Jump to content

Ποιος είναι ο καλύτερος ISP;


 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο καλύτερος Internet Service Provider στην Ελλάδα κατά τη γνώμη σας;  

87 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο καλύτερος Internet Service Provider στην Ελλάδα κατά τη γνώμη σας;

    • FORTHnet
      29
    • OTEnet
      30
    • Hellas On Line
      8
    • ACN
      7
    • Internet Hellas
      1
    • Teledome
      1
    • Panafonet
      6
    • Sparknet
      0
    • Άλλος
      5


Recommended Posts

Anoigo auto to topic prokeimenou na kanete post ti gnomi sas gia tous internet service providers sthn Ellada. Poios einai o kalyteros? Ti provlimata parapona exete antimetopisei sthn sindesi mazi tou alla kai texnologikes ekselikseis gia ka8e enan.
Link to comment
Share on other sites

Prosopika epilego Forthnet gia thn aristi texniki uposthriksi, sosti katanomi tou backbone ths kai poiotita tou diktyou ths. Se oti afora thn OTEnet 8a po aplos oti exei a8lia texniki uposthriksi kali upodomi kai mixanimata alla eleiph texnognosia sto prosopiko ths. Min ksexname oti me ton seismo ths Algerias kai th dimiourgia provlimatos stis upo8allasies optikes ths alla kai olon ton allon providers pou pernan apo ton OTE eixan os apotelesma internet sthn Ellada gia 3 meres na exei mono h FORTHnet. H Hol episis einai kali alla kineitai me argous ru8mous isos logo elleipsis kefalaion gia ependuseis. H ACN akoma exei dromo...
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρα θα συμφωνησω με τον φιλο παραπανω οσον αφορα τη Forthnet..2 χρονια κοντευω που την εχω και δε με εχει απογοητευσει ποτε..Fortsa Forthnet!!
Link to comment
Share on other sites

OTEnet

 

Δεν έχω ποτέ πρόβλημα στο να συνδεθώ...

Μια περίοδο είχα πρόβλημα στην ταχύτητα - αλλά τελικά έφταιγε το modem...

 

Εναλλακτικά χρησιμοποιώ Panafonet αλλά κάθε φορά με διαφορετική ταχύτητα...

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από HOL είμαι πολύ ευχαριστημένος μιας και 3-4 χρόνια που την έχω δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, αλλά και η εξυπηρέτηση πελατών/τεχνική υποστήριξη είναι πολύ εξυπηρετικοί. Δεν έχω κανέναν λόγο να την αλλάξω... Μόνο μειονέκτημα, η χαμηλής ταχύτητας συνδέση των επαρχιακών κόμβων.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω για τις άλλες, αλλά μακριά από teledome!Είναι για τον γιούτσο καβάλα!

Εντάξει δεν λέω μπορεί να πιάνει καλές ταχύτητες, αλλά τι να τις κάνεις αν χρειάζεται να περιμένεις τουλάχιστον 1 ώρα μέχρι να συνδεθείς! :mad:

Το μόνο κάλο είναι ότι δεν την πλήρωσα! :) :cool:

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια 2 χρονια δουλευω με HOL(κύρια), Otenet, panafonet & εδω και 2βδομαδες B-Online. Η HOL ειναι σταθερη αξια στην πρωτευουσα αλλα Καλαματα εχω πολλα προβληματα να συνδεθω. Με βαζει μετα το 4ο-5ο redial(προβλημα στο authorisation me ton access server) και οι ταχυτητες δεν ειναι παντα οπως θα επρεπε να ειναι γιατι ο κομβος εδω εχει μια μισθωμενη 512 με αθηνα. Η ΟΤΕνετ ειναι σταθερη αξια για ολη την ελλαδα δυστυχως ή ευτυχως παρα την αθλια εξυπηρετιση που ειχε και εχει... Στις ταχυτητες και την καλυψη εχει την διαφορα που εχει η ΕΡΤ με τα αλλα ιδιωτικα καναλια τηλεορασης :D Η παναφονετ εχει ξηγηθει καλα και αττική αλλα και στην πατρίδα μου παρολου που την ειχα τσαμπε λογω βοιδοκινητού. Απο την B-online ειμαι απογοητευμενος. Την ενεργοποιησα για Καλαματα,pstn, και κα8ε 30-60λεπτα παγωνει και με πεταει. Και δνε φταιει η γραμμη γιατι αλλαζω συνολικα 4 διαφορετικες γραμμες καθε μέρα και σε ολες το ιδιο προβλημα... Οτενετ ψηφιζω εγω προσπωπικα λογω bandwidth availability...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον CaeSaR

 

Παιδιά δεν ξέρω για τις άλλες, αλλά μακριά από teledome!Είναι για τον γιούτσο καβάλα!

Εντάξει δεν λέω μπορεί να πιάνει καλές ταχύτητες, αλλά τι να τις κάνεις αν χρειάζεται να περιμένεις τουλάχιστον 1 ώρα μέχρι να συνδεθείς! :mad:

Το μόνο κάλο είναι ότι δεν την πλήρωσα! :) :cool:

 

 

Α σώπα, πιάνει καλές ταχύτητες η teledome; Εγώ όταν δοκίμασα μια isdn 64k που είχα βουτήξει μου έβγαζε την πίστη μέχρι να πιάσει γραμμή και μετά κατέβασε το περισσότερο με 5 kb/sec ενώ με otenet την ίδια ώρα έπιανα 8 kb/sec ...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

Εγώ από HOL είμαι πολύ ευχαριστημένος μιας και 3-4 χρόνια που την έχω δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, αλλά και η εξυπηρέτηση πελατών/τεχνική υποστήριξη είναι πολύ εξυπηρετικοί. Δεν έχω κανέναν λόγο να την αλλάξω...

 

Τι να πώ και γώ.... με dialup 56Κ ,κατεβάζω με 5,4Κb/sec το ίδιο διάστημα

με σένα συνδρομητής (...έχω πέσει βεβαια και σε "καθαρή" γραμμή ΟΤΕ...) .Mεγάλο ατού της και η παροχή 18 μήνες συνδρομή, στην τιμή των 12μηνών κατά διαστήματα !

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΕnet ruleZz.

Σταθερή αξία για όλη την Ελλάδα όπως είπε και κάποιος φίλος παραπάνω.

Τώρα απο τεχνική υποστήριξη δεν ξέρω. Τι να τους πω; "Έχω πρόβλημα με την κλεμμένη σύνδεσή μου"; :p :lol: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jasonpap

 

Άλλο: upnet->free dialup του παν/μιου.

 

 

Δεν έχει μέγιστο εβδομαδιαίο χρονικό όριο πρόσβασης!

πχ το auth σου επιτρέπει μόνο 20 ώρες τη βδομάδα... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Egw se 56k exw dokimasei arketous ISPs...kata tin gnwmi mou OTENET kai FORTHNET einai makran oi kalyteres kai an eprepe na dialeksw mia apo tis 2 8a dialega otenet ka8ws me forthnet eixa (elaxistes fores) kapoia mikroprovlimata...oson afora tis alles h ACN einai etsi ki etsi kai apo kei kai pera to xaos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γνωρίζει κανένας πόσες είναι συνολικά οι συνδέσεις internet στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

paidia elpizo na syzitate gia pliromenes, giati emeis pou tin vgazoume me tzampe, oles kales einai.

pantos metaksy panafonet kai otenet den vrisko diafora. syndeetai sta 50.6 i proti kai 52 i defteri, ostoso sto download einai akrivos ta idia. sto 5,1kb/s

Link to comment
Share on other sites

Εχω internet hellas εδώ και 2-3 χρόνια και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Τα download απο Kazaa μου φτάνουν τα 4,6 k/sec. Δεν είναι άσχημα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...