Jump to content

Samsung SGH-E250


RacOOn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυο ποστ πιο πάνω αυτό εξηγώ... εσύ που έψαξες
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

gia sas pedia :happy: exw kinito samsung e250 ke den me afini na mpw sti memory card mou.. mou lei memory card not alowded :( gnwrizete mipws kanena tropo n t ftia3w? :worry:
Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia :happy: exw kinito samsung e250 ke den me afini na mpw sti memory card mou.. mou lei memory card not alowded :( gnwrizete mipws kanena tropo n t ftia3w? :worry:

 

Τι κάρτα έχεις ακριβώς (μάρκα-χωρητικότητα);

Link to comment
Share on other sites

malon h karta sou fteei giati den einai sumvath!!

eixe kai enas filos mou to idio provlhma me ena NOKIA N80 kai otan allakse thn karta olla ok!!

apo thn arxh sou to ekane pou phres thn karta?h mhpos meta?dokimases na valeis kamia allh mesa?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

prospa8isa k mou anigi ales kartes... oxi den ine pao tin arxi.. exi peripou 1 mina p exw t kinito me afti t karta k tr arxise na m dimiourgi t idio provlima.. otan ixa pai na agorasw to kinito rwtisa ean epireaze p itan diaforetiki marka i memory k mou ipan pws den epireazi.. to 8ema ine omws pws panw se ekini ti memory ixa kapia pragmata ta opia xriazome... mipws iparxi kanenas tropos n t parw?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
prospa8isa k mou anigi ales kartes... oxi den ine pao tin arxi.. exi peripou 1 mina p exw t kinito me afti t karta k tr arxise na m dimiourgi t idio provlima.. otan ixa pai na agorasw to kinito rwtisa ean epireaze p itan diaforetiki marka i memory k mou ipan pws den epireazi.. to 8ema ine omws pws panw se ekini ti memory ixa kapia pragmata ta opia xriazome... mipws iparxi kanenas tropos n t parw?

 

Πάρε όλα τα αρχεία σου και αποθήκευσέ τα σε ασφαλές μέρος (κάπου στο PC σου) και μετά κάνε format την κάρτα με ένα card reader. Αν δε δουλέψει και τότε, έχει πρόβλημα, να την πας πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω ενα E250 έβαλα την κάρτα 2GB την είδε κανονικά,το πρόβλημα μου είναι οτι το κινητό έχει μικρό χώρο και δεν μπορώ να ορίσω να βλέπει ως default στην αποθήκευση στην κάρτα και οχι στο κινητό λέγοντας μου ότι δεν υπάρχει χώρος μόλις πάω να βγάλω φωτογραφία,επίσης στέλνοντας φωτογραφίες απο ericsson με bluetooth ενω τις αποθηκεύει δεν τις διαβάζει βγάζει το μήνυμα άγνωστο όνομα αρχείου,όταν πάω να ορίσω εναν ήχο απο την κάρτα ως προεπιλεγμένο πάει να τον αντιγράψει αναγκαστικά στο κινητό βγάζοντας το μήνυμα δεν υπάρχει χώρος,όποιος γνωρίζει κάτι σχετικά θα με βοηθούσε,ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

έχω μια επιδότηση και σκέφτομαι να πάρω το E250 και ήθελα την γνώμη σας για αυτό. Βασικά το θέλω μόνο για τηλέφωνο και με ενδιαφέρουν περισσότερο οι δυνατότητες που έχει σχετικά με αυτό σε συνδυασμό με Bluetooth Headset (απόρριψη κλήσεων, επανάκληση κ.τ.λ. μέσω του BT Headset). Από ότι είδα δεν υποστηρίζει φωνητικές κλήσεις, έτσι;

 

Ευχαριστώ!:D

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω συνδέσει με ένα ΒΤ που ειχα δεν το έχω δουλέψει και πολυ να σου απαντήσω με ακρίβια σε αυτά που ρωτάς. Από ότι θυμάμε

  • Δεν έχει φωνητική σίγουρα (το ΣΕ μου έιχε και το θυμάμαι):(
  • Καλεί νομίζω το τελευταίο νούμερο όταν πατάς το πλήκτρο σε κατάσταση αναμονής.
  • Αν και δεν είμαι σίγουρος (θα το δώ σήμερα όποτε τα ξαναλέμε συντομα) ΝΑΙ υποστηρίζει αποδοχή ή απόρηψη μίας κλήσης ανάλογα ποση ώρα πατάς το πλήκτρο της απάντησης όταν σε καλούν (όπως στα SE)

Μένει να τα επαληθεύσω.:)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. 2-3 ερωτήσούλες:

1) Τα ακουστικά έχουν πρόβλημα σταθερότητας; Επειδή κάποιος το ανέφερε εδώ...

2) Όταν ακούς ραδιόφωνο ή mp3 μπορείς να λειτουργήσεις το τηλέφωνο (δηλαδή μηνύματα, κλήσεις κλπ) ή πρέπει να τερματίσεις την εφαρμογή; Όταν δέχεσαι κλήση σε πετάει έξω;

3) επειδή είμαι άσχετη :O (αλλά και για σιγουριά), με το bt ακούς κανονικά μουσική έτσι; Πώς πάει από ποιότητα ήχου;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. 2-3 ερωτήσούλες:

1) Τα ακουστικά έχουν πρόβλημα σταθερότητας; Επειδή κάποιος το ανέφερε εδώ...

2) Όταν ακούς ραδιόφωνο ή mp3 μπορείς να λειτουργήσεις το τηλέφωνο (δηλαδή μηνύματα, κλήσεις κλπ) ή πρέπει να τερματίσεις την εφαρμογή; Όταν δέχεσαι κλήση σε πετάει έξω;

3) επειδή είμαι άσχετη :O (αλλά και για σιγουριά), με το bt ακούς κανονικά μουσική έτσι; Πώς πάει από ποιότητα ήχου;

Ευχαριστώ

 

1. οχι, είναι εξαιρετικά σταθερό :)

2. Το ράδιο ναι μπαίνει υπόβαθρο αλλά τοτε ΔΕΝ αλλάζεις με καποιο τροπο σταθμούς, το Mp3 οχι (δεν το βάζεις στο υποβαθρο με την κλήση τερματίζεται η εφαρμογή):confused:

3. οχι δεν ακους τίποτα εκτός από κλήσεις σε μονοφωνικό τουλαχιστον ΒΤ:( Που το έχεις δει αυτό?

Προτίμησε SE για music

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, μπορεί καποιος να μου πει πώς μπορώ να μεταφέρω αρχεία απο τον υπολογιστή μου στην κάρτα μνήμης; Μέσω του Studio γίνεται; γιατι δεν τη δείχνει την κάρτα μνήμης οταν το συνδέω. Δεν εχω ΒΤ ή card reader, μονο USB. Θέλω να μεταφέρω αρκετά τραγούδια.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια το εχω παρει το κινητο απο βοδιφον αλλα το χρησιμοποιω με κοσμοτε...Το προβλημα ειναι οτι για καποιον περιεργο λογο δεν μπορω να λαβω/στειλω μμς...Τις ρυθμισεις τις εκανα χειροκινητα...Καμια προταση??:mad:

 

Φίλε το έχω και εγω το Samsung E250 αλλά όχι απο Vodafone!Η απάτη με τα κινητά της Vodafone είναι ότι βάζουν δικό τους μενού μεσα στις συσκευές και στο μενού τις vodafone ώς προφίλ έχει επιλεχθεί το Vodafone Live! για wap και το Vodafone MMS για MMS!Κανονικά θα πρέπει να σου έχει το δεξί πλήκτρο ώς άμεσο πλήκτρο για το Vodafone Live!Και να θυμάσαι η απάτη γίνεται σε κάρτες sim εκτός της Vodafone!

Καλή διασκέδαση!

Συμβουλή:Ποτέ να μην παίρνεις κινητό απο άλλο δίκτυο από τι έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί καποιος να μου πει πώς μπορώ να μεταφέρω αρχεία απο τον υπολογιστή μου στην κάρτα μνήμης; Μέσω του Studio γίνεται; γιατι δεν τη δείχνει την κάρτα μνήμης οταν το συνδέω. Δεν εχω ΒΤ ή card reader, μονο USB. Θέλω να μεταφέρω αρκετά τραγούδια.

 

Επειδή είναι αρκετά εύκολο θα σου δείξω σε πολύ απλά βήματα!

1)Πάς μενού και επιλέγει ρυθμίσεις.

2)Πάς ρυθμίσεις τηλεφώνου

3)Πας στο ''ρυθμίσεις USB'' που βρίσκεται μέσα στο μενού ''ρυθμίσεις τηλεφώνου''

4)Στις ρυθμίσεις USB πατάς ''Συσκευή Αποθήκευσης και όχι Μόντεμ που είναι!

5)Βάζεις το USB στην κατάλληλη θυρίδα και πάς στο ''Ο Υπολογιστής μου'' και στις θύρες USB που θα σου δείχνει θα σου βγάλει και την ονομασία ή του κινητού σου ή την ονομασία που έχει δώσει ο υπολογιστής σου στην κάρτα μνήμης του Samsung E250 σού!

Προσοχή:Μόλις συνδέσεις το USB πάς κατευθείαν ''Ο Υπολογιστής μου'' όχι στο PC Studio της Samsung!

Καλή τύχη!:lol::)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

paidia kseri kanis pos mporo na balo ellinika sto samsung sgh-e250

please paidia einai megali anagi

 

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πήρα και εγώ το κινητό πριν κανα 2-3 βδομάδες.

Για τα λεφτά του είμαι πολύ ευχαριστημένος.Πολύ καλή ποιότητα mp3 player,πολύ κομψό,και η μπαταρία αντέχει 4-4,5 μέρες.Σαφώς η ποιότητα της κάμερας είναι κακή αλλά δεν με ενδιαφέρει η κάμερα σε ένα κινητό.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

paidia kseri kanis pos mporo na balo ellinika sto samsung sgh-e250

please paidia einai megali anagi

 

Γιατί δεν έχει Ελληνικά;;;.Δεν το αγόρασες απο Ελλάδα;;;;.Με μία αναβάθμιση πιστεύω ότι θα φτιάξει!!:):).Μπές και στο SamsungMobile.com και ψάξτο!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα. Έχω το συγκεκριμένο μοντέλο και προσπαθώ να συγχρονίσω τισ επαφές του με το multimedia σύστημα του αυτοκινήτου μου (pioneer avic f900bt) αλλά ενώ δέχομαι και κάνω κανονικά κλήσεις τα ονόματα των επαφών τα δείχνει με τετραγωνάκια. Δοκίμασα τις επαφές και στα ελληνικά και στα αγγλικά και πάλι το ίδιο. Στο άλλο μου κινητό (htc p3300) τις εμφανίζει κανονικά. Γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό το θέμα μάλλον θα πρέπει να απευθυνθείς στην Pioneer και να τους ρωτήσεις για τη συμβατότητα του E250 με το σύστημα της Pioneer που έχεις.Δοκίμασε και με άλλο κινητό εκτός του HTC και πες μας.:)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα το sony ericsson z610i και μεταφέρθηκαν μια χαρά!Δοκίμασα δε και το nokia Ε50 αλλά σταματάει την διαδικασία λέγοντας οτι "δεν υπάρχει αριθμός τηλεφώνου"( σημ. όταν συνδέω το nokia δεν μου έμφανίζει το λογότυπο της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας στην οθόνη του pioneer ενώ στα υπόλοιπα την εμφανίζει)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Java εφαρμογες μπορεις να κατεβασεις μονο μεσω wap.

 

δεν μπορω να περασω ουτε ενα παιχνιδι δηλ? ουτε απο αλλο κιν με bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E250

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...