Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως πιστεύω ότι περνώντας ο καιρός και η ζήτηση λογικά θα μειώνεται, τέτοια φαινόμενα θα εκλείψουν.

Έτσι κι αλλιώς είναι απαράδεκτο σα γεγονός και πρέπει να ληφθούν μέτρα.

 

H zητηση σιγουρα θα μειωθει αλλα η αληθεια ειναι οτι η Τιμ (και ολοι οι αλλοι) θα συνεχισει να τα φερνει απο Ουγκαντα, Νιγηρια κλπ γιατι θα τα παιρνει πιο φτηνα απο οτι αν τα επαιρνε απο Alpha copy και φυσικα θα μας τα πουλαει και πιο ακριβα απο οτι σε νοκια σοπ!

Αλλα τωρα εξηγουνται ολα δεν φταινε τα παιδια που τα εχουν ακριβοτερα...ξερετε ποσο πανε τα ναυλα για να ερθουν απο την Ουγκαντα? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαλιστα το δα!Δηλαδη το κινιτο δεν ειναι μουφα.Νοκια ειναι απλως δεν το καληπτει η εγγιηση!!!Ωραια!!!:( :worry: Και καλα τι στο καλο σου δινουνε τις αποδειξεις οταν το αγοραζεις και σου λενε κρατα τες για την εγγυηση!Μας δουλεβουνε?:mad: Καλα και πως βρισκοντε τα manual μεσα στην σησκευασια(η οποια οταν το πηρα ηταν και με ζελοφαν σφραγισμενη) γραμμενα στα Ελληνικα και το κινητο εχει μεσα φορτομενα Ελληνικα!!!!Μα τον Metalgod δεν καταλαβαινω τιποτα!!!!!!

 

NAI APO THN TIM:mad:

 

 

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το σκεπτικό ρε παιδιά. Τι κόλλημα είναι αυτό με την Alpha Copy! Να ήταν και καμιά εταιρία που ήταν υπόδειγμα εξυπηρέτησης, να 'λεγα εντάξει. Την Alpha Copy τι τη χρειάζεσαι; Από την ΤΙΜ δεν το πήρες; Αυτοί είναι υποχρεωμένο να σε καλύψουν και για βλάβη στην περίοδο της εγγύησης. Ας πάνε να κόψουν το λαιμό τους, ας το στείλουν Νιγηρία ή Φινλανδία. Πόσο θα κάνει; Ένα μήνα; Ε, η Alpha Copy θα κάνει ενάμισι, οπότε προς τι η αγωνία;

Τι θα σου πουν στην ΤΙΜ, δεν το καλύπτει η εγγύηση της AC; Αν είναι δυνατόν! Εγώ, πες τους, από εσάς το αγόρασα. Είναι υποχρεωμένοι να σε καλύψουν βάσει νομοθεσίας περί εμπορικών συναλλαγών. Υπάρχει και η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή του Υπουργείου Ανάπτυξης και άλλοι φορείς, καλό είναι να τους το θυμίσεις, αν και δε νομίζω να χρειαστεί.

 

Ασε φιλε μου ελεος ειναι η κατασταση!Και τωρα πιος θα τρεχει??Εγω!!!!!Το Κοροιδο!!!Και η πλακα ειναι οτι θα παω στιν Τιμ που το πηρα και θα μου λενε αντε μην πω!!!!Αλλα δεν θα τους κανουμε την χαρη!:ninja: Τελικα απο τι καταλαβα αμα θες τηλεφωνο Νοκια μονο απο τα Νοκια shops για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου!

 

Η τελευταία πρόταση είναι λάθος, Και το δικό σου τηλέφωνο, γνήσιο Νόκια είναι, δεν είναι απομίμηση. Όσο για το αν θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο με την AC, διάβασε εδώ και θα καταλάβεις: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=84928

 

Μπορεί να φαίνεται ότι απευθύνομαι προσωπικά, φίλε Deathcult, αλλά δεν είναι καθόλου έτσι. Το κείμενο έχει αποδέκτες όλους όσους βρεθούν στη θέση σου και βάζω μέσα και τον εαυτό μου.

 

Η εμπειρία μου πάντως μέχρι τώρα είναι ότι η σωστή αντιμετώπιση δεν εξαρτάται τόσο από το όνομα της εταιρίας όσο από το κατάστημα. Μάλιστα όσο πιο μικρό τόσο καλύτερα γιατί σε γνωρίζουν προσωπικά και το πιο καλό είναι να δουλεύει και το αφεντικό μέσα γιατί ο υπάλληλος είναι υπάλληλος κι αν χρειάζεται να γράψει και μια αίτηση στην εταιρία (ποιος τη γράφει τώρα) μπορεί να σου πει ότι δεν σε καλύπτει η εγγύηση κι αν κάνεις λόγο φασαρία, έρχεται αμέσως το "συγνώμη, λάθος". Κανένας δε θέλει φασαρίες στο μαγαζί του. "Βρε άλλαξέ του το εκεί πέρα, αυτός θα μας διώξει όλο τον κόσμο με τις φωνές του"

 

Ίσως θεωρηθεί λίγο off topic αλλά επειδή γίνεται πολύς λόγος για την εγγύηση του Ν95, πιστεύω ότι κολλάει στο θέμα μας.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση ισχυει απο το τιμ οσοι το πηρατε απο κει.σας θυμιζω οτι οταν το πηρα εγω απο τιμ δεν ειχε ελληνικα κ την τελευταια αναβαθμιση.το πηγα νοκια κ μου ειπαν οτι ειναι απο ουγκατα κ το κοστος αναβαθμισης γυρω στα 15€.τρελλενομαι το παω τιμ τους παραπονο μου κ μου λενε αφηστε το κ θα το κανουμε εμεις.την αλλη μερα με πηραν τηλ.κανανε αυτα που ηθελα κ ολα οκ.για μενα προσωπικα ηταν αψογοι.τι νοκια τι τιμ?εχει 2 χρονια εγγυηση?εχει.οτι προβλημα στην τιμ.
Link to comment
Share on other sites

Paideia help.Thelw na mou peite apo pou mporw na katevasw xartes gia to N95 apo to internet.Mou eipan oti den sumferei apo to kinito na tous katevaseis.A!Polu spasimo pou den eixe memory card sto kouti tou......

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Paideia help.Thelw na mou peite apo pou mporw na katevasw xartes gia to N95 apo to internet.Mou eipan oti den sumferei apo to kinito na tous katevaseis.A!Polu spasimo pou den eixe memory card sto kouti tou......

 

εδω ειναι το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

και απο το Maploader θα τους κατεβασεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα.Θα ηθελα να ευχαριστησω ολα τα παιδια για την βοηθεια που μου εδωσαν σχετικα το οτι δεν μπορουσα να στειλω mms και να μπω στο internet με το νεο μου κινητο.Οντως σημερα το πρωι πηγα στην τιμ ,πηρα νεα σιμ και με το που την εβαλα ολα λειτουργησαν κανονικα και με το νομο.Και παλι σας ευχαριστω ολους πολυ.Τωρα ειμαι ετοιμος για crash test.:D :D :D
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ πολυ μπορειτε να μου ΠΕΙΤΕ απο ΠΟΥ και ΠΩΣ θα ενεργοπιησω τις φωνητικες εντολες για καποιες εφαρμογες π.χ γαι το bluetooth ή τα ΠΡΟΦΙΛ.

 

Ψαχνω αλλα δε μπορω να την βρω την ρυθμιση πουθενα:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ πολυ μπορειτε να μου ΠΕΙΤΕ απο ΠΟΥ και ΠΩΣ θα ενεργοπιησω τις φωνητικες εντολες για καποιες εφαρμογες π.χ γαι το bluetooth ή τα ΠΡΟΦΙΛ.

 

Ψαχνω αλλα δε μπορω να την βρω την ρυθμιση πουθενα:(

Ρυθμισεις-γενικες-προσ.ρυθμισεις-φωνητ.εντολες
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-γενικες-προσ.ρυθμισεις-φωνητ.εντολες

 

Εκει ειμαι...αλλα δε βλεπω τετοια επιλογη...για τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Εκει ειμαι...αλλα δε βλεπω τετοια επιλογη...για τις εφαρμογες
Για δοκιμασε εργαλεια -φωνητικες εντολες
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε εργαλεια -φωνητικες εντολες

 

Εκει OK!;)

 

Κατι ακομη...

Πως φτιαχνω ενα αλμπουμ στην εκθεση? (για κομματια)

 

Πηγαινω:εκθεση-κομματια-αλμπουμ αλλα τιποτα δε βρισκω πουθενα την επιλογηα αυτη.

 

Ζητω συγνωμη αλλα δεν εχω ελληνικο manual

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομη...

Πως φτιαχνω ενα αλμπουμ στην εκθεση?

 

Πηγαινω:εκθεση-κομματια-αλμπουμ αλλα τιποτα δε βρισκω πουθενα την επιλογηα αυτη.

 

Ζητω συγνωμη αλλα δεν εχω ελληνικο manual

Πονεμενη ιστορια.δεν μπορεις,εχω την εντυπωση.-1 στα συν του τηλ
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις απο το κινητο!!!

Το πηρε ο ξαδερφος μου και το εχω επεξεργαστει για τα καλα...

Το κινητο είναι super,αξίζει τα χρήματα του,φοβερό.

Αψογη ποιότητα κατασκευης,δεν τρίζει ουτε στο ελάχιστο,επισης δεν εχει καθολου τζόγο,υποδειγματικο slide,like samsung,μπράβο στην νοκια!!

Δεν το περιμενα ειχα απογοητευτει με αυτα που λέγατε περι τζογου,κολλητικες ταινιες,τριξιμο κτλ.Τι παιζει με τις παρτίδες?γιατι αυτο ειναι καλυτερο απο αλλα ν95?αν το παρω τελικα τι πρεπει να προσέξω για να πέσω και εγώ σε ποιοτικη συσκευη οπως του ξάδερφου μου?

Υπεροχη κατασκευη.

ΙΣως το πάρω το κινητό....

Εξαιρετικη κάμερα,ισως καλυτερη απο του v903,χειρότερη πάντως με τίποτα.

Το βίντεο δεν το δοκιμασα ακομα..

Το zoom δεν ειναι πολυ καλό...

Ήχος,σε συγκριση με ν93 και ν73,και τα τρια τέρμα ενταση με ισοσταθμιστη τέρμα ανεβασμένο,το ν95 παιζει σαφως πιο ποιοτικα και δυνατά απο το ν93.

Δυστυχως απο το ν73 παιζει αισθητά πιο σιγά,το καταλαβαινεις,το ν73 εχει πολύ πιο δυνατό ήχο στα ηχεία.

Στα ακουστικα ειναι επίσης πολύ καλό.

θετικές εντυπώσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Loipon pedia molis irtha apo to Nokia shop stin Verantzerou!!!!

H Kyria ekei poli kali molis tis eipa oti exo ypopsia oti to kinito einai apo exotika merh den xreiastike na tis po tipota allo!!!!Mou leei:APO THN TIM to phres???Nai tis leo!:lol: :lol: :lol: :lol: Eleos!!!!

 

H eggyisi isxiei kanonika meso tis TIM..Mono anabatmisi ama thelo na kano tha pliroso 15e!Ayta!Opote skasila mou!Telos!Ola kala!:D

 

Sory gia ta aglika alla eimai douleia kai den alazei se Ellhnikous!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Pote to πηρε ο ξαδερφος σου?Οι τελευταιες παρτιδες λεγεται ειναι καλυτερες,βεβαια καθολου τζογο ειναι αδυνατον να εχει απλα ειναι υποκειμενικο το θεμα πιστευω.Τελικα τεινω να πιστεψω οτι οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης αυτα που φερνει η ΑC ειναι πιο στιβαρα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pote to πηρε ο ξαδερφος σου?Οι τελευταιες παρτιδες λεγεται ειναι καλυτερες,βεβαια καθολου τζογο ειναι αδυνατον να εχει απλα ειναι υποκειμενικο το θεμα πιστευω.Τελικα τεινω να πιστεψω οτι οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης αυτα που φερνει η ΑC ειναι πιο στιβαρα

Εχει μια εβδομάδα ακριβώς,την προηγουμενη παρασκευη δλδ.

Ειλικρινα σου λέω που πάντα κατέκρινα την ποιοτητα κατασκευης του ν95,μολις το πιασα αλλαξα γνώμη.

Πολύ στιβαρό,τρίξιμο καθολου οπως επισης και τζόγο.

Δλδ εψαχνα να βρω αυτα τα δυο τίποτα,οσες φορες και αν επαιξα με τον μηχανισμο.

Μπράβο στην νοκια.

Αφου τώρα λέω να το παρω και εγω!!!.Εννοειται οτι πριν το αγοράσω θα το κοιτάξω!!

 

Αυτο που δεν μου άρεσε καθολου ειναι η ποιοτητα συνομιλιας απο το ακουστικο.................

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομη...

Ζητω συγνωμη αλλα δεν εχω ελληνικο manual

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ

http://europe.nokia.com/A4323684

Διάλεξε γλώσσα και αποθήκευσέ τε στον υπολογιστή σου.

Για τα ελληνικά έχει τρεις οδηγούς όλοι σε μορφή .pdf.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εχει μια εβδομάδα ακριβώς,την προηγουμενη παρασκευη δλδ.

Ειλικρινα σου λέω που πάντα κατέκρινα την ποιοτητα κατασκευης του ν95,μολις το πιασα αλλαξα γνώμη.

Πολύ στιβαρό,τρίξιμο καθολου οπως επισης και τζόγο.

Δλδ εψαχνα να βρω αυτα τα δυο τίποτα,οσες φορες και αν επαιξα με τον μηχανισμο.

Μπράβο στην νοκια.

Αφου τώρα λέω να το παρω και εγω!!!.Εννοειται οτι πριν το αγοράσω θα το κοιτάξω!!

 

Αυτο που δεν μου άρεσε καθολου ειναι η ποιοτητα συνομιλιας απο το ακουστικο.................

 

H ποιοτητα φτιαχνει μετα από καμια, το πολυ 2 εβδομαδες.. Το καλο ειναι οτι εχει πολυ καλο ακουστικο (δυνατο) και επισης πολυ καλο μικροφωνο...(γιατι αξιζει να τα λεμε και αυτα, και οχι μονο τα αρνητικα)

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

H ποιοτητα φτιαχνει μετα από καμια, το πολυ 2 εβδομαδες.. Το καλο ειναι οτι εχει πολυ καλο ακουστικο (δυνατο) και επισης πολυ καλο μικροφωνο...(γιατι αξιζει να τα λεμε και αυτα, και οχι μονο τα αρνητικα)

Μονο αυτο βρήκα αρνητικο εγώ το ακουστικο...

Ισα ισα ειπα οτι ειναι πολύ καλο,σου λεω εντυπωσιαστηκα

Δεν περιμενα τέτοιο slide.

το ακουστικο πως θα φτιαξει δλδ?ειναι σαν να εχει μπει καποιο σκουπιδι και να κουνιεται την ωρα που μιλας,να τριζει το ακουστικο δλδ..Ελπιζω να μην ειναι σε ολα ετσι.

Κατι ακομα που μου εκανε εντυπωση ειναι τα πλαστικα στο κατω μερος του slide δλδ που ειναι το πληκτρο 9 απο διπλα δεξια,το πλαστικο που προεξεχει καπως πολυ ελαστικο δεν ειναι?

 

Αλλα να σημειωσω επειδη ειπαν πολυ πως εχει πιο δυνατο ηχο στα ηχεια απο n73 kai 6333.Για νοκια ν73 που συγκρινα παντως κατι τετοιο δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Πως αποσυνδέουμε το usb καλώδιο του κινητού;Απλά το τραβάμε από το κινητό και το pc ή κάνουμε καμμία διεργασία (όπως στην αφαίρεση usb drives);Εσείς πως το αφαιρείτε;:O
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Πως αποσυνδέουμε το usb καλώδιο του κινητού;Απλά το τραβάμε από το pc ή κάνουμε καμμία διεργασία (όπως στην αφαίρεση usb drives);Εσείς πως το αφαιρείτε;:O

 

αμα το κανεις μεσο ps suite καλο ειναι να κανεις

να πηγαινεις διαχ.συνδεσεων/usb cable

αλλιως αμα κανεις μαζικη αποθηκευση/να κανεις μεσο του pc σου

ασφαλη καταργηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως αποσυνδέουμε το usb καλώδιο του κινητού;Απλά το τραβάμε από το κινητό και το pc ή κάνουμε καμμία διεργασία (όπως στην αφαίρεση usb drives);Εσείς πως το αφαιρείτε;:O

 

Μπορείς να το αφαιρέσεις χωρίς καμία διεργασία.

Για να είσαι σίγουρος όμως,πάτα «eject» από το My Computer.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω

εχω την προηγουμενη εκδοση λογισμικου (την 10...κατι)

αν το αναβαθμισω στην καινουργια εκδοση θα χασω τα ελληνικα ? (αν και δεν το πιστευω αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αφαιρέσεις χωρίς καμία διεργασία.

Για να είσαι σίγουρος όμως,πάτα «eject» από το My Computer.

Ναι δεν ειναι αναγκαιο.

Σημερα παρατήρησα πως οταν βάζεις το καλωδιο στο ν95 σε ρωτάει αν θελεις για μουσικη,βαση μουσικης,και tv-out.

Τα κατάφερες να το συνδέσεις?

Εσυ με το ακουστικο εισαι ευχαριστημένος?Εχει τα προβληματα που αναφέρω?ή ετυχε?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...