Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι στροφαλος απο 50αρακι με διδρομη 39,5. ****** τα μηδεν ροπη αλλα τρελο στροφαρισμα. δθναμη εχει μονο στα πολυ ψηλα

 

ρωταω γιατι εχει και ο ξαδερφος μου ενα παπι 51 κοντο και θελει να δει τι μπορει να κανει ακομα για να εχει μεγιστη δυναμη στα mm του

Link to comment
Share on other sites

αυτα ακριβως και τιποτα αλλο αν και η βελτιωση δεν εχει ορια αλλα υστερα δεν θα αντεξει στροφαλομπιελα απο 50αρακι

 

και παλι με τοσες στροφες θα βαρεσει γρηγορα μπιελα πιστευω:(

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα πενηνταρακι και μεσα σε ενα μηνα πεταξα το μοτερ πηρα καρτερ απο cub πενηταρακι γιατι εχουν θεση για τεσσαρι σασμαν πηρα και ενα σασμαν astrea εκοψα τις βεργες και τον μυλο και με λιγο πατεντα εβαλα astrea σασμαν πανω σε πενηνταρακι καρτερ. μετα πηρα βολαν απο cub εξαβολτο μαζι με αστεροειδη πηνεια στροφαλο 54 με κοντη μπιελα gb5 για περισσοτερο στροφαρισμα.κυλινδρο 59 με χιτωνιο νικασιλ και ασσα 59 πιστονι κεφαλη j1 με ροικη εξεληξη εισαγω εξαγωγη εκκεντροφορο vertex 330 Μοιρες και καρμπυρατερ keihin pwk 33. Κοστος 800 ευρω αλλα χαλαλι για το αποτελεσμα
Link to comment
Share on other sites

ναι ειμαι δεκαεννια χρονων εχω τελειωσει μηχακικος και ο πατερας μου εχει συνεργειο αυτοκινητων

 

πες το ρε φιλε λεω και γω εβαλεσ τοσα πραγματα μονο 800€

το βολαν απο cub 6v ειναι καλυτερο απο το 12v??

Link to comment
Share on other sites

α εχω και πολλαπλασιαστη απο nsr 125. κοιτα το βολαν εχει το μισο βαρος απο το δωδεκαβολτο αλλα μπορεις να εχεις φωτα την μεγαλη διαφορα την κανουν τα αστεροειδη πηνεια. στελνουν πολυ περισσοτερο ρευμα στον πολλαπλασιαστη απο οτι τα απλα πηνεια
Link to comment
Share on other sites

α εχω και πολλαπλασιαστη απο nsr 125. κοιτα το βολαν εχει το μισο βαρος απο το δωδεκαβολτο αλλα μπορεις να εχεις φωτα την μεγαλη διαφορα την κανουν τα αστεροειδη πηνεια. στελνουν πολυ περισσοτερο ρευμα στον πολλαπλασιαστη απο οτι τα απλα πηνεια

 

δεν την ηξερα αυτη την διαφορα αναμεσα στα 2 βολαν

αυτα τα αστεροειδη πηνεια ποσο κανουν??

Link to comment
Share on other sites

γυρω στα πενηντα ευρω.αν το μοτερ εχει ψυχη θα παει. με το ρευμα παιζεις στο τελος της βελτιωσης για το τελειο αποτελεσμα. καλυτερα να ρυθμισεις τα μαμα ρευματα με καλυτερο avance αν το μηχανακι ειναι μανισιο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...