Jump to content

[Οδηγός] Μετατροπή K550im σε K550i


giannaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τότε πρέπει να είναι CID:52.Δε βάζω όμως το χέρι μου στη φωτιά.Κοίτα,σε αυτό το λινκ που σου έδωσα λεει ανοίγετε το Phone XS++ πατάτε "Connect"

Συνδέτε το τηλέφωνο σας στο καλώδιο(DCU-60-65)Πατώντας το "C"!!!

Τότε το Phone XS++ θα αναγνωρίσει το τηλέφωνο σας!!!Κάνε αυτά,και θα σου λεει το πρόγραμμα κα΄που CID:xx

Link to comment
Share on other sites

τότε πρέπει να είναι CID:52[/quoteΣε ευχαριστώ πάρα πολύ! Αν κάποιος το πήρε Ιούνιο πάλι το ίδιο CID έχει? Είχαμε πάρει 2 k550im την ίδια περίπου περίοδο και δεν θυμάμαι σίγουρα αν είναι ιούνιο ή μάιο το δικό μου και δεν έχω την απόδειξη τώρα για να το επιβεβαιώσω! Θα κ'άνω και αυτό που λές και ελπίζω να το βρώ! Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου!
Link to comment
Share on other sites

τίποτα!βασικά,το κάνω με απλά μαθηματικά...γιατί,οι παλιές παρτίδες ήταν cid 51,το w810 τον μαιο έγινε cid50,οπότε...Κάνε αυτό που σου είπα,αν δεν έχεις τους drivers ψάξε να τους βρεις...
Link to comment
Share on other sites

einai poli aplo.pas se 1 katastima (p.x. germanos) kai kaneis mia anavathmisi.pes tous oti theleis na ksefortotheis to i mode.

 

ego afto to eipa me vasi ta kinita pou einai vodafone live.enas filos mou eixe paei to kinito tou pou itan vodafone live,tou ekanan anavathmisi,vgike to vodafone live kai den exase tin egkiisi.nomiza oti to idio ginete kai me to i mode.

sorry pantos gia to lathos pou ekana

Link to comment
Share on other sites

ego afto to eipa me vasi ta kinita pou einai vodafone live.enas filos mou eixe paei to kinito tou pou itan vodafone live,tou ekanan anavathmisi,vgike to vodafone live kai den exase tin egkiisi.nomiza oti to idio ginete kai me to i mode.

sorry pantos gia to lathos pou ekana

 

file moy kaneis lathos kai pali. an allakseis to arxiko firmware toy tilefwnou xaneis tin eggikisi eite einai vl eite i mode

:)
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μου έβγαλε μεταξύ άλλων και αυτό :otp cid 51 erom cid 52! Ποιό είναι από αυτα ξέρεις? Μάλλον το 52 που μου πες ε?:wacko:

 

 

είσαι τυχερή!πράγματι το κινητό σου είναι CID52!:)

Link to comment
Share on other sites

file moy kaneis lathos kai pali. an allakseis to arxiko firmware toy tilefwnou xaneis tin eggikisi eite einai vl eite i mode

 

File mou an ksanaperaseis to branded firmware kai to pas pali pisw tote dn 8a exeis kanena apolitws problem me to garanty;)!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

File mou an ksanaperaseis to branded firmware kai to pas pali pisw tote dn 8a exeis kanena apolitws problem me to garanty;)!!!

 

an to ksanaperaseis kai tous to pas den tha exeis provlima den eipa kati tetoio alla an einai i mode to vgaleis kai tous pas tin siskeyi ws retail tote tithetai ektos eggisis.

:)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ρώτησα έναν γνωστό γνωστού που δουλεύει σε service της ericsson και μου είπε ότι αν βγάλω το imode υπάρχει περίπτωση να μην ξανανοίξει το κινητό! Δεν το ρισκάρω φυσικά! Είναι κρίμα πάντως να δεσμεύονται έτσι οι συσκευές! Πραγματικά αν ήξερα ότι και το imode είναι τύπου vodafon live δεν θα το έπερνα! Μήπως και το wind plus κάνει το ίδιο? Να ξέρουμε για τα επόμενα μην την ξαναπατήσουμε!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ρώτησα έναν γνωστό γνωστού που δουλεύει σε service της ericsson και μου είπε ότι αν βγάλω το imode υπάρχει περίπτωση να μην ξανανοίξει το κινητό! Δεν το ρισκάρω φυσικά! Είναι κρίμα πάντως να δεσμεύονται έτσι οι συσκευές! Πραγματικά αν ήξερα ότι και το imode είναι τύπου vodafon live δεν θα το έπερνα! Μήπως και το wind plus κάνει το ίδιο? Να ξέρουμε για τα επόμενα μην την ξαναπατήσουμε!

αν τα κάνεις όλα σωστά,ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

an to ksanaperaseis kai tous to pas den tha exeis provlima den eipa kati tetoio alla an einai i mode to vgaleis kai tous pas tin siskeyi ws retail tote tithetai ektos eggisis.

 

se auto simfwnw!!!Sigoura an eisai psagmenos dn 8 tous to pas debranded:D:p;):)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ρώτησα έναν γνωστό γνωστού που δουλεύει σε service της ericsson και μου είπε ότι αν βγάλω το imode υπάρχει περίπτωση να μην ξανανοίξει το κινητό! Δεν το ρισκάρω φυσικά! Είναι κρίμα πάντως να δεσμεύονται έτσι οι συσκευές! Πραγματικά αν ήξερα ότι και το imode είναι τύπου vodafon live δεν θα το έπερνα! Μήπως και το wind plus κάνει το ίδιο? Να ξέρουμε για τα επόμενα μην την ξαναπατήσουμε!

 

Μπορείς να το κάνεις k550i είτε w610 και να δουλεύει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Εγώ πάντως το έκανα k550i μέσω wotanserver με κόστος 7 ευρώ και με την τελευταία έκδοση λογισμικού. Ακόμα και το SEUS σαν k550i το αναγνωρίζει πλέον. Φυσικά αν χαλάσει με 7 ευρώ με την ίδια διαδικασία το κάνω i-mode και δεν χάνω καμιά εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις k550i είτε w610 και να δουλεύει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Εγώ πάντως το έκανα k550i μέσω wotanserver με κόστος 7 ευρώ και με την τελευταία έκδοση λογισμικού. Ακόμα και το SEUS σαν k550i το αναγνωρίζει πλέον. Φυσικά αν χαλάσει με 7 ευρώ με την ίδια διαδικασία το κάνω i-mode και δεν χάνω καμιά εγγύηση.

 

Mε ενδιαφερει πολυ το θεμα αυτο φιλε μου.Μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες info?Πως θα το κανω?

 

Ευχαριστω θερμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ephdei exo thn idia aporia mia na rwtiso ki ego kati.... an diladi apalagei apo to menu to i-mode den tha mporei na exei poia prosvasi sto i-mode?h tha mporei na exei prosvasi kai na vazei kai games?
Link to comment
Share on other sites

auto de leei ontos

Και θα χασεις και την εγγυηση,που σιγουρα δεν λεει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γειά σας παιδιά.

έχω ένα K550im Που απο οταν το πήρα τρώει τρελλά κολλήματα και είμαι σίγουρος οτι φταίει το software μιας και είναι απο τα πρώτα. μήπως μπορείτε να μου πείτε που ή πως μπορώ να κάνω ένα reflash να το κάνω απλό K550i?

 

ευχαριστώ, καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά.

έχω ένα K550im Που απο οταν το πήρα τρώει τρελλά κολλήματα και είμαι σίγουρος οτι φταίει το software μιας και είναι απο τα πρώτα. μήπως μπορείτε να μου πείτε που ή πως μπορώ να κάνω ένα reflash να το κάνω απλό K550i?

 

ευχαριστώ, καλή χρονιά

κανε μια απλη αναβαθμιση και αστες τις τροποποιησεις,εκτος και αν βαρεθηκες το κινητο.

Η λυση 9volto.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

 

8α η8ελα μια βοη8εια με το κ500ιm, δηλαδη καποιο τροπο να το κανω σκετο κ550i.

 

Διαβασα καποια αλλα topics αλλα δεν εβγαλα ακρη...

 

Pls help

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

 

8α η8ελα μια βοη8εια με το κ500ιm, δηλαδη καποιο τροπο να το κανω σκετο κ550i.

 

Διαβασα καποια αλλα topics αλλα δεν εβγαλα ακρη...

 

Pls help

Στειλ'το στο 9volto.gr :)

 

Στα υποψην οτι χανεις την εγγυηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στειλ'το στο 9volto.gr :)

 

Στα υποψην οτι χανεις την εγγυηση.:)

Γιατί δεν του λες ότι μπορεί να το κάνει και μόνος του,δωρεάν???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Μετατροπή K550im σε K550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...