Jump to content

Γραφεία μοντέλων


toympas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οου μαι γκαντ.

στα ελληνικά έγραψα.

Είδες πουθενα να γραφω πως πρεπει να παρει 20 κιλα??Εγραψα πως ειναι 20 κιλά κάτω απο το υψος!!!

 

Βασικά έγραψες 20 κιλα κατω απο το βαρος, οχι υψος, αλλα καταλαβα οτι αυτο εννοουσες. :p

Λογικό να μπερδευτηκαν καποιοι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γνωριζω πως ειναι τα πραγματα, δεν περιμένω να βρω κατι αλλο απο αυτα που λετε ολοι. Αλλα πιστευω οτι μπορεις (αν εισαι καλή και αξιζεις ως μοντελο) να καταφερεις πολλα πραγματα διατηρωντας και την αξιοπρεπεια σου. Εγω τουλαχιστον αυτό θα κηνυγήσω... Τωρα αν προσπαθησω και δω οτι δεν γινεται δεν θα κατσω να το παιξω συνοδος σε καθε ξεμωραμενο γερο που εχει λεφτα και μπορει να "προωθησει την καριερα μου". Πολύ απλά λέω αντίο σε τετοιου ειδους καριερα και γινομαι νοσηλευτρια!:)

Απλα ήταν ονειρο μου απο μικρη και θελω τουλαχιστον να προσπαθησω

 

Σαν νοσηλευτρια θα βλεπεις γυμνους ξεμωραμενους συνεχεια για λιγοτερα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν νοσηλευτρια θα βλεπεις γυμνους ξεμωραμενους συνεχεια για λιγοτερα χρηματα.

 

:p To ξέρω, αν και ως νοσηλευτρια σκοπευω να παρω ειδικότητα στην παιδιατρική.

Link to comment
Share on other sites

Τυχερά τα παιδάκια:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αργά η γρήγορα, όταν δεν περνάει η μπογια του κάθε μοντελου, .... με ξεμωραμενο φράγκατο γερο καταλήγουν για να τις "βολεψει" σε άλλη καριέρα....επαγγελματικος προσανατολισμος το μοντελιγκ....χαχα.τηχαιο; η ειναι η ιδέα μου πως όλες τις δήθεν μοντελες τις ερωτεύτηκαν βιομήχανοι πρεζακια, η εφοπλιστές "πουστρακια;δεν είδα καμιά να τραβιέται με κάμεραμαν,ηχολήπτη,φροντιστή,...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ξεθαβω το θεμα!:p

Επικοινωνησα με ενα πρακτορειο μοντελων εδω στην Θεσσαλονικη κα μου ζητησαν να περασω την Δευτερα απο εκει.

Ένας γνωστος μου μου είπε για το συγκεκριμενο πρακτορειο γιατι ειχε δουλεψει με αυτους για αρκετο καιρο πριν λιγα χρονια.

 

Με οσους εχω μιλησει, μου εχουν πει απλο ντυσιμο (τζιν και μονοχρωμο τοπ), καθαρη-προσεγμενη αλλα σχεδον αβαφη, μαλλι οχι πολύ φτιαγμένο, οχι κοσμηματα και αξεσουαρ, χαμηλο παπουτσι και να εχω μαζι μου ψηλοτακουνα σε περιπτωση που μου ζητηθει...

 

Διαβαζα ξανα το θεμα και καταληγω στο συμπερασμα οτι αν θελουν να με βαλουν στο πρακτορειο πρεπει οπωσδηποτε να κανω book μαζι τους το οποιο θα ειναι πανακριβο ετσι...?

Εγω ηξερα οτι ειναι ουσιαστικα "απατη" να σου παρει λεφτα το πρακτορειο καθως κανοντας συμβολαιο μαζι τους συμφωνεις να τους δινεις ποσοστα...και εαν σε θελουν, αυτοι εξασφαλιζουν το book σου κτλ. Ισχυει οντως αυτο ή εδω ζουμε στην Ελλαδα και ολα τα πρακτορεια παιρνουν λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

Update:

Πηγα συναντηθηκα με την ιδιοκτητρια και εκει που μιλαμε και ολα καλα, μου πεταει τις λεξεις "600 ευρω" και μενω παγωτο. :p

Απ'οτι φαίνεται για να σου κανουν το book, compcards και λιγα μαθηματα μοντελινγκ (ολα μαζι πανε δεν εχει χωρια) πρεπει να αδειασει για τα καλα η τσεπη...

Οποτε την ευχαριστησα πολυ και γεια σας!

 

Παμε στα τρια πρακτορεια που εμειναν για Θεσσαλονικη να δουμε αν θα ειναι διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτό,βγάζουν κάποια μεροκάματο τα γραφεια ....

600 ευρώ κασέρι σε καθε κοριτσάκι που πάει ε?

Ομολογώ κορυφαία ιδεα,τους βγάζω το καπέλο...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτό,βγάζουν κάποια μεροκάματο τα γραφεια ....

600 ευρώ κασέρι σε καθε κοριτσάκι που πάει ε?

Ομολογώ κορυφαία ιδεα,τους βγάζω το καπέλο...

 

Ναι, και απ'ότι ειδα φερνει αρκετα συχνα νεα ατομα... 600 ευρω ο καθενας δεν ειναι κι ασχημα για το πρακτορειο... και φανταζομαι οτι οι κοπέλες δεν θα εχουν φτασει καν σε σημειο να εχουν και κερδος απο δουλειες που ισως εχουν κλεισει μεχρι τωρα...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε αλλο πρακτορειο (το οποιο δεν ζηταει χρηματα αλλα αυτο σημαινει οτι παιρνουν μονο συγκεκριμενα ατομα). Μου ειπαν οτι πρεπει να χασω 2-3 κιλακια για να πληρω τις σωματικες προδιαγραφες (το ηξερα αυτο). Δεν μου εχουν πει αν τους κανω ή οχι ακομα, κανονιζουμε συναντησεις για να με δουν σε περπατημα κτλ. Τις προαλλες περασα και γνωρισα την booker και τον στυλιστα και για αρχη με εστειλαν σε ενα καστινγκ στην wella γιατι φαινοταν εντονα η ριζα των μαλλιων μου και ηθελαν να εχουν ενιαιο χρωμα. Με πηραν στο καστινγκ εκανα το show και πληρωθηκα 50 ευρω... ελπιζω να προχωρησει καλα το θεμα :)
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...