Jump to content

Πώς μπορώ να βλέπω τα ΜΜS μου μέσα από το ιντερνετ???


xerolas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά,γειά σας & Καλές Γιορτές σε όλους!!Εχω "ανοίξει" την γραμμή για τα ΜΜS έτσι ώστε να μου έρχονται στο MMS enabled κινητό μου.Αν βάλω την ίδια sim σε άλλη συσκευή χωρίς mms πώς θα μπορώ να τα βλέπω??Μπορώ να τα βλέπω μέσω του site της cosmote όπως έκανα και παλιά όταν δεν είχα ενεργοποιήσει την εισαγωγή των ΜΜS στο κινητό μου το καινούργιο??Είναι ανάγκη καθώς το καινούργιο κινητό χάλασε και δεν βλέπω να φτιάχνει γρήγορα καθώς έφαγε πτώση δυνατή και έτσι θα έχω για αρκετό καιρό το παλιό που δεν δέχεται mms.. .... :( .Ευχαριστώ
" Similis simili gaudet"
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα γίνεται αυτό? δεν πρέπει να απενργοποίησει το mms στο κινητό του πρώτα και να έχει μόνο το προσωπικό album mms?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (21 Δεκ. 2003 , 00:12)

 

Σίγουρα γίνεται αυτό? δεν πρέπει να απενργοποίησει το mms στο κινητό του πρώτα και να έχει μόνο το προσωπικό album mms?

 

...Σωστός!Αυτήν την απορία έχω κι εγώ :confused:
" Similis simili gaudet"
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το δίκτυο όταν "δεί" ότι δεν μπορείς να τα πάρεις, στο στέλνει με SMS (διευθυνση Internet, username & password), αλλά πάλι δεν είμαι απόλυτα σίγουρος. Ο φίλος xerolas μιας και ήδη βρίσκεται στην κατάσταση αυτή (no MMS κινητό), ας κάνει μια δοκιμή να μάθουμε! Ε? :)
http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα νομίζω ότι για να σου έρθει αυτό το sms πρέπει να έχεις απενεργοποίημενα τα mms...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την antonis_wrx

Ναι άλλα νομίζω ότι για να σου έρθει αυτό το sms πρέπει να έχεις απενεργοποίημενα τα mms...

 

oxi,den einai etsi giati apo tin stigmi pou den 8a to labeis 8a paei piso stin kote kai 8a er8ei to sms

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OverClocker (22 Δεκ. 2003 , 17:54)

 

Wirelessly posted (SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

 

 

oxi,den einai etsi giati apo tin stigmi pou den 8a to labeis 8a paei piso stin kote kai 8a er8ei to sms

 

...Λοιπόν παιδιά το δοκίμασα,από τηλέφωνο φίλου έστειλα 3 mms και ακόμα να έρθουν.... :( Ούτε mms ούτε sms!Ενώ στο τηλέφωνο του έγραψε ότι εστάλησαν από το δίκτυο του(Vodafone)(όχι αναφορά παράδοσης-δεν του ήρθε).Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση?Έχει κανείς υπόψην του??? :worry: :(
" Similis simili gaudet"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xerolas (23 Δεκ. 2003 , 11:38)

 

...Λοιπόν παιδιά το δοκίμασα,από τηλέφωνο φίλου έστειλα 3 mms και ακόμα να έρθουν.... :( Ούτε mms ούτε sms!Ενώ στο τηλέφωνο του έγραψε ότι εστάλησαν από το δίκτυο του(Vodafone)(όχι αναφορά παράδοσης-δεν του ήρθε).Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση?Έχει κανείς υπόψην του??? :worry: :(

 

Voda παίζει να έχει πρόβλημα με τα mms... είχα στείλει κ εγώ 2-3 την περασμένη βδομάδα που χάθηκαν... Δόκιμασε με κάνενα άλλο δίκτυο... Αν κ στο φόρουμ λένε ότι άλλα μέλη δεν είχαν πρόβλημα με το voda mms...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Νομίζω ότι το δίκτυο όταν "δεί" ότι δεν μπορείς να τα πάρεις, στο στέλνει με SMS (διευθυνση Internet, username & password), αλλά πάλι δεν είμαι απόλυτα σίγουρος. Ο φίλος xerolas μιας και ήδη βρίσκεται στην κατάσταση αυτή (no MMS κινητό), ας κάνει μια δοκιμή να μάθουμε! Ε? :)

kalimera!!!eimai new here!!exo mia aporia..enas filos mou esteile mms eno to kinito mou den ipostirizei mms..irthe loipon sms me mia dieuthinsi opou den exo prosvasi-tou tupou.tgw1...mipos ksereis pos tha do ta mms auta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...