Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορω να βλεπω αρχεια .avi απο αυτο το κινητο;

 

CorePlayer.. όπως σου είπε και kollatos ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

CorePlayer.. όπως σου είπε και kollatos ;)

Σας παρακαλώ όχι direct links για games/apps εδώ πέρα.

Ρίξτε μια ματιά στο 2270604

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ όχι direct links για games/apps εδώ πέρα.

Ρίξτε μια ματιά στο 2270604

 

αα.. καλός δεν το είχα δει :O!! Μπορείς να το σβήσεις Πέτρο :) (edit: το Διόρθωσα).

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, σ' ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση akis_k[/member]

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω το password για το worldmate για το p1i.Ευχαριστω.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια? ψάχνω να βρω παιχνίδια για το P1 και είμαι σε ένα site poy έχει διαφορα αλλά για P1 δεν έχει θέλω να καταλήξω στο εξής: jar και jad αρχεία παίρνει? και γενικότερα τι αρχεία είναι αυτά που θα πρέπει να έχω για να κάνω εγκατάσταση μιας εφαρμογής jar, jad ,sys ,.......????
Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση-απορία για κάτι που μόλις παρατήρησα.

 

Δεν παίρνει κινούμενες εικόνες για φόντο? Δηλαδή, δεν κινούνται οι εικόνες όταν τις βάλεις φόντο??

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια? ψάχνω να βρω παιχνίδια για το P1 και είμαι σε ένα site poy έχει διαφορα αλλά για P1 δεν έχει θέλω να καταλήξω στο εξής: jar και jad αρχεία παίρνει? και γενικότερα τι αρχεία είναι αυτά που θα πρέπει να έχω για να κάνω εγκατάσταση μιας εφαρμογής jar, jad ,sys ,.......????

jar,jad,sis σίγουρα.

 

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση-απορία για κάτι που μόλις παρατήρησα.

 

Δεν παίρνει κινούμενες εικόνες για φόντο? Δηλαδή, δεν κινούνται οι εικόνες όταν τις βάλεις φόντο??

όχι

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους χτες συνιδιτοποίησα ένα προβλημα και όπως πάντα θέλω φως!!! ρυθμίζω τα ξυπνητήρια μου την ώρα που θέλω να βαρέσουν στα δύο βάζω τραγούδι που έχω αποθηκεύσει και στο τρίτο βάζω έναν από τους ήχους του κινητού. Το ένα χτύπισε κανονικά τα άλλα δύο με τα τραγουδια που είχα επιλέξει τίποτα έδειχνε το ξυπνητήρι ότι ενεργοποιήθηκε αλλά από ήχο τίποτα!!! :cry: τι μπορεί να φτέει? δοκίμασα να αλλάξω φακέλους τίποτα τα έπερνα τα έκανα βόλτες στην μνήμη τίποτα άλλαζα τις ρυθμίσεις τίποτα!!! (φυσικά δοκίμαζα το ξυπνητήρι σε κάθε αλλαγή που έκανα ρυθμίζοντας την ώρα να βαρέσει ένα λεπτό μετά!!! ) καμιά ιδέα κανείς???
Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση guys! Οταν λήξει το πιστοποιητικό απο το symbiansigned για να κανουμε sign τις εφαρμογές τι γίνεται? Μπορούμε να βγάλουμε νέο πιστοποιητικό? Η αν αλλάξει η ημερομήνια στο κιν σε παλιότερη δε θα υπάρχει πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Νέα πρόκληση (και πρόσκληση για βοήθεια:p)

 

Αρχικά τα "υλικά" της συνταγής:

 

P1i (World Generic 1 up-to-date)

Windows XP w/ SP2

Bluetooth (με τον SP2 driver)

 

Στο P1i:

Νέος λογαριασμός Internet (Bluetooth Internet (PAN)).

TCPIP/Διαμόρφωση IP/IPv4

Διεύθυνση IP: 10.0.0.50

Πύλη: 10.0.0.138

Μάσκα δικτύου: 255.255.255.0

TCPIP/Διαμόρφωση DNS IP/IPv4

Πρωτεύουσα διεύθ. DNS: 10.0.0.138

Δευτερεύουσα διευθ. DNS: 0.0.0.0

Proxy δεν έχω

Ρόλοι: Client-Σημείο πρόσβασης

 

Το static ip μου είναι 10.0.0.40 (ίδιο range δλδ), o gateway είναι ο 10.0.0.138, submask 255.255.255.0 έχω, pairing έκανα, Discovery on στο BT του PC, priority 1 έχει ο λογαριασμός, firewall έκλεισα... Κάνει connect και εμφανίζεται στο κινητό η υδρόγειος αλλά ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ! Δε βλέπω τι κάνω λάθος.

 

Εσείς;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γεια.Τελικά δεν άντεξα άλλο με το πυρότουβλο P990.Το τσίμησα κι εγώ χθες το κινητάκι.μεχρι να αποφορτισω πληρως τη μπαταρια μου φανηκε πολυ καλο.ειδικα σε θεματα μνημης.τωρα φορτιζει.ηθελα να ρωτησω αν το update service σας παιζει κανονικα σε windows vista.σαν να μη μου τρεχει μου φενεται:(...και κατι ακομα.με λυπει που καθε φορα η sony κατι extra μας δινει αλλα κατι μασ κοβει επισης.θα μου λειψει πολυ το πανακι καθαρισμου του P910 οπως και το κοροδονάκι του P990.ολοκληρώστε μας μια φορα σαν ανθρώπους:D:D
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα. με λυπει που καθε φορα η sony κατι extra μας δινει αλλα κατι μασ κοβει επισης. θα μου λειψει πολυ το πανακι καθαρισμου του P910 οπως και το κορδονάκι του P990. ολοκληρώστε μας μια φορα σαν ανθρώπους :D:D

 

Ε καλά τώρα στο "πανάκι" και στο "κορδονάκι" σκόνταψες :lol::p.

Link to comment
Share on other sites

τρέχει κανονικά φίλε.

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε.εκανα επανεγκατασταση και μου τρεχει κανονικοτατα.τωρα κανω αναβαθμιση.

 

ερωτηση: μου περναει την τελευταια αναβαθμιση ανεξαρτητα το ποια εκδοση ειχε πριν ε??

Link to comment
Share on other sites

ναι, μην αγχώνεσαι την τελευταία θα σου περάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να τα πω πολύ γρήγορα Ενεργοποιώ το non stop και όλα καλά μέχρι που προσπάθησα να συνδεθώ στο pc με μόντεμ το P1i. Εκτός το ότι μου'φαγε τη κάρτα (το παραβλέπουμε αυτό), απο κει κει περά δε μπορώ να συνδεθώ ούτε στο κινητό στο ιντερνετ με τον opera mini. Ξαναέκανα αποδοχή των ρυθμίσεων από το σταλμένο μύνημα (στο 349) αλλά και πάλι τζίφος.

Ότι διάβασα περί wind non stop κτλ δεν αναφέρονται στο p1 αλλά πιο γενικά σε SE κινητά, σε NOKIA κτλ. Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει ένα url που αναφέρει οδηγίες για το P1i σχετικά με τις ρυθμίσεις plus non-stop και σύνδεσης με pc ΓΙΑ ΤΟ P1i

(προκαταβολικά μη μαλώνετε αν έχει γίνει ξανά ποστ, αλλά πραγματικά έχω χαθεί στο forum και ταχω παίξει, αν θέλει κάποιος ας βοηθήσει, αλλιώς ευχαριστώ για το χρόνο σας)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το ActiveSync δουλεύει άψογα :D

Μετά το τελευταίο firmware άρχισα να το συμπαθώ τελικά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω θηκη κατα προτιμηση crystal...πειτε μου μαγαζι αν ειναι ευκολο γιατι τη θελω ετοιμοπαραδοτη οχι απο νετ.μενω αθηνα
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το ActiveSync δουλεύει άψογα :D

Μετά το τελευταίο firmware άρχισα να το συμπαθώ τελικά :rolleyes:

 

τι κάνει το active sync ???? :O

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

eshop πλεον μπορεις να περασεις απο καποιο παο τα μαγαζια και να το παρεις αν υπαρχει διαθεσημοτητα
Link to comment
Share on other sites

τι κάνει το active sync ???? :O
Αν έχεις email πάνω σε Exchange server της Microsoft μπορείς να πάρεις τα mail σου και να κάνεις συγχρονισμό επαφές και ημερολόγιο απ' όπου κι αν είσαι αρκεί να έχεις δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Σήμερα το απόγευμα πάω να αγοράσω κινητό. Ήθελα να σας ρωτήσω αν είστε ευχαριστημένοι από το P1i ? Διαβάζω κριτικές και πολλές το κράζουν κυρίως ως προς το πληκτρολόγιο. Θα κάνω καλή επιλογή αν το αγοράσω? Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει γρήγορα γιατί ειμαι προ των πυλών καταστήματος Vodafone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...