Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι η αλήθεια είναι πως μου τρώει σχεδόν όλη τη μπαταρία από το πρωί ως το βράδυ με αρκετή χρήση...Oκ το βάζω να φορτίζει το βράδυ αλλά δν ξέρω αν είναι καλό για την μπαταρία :confused:...Κανείς για το πρόβλημα με τα βίντεο:(?

το χω κ γω το προβλημα με τα βιντεο και απο ξενα σαιτ που διαβασα εχει παρουσιαστει σε πολλους.τι φταιει δε ξερω κ δε καταλαβαινω.ισως το ασυρματο μοντεμ κ να θελει καποιες ρυθμισεις απλα επειδη περνω απο ξενο ταχυτητα δε μπορω να παρεμβω.περιμενω τον καινουργιο coreplayer που ενσωματωνει youtube.oσο για μπαταρια δε παθαινει τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το χω κ γω το προβλημα με τα βιντεο και απο ξενα σαιτ που διαβασα εχει παρουσιαστει σε πολλους.τι φταιει δε ξερω κ δε καταλαβαινω.ισως το ασυρματο μοντεμ κ να θελει καποιες ρυθμισεις απλα επειδη περνω απο ξενο ταχυτητα δε μπορω να παρεμβω.περιμενω τον καινουργιο coreplayer που ενσωματωνει youtube.oσο για μπαταρια δε παθαινει τιποτα.

Ναι,,θελει καποιες ρυθμισεις στο ρουτερ για να παιξεις βιντεο με το κινητο στο m.youtube

Οσο για την καινουργια εκδοση του core player εχει κυκλοφορησει μονο για αγορα ομως, δεν την εχουν κρακαρει ακομα:ninja: οπου να ναι θα γινει και αυτο πιστευω...

οχι δεν ενσωματωνει youtube:p ενσωματωνει flash player που σου επιτρεπει να παιξεις flash περιεχομενο στο κινητο σου, απο οποιοσηποτε site εχει flash περιεχομενο,,

επισης η εφαρμογη θα εχει και καποιον ενσωματωμενο broswer για προσβαση στο νετ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο μενα.

στο control panel στα call settings στην κατηγορια voice control

εχει μια επιλογη που λεει Play caller name.

διαβασα στο help του κινητου και λεει για να πει το ονομα οταν καποιος παιρνει τηλεφωνο

πρεπει πρωτα να ηχογραφησεις το ονομα του στις επαφες.

ηχογραφησα μερικα ονοματα στις επαφες

αλλα οταν με παιρνουν δεν ακουγετε η ηχογράφηση.

τι πρεπει να κανω για να το λεει?

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από τις μπάρες του σήματος έχει μια κεραία..Πατάς πάνω της κ ανοίγει ενα παράθυρο WLAN..Μετά πατάς ανίχνευση κ λογικά θα βρίσκει το όνομα του wifi,πατάς σύνδεση κ αν έχεις κ κωδικό τον βάζεις..Όταν συνδεθεί θα δεις μια μικρή εικονίτσα με την γη...

 

Τι δεν έχει φλας στο βίντεο???:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να πάρω έναν screen protector...επηρεάζει καθόλου την οθόνη αφής;;

 

Επίσης και ένα car charger.Απο οτι είδα στο ebay πουλάνε και συμβατούς που κάνουν και για το P1 και P990.Με βολεύει καλύτερα βασικά...αλλά σκέφτομαι μήπως γίνει καμιά **κία με την μπαταρία.Ποια είναι η γνώμη σας;

 

Anyone...;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να δω βίντεο από m.youtube...Χρειάστηκε να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο firewall του ρούτερ, ενεργοποίησα όλες τις TCP/UDP (1,65535 αφού δεν έβρισκα ποια θυρα έπρεπε) για την IP του w960 μου κ από σήμερα μπορώ να δω κ βιντεάκια youtube.. :D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζεται αν υπαρχει καποιος τροπος να ακυρωσεις τιν αποστολη μηνυματος ??? τα πληκτρα αφης καμια φορα πατιουνται κατα λαθος κ τα μηνυματα φτανουν σε αποστολεις π δεν θα επρεπε......
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζεται αν υπαρχει καποιος τροπος να ακυρωσεις τιν αποστολη μηνυματος ??? τα πληκτρα αφης καμια φορα πατιουνται κατα λαθος κ τα μηνυματα φτανουν σε αποστολεις π δεν θα επρεπε......

Κι απ'τις δικες μου γνωσεις, χλωμο . .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το αρχείο για την εγκατάσταση της ελληνικής γλώσσας? από το site της sonyericsson δεν το κανει εγκατάσταση. έκδοση CXC162146 R6G04.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το αρχείο για την εγκατάσταση της ελληνικής γλώσσας? από το site της sonyericsson δεν το κανει εγκατάσταση. έκδοση CXC162146 R6G04.

Και αυτο ειναι το σωστο.για να περασεις την γλωσσα θα πρεπει να πας σε Service point! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χτες αγορασα το 960i και δεν μπορω να βαλω την ελληνικη γλωσσα.Απο το language pack που κατεβασα μερικες γλωσσες τις εγκαθιστα και μερικες οχι(δυστυχως οχι τα ελληνικα).

Εκανα αναβαθμιση λογισμικου αλλα και παλι τιποτα.Επισης το organaiser μου ειναι συμβατο με το language pack που κατεβασα.

 

Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπανε να το παω σε service της Εricsson.Επειδη το πηρα απο καταστημα Vodafone υπαρχει προβλημα να το παω στον Γερμανο?Θα με χρεωσουν δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

αμα κανεις εγκατασταση το sis των ελληνικων ξεχωριστα απο τη διαχειριση αρχειων δοκιμασε μηπως τα καταφερεις
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πριν λιγες μερες το πηρα και εγω.Εχω μια απορια πως το ρυθμιζουμε ωστε να γραφει μυνηματα με 160 χαρακτηρες και οχι με 60 που μου γραφει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πριν λιγες μερες το πηρα και εγω.Εχω μια απορια πως το ρυθμιζουμε ωστε να γραφει μυνηματα με 160 χαρακτηρες και οχι με 60 που μου γραφει.

 

Πρεπει να γραφεις με κεφαλαια και χωρις Τ9.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω κι εγώ τον προβληματισμό μου. Όταν συνδέομαι σε ένα συγκεκριμένο δίκτυο Wi-Fi (σε κατάσταση αναμονής) κατεβάζει ασταμάτητα και ανελέητα kbytes με αποτέλεσμα να μου τελειώνει την μπαταρία σε χρόνο dt. Αν κάνω hard reset με τον συνδυασμό πάνω, αστεράκι κτλ θα δω διαφορά κι επίσης το reset θα επηρεάσει και την μνήμη media ή μόνο την 160άρα "καθαρίζει";
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι θες να πεις απο" ενα συγκεκριμενα wifi"και πως γινετε να συνδεετε και να κατεβαζει μονοτου το φορματ θα καθαρισε μονο την μικρη μνημη και οχι τα 8 giga
Link to comment
Share on other sites

Στη σχολή μου πιάνω από 2-3 διαφορετικά εργαστήρια σήμα από ασύρματα ρούτερ (όλα ξεκλείδωτα) αλλά από ένα συγκεκριμένο από την ώρα που θα συνδεθώ η γη αναβοσβήνει ακατάπαυστα και όταν πηγαίνω στον Manager δείχνει να κατεβαίνουν kb συνέχεια χωρίς να μπω σε κάποια σελίδα!!! Σημειωτέον ότι αυτό δεν το είχε από την αρχή αλλά έφαγε τη φρίκη κάποια στιγμή που ήμουν στο m.youtube. Επίσης δεν έχω κάποιο antivirus που πιθανώς να έκανε update όταν έβλεπε σύνδεση στο νετ, και ότι πρόγραμμα έχω το έχω βάλει στο manual update, οπότε που στο δ#@*?ο πηγαίνουν αυτά τα δεδομένα;
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

ή απλα με κεφαλαια δεν χρειαζεται να βγαλεις Τ9:p

 

:confused: α, μπορει.! Απλα σ'εμας στο Ρ1 χρειαζοταν να βγαλεις και το Τ9.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρα χτες το Sony Ericsson w960i αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.

Το μέγεθος των χαρακτήρων για κάθε sms είναι μόνο 70 χαρακτήρες.

Συνεπώς για ένα μήνυμα 120 χαρακτήρων π.χ χρεώνομαι 2 sms.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το' χουμε γράψει κ πιο πάνω... διάβασε λίγο τα ποστς και θα βρεις την απάντηση στο πρόβλημα σου... Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο... λίγο "πείραγμα" στις ρυθμίσεις που έχει by default και θα έχεις 160 χαρακτήρες στο sms...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...