Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5700 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα εχω ενα προβλημα με το 5700 μου...πριν 2 μερες ηρθε η αδερφη μου απο τη Σουηδια και ειχε ενα 5700...και μου το εδωσε για να παρει αλλο...ομως οταν βαζω καποια SIM καρτα ελληνικου δικτυου οποιο ειναι αυτο μου γραφει οτι η καρτα δεν υποστηριζεται...σκεφτηκα να του κανω αναβαθμιση με ναο firmware...με την sim της σουηδειας λειτουργει απλα κοψαμε την συνδεση γιατι γυρισε η αδερφη μου απο το ερασμους...τι να κανω?ειναι επηγων παρακαλω γιατι δεν εχω αλλο κινητο...!και κατι ακομα μπορω να προσθεσω σαν επιλογη γλωσσας τα ελληνικα?ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 143
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκιμασες να βαλεις το ελληνικο product code;

 

αυτο πως θα το κανω?συγγνωμη αλλα δεν γνωριζω και πολλα...

Link to comment
Share on other sites

αυτο πως θα το κανω?συγγνωμη αλλα δεν γνωριζω και πολλα...

 

Διάβασε αυτόν τον οδηγό και θα λυθούν όλες σου οι απορίες.

 

Τα product codes που χρειάζεσαι είναι τα εξής:

 

0544811 balkans (μαυρο?)

0544930 balkans (κοκκινο?)

Link to comment
Share on other sites

Το να βάλεις ελληνικά είναι εύκολο. Σου εξήγησε ο mirrorofsorrow.;)

Το θέμα είναι να μην είναι η συσκευή κλειδωμένη σε κάποιο δίκτυο γιατί τότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά...:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτόν τον οδηγό και θα λυθούν όλες σου οι απορίες.

 

Τα product codes που χρειάζεσαι είναι τα εξής:

 

0544811 balkans (μαυρο?)

0544930 balkans (κοκκινο?)

γεια και παλι το δοκιμασα αλλαξα το product code εκανα και firmware update αλλα δεν αλλαξε κατι...!plz help me...!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οκ με τα ελληνικα ευχαριστω πολυ...αλλα δεν αλλαξε και κατι με την sim μου λεει ''μη εγκυρη καρτα sim'',μπορω να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οκ με τα ελληνικα ευχαριστω πολυ...αλλα δεν αλλαξε και κατι με την sim μου λεει ''μη εγκυρη καρτα sim'',μπορω να κανω κατι?

 

Αν μπήκαν τα ελληνικά αλλά εξακολουθεί να μην δέχεται καμία SΙΜ, τότε είναι κλειδωμένο. Υπάρχουν καταστήματα που ξεκλειδώνουν συσκευές με χρέωση κοντά στα 15 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Nokia 5700 και όταν πάω από την έκθεση να αντιγράψω ή να μεταφέρω πολλές εικόνες σε ένα φάκελο , με πετάει στην κατάσταση αναμονής. Όταν πάω να κάνω το ίδιο με video , αντιγράφει μόνο το πρώτο.

Επίσης , έχω εγκαταστήσει κάποια θέματα και όταν πάω να τα διαγράψω από τη διαχείρηση εφαρμογών δεν τα έχει στη λίστα με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τα διαγράψω παρά μόνο αν τα ξαναεγκαταστήσω. Υπάρχει καμία λύση για αυτά τα πρόβληματα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

για τα θεματα θα πρεπει να πας στον φακελο δικα μου και επειτα στα θεματα.απο εκει μπορεις να τα σβησεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Nokia 5700 και όταν πάω από την έκθεση να αντιγράψω ή να μεταφέρω πολλές εικόνες σε ένα φάκελο , με πετάει στην κατάσταση αναμονής. Όταν πάω να κάνω το ίδιο με video , αντιγράφει μόνο το πρώτο.

Ποσα mb ειναι τα αρχεια που προσπαθεις να μεταφερεις?

Επίσης , έχω εγκαταστήσει κάποια θέματα και όταν πάω να τα διαγράψω από τη διαχείρηση εφαρμογών δεν τα έχει στη λίστα με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τα διαγράψω παρά μόνο αν τα ξαναεγκαταστήσω. Υπάρχει καμία λύση για αυτά τα πρόβληματα;

Ευχαριστώ.

S60 Platform FAQ ερωτηση #4

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποσα mb ειναι τα αρχεια που προσπαθεις να μεταφερεις?

 

S60 Platform FAQ ερωτηση #4

Τελιά με βγάζει στο μενού και όχι στην κατάσταση αναμονής και το πρόβλημα είναι μόνο στη μετακίνηση και όχι στηυν αντιγραφή. Αυτό μου το κάνει ακόμα και με αρχεία 2 ή και 1 kb . Στις εικόνες από τη στιγμή που έχω βάλει ένα αρχείο μέσα σε ένα φάκελο για να το μετακινήσω πρέπει να το αντιγράψω στην άλλη μνήμη (π.χ. αν είναι στη μνήμη τηλεφώνου στην πρέπει να το αντιγράψω στην κάρτα μνήμης ή το αντίστροφο) και μετά να το μετακινήσω στο φάκελο. Στα βιντεο μπορώ να μετακινήσω ένα αρχείο μόνο του ακόμα και αν είναι 100 ΜΒ που λέει ο λόγος αλλά δε μπορώ να μετακινήσω πολλά αρχεία μαζί ακόμα κι αν είναι συνολικά 10 kb...

 

Όσο για τα θέματα δικό μου το λάθος. Μπήκα από την εφαρμογή X-plore αλλά αντί να πάω στην κάρτα μνήμης πήγα στη μνήμη τηλεφώνου και επομένως δεν έβρισκα τα θέματα... Τελικά μπήκα στην κάρτα μνήμης και τα βρήκα.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

για τα θεματα θα πρεπει να πας στον φακελο δικα μου και επειτα στα θεματα.απο εκει μπορεις να τα σβησεις.

Στο φάκελο δικά μου στις εφαρμοφές δε λες;

Αναφέρεσαι στο Nοkia 5700;

Γιατί το δικό μου δε μου εμφανίζει τα θέματα στο φάκελο δικά μου.

Τα βλέπω μόνο στο φάκελο Προσωπικές Ρυθμίσεις - Θέματα και για να τα διαγράψω πρέπει να μπω στη διαχείριση εφαρμογών...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Nokia 5700 και όταν πάω από την έκθεση να αντιγράψω ή να μεταφέρω πολλές εικόνες σε ένα φάκελο , με πετάει στην κατάσταση αναμονής. Όταν πάω να κάνω το ίδιο με video , αντιγράφει μόνο το πρώτο.

Προσπάθησε να το κάνεις μέσα απο κάποιον file manager όπως τον X-plore ή απο την διαχείρηση αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να το κάνεις μέσα απο κάποιον file manager όπως τον X-plore ή απο την διαχείρηση αρχείων.

Απο τη διαχείρηση αρχείων δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι στην έκθεση.

Link to comment
Share on other sites

Στην θεση σου θα εκανα hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης. Λογικα θα στρωση..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Όταν προσπαθώ ν'ακούσω internet ραδιόφωνο, δε μου εμφανίζει το "Επιλ. σημείου". Ούτε βάζει κάποιο από μόνο του, αλλά κολάει εκεί! Η εφαρμογή που χρησιμοποιώ κυρίως είναι το Alon Mp3 dictaphone, (έχω την τελευταία έκδοση.) Στο S60 internet radio το ρωτάει καμιά φορά, αλλά πάντα καταλήγω στο μύνημα "Could not connect to server"!

Επίσης, αν βάλω την κάρτα μνήμης ως μνήμη αποθήκευσης των μυνημάτων, δεν τ'ανοίγει. Τώρα έχω βάλει μία των 16 G.

Το πρώτο με το internet το διαπίστωσα μετά την εγκατάσταση του Hello OX.

Ξέρει κανέις τι μπορώ να κάνω;;;;

Ευχαριστώ.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Kserete toulahiston pou apothikevei tis simiosis?
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Αλλά πού ακρυβώς;
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...