Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ σήμερα πήρα στη γραμμή του Γερμανού να ρωτήσω τί παίζει με το Ν95 και την επιδότησή μου.

Πρώτα με ρώτησε πόσες γραμμές έχω στην εταιρική μου σύνδεση και μετά μου είπε ότι το Ν95 δεν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα και ούτε ξέρει πότε θα έρθει

Δηλαδή αν είχα 20 γραμμές στην εταιρική μου σύνδεση θα είχε έρθει στην Ελλάδα ???? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

EFXARISTO RE PANATHA!KSEREIS AN IPARXEI STA ELLINIKA?AN NAI POY THA TIN VRO?

 

Μεσα απο την εφαρμογή Αφοτου αγορασεις την πλοηγηση πας στις ρυθμισεις - γενικες - και επιλεγεις ως γλωσσα τα ελληνικα. Εγω παντως που το εκανα χθες οταν κατεβαζε τις ελληνικες κολλαγε και αναγκαστηκα να κατεβάσω τις αγγλικες, κατι το οποιο εγινε σε 3 sec.

Κατι ακομη, το GPS σας δουλευει κανονικα ή ανοιγει μονο μια φορα και μετα δεν ξαναδουλευει ποτε???? Το λεω γιατι ετσι ακουστηκε οτι το gps δουλευει μονο την πρωτη φορα και μετα μας αφηνει χρονους...

 

Ρε παιδια ποιος τα λεει αυτα?? Μηπως ειναι κανενας πικραμενος που δεν μπορει να παρει το τηλ και γουσταρει να το θαψει???? Ελεος με τη ραδιοαρβυλα πλεον!!!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ MEGAMARKET (ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ) ΑΝ ΤΟΥ ΚΑΜΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ?
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα και μια αλλη "λεπτομερεια" τα κοματια που ηρθαν εχθες στα νοκια σοπ δεν ειχαν καλωδιο usb στο πακετο (καλα για μνημη ουτε συζητηση φυσικα)!

Εμενα παντως αυτη η κατασταση μου θυμιζει λιγο αυτο που λεμε:

"και κερατας και δαρμενος"!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος Ν95 από NOkia shop Αγ.Παρασκευής!!!!!!!!!!! :) :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποιος τα λεει αυτα?? Μηπως ειναι κανενας πικραμενος που δεν μπορει να παρει το τηλ και γουσταρει να το θαψει???? Ελεος με τη ραδιοαρβυλα πλεον!!!

 

 

Φιλε μου ελπιζω να μην αναφερεσαι σε μενα γιατι ουτε πικραμενη ειμαι ουτε και δεν μπορω να παρω το τηλεφωνακι απλως εγω μεταφερω αυτα που μου ειπαν στο νοκια σοπ που πηγα. Αν θες στειλε μου πμ να σου πω ποιο καταστημα ακριβως να παρεις τηλ. να το επιβεβαιωσεις και θα σε παρακαλουσα να προσεχεις πως μιλας.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ελπιζω να μην αναφερεσαι σε μενα γιατι ουτε πικραμενη ειμαι ουτε και δεν μπορω να παρω το τηλεφωνακι απλως εγω μεταφερω αυτα που μου ειπαν στο νοκια σοπ που πηγα. Αν θες στειλε μου πμ να σου πω ποιο καταστημα ακριβως να παρεις τηλ. να το επιβεβαιωσεις και θα σε παρακαλουσα να προσεχεις πως μιλας.

 

Φυσικα και δεν εννοουσα εσενα. Εννοουσα αυτον που σου το ειπε, και θα σου προτεινα να μην ξανασχοληθεις μαζι του γιατι μαλλον δεν ξερει τι του γινεται!!! Ουτε υπονοω οτι δεν μετεφερες σωστα αυτο που σου ειπαν!!

 

Γενικα ολα αυτα που ειπα δεν ειχαν αποδεκτη εσενα! Αυτον που στα ειπε ολα αυτα κραζω, οχι εσενα!! Και παλι συγνωμη αν σε προσεβαλα, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου!:O

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ no problem, παρεξηγησεις συμβαινουν!

Φιλε Emperor πες μας πως ειναι το κινητακι ολα οκ? Καλωδιο ειχε μεσα ή και σε αυτο με δουλεψαν??? Το καπακι κουνιεται???

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες μόλις γύρισα από ένα Vodafone shop. Ρωτώντας για το κινητό ο πωλητής μου δίαβασε ένα email που μόλις είχε πάρει το οποίο ανακοινώνει την επίσημη κυκλοφορία του κινητου από αυριο . Μάλιστα με διαβεβαίωσε ότι το κινητό ΔΕΝ είναι live . Άντε καλώς να το δεχτούμε . Η τιμή του είναι 729 ευρώ.

 

to epalhtheuw kai egw auto.ante hrthe h wra! :)

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος Ν95 από NOkia shop Αγ.Παρασκευής!!!!!!!!!!! :) :)

 

Καλορίζικο!!!! Εμεις εδω στη Ρόδο μάλλον θα αργήσουμε να το πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Απο vodafone εταιρικα! Ενω το περιμενα πως και πως σημερα, μου λενε οτι αυτα που ηρθαν εχουν bugs! Πηρα τον πωλητη μου και του ειπα οτι τι bugs>? δεν εχω ακουσει τιποτα , και του ειπα μην κανουν καμμια βλακεια και τα κρατανε για να κοψουν skype κλπ γιατι θα τους κραξουν! Μου πανε οτι μην τα περιμενω for at least 2-4 μερες. Το πηρε κανεις απο vodafone εταιρικα?

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

1.Κάθε κατάστημα έχει τους πελάτες του

2.Σε αυτούς δίνει πρώτα τα καινούργια τηλέφωνα που κυκλοφορούν

3. Ιδίως όταν αυτά κυκλοφορούν σε περιορισμένο αριθμό

4. Στους υπόλοιπους όταν δεν έχουν να τους πουλήσουν δίνουν γενικές απαντήσεις (συνήθως τα ρίχνουν στην εταιρεία εισαγωγής φταίει δεν φταίει.

5. Ακόμη και αυτή που έχουν προπληρώσει (και δεν είναι μονιμη πελάτες του μαγαζιού) μένουν πίσω καμμιά φορά όταν άλλος πελάτης τους (που έχει ήδη κάνει πολλές αγορές πχ εταιρεία) τους το ζητήσει.

6. Η ΑlphaCopy έχει και αυτή τις υποχρεώσεις της και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

7. Σαφώς και θέλει να πουλήσει αλλά όταν έχεις μονοπώλιο σκέπτεσαι που θα πάει από μένα θα πάρουν.

7α. Τόσα τηλέφωνα έχουμε μπορούν να διαλέξουν κάποιο άλλο:p

8.Το τηλέφωνο είναι άριστο για αυτό που είναι, συνεπώς το εκμεταλλευόμαστε ανάλογα:X

9. Μην ξεχνάτε ότι μαζί με κάθε νέο τηλέφωνο έρχεται (που λέει ό λόγος καμμιά φορά ) και η υποστήριξη του πχ: ανταλλακτικά, εργαλεία για τα καταστήματα κλπ.

10.Όλα τα παραπάνω ισχύουν σε διαφορετικό επίπεδο και για τη μαμά Νόκια, που ξέρει καλύτερα από κάθε άλλο ότι το Ν95 αυτή τη στιγμή δεν έχει αντίπαλο.:cool:

 

Κάθε αντίθετη άποψη εκ των προτέρων δεκτή;)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα άκρη με τη δόνηση...

Έχει το ίδιο bug (?) που είχε και το Ν80. Όταν είναι συνδεδεμένο με το PC μέσω USB, δεν παίζει η δόνηση (!). Μόλις το απεσύνδεσα, έπειζε μία χαρά σε όλα τα profiles.

Α, ρε Nokia... θα μας τρελάνεις εντελώς :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος Ν95 από NOkia shop Αγ.Παρασκευής!!!!!!!!!!! :) :)

 

καλοριζικο και σε σενα.

να σε ρωτησω εχει επανω

το ελληνικο αλφαβητο??

μεσα στο πακετο τι ειχε??

ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα άκρη με τη δόνηση...

Έχει το ίδιο bug (?) που είχε και το Ν80. Όταν είναι συνδεδεμένο με το PC μέσω USB, δεν παίζει η δόνηση (!). Μόλις το απεσύνδεσα, έπειζε μία χαρά σε όλα τα profiles.

Α, ρε Nokia... θα μας τρελάνεις εντελώς :)

 

Μήπως δεν είναι bug και είναι προστασία....

Μήπως γίνεται το ίδιο όταν φορτίζει.....

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα άκρη με τη δόνηση...

Έχει το ίδιο bug (?) που είχε και το Ν80. Όταν είναι συνδεδεμένο με το PC μέσω USB, δεν παίζει η δόνηση (!). Μόλις το απεσύνδεσα, έπειζε μία χαρά σε όλα τα profiles.

Α, ρε Nokia... θα μας τρελάνεις εντελώς :)

 

Συγγνώμη τώρα, μάλλον δε θα είναι η Nokia που θα μας τρελλάνει τελικά :wacko:.

Δηλαδή εσύ το θεωρείς λογικό όταν έχεις το τηλέφωνο συνδεδεμένο στη USB και μεταφέρεις δεδομένα ή κάνεις συγχρονισμό, να ταρακουνιέται ολόκληρο μόλις δεχθεί ένα μήνυμα ή μια κλήση??? Για σκέψου το καλύτερα ;). Μπορεί για τα καινούργια τηλέφωνα που έχουν θύρα USB να είναι πιο σταθερή η πρίζα, αλλά ειδικά για το Ν80 δεν το συζητώ, όλα τα κινητά με Pop Port θα έπρεπε να έχουν αυτή τη λειτουργία, καθώς είναι περιβόητη η τάση του φις να χάνει τη σύνδεση, αλλά πολύ περισσότερο του καλωδίου να χαλάει με το παραμικρό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω ειναι για λογους προστασιας,ρε παιδια εκτος απο το Ε65 σιγουρα κανενος αλλου κινητου Νοκια η μπαταρια δεν κανει στο Ν95?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη τώρα, μάλλον δε θα είναι η Nokia που θα μας τρελλάνει τελικά :wacko:.

Δηλαδή εσύ το θεωρείς λογικό όταν έχεις το τηλέφωνο συνδεδεμένο στη USB και μεταφέρεις δεδομένα ή κάνεις συγχρονισμό, να ταρακουνιέται ολόκληρο μόλις δεχθεί ένα μήνυμα ή μια κλήση??? Για σκέψου το καλύτερα ;). Μπορεί για τα καινούργια τηλέφωνα που έχουν θύρα USB να είναι πιο σταθερή η πρίζα, αλλά ειδικά για το Ν80 δεν το συζητώ, όλα τα κινητά με Pop Port θα έπρεπε να έχουν αυτή τη λειτουργία, καθώς είναι περιβόητη η τάση του φις να χάνει τη σύνδεση, αλλά πολύ περισσότερο του καλωδίου να χαλάει με το παραμικρό.

Φίλε Πάνο

Καθόλου παράλογο αυτό που λες, και ίσως εγώ να το θεώρησα bug, ή "τρελό". Όμως, είναι κάτι που συναντώ μόνο στα NSeries τηλέφωνά μου και για αυτό και η έκπληξη. Άλλωστε, όπως και εσύ λες, η USB σύνδεση δεν έχει και περθώρια "τζόγου" ώστε να την ενοχλεί και να κινδυνεύουν τα δεδομένα με τη δόνηση. Αλλά, anyway, (ίσως) οι μηχανικοί να ξέρουν κάτι παραπάνω. :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάνο

Καθόλου παράλογο αυτό που λες, και ίσως εγώ να το θεώρησα bug, ή "τρελό". Όμως, είναι κάτι που συναντώ μόνο στα NSeries τηλέφωνά μου και για αυτό και η έκπληξη. Άλλωστε, όπως και εσύ λες, η USB σύνδεση δεν έχει και περθώρια "τζόγου" ώστε να την ενοχλεί και να κινδυνεύουν τα δεδομένα με τη δόνηση. Αλλά, anyway, (ίσως) οι μηχανικοί να ξέρουν κάτι παραπάνω. :)

 

Ίσως έπρεπε να περάσουν οι χρήστες όσα πέρασαν με την άθλια υλοποίηση της Pop Port για τόσα χρόνια, ώστε να το πάρουν απόφαση οι φωστήρες της Nokia να βάλουν USB. Πάντως είναι καλή η σκέψη του να απενεργοποιείται η δόνηση όταν είναι κάτι συνδεδεμένο στο τηλέφωνο, φορτιστής ή καλώδιο δεδομένων. Ίσως στη μόνη περίπτωση που κάτι τέτοιο δεν είναι χρήσιμο είναι όταν έχεις συνδεδεμένα ακουστικά. Δεν ξέρω τι ισχύει, οι χρήστες του Ν95 και των καινούργιων 3rd edition phones μπορούν να μας διαφωτίσουν. Λογικά υποθέτω ότι δεν απενεργοποιείται by default η δόνηση μόλις συνδεθούν ακουστικά στη συσκευή, καθώς κάτι τέτοιο μπορείς να το ρυθμίσεις μόνος σου κάλλιστα με την αυτόματη αλλαγή των προφίλ στη σελίδα ρύθμισης των εξαρτημάτων (handsfree, ακουστικά βαρηοΐας κλπ). :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω ειναι για λογους προστασιας,ρε παιδια εκτος απο το Ε65 σιγουρα κανενος αλλου κινητου Νοκια η μπαταρια δεν κανει στο Ν95?

 

Με βάση τη Νόκια η μπαταρία του Ν95 είναι ίδια με αυτή που φοράνε τα Ν93ι και Νόκια 6290, Ε65 κοίτα εδώ

 

Το περίεργο είναι ότι στη συμβατότητα της BL-5F δεν αναφέρεται τo E65 παρόλο που φοράει την ίδια μπαταρία:!:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος Ν95 από NOkia shop Αγ.Παρασκευής!!!!!!!!!!! :) :)

Sovara pote?Giati kai ego apo ekei to parigila.Se parakalo pes mou leptomeries giati to perimeno pos kai pos.

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Sovara pote?Giati kai ego apo ekei to parigila.Se parakalo pes mou leptomeries giati to perimeno pos kai pos.

 

Ε με πήραν τηλέφωνο πήγα και το πήρα!! έτσι απλά.

ναι ελληνικότατο με το αλφάβητο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παραγγειλα και εγω απο vodafone shop σημερα.Μου ειπαν την παρασκευη θα εχουν 10 κομματια.Τιμη καταλογου vodafone 728.Και για να μην γινει κανα μπερδεμα την ειδα την τιμη μεσα στο computer στο μαγαζι σε δικο τους καταλογο.Ακομα δεν εχει update στη σελιδα τις vodafone
Link to comment
Share on other sites

Ε με πήραν τηλέφωνο πήγα και το πήρα!! έτσι απλά.

ναι ελληνικότατο με το αλφάβητο.

 

:D :D εισαι ο πρωτος δηλαδη

με ελληνικο αλφαβητο μεσα στο forum.:D

μεσα στο πακετο τι ειχε??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...