Jump to content

Εξετάσεις Ά λυκείου


ThunderFox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικα αν ισχυουν τα δεκατα τοτε συμψιφιζεις νεοελληνικη γλωσσα με λογοτεχνια και αλγεβρα με γεωμετρια. Η γυμναστικη δεν υπολογιζεται στο μεσο ορο οποτε τα μαθηματα του μεσου ορου ειναι 10. εκτος κ αν το μαθημα επιλογης το γραφεις κ στο τελος(π.χ. γερμανικα)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 198
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ή πιο απλά κάνεις την διαίρεση με στρογγυλοποίηση σε δέκατα... :p

Ρε παιδιά, τι άγχος λέτε; Σας νοιάζει πραγματικά το τι έχετε γράψει φέτος; Θα έχει κάποια σημασία στη ζωή σας; Θα είναι μήπως ενδεικτικό του τι θα πάρετε σε 2 χρόνια; Αράξτε και απολαύστε το καλοκαιράκι, και σε δύο χρόνια βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

λογικα αν ισχυουν τα δεκατα τοτε συμψιφιζεις νεοελληνικη γλωσσα με λογοτεχνια και αλγεβρα με γεωμετρια. Η γυμναστικη δεν υπολογιζεται στο μεσο ορο οποτε τα μαθηματα του μεσου ορου ειναι 10. εκτος κ αν το μαθημα επιλογης το γραφεις κ στο τελος(π.χ. γερμανικα)

 

asxeto alla gia mathima epilogis ena exw na sas pw!

Parte SXEDIO otan oi alloi tha diavazun eseis tha eiste araxtoi me ena standar 19ri :D

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι μάθημα επιλογής και να πάρω,σιγά μην κάθομαι να διαβάζω.......Αφου δεν μετράει στο Μ.Ο ας πάρω και 5 δεν με νοιάζει!Ειδα και φέτος στην πληροφορική που ήταν επιλογής......Μέσα στην τάξη γινόταν χαμός!Η ώρα του παιδιού!lol!!!!
Link to comment
Share on other sites

asxeto alla gia mathima epilogis ena exw na sas pw!

Parte SXEDIO otan oi alloi tha diavazun eseis tha eiste araxtoi me ena standar 19ri :D

 

Εγώ φέτος πήρα Θέατρο(μας χωριζουν εμας απ'το σχεδιο) και δεν καναμε στην ουσια τιποτα!Ουτε με το βιβλιο ασχοληθηκαμε ουτε τιποτα!10 παιδια ημασταν και γελουσαμε ολη την ωρα...!Ελεος!

 

Σήμερα παιρναμε βαθμους,αλλα εγω δεν εχω παρει ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι μάθημα επιλογής και να πάρω,σιγά μην κάθομαι να διαβάζω.......Αφου δεν μετράει στο Μ.Ο ας πάρω και 5 δεν με νοιάζει!Ειδα και φέτος στην πληροφορική που ήταν επιλογής......Μέσα στην τάξη γινόταν χαμός!Η ώρα του παιδιού!lol!!!!

 

Δεν ειναι ετσι ακριβως...:!:

Αν διαλεξεις κατι το οποιο γραφεις εξετασεις στο τελος της χρονιας μετραει κανονικοτατα στο Μ.Ο.

Μονο πληροφορικη και θεατρολογια (που δεν υπαρχει στη Β') δεν μετρανε!!!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω είναι ότι τουλάχιστον σε μία από τις τρείς χρονιές πρέπει να πάρεις μάθημα που το γράφεις.Εγώ πήρα φέτος γερμανικά για να είμαι τις επόμενες δύο χρονιές αραχτός........Ρε παιδιά γιατί τελειώσατε τόσο γρήγορα?Εγώ τελείωσα στις 18 και παιρνουμε βαθμούς την Δευτέρα στις 25...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά,καποια περίοδο των εξετάσεων γράφαμε κάθε μέρα και όχι μέρα παρα μέρα οπως εσείς,που λογικά δεν γράφατε κάθε μέρα για να τελειώσετε τόσο αργά!
Link to comment
Share on other sites

Όχι,κάνεις λάθος....εφαρμογές υπολογιστών υπάρχουν και στην 2α απλά αν το πάρεις στη 2α δεν μπορείς να το ξαναπάρεις στην 3η!

 

Αναφερομουν στη θεατρολογια... Εφαρμογες υπολογιστων οντως εχει σε ολες τις ταξεις και στα περισσοτερα σχολεια μπορεις να το διαλεξεις και τις τρεις χρονιες με μικρες παρατυπιες που γινονται....

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι τουλάχιστον σε μία από τις τρείς χρονιές πρέπει να πάρεις μάθημα που το γράφεις.Εγώ πήρα φέτος γερμανικά για να είμαι τις επόμενες δύο χρονιές αραχτός........

 

Δεν ισχυει... Ελπιζω να ηθελες γερμανικα γιατι αλλιως ηταν λιγο αδικος κοπος που εγραψες εξετασεις...

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Στην Α λυκειου οχι!! Δεν ειναι οπως το γυμνασιο!!! Αν "κοβεσαι" σε καποιο μαθημα βοηθουν τα αλλα που εχεις καλο βαθμο και περνας!!!

Για να περασεις πρεπει να βγαλεις 9.5 γενικο μεσο ορο!!!

Επομενως ειναι δυσκολο εως αδυνατο να μεινεις σε ενα μονο μαθημα...

 

Και στο Γυμνασιο υπηρχε αυτο, απλως δεν ηταν γνωστο σε κανεναν για προφανεις λογους. Δεν ηταν οντως περιεργο που ασχετα ατομα περναγαν την ταξη?

Εχω αλλάξει μόνο 4 κινητά σε όλη μου τη ζωή και δε βάζω περισσότερες από 10 κάρτες το χρόνο (των 10 ευρώ). Μη με ρωτήσετε τι δουλειά έχω εδώ υπ'αυτές τις συνθήκες! Κι εγώ ακόμα απορώ...;)
Link to comment
Share on other sites

Και στο Γυμνασιο υπηρχε αυτο, απλως δεν ηταν γνωστο σε κανεναν για προφανεις λογους. Δεν ηταν οντως περιεργο που ασχετα ατομα περναγαν την ταξη?

 

Στο γυμνασιο δεν περνας με μεσο ορο...

Πρεπει στο καθε μαθημα να εχει 36 ή 38 νομιζω... (δεν θυμαμαι καλα... εχουν περασει χρονια...)

Γι'αυτο στο γυμνασιο αλλος κοβοταν σε ενα, αλλος σε 5 αλλος σε ολα...

Στο Λυκειο συνηθως μενεις σε πολλα γιατι παει με το 9.5!

 

@noyris: Αφου σου αρεσε το μαθημα.... No harm!;)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και γαλλικά να διαλέξω του χρόνου(που τα γράφουμε και στις εξετάσεις)ίσα ίσα που θα μου ανεβάσει και το μέσο όρο αφου θα έχω σίγουρα 20......τι σοι το εχω το sorbonne 2????:p
Link to comment
Share on other sites

Πω,πω πήρα βαθμούς τελικά και έβγαλα 19 και 3/10!

Μόνο στη Φυσική έγραψα χάλια (16 αντι για 17 που ελεγα) και τα άλλα όλα πάνω απο 19!Χιχι! Το γενικό κατέβηκε βέβαια και λογω του 1ου τετραμηνου που ειχα ενα 18αρι και αρκετα 19αρια σε ασχετα μαθηματα!(π.χ. Αγγλικά-γιατι της την εσπαγε το τμημα μας και δεν ηθελε να βαλει σε κανεναν 20 και τεχνολογια-ελεος! και αλλες τετοιες βλακειες)

Τεσπα,καλα τα πηγα!

 

Οσο για το μαθημα επιλογης εγώ πήρα φέτος Θεατρολογία,για να παρω τις αλλες 2 φορες Πληροφορικη που δε δίνεις!

Αντε,καλο καλοκαιρι και του χρονου δε θα ειμαστε πια πρωτακια!!!(Αν και θα πεφτει περισσοτερο διαβασμα!Μπλιαχ!)

Link to comment
Share on other sites

για να παρω τις αλλες 2 φορες Πληροφορικη που δε δίνεις!

 

Δεν γίνεται αυτό, ή δευτέρα ή τρίτη θα την πάρεις... :)

Link to comment
Share on other sites

Για να ανακεφαλαιώσουμε,το μάθημα της Πληροφορικής μπορείς να το πάρεις συνολικά 2 χρονιές από τις 3 του λυκείου!(Αν δεν το έχεις πάρει στην πρώτη μπορείς να το πάρεις και στην δευτέρα και στην τρίτη!)
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα γινεται αυτο με την πληροφορικη? εγω παντως πηρα στην πρωτη γερμανικα μονο κ μονο για να ειμαι στο ιδιο τμημα με τα φιλαρακια μου. στην αρχη πηρα πληροφορικη κ ημουν σε τμημα με μλκς.

 

του χρονου παντως θα παρω η ΑΠΕ η διαχειρηση φυσικων πορων ωστε να εχω κ σιγουρη κ την 4μερη(στα πλαισια περιβαλλοντικης) στη ζακυνθο του χρονου!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον αυτο θα κανω!Τώρα αν στο δικό μας σχολείο το επιτρεπουν και στο δικο σας οχι,δεν ξερω...Μπορεις να ρωτησεις...

Παντως εδω δεν κανουμε 2 ωρες σε κανενα μαθημα επιλογης,μονο 1!

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα γινεται αυτο με την πληροφορικη? εγω παντως πηρα στην πρωτη γερμανικα μονο κ μονο για να ειμαι στο ιδιο τμημα με τα φιλαρακια μου. στην αρχη πηρα πληροφορικη κ ημουν σε τμημα με μλκς.

 

του χρονου παντως θα παρω η ΑΠΕ η διαχειρηση φυσικων πορων ωστε να εχω κ σιγουρη κ την 4μερη(στα πλαισια περιβαλλοντικης) στη ζακυνθο του χρονου!:p

 

 

δυστυχώς στο σχολείο μας μόνο ανάμεσα σε σχέδιο και υπολογιστές μπορούμε να επιλέξουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 19.8.....................................................................................................................................................................................οΕοΕοΕοΕοΕοεΟ!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

38 σε καθε μαθημα ητανε, αλλα αν ειχες σε καποια μαθηματα κατω απο 38 μοναδες και σε ισαριθμα ή περισσοτερα (μεχρι συνολικα 4) ειχες τουλαχιστον 52 μοναδες, τοτε περναγες.
Εχω αλλάξει μόνο 4 κινητά σε όλη μου τη ζωή και δε βάζω περισσότερες από 10 κάρτες το χρόνο (των 10 ευρώ). Μη με ρωτήσετε τι δουλειά έχω εδώ υπ'αυτές τις συνθήκες! Κι εγώ ακόμα απορώ...;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...