Jump to content

LOST the game!


Nsf3rtU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα χρόνο μετά την αρχική ανακοίνωση της Ubisoft, ότι προτίθεται να μεταφέρει στον κόσμο των videogames την τεράστια τηλεοπτική επιτυχία Lost, έφτασε η στιγμή να ανακοινωθούν και οι πλατφόρμες στις οποίες θα κυκλοφορήσει το εν λόγω παιχνίδι. Όπως ανέφεραν οι παραγωγοί της σειράς, Damon Lindelof και Carlton Cuse, στο επίσημο podcast, το παιχνίδι της Ubisoft θα κυκλοφορήσει σε εκδόσεις PC, PlayStation 3 και Xbox 360. O Cuse ανέφερε ότι το στούντιο Ubisoft Montreal, το οποίο έχει αναλάβει τα ηνία της ανάπτυξης του παιχνιδιού, πρόσφατα έδειξε στους παραγωγούς της σειράς ένα demo, ενώ ο Lindelof προσέθεσε ότι αυτό το demo που είδαν "ήταν πολύ εντυπωσιακό". Μέχρι στιγμής δεν έχουν γίνει γνωστές πληροφορίες σχετικά με την ημερομηνία κυκλοφορίας του αναμενόμενου αυτού παιχνιδιού, ωστόσο, το γεγονός πως, εκτός των υπολογιστών, θα κυκλοφορήσει στα συστήματα νέας γενιάς, αυξάνει ακόμα περισσότερο την αδημονία του κοινού. Ελπίζουμε το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού να αγγίζει, έστω και λίγο, τη συναρπαστική ατμόσφαιρα της σειράς.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχουν γίνει γνωστές πληροφορίες σχετικά με την ημερομηνία κυκλοφορίας του αναμενόμενου αυτού παιχνιδιού...

 

έχουν πει ωστόσο ότι θα κυκλοφορήσει μέσα στο 2007. Τουλάχιστο αυτή ήταν η αρχική εκτίμηση...

πηγή

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Επίσημη κυκλοφορία για U.S. σε PC είναι στις 26/02/2008.

Ο επισημος τιτλος είναι LOST: Via Domus (=the road home)

Trailer:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε οτι θα ειναι μια καλη μεταφορα και οτι θα ακολουθει το storyline....τωρα για το gameplay δεν ξερω....τι θα ειναι?FPS ή Αdv?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Action-Adventure

 

Όσο για το storyline το ακολουθεί μεν, αλλά δε χειρίζεσαι κάποιον από τους βασικούς ήρωες (αν και είναι όλοι εκεί). Χειρίζεσαι έναν καινoύργιο ήρωα με δικό του storyline.

 

Πάντως από εχθρούς και οι Others και ο Καπνός είναι εκεί.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το επίσημο site.

http://lostgame.us.ubi.com/

 

Δεν θα είναι FPS. Πιο πολύ προς Adventure με κάποια action στοιχεία. Με διαλόγους και αντικείμενα που μαζεύεις και χρησιμοποιείς.

Παίρνεις το ρόλο ενος νέου χαρακτήρα, που είναι ανάμεσα στους επιζώντες. (κάτι σαν Nikki/Paulo).

Χωρίζεται σε 7 κεφάλαια με δομή σαν τηλεοπτική σειρά (με Previously on Lost στην αρχή του κάθε κεφαλαίου) και flashbacks και cliffhangers. Καλύπτει μόνο τις 2 πρώτες season. Χρονικά βέβαια, γιατί στο trailer πχ βλέπουμε και την Jouliette σε κάποια φάση.

 

Μια συνέντευξη για το gameplay:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω πάντως πως τους Ben, Locke και Hugo τους έχουν κάνει πολύ καλούς!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ben και Locke καλοί. Για τον Hugo διαφωνώ. (ως προς τα μοντέλα τους). Επίσης έχουν πετύχει πολύ τη Julliette και τον Bakunin. (Και Sawyer/Jack). Το χειρότερο μοντέλο είναι μάλλον του Michael, με 2ο αυτό του Hugo. Οι φωνές σε μερικά μοντέλα είναι ό,τι να ναι.

 

Μούφα το παιχνιδάκι πάντως, τουλάχιστο στο pc. Προτείνω να δείτε την υπόθεση από το youtube (όπου κάποιος έχει καταγραψει το πλήρες παιχνίδι όπως το παίζει) ή να το νοικιάσετε πριν προβείτε σε άλλα πιο δραστικά βήματα.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το παιχνίδι δεν είναι 10άρι, δε διαφωνώ, αλλά η αλήθεια είναι ότι για να πετύχεις παιχνίδι από σειρά/ταινία που να είναι έστω playable, είναι πολύ δύσκολο.

 

Και αυτή η δυσκολία, πέραν της προχειρότητας που χαρακτηρίζει αυτού του είδους τα παιχνίδια είναι ότι πέραν από όλα όσα κοιτάμε κανονικά σε ένα παιχνίδι (γραφικά/ήχο/gameplay) υπάρχει και ο αστάθμητος παράγοντας του αν οι δημιουργοί πέτυχαν την μεταφορά ενός χαρακτήρα γνωστού και αγαπητού στο κοινό σε μια "νεκρή" 3D φιγούρα.

 

Με όλα αυτά λοιπόν στο μυαλό, θα έλεγα πως το Lost: Via Domus αξίζει ένα 7άρι ως μεταφορά του Lost σε παιχνίδι. Ως adventure δεν το βαθμολογώ καν γιατί ποτέ δε μου άρεσαν τα κονσολίστικα adventures.

 

Αλλά Stroggoff, εγώ βρίσκω τον Hugo πολύ καλό. Για τον Michael συμφωνώ (αν και πέτυχαν τα μαλλιά του :p).

 

Juliette, Bakunin δεν πέτυχα ακόμα. Δεν έχω παίξει σχεδόν καθόλου από το 2ο επεισόδιο.

 

PS: Πολύ καλό αυτό το "Previously on Lost..." που παίζει πριν ξεκινήσει το εκάστοτε επεισόδιο. Δίνει έναν τόνο Lost παραπάνω!

 

PS2: Τη Hatch την πέτυχαν;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

PS: Πολύ καλό αυτό το "Previously on Lost..." που παίζει πριν ξεκινήσει το εκάστοτε επεισόδιο. Δίνει έναν τόνο Lost παραπάνω!

Εμένα πάλι με ενόχλησε αρκετά :worry:. Δηλαδή στην αρχή λέω, "τι ώραια κάτι σαν το νέο Alone in the Dark (*)". Αλλά μετά όταν έπρεπε να τα δω και να τα ξαναδώ χωρίς να μου δίνεται η δυνατότητα να διακόψω το cutscene, μου έσπασε τα νεύρα. Ειδικά όταν έχανα σε συγκεκριμένο action map και ξαναμανά "Previously on LOST" :knife:. Και να πεις επιπλέον ότι μεταξύ επεισοδίων μεσολαβεί και πολύς χρόνος παιξίματος, να το καταλάβαινα. (αν και όταν κλείνεις εντελώς το παιχνίδι και το ξανα-ανοίγεις αργότερα είναι κάπως πιο χρήσιμο).

 

* Και στο νέο Alone in the Dark είπαν ότι θα έχουν Previously (και "Next on"). Βασικά εγώ εκεί πρωτοάκουσα την ιδέα. Ελπίζω βέβαια εκεί να υλοποιηθούν πιο gracefully.

 

PS2: Τη Hatch την πέτυχαν;

Αρκετά. (βέβαια το Hatch νομίζω το έχουν πετύχει και fan σε CounterStrike map (τουλάχιστον), εδώ και κάποια χρόνια).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το εχω παρει και γω το πεχνιδακι και ειναι καλο για το ΠΣ3.Εχει ωραια γραφικα, αν και φοβαμαι πωσ στο χΒΟΧ μπορει να δειχνει καλυτερα.

τελοσπαντον.Εχω μια ερwτηση αν μπορει κανεισ να με βοηθησει.

Ειμαι ακομα στην αρχη του πεχνιδιου,και εχο κολησει σε μια σπηλια οπου οδηγει στο κοκ πιτ για να βρω μια φοτογραφια.Εδο και μερεσ προσπαθω να φυγω απο τη σπηλια αλλα δεν βρισκω διεχοδο.Συν οτι πεφτω και απο ενα καταραχτη.:X

Πωσ πασ στο κοκπιτ? Με εχει πιασει κλειστοφοβια:lol:

Ενα που με αρεσε στο πεχνιδι παντοσ ειναι οτι δεν πεζεισ τον τζακ η καπιον αλον,αλλα εναν ασχετο.Αν και θα θελα να μουνα ο γιατροσ.

Τελοσ σε τηλεοραση στο πΣ3 με 1080 Διχνει πολυ πιο καλυτερα?

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

pedia mia bohtheia gia to lost an mporei kaneis.exo ftasei sto shmeio poy o tupos mpenei mesa sto aeroplano kai prospathei na brei mia foto.h porta einai omos kleidomenh.kai prepei na thn anoixo giati ekei malon tha brisketai.

se ena alo toixo exei kati hlektronikous pinakes me diaforous sundiasmous pou prepei na kano activate gia na anoixei malon h porta.Edo omos einai to diskolo.pos tous kano.sth bohtheia sou dixnei pos prepei na baleis kapia sumbola alla pali den ta kataferno.mporei kapios na me bohtheisi.eimai kolhmenos se auth th pista edo kai kana 2 mhno:lol:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...