Jump to content

Tomb Raider: Anniversary


Crypton-R-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img365.imageshack.us/img365/7345/trawg0.jpg

 

Tomb Raider gets a special 10th Anniversary Edition using the Tomb Raider Legend engine, courtesy of Crystal Dynamics.

 

Κυκλοφρεί: 29 Μαίου 2007

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος?

Το Tomb Raider: Anniversary θα είναι το Tomb Raider 1 ή όλα τα Tomb Raider πριν το Legend, αλλά με τα γραφικά του Legend?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος?

Το Tomb Raider: Anniversary θα είναι το Tomb Raider 1 ή όλα τα Tomb Raider πριν το Legend, αλλά με τα γραφικά του Legend?

 

Θα ειναι το Tomb Raider 1 αλλα με τα γραφικα του Legend.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβός το ίδιο? Όπως ήταν το 1 θα είναι? Εννοώ ίδιες πίστες? ίδια όπλα? και τα λοιπα και τα λοιπα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το εχει παρει κανενας να μας πει? Πρεπει να ειναι καλο! Μηπως ξερετε τι requirements εχει?:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανενας να μας πει? Πρεπει να ειναι καλο! Μηπως ξερετε τι requirements εχει?:D

 

file teli maiou kikloforei.... min to perimeneis twra....

 

Loipon, me ena mikro search sto internet ta vrika...

 

SYSTEM REQUIREMENTS

 

 

 

Minimum system requirements are: Microsoft Windows 2000, XP, Pentium 3 1.0Ghz or Athlon XP Equivalent, 256MB RAM, 100% DirectX 9.0c -compatible 64MB 3D Accelerated Card with TnL (GeForce 3Ti / Radeon 9 series).

 

Microsoft Windows 2000/XP compatible sound card (100% DirectX 9.0c -compatible), Quad-speed (4x) DVD-ROM drive, 9.9GB free disk space, 100% Windows 2000/XP compatible mouse and keyboard.

 

Recommended system requirements are: Pentium 4 2.0Ghz or Athlon XP Equivalent, 512MB RAM, 100% DirectX 9.0c-compatible 256MB 3D Accelerated Card (Nvidia GeForce 5900 / Ati 9800XT), Microsoft Windows 2000/XP compatible sound card (100% DirectX 9.0c -compatible), Eight-speed (8x) DVD-ROM drive or faster, 9.9GB free disk space.

 

Optimal system requirements are: Pentium 4 3.0Ghz or Athlon XP/64bit Equivalent, 1GB RAM, 100% DirectX 9.0c -compatible 512MB 3D Accelerated Card (Nvidia GeForce 7800 / Ati X-1800).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το πήρε κανείς;Βγήκε στις 1/6.Εντυπώσεις;

Εγώ έπαιξα το demo στο PC.Τα γραφικά μου φάνηκαν σχεδόν ίδια με το Legend,η κάμερα μου την έσπασε πάρα πολύ,συνέχεια άλλαζε και δεν βόλευε καθόλου.Κατα τ'άλλα αρκετά καλό.Μου φάνηκε πιο δύσκολο από το Legend, ευτυχώς,γιατί εκείνο το τερμάτισα πολύ γρήγορα..:p

Link to comment
Share on other sites

Μου εφερε ο θειος την retail εκδοση ( ηθελε να μου δωσει απο πολυ νωριτερα την press release αλλα για ευνοητους λογους δεν την ηθελα :rolleyes: ) και την δοκιμασα. Σε σχεση με legent ιδια γραφικα και παει σφαιρα το game σε athlon XP 2000+ με 6600gt και ολα στο full @ 1024x768!

 

Απο χειρισμο εχει καλυτερεψει και "φερνει" πιο πολυ στον κλασσικο χειρισμο των tomb raider. Επισης εχουν φυγει και μερικες λειτουργιες οπως το flashlight. Τεσπα λιγο το προχωρισα θα δειξει :D

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ... Καλα drillgr, Η Legend Engine είναι πολύ ελαφριά μηχανή οπώτε και σε ελαφρώς κατώτερα μηχανήματα τρέχει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα στα Full 1024x768 ;)

 

εχουν ραφινάρει λίγο την μηχανή γραφικών πάντως. Το Fogging είναι αρκετα ποιό ομαλό ακόμα και σε κάρτες ATI. Το θώλομα και τα Lens Effects είναι και αυτά πολύ καλύτερα απο το Legend. Γενικά αρκετές μικροβελτιώσεις.

 

Annie_ η κάμερά του Legend ρυθμίζεται απο το ποντίκι ή το δεξί αναλογικό στίκ αν έχεις κάποιο gamepad. Ευτυχώς η δυστυχώς για το είδος του παιχνιδιού είναι η ποιό λειτουργική που υπάρχει, μιάς που τα 3D platforms υποφέρουν συχνά απο τις κάμερες. Πάω να παίξω τώρα μιάς που κάνω ένα δίάλλειμα απο την εκσεταστική. Α ναι.. χαιρομαι που το δυσκόλεψαν αρκετα. αρκετη διάρκεια και πολύ καλο replay value για τα κρυφά αντικείμενα. Το croft Manor είναι πολύ ωραίο και αποτελεί την δικιά του ξεχωριστή πίστα με γρίφους.

 

παω γιατι έχω κολλήσει στο Saint Francis Folly... όπως και στο παλιο τοτε....

Nokia N-gage Wasn't a bad phone...

it was a good console.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Annie_ η κάμερά του Legend ρυθμίζεται απο το ποντίκι ή το δεξί αναλογικό στίκ αν έχεις κάποιο gamepad. Ευτυχώς η δυστυχώς για το είδος του παιχνιδιού είναι η ποιό λειτουργική που υπάρχει, μιάς που τα 3D platforms υποφέρουν συχνά απο τις κάμερες. Πάω να παίξω τώρα μιάς που κάνω ένα δίάλλειμα απο την εκσεταστική. Α ναι.. χαιρομαι που το δυσκόλεψαν αρκετα. αρκετη διάρκεια και πολύ καλο replay value για τα κρυφά αντικείμενα. Το croft Manor είναι πολύ ωραίο και αποτελεί την δικιά του ξεχωριστή πίστα με γρίφους.

 

παω γιατι έχω κολλήσει στο Saint Francis Folly... όπως και στο παλιο τοτε....

 

Το Αnniversary εννοείς.ε;:p

 

Ναι το ξέρω ότι η κάμερα αλλάζει με το ποντίκι,αλλά δεν θυμάμαι να είχα το ίδιο πρόβλημα στο Legend.Χωρίς να είμαι σίγουρη βέβαια.Αν και εκείνο το έπαιζα στο Playstation2.Αν και δεν πιστεύω να είχε διαφορά με το PC.

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.Δηλαδή η ιστορία και οι πίστες του παιχνίδιου είναι τα ίδια με το Tomb Raider 1 απλώς πιο βελτιωμένα;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Θύμισε μου λιγάκι τι είχε μέσα μπας και θυμηθώ και σου πω πως να το περάσεις …..

to perasa. thanx

Link to comment
Share on other sites

Το τερμάτησα!

Φοβερο παιχνίδι.

Είχα να κωλίσω με Tomb Raider από το 3. Τα μετέπειτα τα βαργιόμουν αμέσος κ τα παράταγα.

Φοβερή δουλειά παιδιά. Πέτυχαν αυτό που ήθελαν...

(με γύρισαν 10χρόνια πίσω :p )

Μακάρι να συνεχίσει έτσι η Crystal Dynamics.

Λίγο η κάμερα θέλει βελτίώση... αλλά μικρό το κακό.

Επίσης οι απαιτήσεις του, πολύ μικρές για την εποχή μας.

Και όλα Low να τα βάλεις για κάποιο παλιό PC, δε θα πιστεύεις οτι το PC σου θα βγάζει τόσο καλά γραφικά...:blink:

Το συνηστώ σε παλιούς της εποχής του Original, αλλά και σε νέους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

KALISPERA PAIDIA

EXO KOLISI MESA STO DOMATEIO ME TOUS KYONES STIN PROTI PISTA STIN ELLADA MESA STIN BIBLIOTHIKI. KAI SINGGEKRIMENA STON TOIXO POU PIROVOLAS.

TIN PROTI POTRA

TIN EXO ANOIKSI ALLA APO EKEI KEI PERA DEN KSERO EXO FAEI POLLES ORES XTIPONATA TON TOIXO ALLA TPT

PLZ HELP :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις με κεφαλαία! Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα κολλήσει σ'αυτό!:wacko:

Λοιπόν,πυροβολείς τον ένα μέχρι να ανέβει η μπάρα τους ,(όταν γεμίζει, σου επιτήθονται) .Πρέπει να πηδήξεις στα πλάγια σημαδεύοντας τον ταυτόχρονα, και μόλις κλειδώσει ο στόχος και κοκκινίσει πυροβολάς,ώστε να γίνει headshot.Αν το κάνεις σωστά,θα δεις ότι ο κένταυρος θα σκύψει για λίγο.Κατευθείαν πετάς το grapple και τραβάς την ασπίδα του(θα το καταλάβεις γιατί θα γυαλίσει ένας χρυσός κρίκος πίσω από την ασπίδα).Η ασπίδα θα πέσει κάτω.Θα αρχίσεις πάλι να τον πυροβολάς ώστε να σου πετάξει την ακτίνα που σε κάνει πέτρα,εσύ όμως θα σηκώσεις κατευθείαν την ασπίδα που του είχες πάρει,και η ακτίνα θα επιστρέψει σ'αυτόν και θα τον κάνει πέτρα.Θα αρχίσεις να τον πυροβολάς όσο είναι πέτρα και θα δεις ότι θα πέφτει αρκετά η ζωή του.Θα πρέπει να το κάνεις μερικές φορές ώστε να σκοτωθεί ο πρώτος,και μετά ξανά το ίδιο για τον άλλο.

Ελπίζω να σε βοήθησα,και καλή επιτυχία!:p

Link to comment
Share on other sites

:( annie sorry pou sou apanto tora thx gia to help alla akouma den mporesa na tous vgalo mou erxete na spaso to pc pantos aytos pou sxediase ta singgekrimrna moobs eperne narkotika standar!:)
Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει georgilla!:happy: Ναι,όντως,κι εμένα μου είχαν σπάσει τα νεύρα μέχρι να τους περάσω!Θέλει πολύ υπομονή!:wacko:

 

:offtopic: ΥΓ : Απ'το Διδυμότειχο ,ε;Εγώ είμαι από τους Γιατράδες (δίπλα στους Μεταξάδες), ένα χωριό αν το ξέρεις!.:p :offtopic:

Σόρρυ για το offtopic:O .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια το tomb raider anniversary αρκετα καλο παιχνιδι αλλα πολυ μικρο:( ειχε πολυ καλα χαρακτηρηστικα βεβαια κολλησα σε μερικα σημεια αλλα με λιγι βοηθεια απο κατι forum το προβλημα ξεπεραστηκε:p:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το είχα ξεκινήσει το καλοκαίρι στο PS2 κόλλησα (όπως όλοι) στο σημείο με τους κενταύρους και αφού μου έσπασε τα νεύρα το παράτησα:angry:

 

Πρόσφατα δοκίμασα να το ξαναπεράσω έχοντας διαβάσει και τη λύση και πάλι τίποτα. Κάταφέρνω να κάνω headshot στους κένταυρους, τους ακινητοποιώ, μετά πατάω το grable αλλά δεν πιάνει την ασπίδα τους να τη ρίξει κάτω. Το έχω δοκιμάσει από κάθε πιθανή γωνία αμέτρητες φορές και δε γίνεται τίποτα. Ο γάντζος μου πιάνει αέρα.

 

Επειδή το PS2 μου είναι τσιπαρισμένο και το Tomb Raider το έχω αντιγραμένο σκέφτομαι ότι μπορεί να φταίει αυτό και να μην μπορώ να το συνέχισω από εκείνο το σημείο (αν και δεν μου έχει ξανασύμβει κάτι αντίστοιχο με αντιγραμμενο)

 

Plz πείτε μου πρέπει να κάνω και κάτι άλλο εκτός από την επίσημη λύση που υπάρχει; Παίζει να φταίει το αντιγραμμένο cd που δεν μπορώ να το περάσω; Πρέπει να συνεχίσω άλλο ένα εκατομύριο φορές μέχρι να πιάσει την ασπίδα; Ξερεί κάνεις αν μπορώ να κάνω skip το συγκεκριμένο boss και να συνεχίσω το παιχνίδι; Μηπώς τελικά να κάνω το συγκεκριμένο disc σουβέρ για μπύρες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...