Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρει κανένας αν υπάρχει χάρτης της Γαλλίας για το route66

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Απο οτι θυμαμαι ,υπαρχει :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας αν υπάρχει χάρτης της Γαλλίας για το route66

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Και βεβαια υπαρχει.Ριξε μια ματια ΕΔΩ . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, που μπορούμε να το βρούμε, γιατί στο IRC που ψάχνω έχω βρει όλους τους άλλους χάρτες έκτος από αυτόν

 

Ουτε εγω εχω πετυχει πουθενα χαρτη της Γαλλιας. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες κατεβάζω όλους τους χάρτες τις Ευρώπης για το Route 66. Το συνολικό μέγεθος θα είναι περίπου 700ΜΒ συμπιεσμένο (ίσως και λίγο παραπάνω)

Οι περιοχές που καλύπτουν οι χάρτες είναι οι ίδιες πάνω κάτω που θα βρείτε και στο http://maps.msn.com

Όποιος θέλει όλους τους χάρτες της Ευρώπης σε CD ας μου στείλει pm. Επειδή το ωράριο μου είναι περιορισμένο όποιοι μπορούν να περάσουν από το μαρούσι που δουλεύω θα το πάρουν πιο γρήγορα. Όσοι μένουν εκτός Αθηνών θα βρούμε τρόπο να το κανονίσουμε.

 

Παρεπιπτόντως έχει κανένας να μου προτείνει κάποιο αξιόπιστο bluetooth GPS receiver με τιμή γύρω στα 150 ευρώ;

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες κατεβάζω όλους τους χάρτες τις Ευρώπης για το Route 66. Το συνολικό μέγεθος θα είναι περίπου 700ΜΒ συμπιεσμένο (ίσως και λίγο παραπάνω)

Οι περιοχές που καλύπτουν οι χάρτες είναι οι ίδιες πάνω κάτω που θα βρείτε και στο http://maps.msn.com

Όποιος θέλει όλους τους χάρτες της Ευρώπης σε CD ας μου στείλει pm. Επειδή το ωράριο μου είναι περιορισμένο όποιοι μπορούν να περάσουν από το μαρούσι που δουλεύω θα το πάρουν πιο γρήγορα. Όσοι μένουν εκτός Αθηνών θα βρούμε τρόπο να το κανονίσουμε.

 

Αξιεπαινη η προσπαθεια σου ,ευχαριστουμε πολυ :cool:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες κατεβάζω όλους τους χάρτες τις Ευρώπης για το Route 66. Το συνολικό μέγεθος θα είναι περίπου 700ΜΒ συμπιεσμένο (ίσως και λίγο παραπάνω)

Οι περιοχές που καλύπτουν οι χάρτες είναι οι ίδιες πάνω κάτω που θα βρείτε και στο http://maps.msn.com

Όποιος θέλει όλους τους χάρτες της Ευρώπης σε CD ας μου στείλει pm. Επειδή το ωράριο μου είναι περιορισμένο όποιοι μπορούν να περάσουν από το μαρούσι που δουλεύω θα το πάρουν πιο γρήγορα. Όσοι μένουν εκτός Αθηνών θα βρούμε τρόπο να το κανονίσουμε.

 

Παρεπιπτόντως έχει κανένας να μου προτείνει κάποιο αξιόπιστο bluetooth GPS receiver με τιμή γύρω στα 150 ευρώ;

 

της ΝΟΚΙΑ με 184 .

Link to comment
Share on other sites

Η πλήρης λίστα με τους χάρτες της Ευρώπης όπως βρέθηκαν στο IRC είναι:

 

- Alpenlaender (Alpine Countries)..... 83MB

- Austria & Switzerland.................. 83MB

- BeNeLux................................... 78MB

- France..................................... 165MB

- Germany................................... 176MB

- Greece (Athens only).................. 5MB

- Iberia (Spain & Portugal).............. 59MB

- Italy........................................ 123MB

- Scandinavia.............................. 153MB

- UK & Ireland.............................. 100MB

 

(τα μεγέθη είναι για τα συμπιεσμένα αρχεία .zip και .rar)

 

Σύνολο δηλαδή περίπου 1020ΜΒ ή 1GB παρά κάτι ψιλά μόνο για τους χάρτες.

Το πρόγραμμα είναι περίπου άλλα 20ΜΒ συν άλλα 2ΜΒ σε updates που βρήκα αλλά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

Για όποιον ενδιαφέρεται μπορώ να γράψω σε 2 CD το πλήρες πακέτο, ή εναλλακτικά μόνο συγκεκριμένους χάρτες. Σας παρακαλώ μόνο μην μου ζητήσετε μόνο το πρόγραμμα + τον χάρτη της Αθήνας γιατι link γι αυτό υπάρχει ήδη σε αυτό το post

 

 

EDIT: Εννοείται οτί δεν θέλω χρήματα

EDIT 2: Απ'ότι φαίνεται οι χάρτες Alpinelaender και Austria & Switzerland είναι οι ίδιοι αλλά επειδή δεν έχω αρκετά μεγάλη MMC για να τους δοκιμάσω και να δω αν διαφέρουν τους παραθέτω και τους 2. Έτσι κι αλλιώς τα 2 CD χρειάζονται για να χωρέσουν όλα τα υπόλοιπα οπότε κακό δεν κάνει να περάσω και τους 2 χάρτες μπας και...

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες , υπαρχει περιπτωσει αν δουλεψει στο 6630??? Αν ναι βοηθηστε λιγο.... απο που το κατεβαζεις , πως το περνας τα ***** και ολα αυτα.... αλλα αναλυτικα γιατι και στο site ειμαι καινουργιος και με κινητα τοσο εξελιγμενα δεν εχω ασχοληθει και τα μισα που διαβασα απο το thread μου φανηκαν ακαταλαβηστικα!!!! Αμα καποιος εχει χρονο και ορεξη να με βοηθησει θα το εκτιμησω πολυ και αν γινεται και σε pm δεν υπαρχει προβλημα...

 

thanks :O

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες , υπαρχει περιπτωσει αν δουλεψει στο 6630??? Αν ναι βοηθηστε λιγο.... απο που το κατεβαζεις , πως το περνας τα ***** και ολα αυτα.... αλλα αναλυτικα γιατι και στο site ειμαι καινουργιος και με κινητα τοσο εξελιγμενα δεν εχω ασχοληθει και τα μισα που διαβασα απο το thread μου φανηκαν ακαταλαβηστικα!!!! Αμα καποιος εχει χρονο και ορεξη να με βοηθησει θα το εκτιμησω πολυ και αν γινεται και σε pm δεν υπαρχει προβλημα...

 

thanks :O

 

Κατ'αρχήν δες αυτό. Κατεβασέ το και ακολούθησε τις αναλυτικές οδηγίες του readme.

 

Πάντως χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, αν δεν έχεις κάρτα μνήμης μεγαλύτερη από 64MB μόνο τον χάρτη της Αθήνας θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Και το πρόγραμμα δουλεύει άψογα σε 6630 όπως έχουν γράψει και άλλοι σε αυτο το thread και όπως μπορώ να σου πώ κι εγώ

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Και αλλη ερωτηση : δεν μου ανοιγει το read me ουτε με word ουτε με notepad . Με τι να προσπαθησω?????

 

Τελικά το αρχείο "READ THE INFO BEFORE DO ANYTHING ELSE" είναι αδείο και εννοεί να διαβάσεις τα 2 .nfo αρχεία, είτε με το notepad είτε με το wordpad.

Αναλυτικότερες οδηγίες υπάρχουν και σε αυτό το thread μαζί με τρόπους να μικρύνεις το συνολικό χώρο που καταλαμβάνει το πρόγραμμα στην MMC. Απλά πήγαινε στην πρώτη σελίδα και διάβασε της αναλυτικές οδηγίες που μας έδωσε ο mirrorofsorrow (thanks man). Εγώ αυτό έκανα και όλα πήγαν ρολόι. Λίγο παραπάνω ψάξιμο θέλει και μπορείς να βρείς σχεδόν τα πάντα εδώ μέσα.

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω αρχισει και πειραματιζομαι με το GPS μου (dconnex DC-230). Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν πιανει πανω απο 9 δορυφορους οπου και αν ειμαι (το δοκιμασα στην ταρατσα της πολυκατοικιας που μενω αλλα και στον Προφητη Ηλια). Ακομη βλεποντας τις πληροφοριες απο το power navigation παρατηρησα οτι το S/No (οι μπαρες πανω δεξια στο GPS info view) δεν ανεβαινουν ποτε πανω απο την μεση. Συμβαινει και σε αλλους αυτο?
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Monosandale τωρα θα προσπαθησω να το περασω. Σε λιγο θα σου πω τι εκανα... αλλα μαλλον το βλεπω για αποτυχια το σκηνικο, δεν βλεπω να τα καταφερνω.... χεχε

 

 

 

 

 

Οπως ειπα δεν τα καταφερα , δεν μου ανοιγει καθολουενω υπαρχει στο μενου. αυτα που γραφει ο mirrorofsorrow να αντιγραψουμε , τα κανουμε στον υπολογιστη ετσι? και το E: ποιο ειναι? εγω ξερω οτι ειναι το cd drive. sis αρχεια ειναι εκοινα που μπορουν να εγκατασταθουν στο κινητο??? για να μαθαινω.

Link to comment
Share on other sites

Zacharopoulos αν θες να προσθεσεις κατι στο μηνυμα σου και δεν εχει απαντησει καποιος αλλος να πατας το κουμπι http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif για να μην κανεις συνεχομενα posts. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Οκ , παντως αυτο το εκανα επιτηδες , γιατι ειναι δυο ασχετα μεταξυ τους πραγματα.... και οταν τα βαζω και τα δυο μαζι απαντιεται μονο το ενα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα στις προηγούμενες σελίδες αλλά κανένα link δε μου δουλεύει. Υπάρχει κάπου σε κανα zip αρχείο που να είναι μέσα όλα?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι 3 ωρες που περναω με IR ενα ενα τα αρχεια για να το εγκαταστησω.....τελειωνει σε λιγο!

Για να δουμε αν θα δουλεψει γιατι αν δεν..... :cry: :cry:

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 3 ωρες που περναω με IR ενα ενα τα αρχεια για να το εγκαταστησω.....τελειωνει σε λιγο!

Για να δουμε αν θα δουλεψει γιατι αν δεν..... :cry: :cry:

 

Χαρας το κουραγιο σου φιλε μου. :O

Ελπιζω να σου δουλεψει για να μην παει χαμενη η ταλαιπωρια.Παντως θα σου προτεινω να αγορασεις ενα card reader γιατι ειναι ενα ιδιατερα χρησιμο εξαρτημα και φτηνο συγχρονως. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...