Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστουμε nervous!!!!Αντε σιγα σιγα θα εχουμε ολη την Ευρωπη στο κινητο μας... :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 9 Οκτ. 2004 , 17:15)

 

Ευχαριστουμε nervous!!!!Αντε σιγα σιγα θα εχουμε ολη την Ευρωπη στο κινητο μας... :p

 

 

Aντε ,ετοιμοι για ταξιδι ειμαστε! :D

Πολλα mega bytes ομως ,τελικα ειναι απαραιτητη η adsl.

Που να κατεβασω με isdn :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous ( 9 Οκτ. 2004 , 17:18)

 

Aντε ,ετοιμοι για ταξιδι ειμαστε! :D

Πολλα mega bytes ομως ,τελικα ειναι απαραιτητη η adsl.

Που να κατεβασω με isdn :(

 

 

egw pou ta katebasa me dialup, diladi?

ama ta 8es, ta katebazeis :cool: :rolleyes:

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

sorry gia ta posts.. to katevasa apo link stus protes selides 19mb fisika apo net cafe katevasa kai 2-3 ekdosis ton 5 mb..8a ta chekarw ola..

simera ixa xrono kai diavasa to phorum olo..

gia ellinika kanoume rename se british..

greek xaraktires den pezoun..

kana alon xarti ektos athens pezi??

exw 256mb kai 8elw na tin gemisw :)

Link to comment
Share on other sites

molis perasa to route66 vazw mia didromi px: l.papagou gia alsos pagratiou.. mou vgazi tin didromi stn xarti..pws mporw na tin dw pio analitika?? kani search gia bluetooth kai meta me petai se zoom out!!!
Link to comment
Share on other sites

LuckyStriker κανεις zoom to departure και μετα ακολουθεις την χρωματιστη διαδρομη. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

εδω και μια βδομαδα εχω το Route66 μαζι με το Bluetouth της Royaltek το οποιο αγορασα 153Ευρω. Μενω στη Γερμανια, και εχω τρελα τεστ στο προγραμμα... το οποιο φυσικα ανταποκρινεται αψογα.

 

Δηλαδη:

Αψογη, realtime πλοηγηση προς το προορισμο. Δε χανει στροφη, με το που ανοιγει το προγραμμα μου δειχνει που βρισκομαι στο χαρτι και ξεκιναει η πλοηγηση... Συνηθως ειναι συνδεδεμενο με 7 δορυφορους και αρκετες φορες παεις στους 9, 10 και 11. 12 ακομα δεν εχω δει...

 

Αν στριψεις λαθος, κανει αυτοματα recalculate και συνεχιζει τη πλοηγηση. Του εβαλα εκει που οδηγουσα να μου βρει το πλησιεστερο βενζιναδικο, με εβαλε σε ενα χωριο εκει κοντα, με καθοδηγησε μεσα στα στενακια, εβαλα βενζινη και φυσικα με εβγαλε απο το χωριο και συνεχισαμε τη πορεια μας...

 

Με το ΣΧ1, η φωνη ειναι αρκετα καλη στη πληγηση. Το μονο αρνητικο ειναι οτι η μπαταρια ειναι για τα πανυγηρια... Μονιμος στη μπριζα... οταν τρεχει το προγραμμα.

 

Εδω βρηκα μια βαση αυτοκινητου, η οποια παιρνει ρευμα ΟΧΙ απο τον αναπτηρα, αλλα κατευθειαν απο το ραδιοφωνο, αρα ακους κανονικα ραδιο, και οταν πλησιαζει η οδηγια, χαμηλωνει το ραδιο και ακους τη "κοπελα" να σου δινει τις εντολες!!! Ουδεν σχολιο για τη βαση λοιπον, η οποια λειτουργει και ως φορτιστης, αλλα και ως ηχειο!

 

Αυτα... Τελος του μηνα παω Ολλανδια-Βελγιο-Λουξεμβουργο και θα δουμε πως παει η πλοηγηση στα "διεθνη" ταξιδια...

 

Χαιρετω!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gnikolai (11 Οκτ. 2004 , 20:04)

 

Καλησπέρα σας,

 

εδω και μια βδομαδα εχω το Route66 μαζι με το Bluetouth της Royaltek το οποιο αγορασα 153Ευρω. Μενω στη Γερμανια, και εχω τρελα τεστ στο προγραμμα... το οποιο φυσικα ανταποκρινεται αψογα.

 

Δηλαδη:

Αψογη, realtime πλοηγηση προς το προορισμο. Δε χανει στροφη, με το που ανοιγει το προγραμμα μου δειχνει που βρισκομαι στο χαρτι και ξεκιναει η πλοηγηση... Συνηθως ειναι συνδεδεμενο με 7 δορυφορους και αρκετες φορες παεις στους 9, 10 και 11. 12 ακομα δεν εχω δει...

 

Αν στριψεις λαθος, κανει αυτοματα recalculate και συνεχιζει τη πλοηγηση. Του εβαλα εκει που οδηγουσα να μου βρει το πλησιεστερο βενζιναδικο, με εβαλε σε ενα χωριο εκει κοντα, με καθοδηγησε μεσα στα στενακια, εβαλα βενζινη και φυσικα με εβγαλε απο το χωριο και συνεχισαμε τη πορεια μας...

 

Με το ΣΧ1, η φωνη ειναι αρκετα καλη στη πληγηση. Το μονο αρνητικο ειναι οτι η μπαταρια ειναι για τα πανυγηρια... Μονιμος στη μπριζα... οταν τρεχει το προγραμμα.

 

Εδω βρηκα μια βαση αυτοκινητου, η οποια παιρνει ρευμα ΟΧΙ απο τον αναπτηρα, αλλα κατευθειαν απο το ραδιοφωνο, αρα ακους κανονικα ραδιο, και οταν πλησιαζει η οδηγια, χαμηλωνει το ραδιο και ακους τη "κοπελα" να σου δινει τις εντολες!!! Ουδεν σχολιο για τη βαση λοιπον, η οποια λειτουργει και ως φορτιστης, αλλα και ως ηχειο!

 

Αυτα... Τελος του μηνα παω Ολλανδια-Βελγιο-Λουξεμβουργο και θα δουμε πως παει η πλοηγηση στα "διεθνη" ταξιδια...

 

Χαιρετω!

 

 

Δηλαδη οταν σου πει οτι πρεπει να στριψεις καπου δεν καθυστερει λιγο μεχρι να σου εμφανισει τον δρομο στον οποιο εισαι μετα την στροφη?

 

Και κατι αλλο: Οσοι εχετε GPS δεν κανετε ενα post με τι μαρκα ειναι, σε ποια περιοχη το χρησιμοποιητε και ποσους δορυφορους πιανει? Προσπαθω να βγαλω μερικα συμπερασματα για το τι φταιει που σε σημειο χωρις κανενα εμποδιο πιανω μεχρι 8 δορυφορους και πιστευω πως αυτες οι πληροφοριες θα ηταν χρησιμες για ολους οσους ενδιαφερονται να αγορασουν GPS.

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

επειδή εχω δουλέψει με τοπογράφο σημασία δν έχει μόνο να είσαι σε ανοιχτο χώρο αλλα και το αν υπάχουν βουνα στην περιοχή. αληθεια ποσοι δορυφόροι επαρκουν για ακριβείς πληροφορίες;συνήθως πάντως με επαγγελματικό gps πιάναμε 8-11 δορυφόρους.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gnikolai, προφανώς θα έχεις εγκατεστημένους στο κινητό σου τους χάρτες απο Γερμανια, Ολλανδια, Βελγιο και Λουξεμβουργο, έτσι; Γιατί, απ'ότι μαw έχουνε πει, δεν μπορεί να σου δείξει όλες αυτές τις πληροφορίες αν δεν υπάρχει η ανάλογη database.
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι 4 τουλαχιστον δορυφόρους με καλη γεωμετρία μεταξύ τους :)

Καλή γεωμετρία σημαίνει να έχουν μεγάλες αποστάσεις μεταξύ τους.

Πάνω απο 12( θεωρητικά) δεν θα δείτε στον ορίζοντα, προσωπικά δεν εχω δει πάνω απο 8, 11 θα μπορούσες να δεις στην κορυφή του everest. Είναι 27 δορυφόροι προς το παρόν για το GPS και με το Galileo Ευρωπάικο Σύστημα(2006 οι πρώτοι δορυφόροι) θα έχουμε 15 δορυφόρους στον ορίζοντα. Η ακρίβεια που προσφέρει είναι 1-5 μέτρα , επαρκές για πλοήγηση, μη επαρκες για τοπογράφο σε πραγματικο χρόνο, αλλο τι μπαλαμούτια κανουμε στο γραφείο για να πετύχουμε ακρίβειες της τάξης 1-2 cm δεν θα σας πω. Προβλήματα δεν υπάρχουν διότι πάντα θα βλέπετε 4 δορυφόρους, εκτός αμα μπείς σε κανα τούνελ Τοπογράφος Φοιτητής.

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jos3ph (12 Οκτ. 2004 , 11:17)

 

Χρειάζεσαι 4 τουλαχιστον δορυφόρους με καλη γεωμετρία μεταξύ τους :)

Καλή γεωμετρία σημαίνει να έχουν μεγάλες αποστάσεις μεταξύ τους.

Πάνω απο 12( θεωρητικά) δεν θα δείτε στον ορίζοντα, προσωπικά δεν εχω δει πάνω απο 8, 11 θα μπορούσες να δεις στην κορυφή του everest. Είναι 27 δορυφόροι προς το παρόν για το GPS και με το Galileo Ευρωπάικο Σύστημα(2006 οι πρώτοι δορυφόροι) θα έχουμε 15 δορυφόρους στον ορίζοντα. Η ακρίβεια που προσφέρει είναι 1-5 μέτρα , επαρκές για πλοήγηση, μη επαρκες για τοπογράφο σε πραγματικο χρόνο, αλλο τι μπαλαμούτια κανουμε στο γραφείο για να πετύχουμε ακρίβειες της τάξης 1-2 cm δεν θα σας πω. Προβλήματα δεν υπάρχουν διότι πάντα θα βλέπετε 4 δορυφόρους, εκτός αμα μπείς σε κανα τούνελ Τοπογράφος Φοιτητής.

 

 

to mpalamoutia gia tous ka8igites sou,

argotera sti douleia sou de 8a kaneis

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LuckyStriker (12 Οκτ. 2004 , 12:36)

 

gia tin epiresia gps xreonese??

i plironis mono to hardware kai telos?

 

 

Οχι απλα αγοραζεις το GPS και αυτο ειναι ολο. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

shmera phra aki to route 66 2005 gia ton ypologisth alla den exei mesa xarth gia thn ellada!

mhpos gnorizh kapoios ean yparxh elladas xarths gia ayto to programma?

to poio periergo einai oti h onomasia toy einai ROUTE66 EUROPE 2005 alla ellada den exei .

EYXARISTO!

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα με activation το εβγαλε και σε ενα γνωστό μου με 6600. έκανε απεγκατάσταση του προγράμματος και επανέγκατάσταση, πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες που έχει το .nfo και του δούλεψε κανονικά. εμένα μου δούλεψε με την πρώτη.

ααα και βρήκα και έναν δρόμο που τον έχει διπλής κατεύθυνσης ενώ είναι μονόδρομος. πρόκειται για την οδό εδέσης στο Αιγάλεω. του βάζω να μου βγάλει διαδρομη΄με το αμάξι και μου την βγάζει να πηγαίνω ανάποδα στον μονόδρομο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,ειχα ρωτησει κατι παλιοτερα αλλα απαντηση δεν πηρα.Το Καλιμαρμαρο γιατι δεν το δειχνει?Το ονομαζει απλα λοφος Αρδητου αν θυμαμαι καλα.Και το Ζαππειο δεν ειναι εκει που το δειχνει.Ετσι νομιζω δηλαδη.Μπορει να κανω και λαθος βεβαια.Ας μου πει καποιος αν τα βλεπω σωστα η'....αναποδα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος billys_541 (14 Οκτ. 2004 , 12:38)

 

Ρε παιδια,ειχα ρωτησει κατι παλιοτερα αλλα απαντηση δεν πηρα.Το Καλιμαρμαρο γιατι δεν το δειχνει?Το ονομαζει απλα λοφος Αρδητου αν θυμαμαι καλα.Και το Ζαππειο δεν ειναι εκει που το δειχνει.Ετσι νομιζω δηλαδη.Μπορει να κανω και λαθος βεβαια.Ας μου πει καποιος αν τα βλεπω σωστα η'....αναποδα.

 

 

Φιλε μου αν βαλεις σαν starting point : Leoforos Vas.Konstantinou θα σου βγαλει το Καλλιμαρμαρο και ακριβως απεναντι ειναι το Ζαππειο.Τα εχει ακριβως εκει που ειναι.Μηπως κανεις κατι λαθος στο search? :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τόσο της Αργυρούπολη όπως και καθε δρόμο Αργυρουπόλεως τα έχει Argroupoleos , λάθος δηλαδή στα greeklish. Αλλα η βλακεία είναι ποου στο πεδίο που γράφεις δρόμο δεν έχει να μετακινείς τον cursor με αποτέλεσμα αν κάνεις κάποιο λάθος η αν δεν βρίσεκις κάτι να πρέπει να ξαναγραψεις απο την αρχη όλη τη τοποθεσία.
Link to comment
Share on other sites

tora den mporo na kano egkatastasei pano apo to cr**ked sis,sto manager ti onomasia ehei to sis file??Den mporo na to vro,moy leei sfalma systimatos otan paei na kanei egkatastasei pali ..voitheia!!
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...