Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι αυτό :O ??

 

Η python είναι μια γλώσσα προγραμματισμού υψηλού επιπέδου που είναι διαθέσιμη για s60 και UIQ3 αλλά αδυνατώ να την εγκαταστήσω στο P1i μου... Αν την έβρισκα νομίζω ότι θα ήταν δυνατό να παρακάμψω το sign για την εγκατάσταση unsigned εφαρμογών...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια βδομάδα που δεν είχα Pc στο σπίτι το λάτρεψα το κινητάκι :yahoo:

 

wifi+opera+fring+virtual radio βαρούσαν υπερωρίες, πολλές φορές όλα μαζί :cool:

 

βέβαια ήταν σχεδόν πάντα στο ρεύμα, αλλά χαλάλι :respect:

 

:rolleyes:.. Πιστεύω να πρόσεχες μόνο, κατά την ώρα που συνδεόσουν

στο νετ!! Για να μην κάνεις την vodafone πλούσια ;):p.

 

 

 

Η python είναι μια γλώσσα προγραμματισμού υψηλού επιπέδου που είναι διαθέσιμη για s60 και UIQ3 αλλά αδυνατώ να την εγκαταστήσω στο P1i μου...

Αν την έβρισκα νομίζω ότι θα ήταν δυνατώ να παρακάμψω το sign για την εγκατάσταση unsigned εφαρμογών...:)

 

Αρκετά ενδιαφέρων θα έλεγα :rolleyes:!!

Link to comment
Share on other sites

Η python είναι μια γλώσσα προγραμματισμού υψηλού επιπέδου που είναι διαθέσιμη για s60 και UIQ3 αλλά αδυνατώ να την εγκαταστήσω στο P1i μου... Αν την έβρισκα νομίζω ότι θα ήταν δυνατώ να παρακάμψω το sign για την εγκατάσταση unsigned εφαρμογών...:)

 

Και φαντάζομαι αν πρόκειται για καμιά μοντίφα, θα τη μοιραζόσουν

με τον υπόλοιπο λαό του P1.... ε ?!?

:baby:

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια!

 

Υπάρχουν κάποια scripts γραμμένα σε python τα οποία κάνουν bypass τον κανονικό installer του symbian (ο οποίος ελέγχει για τα signs) και σου επιτρέπουν να εγκαταστήσεις οτιδήποτε. Απλά δε μπορώ να βρώ τον python για το P1i. Έχω βρει μια εκδοση για UIQ3 selfsigned αλλά δεν θέλει να εγκατασταθεί με τίποτα... Πάντως τα sripts δουλεύουν, αφού σε άλλα κινητά (Ν95, Ν81 κ.α.) που βρήκα το python, μπορούσες να κάνεις install unsigned εφαρμογές! Υπομονή λοιπόν μέχρι να βρω τον πύθωνα!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση Python (selfsigned) που βρήκες δεν μπορεί να εγκατασταθεί γιατί έχει λήξει το certificate της και για κάποιον λόγο δεν έχουν εκδόσει καινούργια. Στην ίδια σελίδα δίνουν και κάποια έκδοση unsigned του Pythoon την οποία μπορεί κανείς να εγκαταστήσει αν προηγουμένως ακολουθήσει την διαδικασία symbiansign.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gia afto pernis martin fields kai mono afto

ola ta alla ine for the pouts

 

Δεν είναι ΌΛΑ τα άλλα για τον πουτ... Και εγώ Martin Fields έχω στο P1, αλλά τα Brando από Hong Kong είναι καλύτερα (τα Ultra Clear). Δεν καταλαβαίνεις ότι έχεις βάλει screen protector! Επίσης καλά είναι τα Proporta, αλλά μειώνουν κάπως τη φωτεινότητα και την οξύτητα της οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση Python (selfsigned) που βρήκες δεν μπορεί να εγκατασταθεί γιατί έχει λήξει το certificate της και για κάποιον λόγο δεν έχουν εκδόσει καινούργια. Στην ίδια σελίδα δίνουν και κάποια έκδοση unsigned του Pythoon την οποία μπορεί κανείς να εγκαταστήσει αν προηγουμένως ακολουθήσει την διαδικασία symbiansign.

 

Αν φταίει μόνο το πιστοποιητικό,άλλαξε την ημερομηνία προς τα πίσω.

Εγώ βάζω ένα χρόνο πίσω και όλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τις λεπτομέριες του λόγου τις αποτυχίας του installation και είδα ότι ηταν signed για το 2006-2007. Άλλαξα την ημερομηνία και τώρα έχω Python!!!

 

I'm getting closerrrrr :D

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο το δίνει 399 ευρώ.Δεν ξέρω για πόσο αλλά λέει "ευκαιρία".

Επιπλέον,δίνει 20 ευρώ για αγορά αξεσουάρ Sony Ericsson.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τις λεπτομέριες του λόγου τις αποτυχίας του installation και είδα ότι ηταν signed για το 2006-2007. Άλλαξα την ημερομηνία και τώρα έχω Python!!!

 

I'm getting closerrrrr :D

 

 

Φιλε ενημερωσε μας και εμας αμα βγαλεις ακρη με το python γιατι ειναι πολλα τα προγραματα που δεν μπορουμε να τα κανουμε sign ;)

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει τρεις τρόπους για να κάνετε sign,δεν ξέρω βέβαια αν ταιριάζει στην περίπτωση σας...

 

http://www.symbianblog.org/

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει τρεις τρόπους για να κάνετε sign,δεν ξέρω βέβαια αν ταιριάζει στην περίπτωση σας...

 

http://www.symbianblog.org/

 

Πολυ καλο και προσωπικα προτιμω τον τριτο τροπο οπου απλα γραφεσαι σε μια σελιδα,το ανεβαζεις και γινετε sign και αυτο ηταν ολο, σε σχεση με τους αλλους δυο οπου πρεπει να κανεις εγκατασταση εφαρμογων και αντιγραφες και τετοια!

 

Αντιμετωπιζω ομως προβλημα και δεν μπορω να γραφτω παροτι τα κανω σωστα αφου τα δειχνουν σε εικονες δεν με κανει register :worry:

Το δοκιμασε κανεις αλλος???

Ειναι εδω αυτος ο τροπος στα ελληνικα:

 

http://www.symbianblog.org/2008/04/06/unsignedsetupsymbian9x3rdway/

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο και προσωπικα προτιμω τον τριτο τροπο οπου απλα γραφεσαι σε μια σελιδα,το ανεβαζεις και γινετε sign και αυτο ηταν ολο, σε σχεση με τους αλλους δυο οπου πρεπει να κανεις εγκατασταση εφαρμογων και αντιγραφες και τετοια!

 

Αντιμετωπιζω ομως προβλημα και δεν μπορω να γραφτω παροτι τα κανω σωστα αφου τα δειχνουν σε εικονες δεν με κανει register :worry:

Το δοκιμασε κανεις αλλος???

Ειναι εδω αυτος ο τροπος στα ελληνικα:

 

http://www.symbianblog.org/2008/04/06/unsignedsetupsymbian9x3rdway/

 

Δεν είμαι σίγουρος αλλά, μήπως απλά χρειάζεται να περάσουν οι 1-2 ημέρες για την επιβεβαίωση του ΙΜΕΙ σου..??

Το λέει κάτω στο τέλος του post, "Σημείωση 2" και ισχύει για την πρώτη μόνο φορά - όπως δηλαδή εσύ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλά, μήπως απλά χρειάζεται να περάσουν οι 1-2 ημέρες για την επιβεβαίωση του ΙΜΕΙ σου..??

Το λέει κάτω στο τέλος του post, "Σημείωση 2" και ισχύει για την πρώτη μόνο φορά - όπως δηλαδή εσύ τώρα.

 

Καλιμερα. Δεν μου εδωσε την δυνατοτητα να γραψω το ΙΜΕΙ καν! Το ψαξα και ειδα οτι κι αλλοι το αντιμετωπιζουν να γραφονται και να μην μπορουν να κανουν login αμεσως,το καταφερνουν μετα απο ωρες η και μερες :blink:

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

@winner

 

To python σε σένα λειτουργεί κανονικά; Ρωτάω γιατί σε μένα κάθε φορά που γράφω έναν χαρακτήρα από το Ρ1 μου βγαίνει διπλός (δλδ παράω "α" και μου δίνει "αα"). Επιπλέον δεν εμφανίζονται τα: >>>

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@winner

 

To python σε σένα λειτουργεί κανονικά; Ρωτάω γιατί σε μένα κάθε φορά που γράφω έναν χαρακτήρα από το Ρ1 μου βγαίνει διπλός (δλδ παράω "α" και μου δίνει "αα"). Επιπλέον δεν εμφανίζονται τα: >>>

 

Φιλε δεν εχω βαλει το python στο κινητο μου δεν το χω βρει μονο για pc το βρηκα :worry:

 

Δοκιμασες να γραφτεις στο site?

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλιμερα. Δεν μου εδωσε την δυνατοτητα να γραψω το ΙΜΕΙ καν! Το ψαξα και ειδα οτι κι αλλοι το αντιμετωπιζουν να γραφονται και να μην μπορουν να κανουν login αμεσως,το καταφερνουν μετα απο ωρες η και μερες :blink:

 

Τότε μπορεί μετά την εγγραφή (άσχετα με το ΙΜΕΙ σου) να θέλει, όπως λενε και άλλοι, κάποιες ώρες/μέρες για να μπορέσεις να μπεις.. :confused:

Έχει περάσει αρκετός "χρόνος" από την εγγραφή σου εσένα;...

Link to comment
Share on other sites

Τότε μπορεί μετά την εγγραφή (άσχετα με το ΙΜΕΙ σου) να θέλει, όπως λενε και άλλοι, κάποιες ώρες/μέρες για να μπορέσεις να μπεις.. :confused:

Έχει περάσει αρκετός "χρόνος" από την εγγραφή σου εσένα;...

 

Οχι μολις χθες γραφτηκα. Αυτο που ειπα φταιει αργεις να καταφερεις να κανεις login το παθανε πολλοι. Εσυ γραφτηκες?

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν εχω βαλει το python στο κινητο μου δεν το χω βρει μονο για pc το βρηκα :worry:

 

Δοκιμασες να γραφτεις στο site?

 

Αν δεν το έχεις βρει ακόμη, υπάρχει εδώ:

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=192058

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα. Θέλω να βρω μια μέρα χρόνο να κάτσω να διαβάσω κ τα άλλα που λέει σ'εκείνο το site ..

 

Καντο για να διαλεξεις ποιος τροπος σου ταιριαζει απλα ο 3ος ειναι ο μονος που δεν εχει διαδικασιες με αντιγραφες,αρχεια,μετακινηση,προγραματα και τετοια.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...