Jump to content

Samsung WEP 200 Bluetooth Headset


ikariwths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα στο μενου bluetooth δεν εχει για συσκευες ηχου.

παντως δεν ειναι οτι δεν συγχρινιζει, αλλα αφου αλλαξα τηλεφωνο δεν το βλεπει καθολου και αυτο ειναι λογικο αφου αμα μπορουσε να συνδεθει οποιοσδηποτε τοτε δεν θα ηταν σωστο.

απλα τωρα πρεπει καπως να το μηδενισω το bluetooth για να συνδεθει εξ'αρχης με το νεο τηλεφωνο

ξερει κανενας πως μηδενιζει το wep200?

Link to comment
Share on other sites

για τα πρακτικα και μονο, βρηκα την απαντηση και ειναι η...

 

Σβήνεις το ακουστικό

Πατάς και κρατάς πατημένο το κουμπί που απαντάς τις κλήσεις για 8 δευτερόλεπτα (μέχρι να γίνει το φωτάκι μπλε)

Ψάχνεις με το κινητό σου το ακουστικό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα,

Μου έχουν κλέψει το φορτιστή του samsung wep 200 (bt handsfree) και δεν πωλείται πουθενά (δεν έχω ψάξει σε μαγαζιά με μεταχειρισμένα ακόμα). Μήπως πουλάει κανείς? ή ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ?

tenk u!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μου έχουν κλέψει το φορτιστή του samsung wep 200 (bt handsfree) και δεν πωλείται πουθενά (δεν έχω ψάξει σε μαγαζιά με μεταχειρισμένα ακόμα). Μήπως πουλάει κανείς? ή ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ?

tenk u!

Πολυ δυσκολο να βρεις καθοτι δεν ειναι μονο φορτιστης αλλα και θηκη παραλληλα και παει σετακι.

Πληροφοριακα ενημερωνω οτι το συγκεκριμενο το εχω δουλεψει με τα ακολουθα κινητα και η συμπεριφορα του ηταν αψογη,Samsung D500 ,D900,Nokia 6300,SE K530i

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυσκολο να βρεις καθοτι δεν ειναι μονο φορτιστης αλλα και θηκη παραλληλα και παει σετακι.

Πληροφοριακα ενημερωνω οτι το συγκεκριμενο το εχω δουλεψει με τα ακολουθα κινητα και η συμπεριφορα του ηταν αψογη,Samsung D500 ,D900,Nokia 6300,SE K530i

 

Έτσι είναι...τελικά την επόμενη φορά θα προτιμήσω bt με φορτιστή ίδιο με αυτό του κινητού....Δεν βρίσκω με τίποτα. Παρεπιπτόντως, είναι όντως καλό αλλά δεν συνεργάζεται καθόλου καλά με SE K750i. Τρώει κόμπλες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έλαβα κι εγώ σήμερα το δικό μου από ebay, μόλις 1 βδομάδα μετά την παραγγελία! Είναι αυτό

και ήρθε μέσα σε πλαστικό σακουλάκι, με το manual, φορτιστή και το κουτάκι του. Ωστόσο το τσέκαρα σύμφωνα με αυτές τις οδηγίες και φαίνεται αυθεντικό.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς τα πάει από μπαταρία, να ξέρω τι να περιμένω;

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ μόνο στο αυτοκίνητο και μου κρατάει εβδομάδα και βάλε.....

Το ξεχνάω και ανοιχτό τις περισσότερες φορές...

Πόσο σου ήρθε μαζί με μεταφορικά κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ μόνο στο αυτοκίνητο και μου κρατάει εβδομάδα και βάλε.....

Το ξεχνάω και ανοιχτό τις περισσότερες φορές...

Πόσο σου ήρθε μαζί με μεταφορικά κλπ;

 

Με τα μεταφορικά 30 δολλάρια, δηλαδή 20,69 ευρώ!

Τώρα πρόσεξα ότι λέει "All items come in bulk package" κι αυτό εξηγεί γιατί δεν ήταν στο κουτί του. Πάντως είναι ολοκαίνουριο και φαίνεται αυθεντικό, σύμφωνα με όσες εικόνες fake κυκλοφορούν για σύγκριση.

Κι εγώ για το αυτοκίνητο το θέλω (δεν είμαι και η πιο προσεκτική οδηγός!! :lol:), οπότε είμαι εντάξει! Thanks για την απάντηση! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
για τα πρακτικα και μονο, βρηκα την απαντηση και ειναι η...

 

Σβήνεις το ακουστικό

Πατάς και κρατάς πατημένο το κουμπί που απαντάς τις κλήσεις για 8 δευτερόλεπτα (μέχρι να γίνει το φωτάκι μπλε)

Ψάχνεις με το κινητό σου το ακουστικό

φίλε μόλις το πήρα και ήμουν ετοιμος να το πάω πίσω.1000 thanks για την συμβουλή

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

:)

Καλησπέρα.

Είμαι καινούργιος στο forum και πιστεύω ότι ανοίγω στην σωστή κατηγορία αυτό το θέμα!

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το φορητό ακουστικό SAMSUNG BLUETOOTH WEP 200 (bluetooth headset)

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003420

και ενώ είμαι ικανοποιημένος από την χρήση του και την ποιότητά του δεν έχει γαντζάκι αυτιού με αποτέλεσμα όταν μιλάω πολλές φορές να πέφτει από το αυτί ( πιστεύω μερικοί να το πάθανε όσοι το έχουν ). Μήπως γνωρίζει κάποιο μέλος του forum αν υπάρχει γαντζάκι σε καταστήματα π.χ ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή σε οποιοδήποτε άλλο κατάστημα κινητής τηλεφωνίας ή ηλεκτρονικών ειδών ή αξεσουάρ κινητών τηλεφώνων ή κάποιο οποιονδήποτε άλλο τρόπο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά σε όποιον απαντήσει.

:D

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω ενα Sony ericsson w850i. Με τα bluetooth εχω ενα προβλημα με κουραζουν στα αυτια,αυτο το δοκιμασα παλια και μ αρεσε πολυ.

2 ερωτησεις.

1ον. Θα λειτουργει με το τηλεφωνο? Ολοι λετε οτι δεν παιζει καλα με sony ericsson

2ον. Μπορω να το ενωσω με το pc και να κανω κλησεις μεσω skype και να ακουω απο το bluetooth? thanks

http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

1.Εγω το εχω δουλεψει με K530 και δουλευει αψογα

2.Οχι,σε καμια περιπτωση

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

παιδια την πατησα και γω απο ebay με μαιμου wep200. δεν μου στειλαν ουτε αποδειξη αγορας και ηταν σε κουτακια οτι να'ναι (οχι αυθεντικες συσκευασιες).

Το κουφο πιο ειναι: Δεν συνεργαζεται με το SAMSUNG SGH-U600 που εχω ενω βλεπει κανονικα ενα νεο NOKIA που δοκιμασα!!! ο πωλητης μου ειπε κατοπιν εορτης οτι το μοντελο αυτο δεν ειναι συμβατο (αν ειναι δυνατον)

Επιπλεον ο φορτιστης φορτισε κανα 2-3 φορες και μετα 'πεθανε'. :confused:

τι να πεις. τουλαχιστον κλαιω μονο 13 €

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!:)

 

Μιας και το handsfree που έδινε η Sony Ericsson μαζί με το Κ800i έχει σταματήσει να λειτουργεί, είπα να χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο bluetooth.

 

Το bluetooth αυτό ήταν συγχρονισμένο με ένα Nokia 6131 που είχε ο πατέρας μου. Επειδή όμως ο πατέρας άλλαξε κινητό και το bluetooth ζήτημα αν το χρησιμοποίησε έστω και μία φορά, είπα να το πάρω έγω.

 

Στην αρχή πήγα στο 6131 όπου διέγραψα το Samsung από τη λίστα των "Αξιόπιστων Συσκευών" και στη συνέχεια απενεργοποίησα το WEP200.

 

Μετά προσπάθησα από το Κ800 κάνοντας αναζήτηση στο "Οι Συσκευές μου" και στο "Handsfree", αλλά δεν εντόπισε bluetooth (το οποίο προφανώς είχα ενεργοποιήσει).

 

Μπορείτε να μου πείτε τί ακριβώς πρέπει να κάνω για να αναγνωριστεί το Samsung από το Κ800; :help:

Link to comment
Share on other sites

Οk βρήκα τη λύση χάρη στη δημοσίευση του Apostolos2! Δεν είχα κάνει reset το ακουστικό...:D

 

Σβήνεις το ακουστικό

Πατάς και κρατάς πατημένο το κουμπί που απαντάς τις κλήσεις για 8 δευτερόλεπτα (μέχρι να γίνει το φωτάκι μπλε)

Ψάχνεις με το κινητό σου το ακουστικό

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
φορτιστη για το wep 200 που μπορουμε να βρουμε?

Μου είχαν κλέψει το φορτιστή του wep 200 (2 χρόνια πριν αυτό) και επειδή ήταν σχετικά καινούριο, έψαξα αρκετά. Δυστυχώς σκέτο φορτιστή δεν μπόρεσα να βρώ πουθενά . Είχα ψάξει Γερμανό, Vodafone, κατάστημα με μεταχειρισμένα ακόμα και στη Samsung πήρα τηλ αλλά τίποτα. Δεν το πουλάγανε μόνο το φορτιστή. Δεν ξέρω τώρα τι παίζει, ή αν βρεις από internet τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...