Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα περνουσα απο ενα καταστημα και το ειδα σε μαυρο,δεν αντισταθηκα και το πηρα,πραγματικα σε μαυρο το κινητο ειναι απλα πανεμορφο,καμια σχεση με το φτηνο ασημι περιβλημα.και το καλυτερο?ακομα δεν εχω εντοπισει τζογο στο slide.κι ελπιζω ετσι να μεινει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας αλλα εγω εχω χιλιομετανιωσει που ακουμπησα 380 ευρω σε 1 συσκευη η οποια μεχρι την 1η αναβαθμιση ειχε τα απιστευτα κολληματα βεβαια παραμενουν ακομα καποια ακρως ενοχλητικα στοιχεια οπως οταν απαντας σε 1 κληση με το ανοιγμα του καλυματος κανει 1 ωρα να ανταποκριθει και εκτος απο αυτα συνεχιζει να εχει το προβλημα που εχει αναφερθει με την καρτα μνημης (1 την αναγνωριζει 1 οχι) με αποτελεσμα να χανεται το wallpaper συνεχεια και η ρυθμιση ηχων σπαζοντας μου τα νευρα ακομα περισσοτερο. Ο ηχος μεσω ακουστικων μου φαινεται κακιστος δεν εχω ξανακουσει τοσο χαλια κ το κινητο εχει flash και οχι εφαρμογη για να γινεται φακος ΕΛΕΟΣ !!! Επισης ξερω πως αμα το στειλω για service θα μεινω χωρις κινητο 1 μηνα... Γι αυτο καθομαι και λεω στο δια**ο και τα 3,2 megapixel. Επρεπε να 'χα διαλεξει w910i ή κατι αλλο...

 

μπορείς και να απαντας στην κλήση και χωρίς να ανοίξεις το καλυμα. Πατας το yes και αυτό ήταν. Γιατί πρέπει να σύρεις το κάλυμα προς τα πάνω?

Άνοιξε το καπάκι της μπαταρίας. μεταξύ φλας και κάρτα μνήμης θα δεις μία επαφή. Προσπάθησε με ένα τσιμπιδάκι να την σηκώσεις λίγο πιο πάνω.

Αυτό φταίει και χάνει την καρτα μνήμης. Έχει τρεις επαφές το τηλέφωνο. Αυτή που σου είπα και άλλες δύο κάτω, οι οποίες κάνουν κύκλωμα με το καπάκι. Αν μην μία δεν ακουμπάει καλά στο καπάκι τότε με το παραμικρό χάνει για λίγο την κάρτα με αποτέλεσμα να ΄χανεις αυτά που λες. Επίσης αν θες μετέφερε desktop, ήχο κλήσης και το θέμα που χρησιμοπιείς στην μνήμη κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορώ να βάλω στον Mp3 player να διαβάζει μόνο ένα συγκεκριμένο φάκελο και να μην σκανάρει όλους τους φακέλους μου?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας αλλα εγω εχω χιλιομετανιωσει που ακουμπησα 380 ευρω σε 1 συσκευη η οποια μεχρι την 1η αναβαθμιση ειχε τα απιστευτα κολληματα βεβαια παραμενουν ακομα καποια ακρως ενοχλητικα στοιχεια οπως οταν απαντας σε 1 κληση με το ανοιγμα του καλυματος κανει 1 ωρα να ανταποκριθει και εκτος απο αυτα συνεχιζει να εχει το προβλημα που εχει αναφερθει με την καρτα μνημης (1 την αναγνωριζει 1 οχι) με αποτελεσμα να χανεται το wallpaper συνεχεια και η ρυθμιση ηχων σπαζοντας μου τα νευρα ακομα περισσοτερο. Ο ηχος μεσω ακουστικων μου φαινεται κακιστος δεν εχω ξανακουσει τοσο χαλια κ το κινητο εχει flash και οχι εφαρμογη για να γινεται φακος ΕΛΕΟΣ !!! Επισης ξερω πως αμα το στειλω για service θα μεινω χωρις κινητο 1 μηνα... Γι αυτο καθομαι και λεω στο δια**ο και τα 3,2 megapixel. Επρεπε να 'χα διαλεξει w910i ή κατι αλλο...

χαχαχαχα...φίλε μου μην λές τέτια πράγματα εδώ μέσα...οι περισσότεροι δεν πολυασχολούνται και ως δια μαγείας...δεν έχουν κανένα πρόβλημα ή το βρίσκουν ένα υπέροχο κινητό! αχαχαχα...έχει πολλά bugs ναι...welcome to nokia :)

Link to comment
Share on other sites

Εχουνε τονιστεί τα προβλήματα/bugs/μειονεκτήματα του κινητού εδώ μέσα ,ένα μικρό search και θα τα βρεις.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου. Το προβλημα της καρτας εγω το ελυσα αντικαθιστοντας την καρτα της kingston με μια της sandisk και μαλιστα 4gb.
S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

σημερα περνουσα απο ενα καταστημα και το ειδα σε μαυρο,δεν αντισταθηκα και το πηρα,πραγματικα σε μαυρο το κινητο ειναι απλα πανεμορφο,καμια σχεση με το φτηνο ασημι περιβλημα.και το καλυτερο?ακομα δεν εχω εντοπισει τζογο στο slide.κι ελπιζω ετσι να μεινει.

 

που το βρηκες σε μαυρο?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Παρακολουθω το forum πολυ καιρο και αποφασισα να γινω και εγω μελος του 6500s

Εψαξα και βρηκα στο ebay μονο με 200e απο Αγγλια. Το παρηγγειλα κατευθειαν και..:oops:.

Οταν ηρθε προχθες διαπιστωσα οτι η sim ειναι κλειδωμενη στο 3 Network:lock: ( καποια αγγλικη εταιρια).

Πηγα στη NOKIA μου ειπαν οτι ειναι παραεισαγωγη και δεν ασχολουνται καν. :rocket:ΟGERMANOS μου ειπε οτι μονο απο Αγγλια μπορει να ξακλειδωθει η αν περασουν 3 χρονια κτλ κτλ.

Αν καποιος γνωριζει κατι...:help:

stupids are invisible:stupid:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Παρακολουθω το forum πολυ καιρο και αποφασισα να γινω και εγω μελος του 6500s

Εψαξα και βρηκα στο ebay μονο με 200e απο Αγγλια. Το παρηγγειλα κατευθειαν και..:oops:.

Οταν ηρθε προχθες διαπιστωσα οτι η sim ειναι κλειδωμενη στο 3 Network:lock: ( καποια αγγλικη εταιρια).

Πηγα στη NOKIA μου ειπαν οτι ειναι παραεισαγωγη και δεν ασχολουνται καν. :rocket:ΟGERMANOS μου ειπε οτι μονο απο Αγγλια μπορει να ξακλειδωθει η αν περασουν 3 χρονια κτλ κτλ.

Αν καποιος γνωριζει κατι...:help:

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα μόνος σου, μόνο από το δίκτυο στο οποίο είναι κλειδωμένο.

Ρώτα και στο 9Volto.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μετά από πάνω από 15 μέρες συμβιώσεις με το 6500 έχω να παρατηρήσει τα παραπάνω

Θετικά

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής , στιβαρή αίσθηση στο χέρι

Σχετικά καλές Φώτο τη μέρα

Πολύ καλή οθόνη

Οι συντόμευσης της οθόνης είναι πολύ βολικές

Τα αρνητικά τα οποία δεν είναι και λίγα

 

1 Πολύ μετρία προς το κακή αυτονομία (είχα συνωθεί σε πάνω από 3-4 μέρες με το w800 )

2 Πολύ μέτριες φωτογραφίες το βραδύ το w800 νομίζω έβγαζε καλύτερες

3 ΤΡΩΕΙ τραγικά κολλήματα το μενού ώρες ώρες , κωλύει στο βίντεο και δεν μπορείς να βγάλεις Φώτο , κωλύει στο κλείδωμα , αργεί να ανοίξει

 

Ελπίζω τα παραπάνω να λυθούν με μια αναβάθμιση πολύ σύντομα

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως κρατάει 3 μέρες η μπαταρία ,για το κόλλημα κοίτα αν χρειάζετε να κάνεις αναβάθμιση το μενού.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , να κάνω και γω μια ερώτηση καθώς μόλις το αγόρασα... videotone υποστηρίζει?

Nαι κανονικά!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Σήμερα χτύπησα το 6500 και έχω μια απορία: είχα την αίσθηση ότι όταν πρωτοαγοράζουμε ένα κινητό, πρέπει τις πρώτες φορές να φορτίσουμε πολλές ώρες την μπαταρία και να την αφήσουμε να ξεφορτίσει τελείως πριν ξαναφορτίσουμε, για να ''στρώσει''. Στο manual δεν είδα να γράφει τίποτα για πρώτες και δεύτερες φορές. Το μόνο που λέει είναι: ''H φόρτιση της μπαταρίας BP-5M με το φορτιστή AC-4 διαρκεί περίπου 1 ώρα και 30 λεπτά, ενώ το τηλέφωνο βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής". Είναι σίγουρο ότι μόνο τόσος χρόνος απαιτείται για την πρώτη φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Σήμερα χτύπησα το 6500 και έχω μια απορία: είχα την αίσθηση ότι όταν πρωτοαγοράζουμε ένα κινητό, πρέπει τις πρώτες φορές να φορτίσουμε πολλές ώρες την μπαταρία και να την αφήσουμε να ξεφορτίσει τελείως πριν ξαναφορτίσουμε, για να ''στρώσει''. Στο manual δεν είδα να γράφει τίποτα για πρώτες και δεύτερες φορές. Το μόνο που λέει είναι: ''H φόρτιση της μπαταρίας BP-5M με το φορτιστή AC-4 διαρκεί περίπου 1 ώρα και 30 λεπτά, ενώ το τηλέφωνο βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής". Είναι σίγουρο ότι μόνο τόσος χρόνος απαιτείται για την πρώτη φόρτιση?

Καλορίζικο. :)

 

Τις πρώτες 3-4 φορές φρόντισε να το φορτίσεις αφού το έχεις εξαντλήσει σε σημείο που να κλείνει από μπαταρία.

Η φόρτιση φρόντισε να διαρκεί ώσπου να σου βγάλει το μήνυμα πως φόρτισε, όχι περισσότερο όχι λιγότερο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Παρακολουθω το forum πολυ καιρο και αποφασισα να γινω και εγω μελος του 6500s

Εψαξα και βρηκα στο ebay μονο με 200e απο Αγγλια. Το παρηγγειλα κατευθειαν και..:oops:.

Οταν ηρθε προχθες διαπιστωσα οτι η sim ειναι κλειδωμενη στο 3 Network:lock: ( καποια αγγλικη εταιρια).

Πηγα στη NOKIA μου ειπαν οτι ειναι παραεισαγωγη και δεν ασχολουνται καν. :rocket:ΟGERMANOS μου ειπε οτι μονο απο Αγγλια μπορει να ξακλειδωθει η αν περασουν 3 χρονια κτλ κτλ.

Αν καποιος γνωριζει κατι...:help:

 

Μπορεί να γίνει μια προσπάθεια να σου περάσουν αναβάθμιση...κατά την οποία θα κλειδώσει 100% στο ξένο δίκτυο που αναφέρεις και από εκεί και πέρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να απευθυνθείς στην αγγλική εταιρεία τηλεφωνικώς να ξεκινήσουν διαδικασίες ξεκλειδώματος! Τρεχαγυρευόπουλος δλδ!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει μια προσπάθεια να σου περάσουν αναβάθμιση...κατά την οποία θα κλειδώσει 100% στο ξένο δίκτυο που αναφέρεις και από εκεί και πέρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να απευθυνθείς στην αγγλική εταιρεία τηλεφωνικώς να ξεκινήσουν διαδικασίες ξεκλειδώματος! Τρεχαγυρευόπουλος δλδ!

 

Το εστειλα Αγγλια σε φιλο και προσευχομαι να δεχτουν να το ξεκλειδωσουν:scared:. Ευχαριστω για την βοηθεια.:thanks:

stupids are invisible:stupid:
Link to comment
Share on other sites

που το βρηκες σε μαυρο?
ελα φιλεμου απο mobimobi,εχουν και site και μπορεις να τους καλεσεις αν εχουν να σου στειλουν:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, ή συσκευασια περιεχει μεσα usb καλωδιο?

Ναι το περιέχει.:)

 

 

Συγκεκριμένα η συσκευασία περιέχει:

  • Nokia 6500 slide
  • Nokia Battery BP-5M
  • Nokia Charger AC-4
  • Nokia Wired Stereo Headset HS-47
  • Nokia 256 MB microSD card MU-27
  • Nokia Micro USB Cable CA-101
  • Nokia TV-Out Cable CA-92U
  • CD ROM
  • User guide

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, ή συσκευασια περιεχει μεσα usb καλωδιο?

 

Εννοειται περιεχει καλωδιο usb και tv out ! :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε καμιά ιδέα που βρίσκεται το μικρόφωνο του κινητού? όταν το χω σε μικρή απόσταση και μιλάω με ανοιχτή συνομιλία ξελαρυγγιάζομαι για να ακουστώ στο συνομιλητή. Στο κάτω μέρος του τηλεφώνου, που ειναι το πιο λογικό, κοίταξα και δε βρήκα τπτ. Μήπως είναι το ηχείο από πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...