Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χιλια συγνώμη που το αναφέρω εδώ αλλά θέλω να πουλήσω ένα 6500 slide..μπορώ να βάλω κάπου αγγελία μέσα στο site?

 

Το buy & sell ειναι μια επιπλεον δυνατοτητα

για τα μονιμα & ενεργα μελη του myphone .

 

Διαβαζεις αυτο και θα καταλαβεις !

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολούς.

Πριν δυο εβδομαδες αγορασα το νοκια 6500 slide. Μεχρι τώρα έχω μεινει πολυ ευχαριστημενος. Το μονο αρνητικο ειναι το μαυρο πλαστικο κατω απο τα πληκτρα το οποιο αν πιεστει <<τριζει>> λιγακι. Οσο για την καμερα πολλες κλασεις ανωτερη απο τα αντιστοιχα ερικσον με 3.2 .

Κατι ακομα. παρα την σκληρη χρηση που γινεται στο τηλεφωνο δεν υπαρχει σχεδον καθολου τζογος στην οθονη.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα ένα 6500 slide μαύρο.Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής,ήδη ενημερωμένο στην 6,60 έκδοση και αρκετά γρήγορο(προέρχομαι απο S60 τηλέφωνο οπότε είχα μερικές παραξενιές κ γω).Το μόνο αρνητικό,είναι οτι μερικές φορές όταν γράφω κείμενο μου πετάει μια άσπρη γραμμή σαν κ αυτή που βγάζει στη τηλεόραση όταν ανοιγει και κλείνει(μιλάω για CRT).Δεν είναι τίποτα απλά θα θελα να ξέρω αν έχει κάποιο πρόβλημα το firmware.Και κάτι άλλο...το bluetooth συνδέθηκε ενώ το χα κλειστό με το pc μου.Υπάρχει πιθανότητα να ανοίγει μόνο του;Υποψιάζομαι ότι όταν στέλνω φωτογραφία με κλειστό bluetooth πριν αυτό παραμένει ανοικτό στο παρασκήνιο
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι ότι όταν στέλνω φωτογραφία με κλειστό bluetooth πριν αυτό παραμένει ανοικτό στο παρασκήνιο

Σαφώς και γίνεται αυτό. Πρέπει να το κλείσεις manually μετά την αποστολή.:O

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολούς.

Πριν δυο εβδομαδες αγορασα το νοκια 6500 slide. Μεχρι τώρα έχω μεινει πολυ ευχαριστημενος. Το μονο αρνητικο ειναι το μαυρο πλαστικο κατω απο τα πληκτρα το οποιο αν πιεστει <<τριζει>> λιγακι. Οσο για την καμερα πολλες κλασεις ανωτερη απο τα αντιστοιχα ερικσον με 3.2 .

Κατι ακομα. παρα την σκληρη χρηση που γινεται στο τηλεφωνο δεν υπαρχει σχεδον καθολου τζογος στην οθονη.

ευχαριστω.

και σε μένα έτριζε όταν το είχα...πολύ εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου ούτε τριζει και δεν έχει κανένα προβλημα..μου βγήκε πολύ καλό αλλά το βαρέθηκα και λέω να το δώσω...:)

το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν δουλεύει το opera με τίποτα..

 

εχει βαλει κανείς την καινούργια έκδοση της Nokia? την εβαλα σε ένα κινητο και κολλάει πάρα ππλύ..μήπως ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

αιδια εγω εχχω το 6267 και σκεφτομαι να το δωσω και να παρω το 6500slide για το λογο οτι το κινιτο τριζει(6267) οταν ανοιγοκλεινει το καπακι.αλλα απο οτι διαβαζω και το 6500 τριζει.γιατι αυτη η νοκια δεν κανει τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κ εγώ το κινητό πριν 2 μέρες,

 

έμενα ρε παιδιά δε κάθετε καλά το πίσω μεταλικο καπάκι, από την μια μεριά δεν κουμπώνει καλά γιατί πιέζετε πολύ από την πάνω αριστερή μεριά (όπως βλέπουμε το κινητό) που έχει το γαντζακι για να κουμπώνει το κάλυμμα.

 

έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Μπορώ να κάνω κάτι?

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, τυχαία παρατήρησα ένα ήχο πολύ χαμηλής έντασης όταν τοποθετώ το αυτί μου στο κεντρικό κουμπί, ακούγετε ενα πολύ χαμηλό "τιιιιιιιιιιιι"

 

Τι μπορεί να ειναι αυτο ρε παιδια? κάποιο προβλημα με την κεραία? Εχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα? μπορει καποιος που εχει το ίδιο κινητό να παρατηρήσει προσεκτικά και να μου πει?

 

Ευχαριστώ

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, τυχαία παρατήρησα ένα ήχο πολύ χαμηλής έντασης όταν τοποθετώ το αυτί μου στο κεντρικό κουμπί, ακούγετε ενα πολύ χαμηλό "τιιιιιιιιιιιι"

 

Τι μπορεί να ειναι αυτο ρε παιδια? κάποιο προβλημα με την κεραία? Εχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα? μπορει καποιος που εχει το ίδιο κινητό να παρατηρήσει προσεκτικά και να μου πει?

 

Ευχαριστώ

Μήπως ακούγεται μόνο όταν είναι αναμμένο το φως της οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ακούγεται μόνο όταν είναι αναμμένο το φως της οθόνης;

 

όχι φίλε, το κοίταξα κ εγω και ακούγετε συνέχεια!

 

Ξέρω είμαι υπερβολικός, αλλα αν δεν πω εδώ τον πόνο μου, που θα τον πω?:)

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε, το κοίταξα κ εγω και ακούγετε συνέχεια!

 

Ξέρω είμαι υπερβολικός, αλλα αν δεν πω εδώ τον πόνο μου, που θα τον πω?:)

Καλά κάνεις και το λές εδώ :). Ας απαντήσει κάποιος που έχει το κινητό :O. Στην τελική πήγαινε σε κανένα πλαίσιο που το έχει ανοικτό να δεις αν ακούγεται. Αν ακούγεται σε όλα δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και το λές εδώ :). Ας απαντήσει κάποιος που έχει το κινητό :O. Στην τελική πήγαινε σε κανένα πλαίσιο που το έχει ανοικτό να δεις αν ακούγεται. Αν ακούγεται σε όλα δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό ;)

 

Αυτό ακριβώς λεω κ εγώ, το πήρα απο πλαίσιο, πριν 3 μέρες οποτε αν ειναι πρόβλημα μπορω να το αλλάξω και να πάρω παλι τις κούτας.

 

Αν μπορεί να πει κάποιος με το ίδιο κινητό θα με βοηθούσε πολυ!

 

κ πάλι ευχαριστώ!

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Update:

 

Τελικά ο ηχος αυτός σταματάει οταν το κινητο πέφτει στη λειτουργία νάρκης.

 

Οταν δηλαδή η οθόνη δε δείχνει απολύτως τίποτα, άσχετα με το φωτισμό. :blink:

 

Παιδιά περιμένω καποιο με ιδιο κινητό να μου πει! :O

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου το κάνει είναι απο την οθόνη μη σε ανησηχει, και σε άλλα κινητα το έχω προσέξει

 

Ασχετα με το οτι δεν αναβει ο φωτισμος?

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κ εγώ το κινητό πριν 2 μέρες,

 

έμενα ρε παιδιά δε κάθετε καλά το πίσω μεταλικο καπάκι, από την μια μεριά δεν κουμπώνει καλά γιατί πιέζετε πολύ από την πάνω αριστερή μεριά (όπως βλέπουμε το κινητό) που έχει το γαντζακι για να κουμπώνει το κάλυμμα.

 

έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Μπορώ να κάνω κάτι?

και σε μένα το έκανε αυτό όταν το είχα. από την μία μεριά καθόταν καλά το καπάκι από την άλλη είχε λίγο κενό...

Link to comment
Share on other sites

Οταν σβήνει δεν το κάνει

 

Εμενα σταματάει οταν μπαίνει το κινητό σε αναμονή και δε δείχνει τίποτα η οθονη.

 

Παρόλα αυτα δεν πρέπει να ειναι πρόβλημα γιατι και στο παλιό μου ερικσον παρατήρησα και το κάνει πάλι.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα sony ericsson και θέλω να αγοράσω το nokia 6500..πώς θα αντιγραψω τον τηλεφωνικό κατάλογο στο καινούργιο τηλεφωνο???

 

Κανε συγχρονισμο με outlook

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλα πως γίνεται αυτο???

 

Θα συγχρονισεις τις επαφες του sonyericsson, με το outlook ,

μεσω της εφαρμογης

SE PC suite . Στην συνεχεια συγχρονιζεις το 6500 με outlook

,μεσω nokia pc suite :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το 6500slide με ver. 6.60 άλλα όταν συνδέω Bluetooth hands free (και μάρκας ΝΟΚΙΑ) ακούγεται ένα θόρυβο στο ακουστικό και ο συνομιλητής μου δεν ακούει, σαν να χάνει το σήμα, εάν φέρω κοντά το κινητό με το Hands free τότε ο ηχώς καλυτερεύει, έχει αντιμετώπιση κάποιος το ίδιο πρόβλημα? Σε forum έχω διαβάσει ότι και άλλη έχουν το ίδιο πρόβλημα... αλλά δεν βρήκα λύση, καμιά ιδέα για το τη φταίει? Εκτός από αυτό το πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει άλλα.... για την ώρα.

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...