Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Έχω το 6500 slide εδώ και 2 μέρες και σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έβαλα και μια κάρτα sandisk 4GB που βρήκα στο carrefour με 28€, και έχει αρκετό χώρο πια. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι, καθώς βλέπω πως έχει έκδοση λογισμικού 4.84 από τη μάνα του, αξίζει να βάλω τη νεότερη; Δεδομένου πως δεν έχω κάποιο πρόβλημα ακόμα....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα αναβάθμιση απο 4,84 σε 6,60 και κολαει στην αναπαραγωγη των βιντεο, οπως επισης και όταν παω να τραβήξω βιντεο. Είναι πρόβλημα hardware, software η μηπως είναι προβλημα της κάρτας μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση απο 4,84 σε 6,60 και κολαει στην αναπαραγωγη των βιντεο, οπως επισης και όταν παω να τραβήξω βιντεο. Είναι πρόβλημα hardware, software η μηπως είναι προβλημα της κάρτας μνήμης.

Ωχ... Αυτό μου κάνει για απάντηση στην ερώτηση που έκανα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

επειδη κολουσε με v.3.80 εκανα αναβαθμιση σε 6.60 και πλεον δεν κολαει τιποτα!!ΟΜΩΣ δεν δουλευει σωστα το vodafone-together (δεν ειναι ενεργο το δευτερο νουμερο και θελει restart για να δουλεψει το πρωτο) και γενικα εχω προβλημα με κλησεις που δεν μπορουν να μου κανουν.Μηπως ειναι τιποτα ρυθμισεις.Το συναντησε καποιος αλλος???
Link to comment
Share on other sites

geia sou file bezo apo kw.... Γινεται να μην εμφανιζει στην οθωνη τα στοιχεια του αποστολεα του sms κατα την ληψη του?

Έλα παιδί...ακούω Κώ...πότε έρχομαι? αχαχαχα...

 

λοιπόν για να μην εμφανίζει τα στοιχεία του αποστολέα και τα βλέπουν οι αδιάκριτοι..πας...

 

 

ρυιμίσεις> εμφάνιση > στοιχεία ειδοποίησης >οχι

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το 6500 εχτές.

Μέχρι στιγμής μου φαίνετε καλό, ιδιαίτερα σε σύγκριση με το Samsung E780 που είχα.

2 ερωτήσεις μόνο

 

Θέλω να κλειδώνει το πληκτρολόγιο με το που κλείνω το καπάκι. Δεν γίνετε αυτό?

 

Και η μπροστινή κάμερα είναι μόνο για video-κλήσεις η μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για φωτογραφίες?

Nokia 6600 --> Samsung E800 --> SE K750i --> Samsung E780 --> Nokia 6500-s --> Nokia E66 --> LG GM750 --> SE Xperia X10i --> Samsung Galaxy S
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις μόνο

 

Θέλω να κλειδώνει το πληκτρολόγιο με το που κλείνω το καπάκι. Δεν γίνετε αυτό?

 

Και η μπροστινή κάμερα είναι μόνο για video-κλήσεις η μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για φωτογραφίες?

 

 

1.όχι.

 

2.μόνο για video κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενω με εμφανιζει οτι υπαρχει η εκδοση 6.60, δεν με αφηνει να πατησω το κουμπακι "update" αλλα μονο το cancel, τι μπορει να συμβαινει?

 

Κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Δες εαν εχεις εγκατεστημενο στο pc σου την τελευταια εκδοση του Nokia Software Updater :)

 

Edit:

Kαλυτερα βαλε το αγγλικο

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εχω και το αγγλικο . v. 1.4.36En

το κουτακι πανω το τσεκαρεις(τιν επιλογη που εχει πανω αριστερα οτι δεχεσε τους ορους)?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειχες δικιο, με εσωσες, δεν το ειχα τσεκαρει!:O. Τοσο απλο και τοσο γελοιο ταυτοχρονος... Αλλα εκει που ειναι το κουτακι δεν ειναι καθολου εμφανες :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά !

 

Αγόρασα πρόσφατα ένα Nokia 6300 και κυριολεκτικά μου έσπασε τα νεύρα με τον τρόπο που είναι ρυθμισμένη η φωνητική του κληση. Συγκεκριμένα δε σε αφηνει να ηχογραφήσεις το δικό σου ηχο για κάθε ονομα αλλά σου βγάζει αυτόματα τον ηχο του ονοματος που καταχωρησες. Το αποτελεσμα ειναι σε πραγματικές συνθήκες η φωνητική του κλήση να μην αναγνωριζει τιποτα και να ειναι πρακτικά αχρηστη...

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Επειδη λογω δουλειας και οδηγησης η συγκεκριμενη λειτουργια μου ειναι ακρως απαραιτητη, ξερει κανεις να μου πει απο τους ηδη χρηστες του 6500, αν και αυτο το μοντελο αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα ?

Ακόμα ...κλαιω το παλιο καλο μου Nokia 6130 που δουλευε μια χαρα με τις ηχογραφησεις που του ειχα περασει και καλούσα ανετα οποια επαφη ηθελα λέγοντας το ονομα της στο bluetooth !!!....

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Υπάρχει τρόπος να εκτυπώσω όλα τα μηνύματα μου, μαζεμένα? Ή έστω να τα κάνω ένα back up και να ανοίξω αυτό το back up αρχείο με άλλο πρόγραμμα?

 

(Νομίζω το 2ο που λέω γίνεται...αλλά πιο πολύ με ενδιαφέρει το πρώτο....)

 

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχη σε καποιο site που να διχνει πος ανοιγη για να αλαξουμε πληκτρολογιο (για βοηθεια μην το διαλισουμε)!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχη σε καποιο site που να διχνει πος ανοιγη για να αλαξουμε πληκτρολογιο (για βοηθεια μην το διαλισουμε)!

Τουλάχιστον στο ίντερνετ δεν παίζει ακόμα κάτι τέτιο...είναι καινούριο κινητό και δεν νομίζω να ασχοληθεί κάποιος για το πώς το κάνεις κομμάτια !

 

τι θες και σύ να το αλλάξεις? επειδή γρατζουνιέται? ε θα γρατζουνιστεί και το καινούριο!

 

αφού είναι για τα μπάζα το κινητό...πήγα να το πουλήσω κάτω κέντρο, που παίρνουν μεταχειρισμένα...και μου δίναν 150 εόυρος! ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΟΥΝ! και μου λένε...ε αυτά τα κινητά είναι προβληματικά και δεν αποθηκεύουν τις φωτογραφίες στην κάρτα μνήμης....

 

της λέω εμένα δεν έχει παρουσιάσει ποτέ τέτοιο πρόβλημα! μου λέει..ε καλά άμα το τσεκάρω και δώ ότι δεν έχει αυτό το πρόβλημα θα σου δώσω 170!

 

δεν πάνε καλά έτσι????? εγώ το πήρα 368 και αυτή ήθελε να μου δώσει 150! για τα μπάζα....

 

τουλάχιστον 200 έπρεπε να δίνει. ψάχνουν για κορόιδα! ε και εννοείται τελικά θα το κρατήσω...γκρρρ

Link to comment
Share on other sites

Eγώ φίλε bezoss δεν πάω σε τέτοια μαγαζιά γιατί ξέρω ότι πάνε να στο πάρουν για ένα κομμάτι ψωμί..

Το έβαλα και το δικό μου αγγελία και μακάρι να το δώσω...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Latest available software for Nokia 6500 slide, product code 0549726

Version: 06.60

 

Για το ελληνικό product code βγήκε αναβάθμιση!!!!

 

Την έχουνε βγάλει και στο νέτ. σε λίγο θα το αναβαθμίσω.

ρε παιδιά κατέβασα το καινούργιο λογισμικό για το 6500 slide μου από το nokia software updater version 06.60 αλλά δεν έχει Ελληνικά τι κάνουμε τώρα?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κατέβασα το καινούργιο λογισμικό για το 6500 slide μου από το nokia software updater version 06.60 αλλά δεν έχει Ελληνικά τι κάνουμε τώρα?

 

Διαβαζουμε λιγο τα προηγουμενα.Δοκιμασε αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2210174#post2210174

Αυτο συνεβει διοτι η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγη ...

Αλλιως ,νοκια σοπ.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα μπορουσες να αλλαξεις με το nss το product code της συσκευης σου και να βαλεις το ελληνικο με αποτελεσμα οταν εκανες ξανα αναβαθμιση το κινητο σου περνουσε την ελληνικη γλωσσα. Δυστυχος η Νokia μας εκλεισε την αλλαγη του product code οποτε θα πρεπει να το πας σε ενα nokia club..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...