Jump to content

Δεν μπορώ να λάβω κλήσεις από ΟΤΕ στην Tellas!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.Εδω και 10 ημερες εχω την tellas zisto,αλλα δεν μπορουν να μας καλεσουν απο γραμμες οτε.Παιρνουμε μερα παρα μερα την τελλάς αλλαδεν εχει αλλαξει κατι...γνωριζετε κατι για αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως χρειαζονται 1-2 ημερες για να μπορεσεις να δεχεσαι κλησεις απο παντου. Στειλε εγγραφο αιτημα στη Τελλας, αν και η ευθυνη ειναι του ΟΤΕ (μαλλον).
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτο λεγεται φορητοτητα,και στην περιπτωση σας δεν εχει γινει σωστα.

Φανταζομαι εσεις παιρνεται κανονικα τηλ απο το 210 νουμερο σας και δεχεστε κανονικα κλησεις απο κινητα?Αν εχετε παρει

την Tellas και την ενημερωσατε και αυτοι οντως το προωθησαν αμεσα στον ΟΤΕ λογικα οπου να'ναι θα φτιαξει.

Αυτο συμβαινει γιατι ο φοβερος ΟΤΕ ενημερωνει τις λιστες του με τους αριθμους φορητοτας καθε εβδομαδα ενω οι εταιριες κινητης καθε τρεις ωρες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτο λεγεται φορητοτητα,και στην περιπτωση σας δεν εχει γινει σωστα.

Φανταζομαι εσεις παιρνεται κανονικα τηλ απο το 210 νουμερο σας και δεχεστε κανονικα κλησεις απο κινητα?Αν εχετε παρει

την Tellas και την ενημερωσατε και αυτοι οντως το προωθησαν αμεσα στον ΟΤΕ λογικα οπου να'ναι θα φτιαξει.

Αυτο συμβαινει γιατι ο φοβερος ΟΤΕ ενημερωνει τις λιστες του με τους αριθμους φορητοτας καθε εβδομαδα ενω οι εταιριες κινητης καθε τρεις ωρες.

ναι ετσι συμβαινει.Εχουν περασει 12 ημερες σημερα,αλλα τιποτα δεν εχει αλλαξει..:(
Link to comment
Share on other sites

Οσοι διαλεγετε εταιρειες χωρις να κοιτατε το background τους αυτα παθαινετε
Link to comment
Share on other sites

Οσοι διαλεγετε εταιρειες χωρις να κοιτατε το background τους αυτα παθαινετε

 

Κάτσε ρε oregon, ο απλός καταναλωτής που δεν λιώνει στο myphone και στο adslgr που να ξέρει το background της εταιρείας? Γνωστή η Tellas στο χώρο, αρκετούς συνδρομητές κ.λ.π Που να φανταστεί κάποιος ότι είναι χάλια εταιρεία? Και στη προκειμένη περίπτωση ο ΟΤΕ φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε oregon, ο απλός καταναλωτής που δεν λιώνει στο myphone και στο adslgr που να ξέρει το background της εταιρείας? Γνωστή η Tellas στο χώρο, αρκετούς συνδρομητές κ.λ.π Που να φανταστεί κάποιος ότι είναι χάλια εταιρεία? Και στη προκειμένη περίπτωση ο ΟΤΕ φταίει...

 

Δε χρειαζεται να λιωνεις στο myphone. Εχουν ακουστει τα απειρα για την Tellas.. Οταν κανεις μια τετοια κινηση, εισαι υποχρεωμενος να το ψαξεις λιγο οσο ασχετος κι αν εισαι.. Χωρις να δικαιολογω τον ΟΤΕ για τον οποιο μπορω να σουρω τα μοιρια οσα, νομιζω οτι η Tellas φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να λιωνεις στο myphone. Εχουν ακουστει τα απειρα για την Tellas.. Οταν κανεις μια τετοια κινηση, εισαι υποχρεωμενος να το ψαξεις λιγο οσο ασχετος κι αν εισαι.. Χωρις να δικαιολογω τον ΟΤΕ για τον οποιο μπορω να σουρω τα μοιρια οσα, νομιζω οτι η Tellas φταιει.

 

Aν φταίει η Tellas τότε γιατι από κινητά δέχεται κλήσεις? Δεν υποστηρίζω τη tellas, ίσα ίσα ξέρω τι σκατοεταιρεία είναι αλλά δεν μπορούμε να κατηγορούμε κάποιον ο οποίος δυστυχώς για εκείνον δεν έτυχε να ακούσει κάποιο παράπονο για τη Tellas από γνωστό του και δεν έψαχνε όλοι μέρα απόψεις σε forums... Και εγώ δεν έχω ακούσει παράπονα π.χ για HOL, με αυτά που διαβάζω εδω μέσα όμως...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πως βρεθηκαμε συνδρομητες της τελλάς ειναι αλλη ιστορια.Ειχαμε κανει αιτηση πριν 6 μηνες,ειδαμε οτι καθυστερουσαν,ακυρωσαμε τηλεφωνικως την αιτηση μας,καναμε αιτηση στην vivodi και πριν 12 ημερες δεν ειχαμε τηλεφωνο!!!!!γιατι;;γιατι η Τελλάς μας πηρε την γραμμη...:mad: Λογω του οτι ειναι και επαγγελματικη ο αντρας μου δεν γινοταν να μεινει χωρις ιντερνετ,ετσι μειναμε με το ετσι θελω τους σε αυτην.Ομως το μονο προβλημα που εχουμε ειναι αυτο,το οποιο ειναι ομως σοβαρο...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πως βρεθηκαμε συνδρομητες της τελλάς ειναι αλλη ιστορια.Ειχαμε κανει αιτηση πριν 6 μηνες,ειδαμε οτι καθυστερουσαν,ακυρωσαμε τηλεφωνικως την αιτηση μας,καναμε αιτηση στην vivodi και πριν 12 ημερες δεν ειχαμε τηλεφωνο!!!!!γιατι;;γιατι η Τελλάς μας πηρε την γραμμη...:mad: Λογω του οτι ειναι και επαγγελματικη ο αντρας μου δεν γινοταν να μεινει χωρις ιντερνετ,ετσι μειναμε με το ετσι θελω τους σε αυτην.Ομως το μονο προβλημα που εχουμε ειναι αυτο,το οποιο ειναι ομως σοβαρο...

 

Tα ίδια ακριβώς μου έκανε η ΟΝ. Ακύρωσα την αίτηση αφού περίμενα 3 μήνες να συνδεθώ και το cc τους με δούλευε και 10 μέρες μετά ενεργοποιήθηκε η γραμμή... Επειδή όμως τα πήρα άσχημα, τους έστειλα ένα εξώδικο μαζί με αντίγραφο του report που μου έβγαλε το φαξ ώστε να τους δείξω ότι είχανε λάβει το φαξ αρκετές μέρες πριν και τους απείλησα και τηλεφωνικά. Εν τέλει με αποσυνδέσανε χωρίς να ζητήσουν να πληρώσω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει γίνει είναι οτι ενώ έχεις συνδεθεί κανονικά με την Tellas (μπορείς και κάνεις εξερχόμενες κλήσεις) ο Οτε δεν έχει γυρίσει τις εισερχόμενες.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να ξέρεις ότι όποιος και να φταίει γι'αυτό το θέμα, θα πρέπει να απευθυνθείς στον πάροχό σου...Ακόμα και ο ΟΤΕ να φταίει (που δε νομίζω), δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ...θα πρέπει σε κάθε περίπτωση να απευθυνθείς στην TELLAS...
this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Αθηνα πρεπει να τους ξανακαλεσεις στην Τελλας,και να δεις αν το εχουν στειλει ΟΤΕ,θα επρεπε να εχει φτιαξει τωρα!
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αθηνα πρεπει να τους ξανακαλεσεις στην Τελλας,και να δεις αν το εχουν στειλει ΟΤΕ,θα επρεπε να εχει φτιαξει τωρα!
οκ το τακτοποιησαν μετα απο αγρια φωνη.Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

asxeto ligo me to thema h dikh mou periptwsh alla sxetikh me thn blakeia kai aney8ynothta ths tellas.apla gia na boh8h8oun kai oi upoloipoi kai na bgaloun 'an ta kataferoun' sumperasma.

 

M aythn thn hli8ia etaireia eixa na kanw ki egw.15-10 ekana ena aplo sumbolaio giati ematha pws sthn perioxh mou exei diko ths diktyo.hthela to pio aplo programma gia ti prin 3ebdomades eixa kanei allou sumbolaio kai hthela na meinw ekei.me mperdepsan oi 2kopelles ths tellas pou htrtan spiti para polu.sto telos afou to eipa 40fores oti den thelw energ.proepiloghs forea kai to aplo programma 1738 m egrapsan.19'10 stelnw fax kai to lew xekathara ti thelw kai milhsa prwta me thn tade kuria kai mou eipe na steilw fax. ok pisteyontas pws tha lhxei edw.lambanw logariasmo apo 26'10 ws kati noembriou!!!! basika toso kairo den apenergopoihsan thn proepilogh forea kai ki egw en agnoia mou ekana thlefwnhmata kai xrewnontan sthn tellas!esteila email ston EETT kai fysika den exei nohma na xasw xrono na parw thlefwno.einai oloi blammenoi ekei mesa.esteila xana fax opou zhthsa na enhmerwthw gia to ti ginetai me thn thlef mou grammh kai pws exei enhmerwthei o eett.24'12apogeyma me phran thlefwno eygenikotata kai meta apo mish wra pou mou elege h blammenh ares mares koukounares mou leei ti thelete dhl twra? egine lathos,energopoih8hke h proepilogh forea,tha thn exoume apenergopoihsei se 10meres kai pws kanete etsi gia to poso twn 3eyrw pou hrthe ston logariasmo???ths lew an eiste sobarh etaireia,anagnwrizete to lathos sas kai den to xrewnete ston pelath.eskase kai mou eipe na zhthsw pistwsh kai mhdenismo tou logariasmou.

Paidia einai anh8iko na se xrewnoun xwris na to xereis.lupamai pou sthn ellada ayth h etaireia einai etsi 'opws ola exallou edw ta xalane oi ellhnes'.thn eixa sthn Italia apo to 99thn wind....apsogh ki edw thn exoun g...............

 

aparadektoi!:mad:

Τα λεφτά μιλάνε... λένε αντίο!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Απλά αναφέρω ότι για την κατάργηση της προεπιλογής αρκεί ενα τηλέφωνο στο 134 και σε 3 λεπτά είμαστε έτοιμη το ίδιο έκανα και εγω με την cosmoline. Δεν χρειάζετε να σπάμε τα νεύρα μας με τους εναλλακτικούς...
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...