτα ειτε ειναι σε μορφη επαφων των windows ειτε σε αλλες μορφες π το outlook δεν αναγνωριζει
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θελω να εγκαταστησω αυτο το θεμα στο W960i αλλα δεν ξερω που ακριβως να τα βαλω τα αρχεια ωστε να αντικαταστησω πληρως τα default εικονιδια με τα καινουρια.

 

Εχω το CapsSwitch, X-Plore και το installserver mod για να εγκαθιστω unsigned εφαρμογες.

''Absence of evidence is not evidence of absence'' - Carl Sagan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω το κινητό μου Sony Ericsson W960i να λειτουργεί ως wifi hotspot και μετά να κάνω tethering στο laptop.

Μήπως χρειάζεται να κατεβάσω κάποια εφαρμογή, γιατί δεν υπάρχει στο menu η δυνατότητα αυτή.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Θανάσης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...