Jump to content

E-TEN X800


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Εάν μπορείς μη γράφεις με greeklish.

 

Όσον αφορά την ερώτησή σου... εάν ρίξεις λίγο διάβασμα προς τα πίσω θα καταλάβεις γιατί αυτή η συσκευή δυστυχώς πάτωσε από την πρώτη μέρα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ όλους τους φίλους,

Αγόρασα χθες κι εγώ ένα Χ800.Έχει Win Mobile 6.1 Pro Αγγλικά.

Ξέρει κανένας που θα βρώ την Ελληνική Rom?

Ευχαριστώ.Γιώργος

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

H συσκευη πωλειται εναντι 240€ πλεον (χωρις μεταφορικα) απο expansys

Νομιζω οτι ειναι αρκετα καλη η τιμη του και για αυτα τα λεφτα νομιζω δεν υπαρχει κατι καλυτερο ? Η μηπως υπαρχει ? (εχω αποκλεισει το M810 της eten και το zinc ii της mwg..)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομιζω οτι ειναι αρκετα καλη η τιμη του και για αυτα τα λεφτα νομιζω δεν υπαρχει κατι καλυτερο ? Η μηπως υπαρχει ?

 

Εξαρτάται για τη χρήση το θέλεις. Εάν θες να κάνεις όλα όσα υπόσχεται... θα δυσκολευτείς πολύ πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλο αυτο (το για τι χρηση το θελω)

Αξιζει να δωσεις πχ 50% πανω για να παρεις το htc diamond ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αξιζει να δωσεις πχ 50% πανω για να παρεις το htc diamond ?

 

Αν θες τη γνώμη μου ναι. Γιατί από την πρώτη μέρα με το Χ800 θα βρίζεις τα 64ΜΒ RAM της συσκευής. Μη νομίζεις ότι είναι τυχαίο που πάτωσε σαν συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ πάντως παιδιά έβαλα μία εναλλακτική ROM και το μηχάνημα δεν έχει κανένα πρόβλημα.Πετάει.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό είναι όμως να έδινες και περισσότερες πληροφορίες για τυχόν ενδιαφερόμενους κατόχους της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να δυναμώσουμε την ένταση του πίσω ηχείου; Στο Dest δεν ακούω σχεδόν τίποτα.Κάπου είχα διαβάσει οτι γίνεται μέσω registry.Ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να δυναμώσουμε την ένταση του πίσω ηχείου; Στο Dest δεν ακούω σχεδόν τίποτα.Κάπου είχα διαβάσει οτι γίνεται μέσω registry.Ξέρει κανείς?

 

Σε αλλά προγράμματα έχεις το ίδιο πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Kai otan kapoios me pairnei til den akougete dinata o ixos klisis.

 

Πιστεύω όταν σε παίρνουν τηλ να πατάς το κουμπί της εντασεις,αν ναι,τοτε να δοκιμάσεις άλλη ρομ,εγω όταν έβαλα την 464,το ηχείο απογειώθηκε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Το Χ800 σε σχεση με το Mwg Zinc II πως σας φαινεται.. ποιο απο τα 2 αν υπηρχε επιλογη μεταξυ των 2 ? Εχει σημερα το Zinc προσφορα το expansys
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην ίδια κατηγορία βρίσκονται. Θα σου συνιστούσα πλέον συσκευή με τουλάχιστον 128MB RAM. Οι συγκεκριμένες και οι δύο έχουν μόνο 64ΜΒ που πλέον είναι ανεπαρκής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο στο κινητό και πως μπορώ να περάσω τις επαφές μου από το Outlook...?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο στο κινητό και πως μπορώ να περάσω τις επαφές μου από το Outlook...?

 

Για το ελληνικό πληκτρολόγιο... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312 (κατέβασε την έκδοση για VGA).

 

Για τις επαφές χρειάζεσαι το Outlook της σουίτας Microsoft Office (και όχι το outlook express) καθώς και το ActiveSync εάν έχεις Windows XP στον υπολογιστή σου ή το Windows Mobile Device Center εάν έχεις Windows Vista ή 7. Θα τα βρεις και τα δύο με μια απλή αναζήτηση στο google.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το κακό με το πληκτρολόγιο είναι ότι στα μηνύματα τα στέλνει κινέζικα... Μου είπαν για ενα Leng η κάτι τέτοιο...Ξερει κανεις τπτ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το κακό με το πληκτρολόγιο είναι ότι στα μηνύματα τα στέλνει κινέζικα...

 

Έβαλες αυτό που σου δίνω παραπάνω;

 

Επίσης έχεις αλλάξει τα regional settings στις ρυθμίσεις σε Greek;

 

Με το Leng μην ασχοληθείς. Θα σου βαρύνει τη συσκευή και και με αμφιβόλου ποιότητας αποτελέσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα, αλλά όταν στέλνει sms δε στέλνει σωστά, του λείπει κωδικοποίηση η κάτι τέτοιο. Δλδ ο αποδέκτης δε καταλαβαίνει τπτ. Μήπως θέλει καμιά ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδιά θέλω μια βοήθεια για το ETEN Glofiish X800 .

Του έκανα ένα reset και τώρα δεν βλέπει την

Sim κάρτα τι έγινε ;

Πώς βλέπω το πληκτρολόγιο που τηλεφωνούμε ;

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έχω το update μέσα σε φάκελο στο pc. Το μεταφέρω μέσα στη συσκευή αλλά δεν βρίσκω κανένα αρχείο .cab (ούτε ξέρω πως να το βρώ) Έχει ένα αρχείο setup το τρέχω ανοίγει μια σελίδα explorer τρέχει το κώδικα..οκ. το κλείνω αλλά μετά δεν μπορώ να βρω το update. Έδειχνε πως αλλάζει το ρολόι και γενικά το background της συσκευής αλλά δεν βρίσκω πουθενά μέσα τίποτα.

Ξέρει κανείς πως μπαίνει ή πως δουλεύει αυτό?.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι πληροφορίες που μας δίνεις είναι ελλιπείς. Καταρχήν δεν μας λες για ποια εφαρμογή ακριβώς μιλάς της SPB. Επίσης οι συγκεκριμένες εφαρμογές δεν είναι free αλλά εμπορικές; Την έχεις αγοράσει; Αν όχι δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Αν ναι απευθύνθηκες στην SPB για οδηγίες εγκατάστασης;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

SPB Mobile Shell λέει...είχε ένα χαρτί μέσα η συσκευασία της συσκευής μου...που μου έδινε επιλογή με ένα κωδικό δώρο να την κατεβάσω ολόκληρη...μιας και την είχε απο ότι κατάλαβα μέσα προεγκατεστημένη....το θέμα είναι πως έκανα download φυσικά στο pc και έχω ένα φάκελο με αρχεία μέσα...εεε δεν βγάζω άκρη πως θα το βάλω μέσα στο κινητό...αυτό ρωτάω...ούτε βρίσκω πουθενά κανένα αρχείο .cab

Συγκεκριμένα το χαρτί μου έχει φωτογραφία όπως είναι το μενού μου τώρα και δείχνει μετά πως αλλάζει και έχει ένα ρολογάκι ολόκληρο στη μέση το καιρό λίγο διαφορετικά...εε πιο ωραίο...

Edited by Waldo_Vrs
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-TEN X800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...