Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

EGW OMWS RE FILE DN GOUSTARW ME TO POU TO PARW NA TO EXW MESA RE POUSTH M AYTO EINAI RE GAMWTO.MEXRI NA TO BALW NA TO KANEI 72 SO8IKA..M EIPAN GIA ENA WIND ME ADEIA 50 KAI FORAEI MIXANI 100 ALLA EINAI KAI OI MPATSOI P KINIGANE TA PAPAKIA KAI AN ME PIASOUN ....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

EGW OMWS RE FILE DN GOUSTARW ME TO POU TO PARW NA TO EXW MESA RE POUSTH M AYTO EINAI RE GAMWTO.MEXRI NA TO BALW NA TO KANEI 72 SO8IKA..M EIPAN GIA ENA WIND ME ADEIA 50 KAI FORAEI MIXANI 100 ALLA EINAI KAI OI MPATSOI P KINIGANE TA PAPAKIA KAI AN ME PIASOUN ....

 

τι λες ρε φιλε σιγα το μηχανακι απο 50αρι σε 72αρι μπορεις να τοο κανεις μεσα σε 1μιση ωρα και πολυ σου λεω.

h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

τι να τον κανεις τον παλλαπλασιαστη? δεν θα σου δωσει απολυτως τιποτα αν δεν εχεις ολο το κιτ απο βολαν και πηνια εως μπουζοκαλωδιο και ηλεκτρονικη για να ρυθμισεις το απολυτο αβανς αναλογα με την διαδρομη του στροφαλου σου. μονο τοτε θα δεις βελτιωση και οχι τοσο στα γκαζια απλα θα γινετε καλυτερη αναφλεξη και πιο σωστη λειτουργεια. τα εχω φαει με το κουταλι
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τωρα που διαβασα για ηλεκτρονικη. σε ενα townmate 80cc βαλαμε ηλεκτρονικη απο 50cc λετε να εχει διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

τι να τον κανεις τον παλλαπλασιαστη? δεν θα σου δωσει απολυτως τιποτα αν δεν εχεις ολο το κιτ απο βολαν και πηνια εως μπουζοκαλωδιο και ηλεκτρονικη για να ρυθμισεις το απολυτο αβανς αναλογα με την διαδρομη του στροφαλου σου. μονο τοτε θα δεις βελτιωση και οχι τοσο στα γκαζια απλα θα γινετε καλυτερη αναφλεξη και πιο σωστη λειτουργεια. τα εχω φαει με το κουταλι

εχω αγοράσει ήδη ηλεκτρονική daytona και λέω να βάλω πολλαπλασιαστή και μπουζοκαλώδιο της ίδιας εταιρίας μήπως εχω και μεγαλύτερη απόδοση. Ποιός κατα την γνώμη σου ειναι ο καλύτερος πολλαπλασιαστής?

Link to comment
Share on other sites

εχω αγοράσει ήδη ηλεκτρονική daytona και λέω να βάλω πολλαπλασιαστή και μπουζοκαλώδιο της ίδιας εταιρίας μήπως εχω και μεγαλύτερη απόδοση. Ποιός κατα την γνώμη σου ειναι ο καλύτερος πολλαπλασιαστής?

 

βαλε απο κανενα μηχανακι 2t 125cc

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια σχετικα με το spinter το 50αρι,το εχω αρκετο καιρο και απο οτι εχω μαθει ολα εχουν το ιδιο προβλημα..η δευτερα μπαινει λιγο αποτομα δν ξερω το γιατι...αλλα επειδη τωρα θελω να αλλαξω μηχανη κ σκεφτομαι να βαλω την 125(daytona) θελω να μου πει καποιος αν και στην 125 υπαρχει το ιδιο προβλημα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια σχετικα με το spinter το 50αρι,το εχω αρκετο καιρο και απο οτι εχω μαθει ολα εχουν το ιδιο προβλημα..η δευτερα μπαινει λιγο αποτομα δν ξερω το γιατι...αλλα επειδη τωρα θελω να αλλαξω μηχανη κ σκεφτομαι να βαλω την 125(daytona) θελω να μου πει καποιος αν και στην 125 υπαρχει το ιδιο προβλημα...

 

file mou min bazeis 125 daytona moter dn einai kala! bale honda astrea i lifan 125 cdi i to kainourgio lifan 150! exw akousei gia ena fagit 125 me siblekti!

Link to comment
Share on other sites

εχω αγοράσει ήδη ηλεκτρονική daytona και λέω να βάλω πολλαπλασιαστή και μπουζοκαλώδιο της ίδιας εταιρίας μήπως εχω και μεγαλύτερη απόδοση. Ποιός κατα την γνώμη σου ειναι ο καλύτερος πολλαπλασιαστής?

εγω στο δικο μου ειχα απο nsr 125 αν μπορεσεις να βρεις ειναι πολυ καλος.

Link to comment
Share on other sites

εγω στο δικο μου ειχα απο nsr 125 αν μπορεσεις να βρεις ειναι πολυ καλος.

 

ναι. εχω ακούσει οτι ειναι πάρα πολύ καλός ο nsr. απλά ήθελα το "κατι παραπάνω".....

Link to comment
Share on other sites

εγω στο δικο μου ειχα απο nsr 125 αν μπορεσεις να βρεις ειναι πολυ καλος.

 

μπορεις να βαλεις πολλαπλασιαστη απο cr????:shifty::shifty::shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις πολλαπλασιαστη απο cr????:shifty::shifty::shifty::shifty:

 

εδω στα μέρη μου βάζουν πολλαπλασιαστες απο αυτοκινητο στο μηχανακι. ειναι καλύτεροι? υπάρχει διαφορά στις επιδοσεις?? αλλά εχω ακουσει οτι κόβουν στρόφαλο

Link to comment
Share on other sites

ναι. εχω ακούσει οτι ειναι πάρα πολύ καλός ο nsr. απλά ήθελα το "κατι παραπάνω".....

αν θελεις το κατι παραπανω κοιτα να παιξεις με κανενα εκκεντροφορο η κανενα χιλοστο παραπανω. με ρευματα δεν θα δεις τιποτα αν το μοτερ σου δεν εχει ψυχη. μην προσπαθεις να βγαλεις απο την μηγα ξιγκι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...